Dlaczego warto wybrać Volkswagena?

Dlaczego warto wybrać Volkswagena?
Zanim zaczniesz czytać... rozsiądź się wygodnie, bo powodów by wybrać Volkswagena jest więcej niż myślisz!

Na co zwrócić uwagę szukając samochodu idealnego?

Czy wiesz, że przy zakupie samochodu najważniejsze elementy brane pod uwagę to według kierowców cena, moc silnika i poziom bezpieczeństwa, np. liczba poduszek powietrznych?

Na dalszy plan schodzą przewidywane wydatki na paliwo, koszty napraw, części i przeglądów okresowych. Na szarym końcu znajduje się potencjalna utraty wartości samochodu, czyli to za jaką cenę będzie można odsprzedać auto w przyszłości. A przecież to właśnie te elementy składają się na całkowity koszt użytkowania samochodu, czyli tzw. TCO (z ang. total cost of ownership). 

Co jeszcze należy wziąć pod uwagę myśląc o nowym samochodzie?

Chociażby koszty kredytu lub leasingu, koszty ubezpieczenia czy też okres i warunki obowiązywania gwarancji. Nie można też zapomnieć o usługach oferowanych w cenie samochodu. Jak myślisz, ile osób kupując samochód zastanawia się, jakie wydatki mogą pojawić się, gdy podczas wakacji zgubią się klucze do auta, paliwo skończy się w trasie, opona ulegnie zniszczeniu lub - co najgorsze - samochód zostanie skradziony? 

Poza tym samochód to nie tylko pojazd do przemieszczania się z punktu A do B, ale miejsce, w którym Ty i pasażerowie musicie czuć się komfortowo,  bezpiecznie, naturalnie, po prostu... czuć się dobrze! Dlatego tak ważne jest wygodne i intuicyjne wnętrze oraz wsparcie asystentów jazdy.

Czytaj dalej, aby poznać powody, dla których warto wybrać właśnie Volkswagena.

Opinie pochodzą z badania "Koszty użytkowania samochodów osobowych - badanie opinii kierowców" przeprowadzonego na zlecenie Volkswagena w grudniu 2018 r. 

Wystarczy wsiąść, by się przekonać!

Jeśli znasz siebie i wiesz, że dla Ciebie najbardziej liczy się wnętrze i doświadczenia podczas jazdy, już teraz możesz przestać czytać i od razu ruszyć do jednego z naszych salonów. Dlaczego?

Tylko przebywając we wnętrzu Volkswagena poczujesz moc każdego starannie zaprojektowanego szczegółu. Tylko siedząc za jego kierownicą przekonasz się, jak intuicyjnie rozmieszczone są wszelkie elementy wnętrza.

Dopiero gdy doświadczysz jazdy Volkswagenem, docenisz systemy wspomagające jazdę i uczucie pełnego komfortu. 

Jeśli cenisz sobie też atrakcyjne finansowanie, oszczędność, długą gwarancję czy pakiety usług, dalsza część tej strony jest dla Ciebie. Przekonaj się, że Volkswagen to więcej niż myślisz!

Oto 8 najważniejszych powodów, dla których warto wybrać Volkswagena!

Masz go na wyciągnięcie ręki, dzięki promocyjnemu finansowaniu 

Wyobraź sobie, że płacisz tylko za część Volkswagena... Tak, to możliwe! Wybierając kredyt lub leasing jak abonament płacisz o wiele niższe raty, bo spłacasz tylko rzeczywistą utratę wartości samochodu. 

Dodatkowo możesz zdecydować się na nawet 0% wkładu własnego.

Dopiero na zakończenie umowy zdecydujesz, czy chcesz w całości spłacić kredyt lub leasing, rozłożyć pozostałą część na raty czy skorzystać z gwarancji odkupu i wybrać nowego Volkswagena w ramach nowej umowy finansowej. Nic Cię nie zaskoczy, ponieważ już w dniu zawarcia pierwszej umowy finansowania znasz gwarantowaną cenę odkupu pojazdu. 
 

Codziennie możesz oszczędzać na paliwie

Nie lubisz tankować zbyt często? Świetnie się składa – nowoczesne silniki Volkswagena TSI i TDI z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem paliwa są dynamiczne i niezwykle oszczędne. Golfem 1.5 TSI po zatankowaniu do pełna możesz w trasie pokonać ponad 1000 kmOpens an external link.

