Jaki samochód
Poradnik zakupu nowych aut

Jak wybrać wystarczająco dobry samochód?

20.12.2023

Kupno nowego samochoduOpens an external link dla wielu osób stanowi spełnienie motoryzacyjnych marzeń. Nie wszyscy jednak mają tak duże oczekiwania, ponieważ nie brakuje klientów, którzy chcą po prostu kupić nowy pojazd, aby wygodnie i bezproblemowo z niego korzystać. Sprawdź, jakie kroki należy wykonać w celu zamówienia nowego samochodu. Konfigurowanie nowego Volkswagena to tylko jedna z możliwości. Jeśli zależy Ci na czasie, warto rozważyć zakup samochodu z bogatej oferty pojazdów dostępnych od ręki.

Jak wybrać nowe auto sprawnie i w korzystnej cenie?

Wybór nowego samochodu może wydawać się żmudnym procesem, lecz wcale nie musi taki być. W ofercie Volkswagena znajdziesz modele o zróżnicowanym nadwoziu, napędzie i wyposażeniu. Pierwszym krokiem, jaki należy wykonać kupując samochód, jest wybór modelu. Może być to miejski Volkswagen Polo, kompaktowy Golf, rodzinny Passat bądź luksusowy Arteon. Zwolennicy SUV-ów znajdą z kolei szeroki wybór od miejskich crossoverówOpens an external link  typu T-Cross czy większego T-Roca, przez SUV-a coupe o nazwie Taigo, rodzinnego Tiguana aż po luksusowego Touarega.

Volkswagen Golf

Dostępne wersje wyposażenia

Następny krok przy zakupie nowego samochodu to wybór wersji wyposażenia. Każda z nich charakteryzuje się konkretnymi elementami, które oferowane są w standardzie. W większości modeli Volkswagena nazwa podstawowej wersji wyposażenia to Life. Bazowa wersja nie oznacza jednak, że wyposażenie samochodu jest ubogie. Wręcz przeciwnie. Najtańszy w ofercie Volkswagena model Polo standardowo wyposażony jest m.in. w światła mijania oraz drogowe w technologii LED, wirtualny kokpit i felgi ze stopu metali lekkich. Z kolei w modelach z napędem elektrycznymOpens an external link, podstawowa wersja to Pro Performance. W przypadku elektryków różnice pomiędzy wersjami dotyczą zazwyczaj pojemności akumulatora trakcyjnego oraz napędu na jedną lub obie osie.

Volkswagen Polo światła

Modele w podstawowych wersjach wyposażenia często oferowane są z ograniczoną gamą silników spalinowych lub hybrydowych. Osoby, którym zależy m.in. na większej dynamice jazdy, często decydują się na wyższą wersję wyposażenia, taką jak Style lub Elegance – w zależności od wybranego modelu. Oba wspomniane warianty zapewniają wiele dodatkowych udogodnień z zakresu bezpieczeństwa, komfortu i stylistyki.

Zwolennicy dynamicznych silników i sportowego designu często decydują się na wersję wyposażenia R-Line. Dla kierowców szukających sportowych wrażeń z jazdy nowym Volkswagenem, przygotowano najmocniejsze wersje takie jak GTI czy R. Modele Polo oraz Golf w wersjach GTIOpens an external link osiągają moc ponad 200 KM i czerpią z tradycji kultowej, pierwszej generacji Golfa. Natomiast bezkompromisowy wariant R, w zależności od modelu, charakteryzuje się mocą co najmniej 300 KM, a standardowym wyposażeniem jest wydajny napęd na cztery koła 4 Motion.

Volkswagen Polo GTI

Samochód dla minimalisty

Wszystkie nowe modele Volkswagena oferowane są w wielu wariantach silników, wyglądu i wyposażenia. Jednak nie każdy klient oczekuje aż tak szerokich możliwości personalizacji nowego auta i długiej listy elementów wyposażenia dodatkowego. Co więcej, niektóre osoby potrzebują samochodu, który będzie spełniał podstawowe funkcje, czyli np. bezpieczny i możliwie komfortowy przewóz kierowcy, pasażerów i bagażu. Minimalistyczne preferencje mogą być spowodowane dysponowaniem ograniczonymi środkami finansowymi na zakup nowego auta, lecz nie zawsze musi być to główny powód wyboru podstawowej wersji.

Czym jest MVP – minimal viable product?

