Volkswagen Amarok pickup
Poradnik zakupu nowych aut

Wybieramy samochód do firmy

20.12.2023

Samochód firmowy to jednocześnie jedno z niezbędnych narzędzi pracy oraz wizytówka przedsiębiorcy. Istotnym czynnikiem, który wpływa na proces zakupu takiego pojazdu, są koszty związane z całkowitą eksploatacją samochodu. Sprawdź, na co zwrócić uwagę wybierając samochód firmowyOpens an external link, jak korzystnie sfinansować zakup, a także jak ubezpieczyć nowy pojazd.

Czym jest TCO - total cost of ownership?

TCO to jeden z najważniejszych czynników branych pod uwagę przez osoby zarządzające flotami samochodów firmowych. Nazwa TCO pochodzi od skrótu angielskich słów total cost of ownership, co w wolnym tłumaczeniu oznacza całkowity koszt posiadania i użytkowania pojazdów. Skorzystanie z tego narzędzia ułatwia podjęcie korzystnych decyzji zakupowych dotyczących m.in aut flotowych. TCO znajduje zastosowanie także w przypadku zakupu jednego lub kilku samochodów firmowych. Dlatego coraz częściej sięgają po to narzędzie właściciele małych firm i mikroprzedsiębiorstw.

TCO

Ogólna definicja TCO to całkowity koszt pozyskania, instalowania, użytkowania, utrzymania i ostatecznie pozbycia się aktywów w firmie w ciągu określonego czasu. Innymi słowy, jest to ogół wydatków, jakie przedsiębiorstwo musi ponieść podczas całego okresu eksploatacji pojazdu. Analiza TCO powinna brać pod uwagę wartość początkową samochodu, okres eksploatacji oraz przewidywany przebieg. Zważywszy na te okoliczności, narzędzie pomaga także podjąć decyzje dotyczące optymalnego okresu wymiany samochodu firmowegoOpens an external link na nowy.

Jedna z metod obliczania TCO polega na zsumowaniu wszystkich kosztów pośrednich i bezpośrednich związanych z samochodem firmowym. Za koszty pośrednie uważa się wydatki związane z administracją floty. Z kolei koszty bezpośrednie to finansowanie zakupu, paliwo, ubezpieczenie, utrata wartości, a także czynności serwisowe i wymiana opon. Inna metodologia dzieli koszty na finansowe (takie jak zakup, wartość końcowa i oprocentowanie) oraz na wydatki serwisowe i poniesione na utrzymanie pojazdu. Niezależnie od stosowanej metodologii, ostateczna suma kosztów związanych z utratą wartości i wydatkami na paliwo i płyny eksploatacyjne wynosi zazwyczaj ⅔ całkowitej sumy nakładów. Pozostałe ⅓ kwoty wydatków stanowią najczęściej koszty związane z serwisowaniem i ubezpieczeniem samochodu.

Obliczanie TCO

Na co zwrócić uwagę wybierając
samochód firmowy?

Nabycie samochodu firmowegoOpens an external link może wydawać się skomplikowanym zadaniem. W końcu z tą decyzją wiąże się zaangażowanie znacznych środków finansowych. Przed dokonaniem wyboru konkretnej marki i modelu warto zwrócić m.in. uwagę na następujące czynniki:

  • wielkość i rodzaj nadwozia,
  • rodzaj silnika,
  • niezawodność,
  • wizerunek marki,
  • zużycie paliwa,
  • warunki gwarancji producenta,
  • częstotliwość przeglądów,
  • utratę wartości.
Wybór samochodu firmowego

Jakie modele najlepiej sprawdzają się jako samochody firmowe?

Warto ustalić, jakie będzie główne przeznaczenie samochodu firmowego. Jeśli szukasz auta dla przedstawiciela handlowego, który będzie pokonywał znaczne przebiegi, dobrym wyborem będzie nowoczesny i uniwersalny kompakt z ekonomicznym silnikiem wysokoprężnym, taki jak np. Volkswagen GolfOpens an external link. Z kolei dla handlowców dostarczających np. towary lub ich próbki lepszym rozwiązaniem może okazać się Golf Variant.

