Kobieta trzymająca w rękach butelkę oleju silnikowego na tle samochodu marki Volkswagen

Olej silnikowy i płyny eksploatacyjne

Nasze oleje silnikowe i płyny eksploatacyjne zapewniają Twojemu samochodowi marki Volkswagen najlepsze osiągi i wydłużają jego żywotność.

Wymiana oleju

Wymiana oleju

Pracownik serwisu VW podczas wymiany oleju

Przedłuż żywotność swojego silnika dzięki naszej usłudze wymiany oleju. Zużyty olej zastąpimy świeżym Oryginalnym olejem Volkswagen. Chroni on Twój silnik i czyni go szczególnie wydajnym. Wymienimy również filtr oleju i uszczelki, używając do tego wyłącznie Oryginalnych części Volkswagen.

Oryginalny olej Volkswagen

Innowacje, które nieustannie optymalizują moc silnika, a jednocześnie przewyższają standardowe wymogi i specyfikacje: nasze oleje silnikowe o podwyższonych parametrach.

 • Olej silnikowy VW LongLife III FE

  LongLife III FE

  Nasz olej silnikowy o podwyższonych parametrach jest odpowiedni do wydłużonych interwałów wymiany. Olej został opracowany specjalnie do silników benzynowych i wysokoprężnych z filtrem cząstek stałych.

  • Dokładnie dopasowany do Twojego Volkswagena:
   Do silników wymagających oleju o specyfikacji VW 50400 i 50700.
  • Oszczędza paliwo:
   Większa efektywność dzięki zmniejszonemu tarciu – a do tego wydłuża żywotność silnika.
  • Wydłuża interwały wymiany:
   Dzięki długoterminowej stabilności, mniejszej zawartości popiołu i indeksowi lepkości 0W-30. Więcej o lepkości dowiesz się tutaj.
  • Pozwala zachować czystość silnika:
   Zawiera już odpowiednie dodatki, które utrzymują czystość silnika i zapobiegają tworzeniu się osadów.
 • Olej silnikowy VW LongLife IV FE

  LongLife IV FE

  LongLife IV to olej, który pozwala oszczędzać paliwo i spełnia wszystkie wymagania najnowszych generacji silników benzynowych i wysokoprężnych z filtrem cząstek stałych przy wydłużonych interwałach serwisowych. Dzięki niepowtarzalnemu zielonemu kolorowi nie można go pomylić z żadnym innym olejem.

  • Dokładnie dopasowany do Twojego Volkswagena:
   Do silników wymagających oleju o specyfikacji VW 50800 i 50900.
  • Chroni Twój silnik:
   Zredukowana zawartość popiołu oraz lepkość 0W-20 zapewniają odpowiednią konsystencję nawet w niskich temperaturach. Więcej o lepkości dowiesz się tutaj.
  • Nie wymaga żadnych innych dodatków:
   Zawiera już odpowiednie dodatki, które utrzymują czystość silnika i zapobiegają tworzeniu się osadów.
  • Odpowiedni dla kierowców jeżdżących na krótkich odcinkach:
   Dzięki mniejszemu tarciu i zredukowanemu oporowi oleju w silniku.
 • Filtr oleju VW oczyszcza olej silnikowy

  Filtr oleju

  Filtry oleju oczyszczają krążący w układzie olej silnikowy z zabrudzeń, opiłków metalowych, węgla i sadzy, dzięki czemu do miejsc smarowania i łożyskowania silnika dociera olej oczyszczony z wszelkich drobin. Zapobiega to nadmiernemu zużyciu i wydłuża żywotność silnika. Filtr oleju pozwala zachować odpowiednią jakość oleju oraz moc silnika jak również jego ekonomiczną sprawność.

  • Dobre mocowanie:
   Również w przypadku zmian temperatury i ciśnienia.
  • Szczelność:
   Olej z filtra i kanałówolejowych nie przedostaje się do miski olejowej.
  • Wyjątkowa wytrzymałość:
   Dostosowany do samochodów z układem start-stop.
  • Natychmiastowa gotowośćdo użytku:
   Odpowiednie ciśnienieoleju i smarowanie już w momencie uruchamiania silnika.
    
Zbliżenie kontroli oleju VW

Wszystko o oleju

Przydatne informacje o oleju silnikowym

Jak często należy wymieniać olej w samochodzie i co to jest lepkość? Zebraliśmy przydatne informacje dotyczące oleju silnikowego. Abyś zawsze był gotowy, gdy będziesz chciał sprawdzić poziom oleju lub gdy w Twoim samochodzie zacznie migać lampka kontrolna.

AdBlue – mniejsze emisje

Pracownik serwisu VW podczas kontroli AdBlue

Kontrola AdBlue

Sprawdzimy pozostały zasięg i w razie potrzeby uzupełnimy Twój zbiornik* – wygodnie i tanio, abyś Ty nie musiał robić tego podczas podróży.