Pojęcie minimal viable product wywodzi się z metody lean startup, która rozwijana jest od 2008 r. przez amerykańskiego autora i przedsiębiorcę Erica Riesa. Idea ta zrewolucjonizowała tradycyjny sposób tworzenia nowych produktów, który polegał na organizowaniu wszystkich niezbędnych zasobów do rozpoczęcia produkcji. Kluczowa zmiana polegała na postawieniu klienta i jego potrzeb na pierwszym miejscu. Stąd wziął się m.in. angielski termin minimal viable product, który w wolnym tłumaczeniu na język polski oznacza produkt o kluczowej funkcjonalności.

MVP

Minimal viable product w kontekście motoryzacji

Określenie kluczowej funkcjonalności produktu wymaga sprecyzowania wystarczającej liczby funkcji oferowanych np. przez nowy samochód. Właśnie dlatego minimal viable product w kontekście motoryzacji może zostać nazwany samochodem dla minimalisty. Rozwiązanie to wprowadzane jest zazwyczaj na wczesnym etapie życia produktu. Samochód zapewniający jedynie niezbędne funkcje może nie spotkać się z aprobatą klientów, którym zależy np. na luksusowym wyposażeniu i zaawansowanych rozwiązaniach multimedialnych. Z kolei osoby oczekujące od pojazdu podstawowych funkcjonalności mogą dostarczyć cenny feedback, pozwalający rozwinąć produkt tak, aby docelowo spełniał oczekiwania coraz szerszego grona klientów.

Gotowe modele – najszybszy sposób na zakup nowego samochodu

Zamówienie nowego samochodu często kojarzy się z dłuższym lub krótszym okresem oczekiwania na odbiór pojazdu. Zdarza się jednak, że z różnych względów zakup nowego samochodu musi nastąpić jak najszybciej, a trwające nawet kilka tygodni oczekiwanie nie wchodzi w rachubę. W takim przypadku wartym uwagi rozwiązaniem jest auto z salonu.

Podstawową korzyścią wynikającą z zakupu gotowego pojazdu jest możliwość niemal natychmiastowego rozpoczęcia eksploatacji nowego auta. W tym celu wystarczy wybrać się do wybranego dealera marki Volkswagen lub sprawdzić ofertę aut dostępnych od ręki w całej polskiej sieci dealerskiej. Zestawienie oferowanych aktualnie pojazdów można łatwo znaleźć na stronie internetowej producentaOpens an external link. Rozwiązanie to zapewnia większy wybór modeli oraz wersji silnikowych czy wyposażenia. 

Dealer Volkswagena

Dlaczego warto umówić się na wizytę w salonie Volkswagena? 

Umówienie wizyty w salonie, który posiada w ofercie wybrany model Volkswagena, to łatwy i szybki proces. Wystarczy zamówić kontakt w celu poznania szczegółów oferty i przetestowania samochodu. Osoba odpowiedzialna za sprzedaż auta niezwłocznie skontaktuje się z Tobą i odpowie na wszystkie pytania dotyczące pojazdu. Co więcej, przed podjęciem decyzji o wyborze auta, możesz dokładnie obejrzeć wybrany egzemplarz. W większości przypadków możliwa jest także  jazda próbnaOpens an external link  umożliwiająca sprawdzenie auta. Dzięki temu zobaczysz, jak samochód spisuje się w ruchu drogowym, a także pod względem komfortu, przestrzeni kabiny pasażerskiej, łatwości obsługi i parkowania.

Zakup auta w salonie

Doradztwo profesjonalnie przeszkolonych sprzedawców Volkswagena w przypadku nowych samochodów, nie ogranicza się do przedstawienia funkcjonalności wybranego modelu. Kupując auto, na każdym etapie możesz także liczyć na fachowe wsparcie m.in. w zakresie finansowania lub ubezpieczenia pojazdu. Dla samochodów dostępnych od ręki dostępne są takie same rozwiązania jak dla pojazdów konfigurowanych od podstaw. Dla klientów indywidualnych dostępna jest elastyczna forma finansowaniaOpens an external link w postaci kredytu klasycznego, kredytu jak abonament lub najmu długoterminowego. Z kolei przedsiębiorcy mogą wybierać pomiędzy leasingiem klasycznym, leasingiem jak abonament lub zdecydować się na wynajem długoterminowy. Ponadto gotowe modele często oferowane są w atrakcyjnych promocjach, które pozwalają zaoszczędzić podczas zakupu znaczne kwoty, w porównaniu do samochodów zamawianych do produkcji.