Volkswagen Golf Variant

Jeśli Ty lub Twoi pracownicy pokonujecie mniejsze przebiegi i często jeździcie w ruchu miejskim, warto zwrócić uwagę na samochód osobowy PoloOpens an external link oraz crossover T-CrossOpens an external link i miejski SUV T-RocOpens an external link. Wszystkie ze wspomnianych modeli odznaczają się nowoczesną stylistyką i przestronnymi wnętrzami. W codziennej eksploatacji doskonale sprawdzają się silniki benzynowe TSI. Nawet najmniejsza turbodoładowana jednostka o pojemności skokowej 1,0l zapewnia bardzo dobrą dynamikę, która sprawdza się nie tylko w mieście, lecz również na dalszych trasach.

Volkswagen T-Cross

Kadra menadżerska oraz właściciele firm często wybierają samochody klasy średniej, wyższej lub większe SUV-y. Popularnym wyborem tej grupy kierowców jest uniwersalny i nowoczesny Passat VariantOpens an external link oferowany z silnikami wysokoprężnymi, benzynowymi oraz z napędem hybrydowym. Z kolei elegancki ArteonOpens an external link o sportowej stylistyce pozwala zwrócić na siebie uwagę. Zwolennicy SUV-ów mogą natomiast wybierać pomiędzy najnowszą odsłoną TiguanaOpens an external link oraz luksusowym TouaregiemOpens an external link, który występuje także w sportowej wersji R o łącznej mocy układu hybrydowego ponad 460 km.

Volkswagen Arteon

Da się zauważyć, że coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na samochód firmowy w wersji elektrycznejOpens an external link, który w innowacyjny sposób łączy ekologię, niskie koszty eksploatacji i doskonałe osiągi.

Volkswagen ID.7

Dlaczego warto wybrać
markę Volkswagen?

Bezawaryjność nowych modeli Volkswagena potwierdza m.in. wynik długodystansowego testu modelu T-CrossOpens an external link przeprowadzonego przez magazyn Auto Świat. Samochód bezproblemowo pokonał dystans 100 tys. km i zajął zaszczytne drugie miejsce w całkowitym rankingu testów długodystansowych. Wysoką ocenę w podobnym teście osiągnął też Volkswagen TiguanOpens an external link. Niezawodność popularnych modeli Volkswagena wpływa na niższą utratę wartości samochodu w porównaniu do wielu konkurencyjnych marek.

Volkswagen Tiguan

Finansowanie zakupu samochodu firmowego

Zakup samochodu firmowegoOpens an external link możesz sfinansować na kilka sposobów. Jednym z rozwiązań jest zakup nowego auta za gotówkę. Pomimo że jest to najprostszy sposób, to wiąże się z angażowaniem znacznej kwoty własnych środków finansowych. Ponadto zakup gotówkowy w większości przypadków rozliczany jest w firmie na podstawie odpisów amortyzacyjnych. Czas całkowitego rozliczenia kosztu zakupu nowego auta zajmuje więc aż 60 miesięcy. Korzystając z nowoczesnych rozwiązań finansowych, możesz znacznie szybciej rozliczyć koszty związane z zakupem nowego Volkswagena. Sprawdź, czym charakteryzują się wszystkie z dostępnych form finansowania.

Finansowanie zakupu samochodu

Kredyt klasyczny

Kredyt klasycznyOpens an external link to popularna forma finansowania wśród przedsiębiorców, którzy planują dalsze użytkowanie samochodu po zakończeniu umowy. Rozwiązanie to charakteryzuje się niskimi kosztami finansowania i możliwością długiego okresu finansowania aż do 5 lat. Wymagane jest wniesienie opłaty początkowej wynoszącej od 30 do 50% wartości nowego samochodu.

