Ładowanie i zasięg

Jak mogę płacić?

Samochód elektryczny daje wiele możliwości, by w prosty i bezpieczny sposób dokonać płatności: przez aplikację, za pomocą karty prepaid czy karty kredytowej. Wkrótce też dane uwierzytelniające płatność będą zapisane w Twoim samochodzie. Dzięki temu ładowanie będzie wymagało jedynie podłączenia do stacji ładowania. Płatność odbędzie sie automatycznie, bez Twojego udziału. Co ciekawe: obecnie można znaleźć stacje ładowania, gdzie płatność jeszcze nie jest wymagana - np. przy niektórych centrach handlowych czy supermarketach.

Stacje ładowania umożliwiają płatność kartą

Gniazdko i Wallbox

Jeśli ładujesz samochód elektryczny w domu korzystając z gniazdka lub Wallbox, zapłacisz za ładowanie baterii płacąc kolejny rachunek za prąd. Prościej być nie może.

Samochód elektryczny ładowany w domu z wallboxa

Publiczne stacje ładowania

W przypadku płatnych stacji ładowania, w mieście lub przy autostradzie, możesz naładować samochód na każdej z nich. Jednocześnie możesz wybrać jednego operatora, który zaoferuje Ci taryfę rozliczeniową dopasowaną do Twoich potrzeb – podobnie jak w przypadku abonamentu za telefon komórkowy.  Jeżeli jakaś stacja ładowania nie będzie obsługiwana przez wybranego operatora, możesz mimo wszystko skorzystać z niej i rozliczyć się bezpośrednio z tym operatorem np. za pomocą karty kredytowej.

Samochód elektryczny ładowany na publicznej stacji ładowania

Sposoby zapłaty

Ikona metody płatności

Aby „zatankowany” prąd mógł zostać rozliczony, naturalnie punkt ładowania musi wiedzieć, kim jesteś. W zależności od wybranego operatora, możesz zalogować się używając karty ładowania lub aplikacji (przez komunikację NFC lub kod QR). Wybierz, co jest dla Ciebie najwygodniejsze. Rozliczenie następuje zgodnie z ustaloną metodą płatności (np. pobranie z konta, PayPal lub karta kredytowa). Możesz też skorzystać z ładowania „ad hoc” i zapłacić kartą kredytową bezpośrednio u operatora. Taryfy są rozliczane przeważnie według jednostki czasowej, a nie według pobranej ilości prądu. Wynika to z faktu, że na razie jeszcze tylko niewiele punktów ładowania ma certyfikowane liczniki do dokładnego pomiaru prądu. Niedługo się to zmieni – w przyszłości prąd będzie rozliczany przede wszystkim według rzeczywistego zużycia.

 

 

Plug & Charge (Złącze ISO)

Ikona Plug & Charge

Aby jeszcze bardziej ułatwić proces ładowania, w przyszłości wystarczy, gdy tylko podłączysz przewód i ładowanie już się rozpocznie. W tej technologii, zwanej też Plug & Charge, dane identyfikacyjne będą zapisane w samochodzie i stacja ładowania automatycznie rozpozna, kto pobiera prąd.

Technika ta będzie wprowadzana stopniowo od 2020 roku w oparciu o normę ISO, tak że w przyszłości będzie coraz więcej stacji Plug & Charge.

Ładowanie bezpłatne

Oprócz płatnych punktów ładowania istnieje także wiele publicznych stacji, z których możesz pobierać prąd bezpłatnie. Na przykład na parkingach dużych supermarketów lub sklepów z artykułami wyposażenia wnętrz. Teraz zakupy będą sprawiać podwójną przyjemność.