Doradca samochodowy

Czasem zbyt duży wybór może okazać się przytłaczający

Dla osób interesujących się motoryzacją i najnowszymi trendami w branży, możliwość wyposażenia nowego auta w najnowsze rozwiązania technologiczne często stanowi argument przemawiający za pełną konfiguracją pojazdu. Jednak nie brakuje też klientów, którzy chcą wykorzystywać swój nowy samochód do spełniania podstawowych funkcji. W takim przypadku mnogość możliwości konfiguracyjnych może stanowić wyzwanie, a nawet utrudniać proces decyzyjny podczas zakupu nowego auta.

Co znajdziesz na stronie internetowej Volkswagena? 

W celu poznania funkcji oferowanych przez nowe samochody Volkswagena, warto odwiedzić stronę internetową producentaOpens an external link, na której każdy z modeli został szczegółowo przedstawiony. Dzięki temu możesz w domowym zaciszu poznać nie tylko wszystkie możliwości konfiguracji nowego auta, lecz także funkcje i korzyści wynikające z wyboru różnych elementów wyposażenia. Nowe samochody Volkswagena oferowane są także ze specjalnymi pakietami, które zawierają zazwyczaj kilka rozwiązań oferowanych w promocyjnych cenach. Pozwala to nie tylko zaoszczędzić niemałe kwoty w porównaniu do zamówienia elementów wyposażenia osobno, lecz także skraca proces decyzyjny.

Kolejnym sprawdzonym sposobem na poznanie wybranego modelu jest wizyta w salonie VolkswagenaOpens an external link. Sieć dealerska marki na terenie Polski jest niezwykle rozbudowana, więc dotarcie do najbliższej placówki zazwyczaj nie wiąże się z potrzebą pokonania znacznej odległości. Sprzedawcy Volkswagena przedstawią wszystkie cechy wybranego modelu, zorganizują jazdę próbną, pomogą w konfiguracji nowego pojazdu lub przedstawią ofertę samochodów dostępnych od ręki.

Umówienie wizyty w salonie

Najważniejsze elementy konfiguratora nowego samochodu

Konfiguratory nowych samochodówOpens an external link są dostępne na stronach internetowych Volkswagena od lat. Rozwiązanie to znacznie ułatwia kupno samochodu i pozwala wnikliwie sprawdzić ofertę marki na ekranie Twojego komputera lub smartfonu. Sprawdź, jakie są najważniejsze funkcje dostępne w konfiguratorze ze strony internetowej marki Volkswagen.

Konfigurator nowego samochodu

Model

Wybór konkretnego samochodu z oferty Volkswagena to pierwszy krok, jaki należy wykonać w celu rozpoczęcia konfiguracji. Narzędzie pozwala na wskazanie dowolnego modelu, który aktualnie znajduje się w sprzedaży.

Wersja

Każdy model Volkswagena oferowany jest w kilku wersjach wyposażenia. Zazwyczaj do wyboru są następujące warianty:

  • podstawowy,
  • komfortowy lub elegancki,
  • usportowiony.

Silnik

Nowe Volkswageny oferowane są w wielu wersjach silnikowych. W zależności od modelu samochody mogą zostać wyprodukowane z jednostkami benzynowymi, wysokoprężnymi, hybrydowymi lub elektrycznymi o zróżnicowanej mocy. W przypadku aut z napędem spalinowym zazwyczaj występuje możliwość wyboru manualnej lub automatycznej skrzyni biegów. Ponadto niektóre modele oferowane są z napędem przednim lub na cztery koła. Z kolei auta elektryczne sprzedawane są zazwyczaj z napędem tylnym lub na obie osie.

Kolor lakieru

Każdy model z gamy Volkswagena oferowany jest w wielu wersjach kolorystycznych. Lakiery uniwersalne oferowane są w standardzie. Z kolei wybór lakierów specjalnych, metalicznych i perłowych wymaga zazwyczaj dopłaty.

Tapicerka

W zależności od modelu i wersji wyposażenia wybór tapicerki może ograniczać się do jej koloru lub do wskazania materiału, z jakiego mają zostać wykonane m.in. siedzenia. Wybór tapicerki skórzanej wiąże się jednak z koniecznością wniesienia dodatkowej opłaty.