Kredyt klasyczny

Wybierając klasyczny kredyt samochodowy, możesz zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu odsetki finansowania oraz dokonywać odpisów amortyzacyjnych. Po spłaceniu ostatniej raty samochód przechodzi na Twoją własność, więc w przypadku tego produktu nie jest wymagane wskazanie prognozowanego przebiegu.

Kredyt jak abonament

Kredyt samochodowy jak abonament dla firm, charakteryzuje się niskimi ratami, ponieważ w trakcie umowy spłacasz jedynie prognozowaną utratę wartości auta. Rozwiązanie to jest także chętnie wybierane przez firmy, które nie chcą angażować znacznych środków. Wybierając kredyt jak abonamentOpens an external link, możesz nabyć nowy samochód firmowy nawet bez wpłaty własnej.

Kredyt jak abonament

Wysokość miesięcznych rat kredytu jak abonament zależy od okresu trwania umowy (od 2 do 4 lat), wysokości wniesionej opłaty początkowej oraz planowanego rocznego przebiegu (zazwyczaj od 10 do 40 tys. km). Po zakończeniu umowy możesz zwrócić samochód do salonu i rozpocząć nową umowę lub wpłacić pozostałą wartość pojazdu jednorazowo bądź w ratach. Wtedy samochód przechodzi na własność Twojej firmy i możesz go dalej użytkować.

Leasing klasyczny

LeasingOpens an external link stanowi popularny wybór wśród przedsiębiorców. Rozwiązanie to cechuje się możliwością zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu nawet wszystkich wydatków związanych z zakupem pojazdu i jego finansowaniem. W okresie trwania leasingu spłacana jest cała wartość pojazdu, a wysokość rat zależy od kwoty wpłaty własnej (zmiana 0-45% wartości auta), wysokości kwoty wykupu (od 1 do 35%) oraz długości trwania umowy.

Leasing klasyczny

W przypadku klasycznego leasingu należność można rozłożyć na długi okres, który może wynosić nawet do 60 miesięcy. W trakcie trwania umowy samochód stanowi własność leasingodawcy. Dopiero po wniesieniu ostatniej raty, czyli tzw. wykupu auta, leasingobiorca staje się właścicielem auta i może dalej eksploatować samochód firmowy już bez ponoszenia miesięcznych opłat.

Leasing jak abonament

Leasing jak abonamentOpens an external link to rozwiązanie finansowe pozwalające spłacać jedynie prognozowaną utratę wartości w trakcie trwania umowy. Dzięki temu miesięczne raty są znacznie niższe w porównaniu do klasycznego leasingu, co pozwala np. na wybór lepiej wyposażonego modelu Volkswagena. Wpłata własna w leasingu jak abonament nie jest wymagana. Niektórzy klienci decydują się jednak na wniesienie opłaty np. w celu obniżenia wysokości rat. Maksymalna wysokość wpłaty początkowej wynosi 30% wartości samochodu.

Leasing jak abonament

Wysokość rat leasingu jak abonament zależy od długości umowy (od 2 do 4 lat), wysokości wkładu własnego (od 0 do 30%) oraz prognozowanego przebiegu rocznego (od 10 do 40 tys. km). Gdy umowa dobiegnie końca, możesz wpłacić jednorazowo pozostałą wartość samochodu lub zwrócić auto do salonu i zawrzeć nową umowę leasingu jak abonament.

Najem

Najem to wygodne rozwiązanie, które nie wymaga angażowania znacznych środków finansowych z firmowej kasy. Podobnie, jak ma to miejsce w leasingu jak abonament, także najem nie wymaga wniesienia opłaty początkowej. Kolejnym podobieństwem jest wskazanie średniorocznego przebiegu, jaki pokona samochód firmowy w trakcie trwania umowy. Po jej zakończeniu auto trafia z powrotem do salonu, a przedsiębiorca może zdecydować się na wybór kolejnego nowego Volkswagena. Wybierając najemOpens an external link, możesz zamieniać samochód na nowy model nawet co rok.