Przemyślany wybór może dać konkretne oszczędności – spalanie niższe o 1 l/100 km oznacza zmniejszenie wydatków o ok. 4000 zł* (przez 3 lata przy przebiegach 20 tys. km rocznie).

* Cena litra benzyny Pb95 6,75 zł
 

Masz gwarantowaną pomoc w najróżniejszych sytuacjach

Ochrona i pomoc przez całą dobę dostępna niemal w całej Europie. W cenie. Jak to możliwe? To Gwarancja mobilności, którą otrzymujesz, kupując nowego Volkswagena. Dzięki niej w razie ewentualnych awarii, wypadku, kradzieży, rozładowania akumulatora, przebicia opony czy braku paliwa możesz liczyć na nasze wsparcie.

Podejmiemy próbę pomocy na miejscu zdarzenia, odholujemy Twój samochód do najbliższego Autoryzowanego Serwisu Volkswagena i damy Ci auto zastępcze nawet na trzy dni, bez ograniczenia kilometrów. 
 

Przeglądy robisz co 30 000 km1, również w pakiecie 

Czy wiesz, że Volkswagenem możesz przejechać nawet 30 000 km1 między przeglądami? Dzięki temu oszczędzasz zarówno czas, jak i pieniądze. Niektóre auta innych marek, muszą odwiedzać serwis dwa razy częściej.

To nie koniec bonusów! Jeśli wybrałeś wymarzonego Volkswagena, dobierając Pakiet Przeglądów możesz zaoszczędzić nawet do 5 300 zł2

Płacisz raz i nie musisz martwić się dodatkowymi kosztami przeglądów okresowych przez kolejne 4 lata. Masz przy tym gwarancję najwyższej jakości usług autoryzowanych przedstawicieli marki Volkswagen.

1 Dotyczy wybranych modeli hybrydowych. Nie dotyczy modeli elektrycznych i modelu up!
2 Wybierając dla Touarega wariant na 4 lata / 60000 km w cenie 1 990 zł oszczędzasz do 3 060 zł lub nawet do 5 300 zł w wariancie 4 lata / 120000 km w cenie 2 990 zł.

Ubezpieczysz go już od 2,80% wartości

Z Oryginalnym Ubezpieczeniem Volkswagen zyskasz pewność profesjonalnej obsługi i gwarancję bezpieczeństwa. Dzięki temu Twój wymarzony samochód będzie służył Ci przez długie lata.

Oferujemy nie tylko atrakcyjne ceny pakietu ubezpieczeń komunikacyjnych OC/AC/NNW/Assistance (już od 2,8% wartości), ale także możliwość włączenia składki ubezpieczeniowej w raty kredytu lub leasingu. Masz też pewność bezpośredniej likwidacji szkód (z pominięciem ubezpieczyciela sprawcy) i użycia do naprawy oryginalnych części zamiennych. 

Ubezpieczenie opon masz w cenie

Nie musisz martwić się o uszkodzenie opon w Twoim Volkswagenie. Jeśli zostały kupione w Autoryzowanym Serwisie Volkswagena po 1 marca 2018 r., automatycznie objęte są 36-miesięcznym ubezpieczeniem.

W przypadku uszkodzenia wartość odszkodowania możesz odliczyć, kupując nowe opony w naszym serwisie. To doskonałe rozwiązanie kiedy najedziesz na ostry przedmiot, uderzysz o krawężnik czy ktoś uszkodzi Twoje opony. 
 

Możesz mieć do 5 lat ochrony

Wszystko, co daje gwarancja. Do 5 lat! Jak to możliwe? Jeżeli przy zakupie nowego samochodu zamówisz Volkswagen Safe+, otrzymasz 100% ochronę przed kosztami nieoczekiwanych napraw. I to w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb - od 1 roku do 3 lat po upływie dwuletniej Gwarancji Volkswagena, do całkowitego przebiegu 150 000 km. 

W przypadku konieczności skorzystania z Volkswagen Safe+, wystarczy dostarczyć samochód do jednego z Autoryzowanych Serwisów Volkswagena na terenie niemal całej Europy. Zadbamy o jego naprawę bez żadnych dodatkowych kosztów z Twojej strony. Do tego, dzięki powiązaniu auta z Volkswagen Safe+, wartość Twojego Volkswagena przy odsprzedaży będzie wyższa.