Felgi

Wszystkie nowe modele osobowych Volkswagenów sprzedawane są z felgami wykonanymi ze stopów metali lekkich. Możesz zdecydować się na standardowe koła lub za dopłatą wybrać felgi aluminiowe o innym wzorze bądź większej średnicy.

Wyposażenie dodatkowe

Nowy samochód z oferty Volkswagena może zostać doposażony w liczne dodatkowe elementy, które wpływają m.in. na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Oferowane są także atrakcyjne cenowo pakiety, które zawierają kilka elementów wyposażenia.

Akcesoria

Konfigurując nowego Volkswagena, można także wybrać dodatkowe akcesoria. Ich gama jest bardzo szeroka, od gumowych dywaników i wykładzin bagażnika, przez dodatkowe komplety kół, foteliki dziecięce, aż po bagażniki rowerowe.

Podsumowanie

Ostatnią stroną konfiguratoraOpens an external link jest podsumowanie. Znajdziesz tam wszystkie informacje na temat nowego samochodu. Na tym etapie możesz także poznać szczegóły dotyczące dostępnych opcji finansowania zakupu samochodu. Gotową konfigurację Twojego nowego Volkswagena możesz łatwo przesłać do wybranego dealera marki. Przedstawiciel salonu skontaktuje się z Tobą w celu omówienia szczegółów zamówienia nowego auta.

Opcje finansowania zakupu samochodu

Sprawdź modele dostępne od ręki

Może Cię również zainteresować:

Samochód dostępny od ręki czy własna konfiguracja?

Finansowanie auta – dobre praktyki

Wybieramy samochód do firmy

Co wybrać przy zakupie SUV-a

Ubezpieczamy samochód – dobre praktyki

Crossover a SUV

Może Cię również zainteresować:

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne, nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 556(1)§2 Kodeksu cywilnego. Volkswagen zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia  mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia i opisy mają wyłącznie charakter poglądowy i mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następuje w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie  prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen.

Prezentowane ceny są wyłącznie cenami rekomendowanymi i obejmują podatek VAT (23%).

Z uwagi na ograniczenia technik drukarskich lub parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany, kolory przedstawione w niniejszym materiale mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów.

Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronie Recykling samochodów.

Montaż akcesoriów w pojeździe może mieć wpływ na poziom zużycia paliwa/energii, emisję CO2 lub zasięg oraz może nastąpić najwcześniej po pierwszej rejestracji pojazdu, wyłącznie na Państwa życzenie.

Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151. WLTP zapewnia bardziej rygorystyczne warunki badania i bardziej realistyczne wartości zużycia paliwa i emisji CO2 w porównaniu do stosowanej to tej pory metody NEDC. Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa i emisji CO2 są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP. Więcej informacji na temat WLTP na stronie: https://www.volkswagen.pl/pl/swiat-volkswagena/ochrona-srodowiska/wltp.html?

Zasięg dla samochodów elektrycznych lub zasięg w trybie elektrycznym dla hybryd typu Plug-In może się różnić w zależności od wersji i wyposażenia oraz zamontowanych akcesoriów. W praktyce rzeczywisty zasięg różni się w zależności od stylu jazdy, prędkości, korzystania z dodatkowych odbiorników energii, temperatury zewnętrznej, liczby pasażerów, obciążenia ładunkiem i topografii terenu.

Systemy bezpieczeństwa działają wyłącznie w ramach ich technologicznych granic i nadal niezbędne jest zachowanie należytej ostrożności przez kierowcę. Kierowca musi być w każdej chwili gotowy do przejęcia kontroli nad pojazdem. Systemy wspomagające nie zwalniają go z odpowiedzialności za zachowanie szczególnej ostrożności. Sprawdź szczegóły korzystania z Volkswagen WeConnect na stronie https://www.volkswagen.pl/pl/connected-car/lacznosc/we-connect.html? Leasing klasyczny: Oferta dla przedsiębiorców. Suma opłat skalkulowana w oparciu o parametry: opłata wstępna 20%, okres leasingu 36 miesięcy, wartość końcowa 1%.  

Leasing dla przedsiębiorców. Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego.