Najem samochodu

Tym, co wyróżnia najem, jest zakres usług zawartych w finansowaniu. W ramach stałej miesięcznej opłaty otrzymujesz także ubezpieczenie samochodu, assistance, usługi serwisowe, obsługę ewentualnych szkód komunikacyjnych oraz samochód zastępczy. Za dodatkową opłatą możesz także skorzystać z sezonowej wymiany opon.

Jak korzystnie ubezpieczyć
samochód firmowy?

Kupując nowy samochód, możesz skorzystać z oferty ubezpieczeniowej w ramach Volkswagen Financial Services. Tym sposobem łatwo wykupisz pakiet ubezpieczeńOpens an external link składający się z  obowiązkowej polisy OC, autocasco (AC) oraz ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). Korzystając z finansowania w celu zakupu nowego Volkswagena, warto wybrać polisę GAP, która ochroni Cię przed skutkami ewentualnych szkód całkowitych na pojeździe, takich jak kradzież lub poważny wypadek. W takich przypadkach ubezpieczenie pokrywa różnicę pomiędzy wartością samochodu a kwotą wynikającą z pozostałych rat finansowania.

Ubezpieczenie firmowego samochodu

Kompleksowe rozwiązania ubezpieczeniowe niosą wiele korzyści, począwszy od specjalnych warunków finansowych. Składkę możesz opłacić gotówką podczas odbioru nowego Volkswagena lub włączyć należność do rat finansowania.

Dlaczego warto ubezpieczyć samochód
firmowy w salonie Volkswagena? 

Polisy ubezpieczenioweOpens an external link oferowane w salonach Volkswagena zapewniają najwyższą jakość napraw w przypadku wystąpienia szkód komunikacyjnych. Wszystkie czynności wykonywane są w autoryzowanych stacjach obsługi przez doświadczonych mechaników. Do każdej naprawy pojazdu używane są tylko i wyłącznie nowe i oryginalne części zamienne. Dzięki temu Twój samochód zostanie profesjonalnie przywrócony do pełnej sprawności. Sieć serwisowa Volkswagena składa się z wielu placówek na terenie całej Polski, a proces likwidacji szkody przebiega z pominięciem ubezpieczalni sprawcy. To wszystko sprawia, że naprawa Twojego samochodu przebiegnie w fachowy i wygodny sposób.

Naprawa pojazdu

Kupując polisę ubezpieczeniową za pośrednictwem sprzedawcy Volkswagena, możesz łatwo rozszerzyć jej zakres np. o wariant assistance z wysokim limitem holowania na terenie całej Europy. Ponadto możesz także wybrać dodatkowe polisy, np. ubezpieczenia szyb, bagażu lub od utraty zniżek w przypadku wystąpienia szkody komunikacyjnej z Twojej winy. Kompleksowa oferta ubezpieczeniowa VolkswagenaOpens an external link zapewnia pełną ochronę Twojego nowego samochodu podczas całego okresu eksploatacji.

Sprawdź modele dostępne od ręki

Może Cię również zainteresować:

Decyzja o zakupie auta

Samochód dostępny od ręki czy własna konfiguracja?

Finansowanie auta

Finansowanie auta – dobre praktyki

Jaki samochód

Jak wybrać wystarczająco dobry samochód?

Jaki samochód kupić

Crossover a SUV

Ubezpieczenie samochodu

Ubezpieczamy samochód – dobre praktyki

Jak wybrać SUV-a

Poradnik zakupowy SUV-ów

Może Cię również zainteresować:

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne, nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 556(1)§2 Kodeksu cywilnego. Volkswagen zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia  mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia i opisy mają wyłącznie charakter poglądowy i mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następuje w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie  prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Salonem Marki Volkswagen.

Prezentowane ceny są wyłącznie cenami rekomendowanymi i obejmują podatek VAT (23%).

Z uwagi na ograniczenia technik drukarskich lub parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany, kolory przedstawione w niniejszym materiale mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów.

Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronie Recykling samochodów.

Montaż akcesoriów w pojeździe może mieć wpływ na poziom zużycia paliwa/energii, emisję CO2 lub zasięg oraz może nastąpić najwcześniej po pierwszej rejestracji pojazdu, wyłącznie na Państwa życzenie.

Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151. WLTP zapewnia bardziej rygorystyczne warunki badania i bardziej realistyczne wartości zużycia paliwa i emisji CO2 w porównaniu do stosowanej to tej pory metody NEDC. Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa i emisji CO2 są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP. Więcej informacji na temat WLTP na stronie: https://www.volkswagen.pl/pl/swiat-volkswagena/ochrona-srodowiska/wltp.html

Zasięg dla samochodów elektrycznych lub zasięg w trybie elektrycznym dla hybryd typu Plug-In może się różnić w zależności od wersji i wyposażenia oraz zamontowanych akcesoriów. W praktyce rzeczywisty zasięg różni się w zależności od stylu jazdy, prędkości, korzystania z dodatkowych odbiorników energii, temperatury zewnętrznej, liczby pasażerów, obciążenia ładunkiem i topografii terenu.

Systemy bezpieczeństwa działają wyłącznie w ramach ich technologicznych granic i nadal niezbędne jest zachowanie należytej ostrożności przez kierowcę. Kierowca musi być w każdej chwili gotowy do przejęcia kontroli nad pojazdem. Systemy wspomagające nie zwalniają go z odpowiedzialności za zachowanie szczególnej ostrożności. Sprawdź szczegóły korzystania z Volkswagen WeConnect na stronie https://www.volkswagen.pl/pl/connected-car/lacznosc/we-connect.html Leasing klasyczny: Oferta dla przedsiębiorców. Suma opłat skalkulowana na podstawie parametrów: opłata wstępna 20%, okres leasingu 36 miesięcy, wartość końcowa 1%. Leasing dla przedsiębiorców. Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego. Kredyt "Jak Abonament" - Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 13,64%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 103873 zł, całkowita kwota do zapłaty 150216 zł, oprocentowanie zmienne 9,30%, całkowity koszt kredytu 46343 zł (w tym: prowizja  0 zł, odsetki 35 558 zł, ubezpieczenie komunikacyjne na 1. rok 3807 zł, ubezpieczenie spłaty kredytu 6978 zł), 48 miesięcznych rat równych po 1607 zł; rata finalna 73087 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 7.07.2022 r. na reprezentatywnym przykładzie. Kredyt na wybrane modele Volkswagen Samochody Osobowe z rocznika 2022 przy skorzystaniu z ubezpieczenia komunikacyjnego i ubezpieczenia spłaty kredytu oferowanych przez Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy Sp. z o.o. Niniejsza informacja nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego. Dostępność i warunki produktu mogą ulec zmianie. Warunki produktu określa umowa. 

Raty leasingu "Jak Abonament" dla parametrów: 10% opłaty wstępnej, okres finansowania 48 miesięcy, limit roczny 15 000 km. Oferta dla Przedsiębiorców.