Odsprzedasz go korzystnie

Volkswageny niewiele tracą na wartości i są poszukiwane na rynku. Dzięki temu, kiedy przyjdzie Ci rozstać się ze swoim samochodem, odsprzedasz go korzystnie. Po 3 latach Golf Life z silnikiem 1.5 TSI o mocy 150 KM jest wart 63,5% swojej pierwotnej ceny*, Passat Variant 2.0 TDI (150 KM) w wersji Business – 63,1%, T-Cross Life z silnikiem 1.0 TSI o mocy 110 KM – 71,1%, a T-Roc Style, wyposażony w silnik 1.5 TSI o mocy 150 KM i skrzynię DSG – 72% wyjściowej ceny. Cena sprzedaży to jednak nie wszystko.

Zastanów się, ile czasu możesz stracić na pisanie ogłoszeń, odbieranie telefonów i spotykanie się z potencjalnymi kupcami? Nie musisz tego robić! Jeśli Twoje auto (niekoniecznie marki Volkswagen) ma nie więcej niż 12 lat, przebieg do 200 000 km i zostało po raz pierwszy zarejestrowane na obszarze Unii Europejskiej, to dealer przyjmie je od Ciebie w rozliczeniu**.

* Dane Info-Ekspert z dnia 03.08.2022 dla aut z przebiegiem 60 tys. km oraz okresu 36 miesięcy
** O szczegóły oferty zapytaj Twojego Dealera Volkswagena.

Volkswagen to więcej niż myślisz.
Zrób kolejny krok w stronę Twojego nowego samochodu. 

Zostaw swój numer. Przygotujemy dla Ciebie ofertę lub umówimy jazdę próbną

Poznaj modele Volkswagena

Sprawdź cenniki

Volkswagen to więcej niż myślisz.
Zrób kolejny krok w stronę Twojego nowego samochodu. 

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne, nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 556(1)§2 Kodeksu cywilnego. Volkswagen zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia  mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia i opisy mają wyłącznie charakter poglądowy i mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następuje w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie  prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen.

Prezentowane ceny są wyłącznie cenami rekomendowanymi i obejmują podatek VAT (23%).

Z uwagi na ograniczenia technik drukarskich lub parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany, kolory przedstawione w niniejszym materiale mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów.

Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronie Recykling samochodów.

Montaż akcesoriów w pojeździe może mieć wpływ na poziom zużycia paliwa/energii, emisję CO2 lub zasięg oraz może nastąpić najwcześniej po pierwszej rejestracji pojazdu, wyłącznie na Państwa życzenie.

Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151. WLTP zapewnia bardziej rygorystyczne warunki badania i bardziej realistyczne wartości zużycia paliwa i emisji CO2 w porównaniu do stosowanej to tej pory metody NEDC. Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa i emisji CO2 są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP. Więcej informacji na temat WLTP na stronie: https://www.volkswagen.pl/pl/swiat-volkswagena/ochrona-srodowiska/wltp.html?

Zasięg dla samochodów elektrycznych lub zasięg w trybie elektrycznym dla hybryd typu Plug-In może się różnić w zależności od wersji i wyposażenia oraz zamontowanych akcesoriów. W praktyce rzeczywisty zasięg różni się w zależności od stylu jazdy, prędkości, korzystania z dodatkowych odbiorników energii, temperatury zewnętrznej, liczby pasażerów, obciążenia ładunkiem i topografii terenu.

Systemy bezpieczeństwa działają wyłącznie w ramach ich technologicznych granic i nadal niezbędne jest zachowanie należytej ostrożności przez kierowcę. Kierowca musi być w każdej chwili gotowy do przejęcia kontroli nad pojazdem. Systemy wspomagające nie zwalniają go z odpowiedzialności za zachowanie szczególnej ostrożności. Sprawdź szczegóły korzystania z Volkswagen WeConnect na stronie https://www.volkswagen.pl/pl/connected-car/lacznosc/we-connect.html? Leasing klasyczny: Oferta dla przedsiębiorców. Suma opłat skalkulowana w oparciu o parametry: opłata wstępna 20%, okres leasingu 36 miesięcy, wartość końcowa 1%.  

Leasing dla przedsiębiorców. Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego.