Dwie butelki AdBlue

AdBlue

Mniejsze emisje niewielkim kosztem. Mamy dla Ciebie rady i korzyści.

Kosmetyki samochodowe

Pielęgnacja w domu

Zaproś swój samochód do spa. Mamy bogatą ofertę produktów do pielęgnacji zarówno wnętrza jak i nadwozia samochodu przeznaczonych do użytku latem oraz zimą.

Ojciec z synem wspólnie czyszczą siedzenia w samochodzie marki Volkswagen
 • Samochód marki VW z boksem dachowym jadący malowniczą drogą – w tle górski plener

  Płyn do spryskiwaczy

  Nasz koncentrat do mycia szyb zawsze zapewni Ci nieskazitelny widok. Chroni on przednią szybę i układ mycia przed zamarznięciem i kamieniem. Używaj go w stężeniu 1:10, wówczas nie pozostawi żadnych plam na lakierze. Zimą używaj w samochodzie koncentratu zabezpieczającego przed zamarzaniem.

  Korzyści dla Ciebie

  • Na lato i zimę:
   Latem usuwa między innymi owady i tłuszcz, jednocześnie chroniąc przednią szybę i układ jej mycia przed kamieniem. Zimą chroni przed mrozem i pomaga pozbyć się soli drogowej.
  • Przyjazny dla środowiska:
   Nie zawiera nierozpuszczalnych w wodzie środków myjących.
  • Delikatny dla powierzchni:
   Dostosowany do wszystkich materiałów stosowanych w samochodach Volkswagen: Nie powoduje pękania elementów z tworzywa sztucznego ani zarysowań lakieru.
 • Dwie butelki nowego płynu chłodzącego VW

  Dodatek do płynu chłodzącego G12evo

  Nasz nowy płyn chłodzący G12evo wykazuje większą stabilność termiczną w porównaniu do swojego poprzednika G13. To oznacza, że jest odpowiedni nawet dla wyjątkowo wymagającej nowej generacji silników, niezawodnie chroniąc silnik przed korozją, kamieniem, kwasami, a zwłaszcza niskimi temperaturami do -35°C.

  Korzyści dla Ciebie

  • Chroni silnik:
   Przed ekstremalnymi temperaturami, korozją, kwasami, gromadzeniem się osadów i kamienia.
  • Chroni powierzchnie:
   Płyn chłodzący jest dostosowany do materiałów układu chłodzenia i nie zawiera metali ciężkich ani związków siarki. W ten sposób zabezpiecza na przykład uszczelki.
  • Stabilny po wymieszaniu z wodą:
   Najlepiej mieszać go z wodą destylowaną.
  • Kompatybilny wstecz:
   Można go mieszać z naszymi poprzednimi płynami chłodzącymi, np. G13.

  Zebraliśmy dla Ciebie informacje o lampkach kontrolnych dotyczących płynu chłodzącego.

 • Trzy pojemniki oryginalnego płynu hamulcowego Volkswagen

  Płyn hamulcowy

  Nasz płyn hamulcowy dobrze się sprawdza zarówno w bardzo wysokich jak i bardzo niskich temperaturach. Został on opracowany specjalnie dla układu hamulcowego w Twoim samochodzie i wykracza daleko poza standardowe wymagania, a wręcz wyznacza własne standardy normą VW 50114.

  Korzyści dla Ciebie

  • Delikatny dla powierzchni:
   Nie niszczy gumowych uszczelek i pochłania wilgoć. Zmniejsza ryzyko korozji.
  • Niezwykła skuteczność w niskich temperaturach:
   Gotowy do działania nawet w ekstremalnie niskich temperaturach rzędu -40°C.
  • Dłuższe interwały serwisowe:
   W nowych samochodach Volkswagen (od roku modelowego 2008) wydłuża okres między przeglądami z dwóch do trzech lat.

  Więcej informacji znajdziesz w naszej sekcji Najczęściej zadawane pytania dotyczące płynu hamulcowego.

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne, nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 556(1)§2 Kodeksu cywilnego. Volkswagen zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia  mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia i opisy mają wyłącznie charakter poglądowy i mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następuje w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie  prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen.

Prezentowane ceny są wyłącznie cenami rekomendowanymi i obejmują podatek VAT (23%).

Z uwagi na ograniczenia technik drukarskich lub parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany, kolory przedstawione w niniejszym materiale mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów.

Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronie Recykling samochodów.

Montaż akcesoriów w pojeździe może mieć wpływ na poziom zużycia paliwa/energii, emisję CO2 lub zasięg oraz może nastąpić najwcześniej po pierwszej rejestracji pojazdu, wyłącznie na Państwa życzenie.

Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151. WLTP zapewnia bardziej rygorystyczne warunki badania i bardziej realistyczne wartości zużycia paliwa i emisji CO2 w porównaniu do stosowanej to tej pory metody NEDC. Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa i emisji CO2 są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP. Więcej informacji na temat WLTP na stronie: https://www.volkswagen.pl/pl/swiat-volkswagena/ochrona-srodowiska/wltp.html?