Volkswagen zwraca uwagę, że pewna liczba modeli Volkswagen ID. wyprodukowanych w Chinach została sprowadzona na rynki międzynarodowe nieoficjalnymi kanałami poza autoryzowaną siecią Volkswagena.  Nieautoryzowani sprzedawcy wprowadzają klientów w błąd, twierdząc, że oferowane przez nich modele Volkswagen ID. są objęte międzynarodową gwarancją. Volkswagen wskazuje, że pojazdy wyprodukowane w Chinach, na rynek chiński nie są objęte międzynarodową gwarancją, w tym również obejmującą Europejski Obszar Gospodarzy. Z uwagi na powyższe, wszystkie wymagania dotyczące naprawy i serwisowania, w tym korzystania z gwarancji i dobrej woli, nie mogą być podejmowane przez autoryzowanych salonów lub jakikolwiek autoryzowany zakład serwisowy marki Volkswagen na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy nie mogą również zapewnić klientom Oryginalnych Części Volkswagen dla modeli sprzedawanych wyłącznie w Chinach, takich jak Volkswagen ID.6.  Klienci, którzy zdecydują się na zakup pojazdów za pośrednictwem nieautoryzowanych kanałów, powinni mieć świadomość, że oprócz braku możliwości serwisowania, gwarancji i dostaw części zamiennych, pojazdy te są wyposażone w wersję oprogramowania przeznaczoną na inny rynek. Podobnie jak w przypadku gwarancji i serwisu, nie może być ono obsługiwane przez salony Volkswagena. Dodatkowo nieoficjalnie importowane modele ID. zostały  wyprodukowane wyłącznie na warunki rynku chińskiego. Nie są więc homologowane na inne rynki ani dostosowane do ich specyficznych wymagań. Nie posiadają więc europejskiej homologacji i certyfikatu zgodności (CoC).  Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy pozostają zaangażowani w sprawy klientów, dlatego prosimy o zachowanie najwyższej ostrożności i ponownego przemyślenia zakupu modelu Volkswagen ID. za pośrednictwem nieoficjalnych kanałów. Zalecamy klientom wizytę u autoryzowanych salonów w celu zapoznania się z najnowszą ofertą dostępnych modeli samochodów marki Volkswagen, które są oficjalnie dopuszczone do sprzedaży na danym rynku i posiadają ustaloną gwarancję oraz wsparcie serwisowe. Volkswagen i oficjalny dostawca chętnie zorganizują kontakt z autoryzowanymi salonami.