Kredyt "Jak Abonament" - Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 13,64%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 103873 zł, całkowita kwota do zapłaty 150216 zł, oprocentowanie zmienne 9,30%, całkowity koszt kredytu 46343 zł (w tym: prowizja  0 zł, odsetki 35558 zł, ubezpieczenie komunikacyjne na 1. rok 3807 zł, ubezpieczenie spłaty kredytu 6978 zł), 48 miesięcznych rat równych po 1607 zł; rata finalna 73087 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 7.07.2022 r. na reprezentatywnym przykładzie. Kredyt na wybrane modele Volkswagen Samochody Osobowe z rocznika 2022 przy skorzystaniu z ubezpieczenia komunikacyjnego i ubezpieczenia spłaty kredytu oferowanych przez Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy Sp. z o.o. Niniejsza informacja nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego. Dostępność i warunki produktu mogą ulec zmianie. Warunki produktu określa umowa.  Raty leasingu "Jak Abonament" dla parametrów: 10% opłaty wstępnej, okres finansowania 48 miesięcy, limit roczny 15 000 km. Oferta dla Przedsiębiorców.

Volkswagen zwraca uwagę, że pewna liczba modeli Volkswagen ID. wyprodukowanych w Chinach została sprowadzona na rynki międzynarodowe nieoficjalnymi kanałami poza autoryzowaną siecią Volkswagena.  Nieautoryzowani sprzedawcy wprowadzają klientów w błąd, twierdząc, że oferowane przez nich modele Volkswagen ID. są objęte międzynarodową gwarancją. Volkswagen wskazuje, że pojazdy wyprodukowane w Chinach, na rynek chiński nie są objęte międzynarodową gwarancją, w tym również obejmującą Europejski Obszar Gospodarzy. Z uwagi na powyższe, wszystkie wymagania dotyczące naprawy i serwisowania, w tym korzystania z gwarancji i dobrej woli, nie mogą być podejmowane przez autoryzowanych dealerów lub jakikolwiek autoryzowany zakład serwisowy marki Volkswagen na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy nie mogą również zapewnić klientom Oryginalnych Części Volkswagen dla modeli sprzedawanych wyłącznie w Chinach, takich jak Volkswagen ID.6.  Klienci, którzy zdecydują się na zakup pojazdów za pośrednictwem nieautoryzowanych kanałów, powinni mieć świadomość, że oprócz braku możliwości serwisowania, gwarancji i dostaw części zamiennych, pojazdy te są wyposażone w wersję oprogramowania przeznaczoną na inny rynek. Podobnie jak w przypadku gwarancji i serwisu, nie może być ono obsługiwane przez dealerów Volkswagena. Dodatkowo nieoficjalnie importowane modele ID. zostały  wyprodukowane wyłącznie na warunki rynku chińskiego. Nie są więc homologowane na inne rynki ani dostosowane do ich specyficznych wymagań. Nie posiadają więc europejskiej homologacji i certyfikatu zgodności (CoC).  Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy pozostają zaangażowani w sprawy klientów, dlatego prosimy o zachowanie najwyższej ostrożności i ponownego przemyślenia zakupu modelu Volkswagen ID. za pośrednictwem nieoficjalnych kanałów. Zalecamy klientom wizytę u autoryzowanych dealerów w celu zapoznania się z najnowszą ofertą dostępnych modeli samochodów marki Volkswagen, które są oficjalnie dopuszczone do sprzedaży na danym rynku i posiadają ustaloną gwarancję oraz wsparcie serwisowe. Volkswagen i oficjalny dostawca chętnie zorganizują kontakt z autoryzowanymi dealerami.

*Obowiązuje do odwołania. Szczegóły u sprzedawcy. Polo Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w Polo Special Edition: 2 400 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 100 zł. Rabat 6000 zł. T-Roc Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w T-Roc Special Edition: 11 160 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 800 zł. Rabat 6000 zł. Nowy T-Cross Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w T-Cross Special Edition: 10 360 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 800 zł. Rabat 8000 zł. Touran Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Comfortline z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w Touran Special Edition: 25 000 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Comfortline i Special Edition: 3 300 zł. Rabat 5000 zł. Taigo Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w Taigo Special Edition: 9 560 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 800 zł. Rabat 3000 zł. Nowy Tiguan Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w Nowy Tiguan Special Edition: 22 380 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 800 zł. ID.3 Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro Performance z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.3 Special Edition: 30 800 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 4 600 zł. ID.4 Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro Performance z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.4 Special Edition: 38 050 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 4 600 zł. ID.5 Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro Performance z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.5 Special Edition: 33 970 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 4 600 zł. ID.7 Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.7 Special Edition: 45 730 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 9200 zł. ID.7 Tourer Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.7 Tourer Special Edition: 47 430 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 9200 zł. Materiał może prezentować elementy wyposażenia dodatkowego lub opcjonalnego