Kredyt "Jak Abonament" - Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 13,64%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 103873 zł, całkowita kwota do zapłaty 150216 zł, oprocentowanie zmienne 9,30%, całkowity koszt kredytu 46343 zł (w tym: prowizja  0 zł, odsetki 35558 zł, ubezpieczenie komunikacyjne na 1. rok 3807 zł, ubezpieczenie spłaty kredytu 6978 zł), 48 miesięcznych rat równych po 1607 zł; rata finalna 73087 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 7.07.2022 r. na reprezentatywnym przykładzie. Kredyt na wybrane modele Volkswagen Samochody Osobowe z rocznika 2022 przy skorzystaniu z ubezpieczenia komunikacyjnego i ubezpieczenia spłaty kredytu oferowanych przez Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy Sp. z o.o. Niniejsza informacja nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego. Dostępność i warunki produktu mogą ulec zmianie. Warunki produktu określa umowa.  Raty leasingu "Jak Abonament" dla parametrów: 10% opłaty wstępnej, okres finansowania 48 miesięcy, limit roczny 15 000 km. Oferta dla Przedsiębiorców.

Volkswagen zwraca uwagę, że pewna liczba modeli Volkswagen ID. wyprodukowanych w Chinach została sprowadzona na rynki międzynarodowe nieoficjalnymi kanałami poza autoryzowaną siecią Volkswagena.  Nieautoryzowani sprzedawcy wprowadzają klientów w błąd, twierdząc, że oferowane przez nich modele Volkswagen ID. są objęte międzynarodową gwarancją. Volkswagen wskazuje, że pojazdy wyprodukowane w Chinach, na rynek chiński nie są objęte międzynarodową gwarancją, w tym również obejmującą Europejski Obszar Gospodarzy. Z uwagi na powyższe, wszystkie wymagania dotyczące naprawy i serwisowania, w tym korzystania z gwarancji i dobrej woli, nie mogą być podejmowane przez autoryzowanych dealerów lub jakikolwiek autoryzowany zakład serwisowy marki Volkswagen na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy nie mogą również zapewnić klientom Oryginalnych Części Volkswagen dla modeli sprzedawanych wyłącznie w Chinach, takich jak Volkswagen ID.6.  Klienci, którzy zdecydują się na zakup pojazdów za pośrednictwem nieautoryzowanych kanałów, powinni mieć świadomość, że oprócz braku możliwości serwisowania, gwarancji i dostaw części zamiennych, pojazdy te są wyposażone w wersję oprogramowania przeznaczoną na inny rynek. Podobnie jak w przypadku gwarancji i serwisu, nie może być ono obsługiwane przez dealerów Volkswagena. Dodatkowo nieoficjalnie importowane modele ID. zostały  wyprodukowane wyłącznie na warunki rynku chińskiego. Nie są więc homologowane na inne rynki ani dostosowane do ich specyficznych wymagań. Nie posiadają więc europejskiej homologacji i certyfikatu zgodności (CoC).  Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy pozostają zaangażowani w sprawy klientów, dlatego prosimy o zachowanie najwyższej ostrożności i ponownego przemyślenia zakupu modelu Volkswagen ID. za pośrednictwem nieoficjalnych kanałów. Zalecamy klientom wizytę u autoryzowanych dealerów w celu zapoznania się z najnowszą ofertą dostępnych modeli samochodów marki Volkswagen, które są oficjalnie dopuszczone do sprzedaży na danym rynku i posiadają ustaloną gwarancję oraz wsparcie serwisowe. Volkswagen i oficjalny dostawca chętnie zorganizują kontakt z autoryzowanymi dealerami.

*Obowiązuje do odwołania. Szczegóły u sprzedawcy. Polo Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w Polo Special Edition: 2 400 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 100 zł. Rabat 6000 zł. T-Roc Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w T-Roc Special Edition: 11 160 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 800 zł. Rabat 6000 zł. Nowy T-Cross Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w T-Cross Special Edition: 10 360 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 800 zł. Rabat 8000 zł. Touran Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Comfortline z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w Touran Special Edition: 25 000 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Comfortline i Special Edition: 3 300 zł. Rabat 5000 zł. Taigo Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w Taigo Special Edition: 9 560 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 800 zł. Rabat 3000 zł. Nowy Tiguan Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w Nowy Tiguan Special Edition: 22 380 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 800 zł. ID.3 Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro Performance z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.3 Special Edition: 30 800 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 4 600 zł. ID.4 Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro Performance z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.4 Special Edition: 38 050 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 4 600 zł. ID.5 Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro Performance z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.5 Special Edition: 33 970 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 4 600 zł. ID.7 Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.7 Special Edition: 45 730 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 9200 zł. ID.7 Tourer Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.7 Tourer Special Edition: 47 430 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 9200 zł. Materiał może prezentować elementy wyposażenia dodatkowego lub opcjonalnego