*Obowiązuje do odwołania. Szczegóły u sprzedawcy. Polo Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w Polo Special Edition: 2 400 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 100 zł. Rabat do 4 000 zł. T-Roc w wersji Life Plus - Przedstawiona korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania prezentowanego pojazdu do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w wersji Life Plus: 11 160 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Life Plus: 800 zł. Rabat do 14 000 zł. T-Roc w wersji R-Line Plus - Przedstawiona korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania prezentowanego pojazdu do wersji R-Line z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w wersji R-Line Plus: 15 270 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji R-Line i R-Line Plus: 800 zł. Rabat do 14 000 zł. Nowy T-Cross w wersji Life Plus - Przedstawiona korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania prezentowanego pojazdu do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w wersji Life Plus: 10 360 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Life Plus: 800 zł. Rabat do 11 000 zł. Nowy T-Cross w wersji R-Line Plus - Przedstawiona korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania prezentowanego pojazdu do wersji R-Line z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w wersji R-Line Plus: 15 760 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji R-Line i R-Line Plus: 800 zł. Rabat do 11 000 zł. Touran w wersji Comfortline Plus - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania prezentowanego pojazdu do wersji Comfortline z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w modelu Touran Comfortline Plus: 25 880 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Comfortline i Comfortline Plus: 3 300 zł. Rabat do 5 000 zł. Taigo w wersji Life Plus - Przedstawiona korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania prezentowanego pojazdu do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w wersji Life Plus: 9 560 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Life Plus: 800 zł. Rabat do 11 000 zł. Taigo w wersji R-Line Plus - Przedstawiona korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania prezentowanego pojazdu do wersji R-Line z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w wersji R-Line Plus: 14 200 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji R-Line i R-Line Plus: 800 zł. Rabat do 11 000 zł. Nowy Golf w wersji Life Plus - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania prezentowanego pojazdu do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w modelu Golf Life Plus: 11 090 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Life Plus: 800 zł. Rabat do 7 000 zł. Oferta dla skrzyni manualnej. Nowy Golf w wersji R-Line Plus - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania prezentowanego pojazdu do wersji R-Line z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w modelu Golf R-Line Plus: 15 040 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji R-Line i R-Line Plus: 800 zł. Nowy Golf Edition 50 - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania prezentowanego pojazdu do wersji Style z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w modelu Nowy Golf Edition 50: 19 350 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Style i Edition 50: 1 500 zł. Rabat do 7 000 zł. Oferta dla skrzyni manualnej.  Nowy Golf Variant w wersji Life Plus - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania prezentowanego pojazdu do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w modelu Golf Variant Life Plus: 12 870 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Life Plus: 800 zł. Rabat do 7 000 zł. Oferta dla skrzyni manualnej.  Nowy Golf Variant w wersji R-Line Plus - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania prezentowanego pojazdu do wersji R-Line z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w modelu Golf Variant R-Line Plus: 15 920 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji R-Line i R-Line Plus: 800 zł.  Nowy Passat w wersji Business Plus - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania prezentowanego pojazdu do wersji Business z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w modelu Passat Business Plus: 20 020 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Business i Business Plus: 800 zł. Nowy Passat w wersji R-Line Plus - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania prezentowanego pojazdu do wersji R-Line z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w modelu Passat R-Line Plus: 14 250 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji R-Line i R-Line Plus: 800 zł. Nowy Tiguan w wersji Life Plus - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania prezentowanego pojazdu do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w modelu Nowy Tiguan Life Plus: 22 380 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Life Plus: 800 zł. Nowy Tiguan w wersji R-Line Plus - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania prezentowanego pojazdu do wersji R-Line z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w modelu Nowy Tiguan R-Line Plus: 17 640 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji R-Line i R-Line Plus: 1 700 zł. ID.3 w wersji Pro Plus - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania prezentowanego pojazdu do wersji Pro z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w modelu ID.3 Pro Plus: do 31 610 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro i Pro Plus: 4 600 zł. Rabat 18 000 zł. ID.3 w wersji Pro S Plus - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania prezentowanego pojazdu do wersji Pro S z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w modelu ID.3 Pro S Plus: do 28 180 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro S i Pro S Plus: 4 600 zł. Rabat 18 000 zł. ID.4 w wersji Pure Plus - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania prezentowanego pojazdu do wersji Pure z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w modelu ID.4 Pure Plus: 25 520 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pure i Pure Plus: 9 200 zł. Rabat 25 000 zł. ID.4 w wersji Pro Plus - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania prezentowanego pojazdu do wersji Pro z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w modelu ID.4 Pro Plus: 39 160 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro i Pro Plus: 4 600 zł. Rabat 25 000 zł. ID.5 w wersji Pure Plus - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania prezentowanego pojazdu do wersji Pure z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w modelu ID.5 Pure Plus: 24 780 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pure i Pure Plus: 9 200 zł. Rabat 35 000 zł. ID.5 w wersji Pro Plus - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania prezentowanego pojazdu do wersji Pro z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w modelu ID.5 Pro Plus: 34 270 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro i Pro Plus: 4 600 zł. Rabat 35 000 zł. ID.7 w wersji Plus - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania prezentowanego pojazdu do wersji ID.7 z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w modelu ID.7 Plus: 47 350 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji ID.7 i ID.7 Plus: 9 200 zł. Rabat 40 000 zł. ID.7 Tourer w wersji Plus - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania prezentowanego pojazdu do wersji ID.7 z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w modelu ID.7 Plus: 47 440 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji ID.7 i ID.7 Plus : 9 200 zł. Rabat 40 000 zł. ID.7 GTX w wersji Plus - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania prezentowanego pojazdu do wersji ID.7 GTX z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w modelu ID.7 GTX Plus: 48 510 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji ID.7 GTX i Plus: 11 040 zł. Rabat 40 000 zł. ID.7 Tourer GTX w wersji Plus - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania prezentowanego pojazdu do wersji ID.7 Tourer GTX z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w modelu ID.7 Tourer GTX Plus: 48 800 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji ID.7 Tourer GTX i Plus: 11 040 zł. Rabat 40 000 zł. Materiał może prezentować elementy wyposażenia dodatkowego lub opcjonalnego