Samochód elektryczny jest ładowany za darmo przed sklepem z meblami

We Charge - nowa usługa Volkswagena

We Charge zaoferuje klientom bezpośredni dostęp do publicznych ładowarek wielu dostawców w całej Europie – wszystko za pośrednictwem jednej aplikacji Volkswagen We Connect1. Płatność oraz identyfikacja będzie prosta i intuicyjna dzięki powiązanej karcie zbliżeniowej We Charge, aplikacji lub (w późniejszym terminie) zintegrowanej z samochodem technologii Plug&Charge.  Twój e-samochód wcześniej zidentyfikuje możliwości stacji, podsuwając dostępne rozwiązania.

Smarfon z aplikacją WeConnect

Podczas ładowania będziesz mógł sprawdzić stan baterii, kontrolować cały proces oraz sterować temperaturą wewnątrz samochodu. Dzięki powiadomieniom push aplikacja natychmiast poinformuje o istotnych wydarzeniach – w szczególności tych związanych z przerwaniem bądź zakończeniem procesu ładowania.  Dodatkowo We Charge zaoferuje połączenie z systemem płatności, zawierając wszystkie transakcje oraz rachunki, ułatwiając tym samym zarządzanie kosztami ładowania.

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

1.
Aby korzystać z bezpłatnej aplikacji We Connect, potrzebny jest smartfon z kompatybilnym systemem operacyjnym iOS lub Android oraz karta SIM z opcją transmisji danych.  
  • Dane na podstawie świadectw homologacji typu. Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151. WLTP zapewnia bardziej rygorystyczne warunki badania i bardziej realistyczne wartości zużycia paliwa i emisji CO2 w porównaniu do stosowanej to tej pory metody NEDC. Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa i emisji CO2 są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP. Więcej informacji na temat WLTP na stronie: www.volkswagen.pl/pl/wltp.html Montaż akcesoriów w pojeździe może mieć wpływ na poziom zużycia paliwa/energii, emisję CO2 lub zasięg w przypadku samochodów elektrycznych lub hybryd oraz może nastąpić najwcześniej po pierwszej rejestracji pojazdu, wyłącznie na Państwa życzenie. Zasięg dla samochodów elektrycznych lub zasięg w trybie elektrycznym dla hybryd typu Plug-In może się różnić w zależności od wersji i wyposażenia oraz zamontowanych akcesoriów. W praktyce rzeczywisty zasięg różni się w zależności od stylu jazdy, prędkości, korzystania z dodatkowych odbiorników energii, temperatury zewnętrznej, liczby pasażerów, obciążenia ładunkiem i topografii terenu. Prezentowane ceny są wyłącznie cenami rekomendowanymi i obejmują podatek VAT (23%). Czas promocji i liczba aut objętych promocją ograniczone. Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne, nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 556(1)§2 Kodeksu cywilnego. Volkswagen zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia  mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następuje w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie informacje prezentowane w niniejszym cenniku są aktualne na dzień publikacji materiału.W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen. Z uwagi na ograniczenia technik drukarskich lub parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany, kolory przedstawione w niniejszym materiale mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów. 

    Zawartość domówionego pakietu lub opcji może zmienić elementy wyposażenia standardowego – w niektórych przypadkach bezzwrotnie zastępując elementy wyposażenia standardowego. 

    Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronie Recykling samochodów. Kredyt EasyDrive - Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 13,64%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 103873 zł, całkowita kwota do zapłaty 150216 zł, oprocentowanie zmienne 9,30%, całkowity koszt kredytu 46343 zł (w tym: prowizja  0 zł, odsetki 35558 zł, ubezpieczenie komunikacyjne na 1. rok 3807 zł, ubezpieczenie spłaty kredytu 6978 zł), 48 miesięcznych rat równych po 1607 zł; rata finalna 73087 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 7.07.2022 r. na reprezentatywnym przykładzie. Kredyt na wybrane modele Volkswagen Samochody Osobowe z rocznika 2022 przy skorzystaniu z ubezpieczenia komunikacyjnego i ubezpieczenia spłaty kredytu oferowanych przez Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy Sp. z o.o. Niniejsza informacja nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego. Dostępność i warunki produktu mogą ulec zmianie. Warunki produktu określa umowa.