Zasięg dla samochodów elektrycznych lub zasięg w trybie elektrycznym dla hybryd typu Plug-In może się różnić w zależności od wersji i wyposażenia oraz zamontowanych akcesoriów. W praktyce rzeczywisty zasięg różni się w zależności od stylu jazdy, prędkości, korzystania z dodatkowych odbiorników energii, temperatury zewnętrznej, liczby pasażerów, obciążenia ładunkiem i topografii terenu.

Systemy bezpieczeństwa działają wyłącznie w ramach ich technologicznych granic i nadal niezbędne jest zachowanie należytej ostrożności przez kierowcę. Kierowca musi być w każdej chwili gotowy do przejęcia kontroli nad pojazdem. Systemy wspomagające nie zwalniają go z odpowiedzialności za zachowanie szczególnej ostrożności. Sprawdź szczegóły korzystania z Volkswagen WeConnect na stronie https://www.volkswagen.pl/pl/connected-car/lacznosc/we-connect.html? Leasing klasyczny: Oferta dla przedsiębiorców. Suma opłat skalkulowana w oparciu o parametry: opłata wstępna 20%, okres leasingu 36 miesięcy, wartość końcowa 1%.  

Leasing dla przedsiębiorców. Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego.

Kredyt "Jak Abonament" - Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 13,64%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 103873 zł, całkowita kwota do zapłaty 150216 zł, oprocentowanie zmienne 9,30%, całkowity koszt kredytu 46343 zł (w tym: prowizja  0 zł, odsetki 35558 zł, ubezpieczenie komunikacyjne na 1. rok 3807 zł, ubezpieczenie spłaty kredytu 6978 zł), 48 miesięcznych rat równych po 1607 zł; rata finalna 73087 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 7.07.2022 r. na reprezentatywnym przykładzie. Kredyt na wybrane modele Volkswagen Samochody Osobowe z rocznika 2022 przy skorzystaniu z ubezpieczenia komunikacyjnego i ubezpieczenia spłaty kredytu oferowanych przez Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy Sp. z o.o. Niniejsza informacja nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego. Dostępność i warunki produktu mogą ulec zmianie. Warunki produktu określa umowa.  Raty leasingu "Jak Abonament" dla parametrów: 10% opłaty wstępnej, okres finansowania 48 miesięcy, limit roczny 15 000 km. Oferta dla Przedsiębiorców.

Volkswagen zwraca uwagę, że pewna liczba modeli Volkswagen ID. wyprodukowanych w Chinach została sprowadzona na rynki międzynarodowe nieoficjalnymi kanałami poza autoryzowaną siecią Volkswagena.  Nieautoryzowani sprzedawcy wprowadzają klientów w błąd, twierdząc, że oferowane przez nich modele Volkswagen ID. są objęte międzynarodową gwarancją. Volkswagen wskazuje, że pojazdy wyprodukowane w Chinach, na rynek chiński nie są objęte międzynarodową gwarancją, w tym również obejmującą Europejski Obszar Gospodarzy. Z uwagi na powyższe, wszystkie wymagania dotyczące naprawy i serwisowania, w tym korzystania z gwarancji i dobrej woli, nie mogą być podejmowane przez autoryzowanych dealerów lub jakikolwiek autoryzowany zakład serwisowy marki Volkswagen na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy nie mogą również zapewnić klientom Oryginalnych Części Volkswagen dla modeli sprzedawanych wyłącznie w Chinach, takich jak Volkswagen ID.6.  Klienci, którzy zdecydują się na zakup pojazdów za pośrednictwem nieautoryzowanych kanałów, powinni mieć świadomość, że oprócz braku możliwości serwisowania, gwarancji i dostaw części zamiennych, pojazdy te są wyposażone w wersję oprogramowania przeznaczoną na inny rynek. Podobnie jak w przypadku gwarancji i serwisu, nie może być ono obsługiwane przez dealerów Volkswagena. Dodatkowo nieoficjalnie importowane modele ID. zostały  wyprodukowane wyłącznie na warunki rynku chińskiego. Nie są więc homologowane na inne rynki ani dostosowane do ich specyficznych wymagań. Nie posiadają więc europejskiej homologacji i certyfikatu zgodności (CoC).  Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy pozostają zaangażowani w sprawy klientów, dlatego prosimy o zachowanie najwyższej ostrożności i ponownego przemyślenia zakupu modelu Volkswagen ID. za pośrednictwem nieoficjalnych kanałów. Zalecamy klientom wizytę u autoryzowanych dealerów w celu zapoznania się z najnowszą ofertą dostępnych modeli samochodów marki Volkswagen, które są oficjalnie dopuszczone do sprzedaży na danym rynku i posiadają ustaloną gwarancję oraz wsparcie serwisowe. Volkswagen i oficjalny dostawca chętnie zorganizują kontakt z autoryzowanymi dealerami.

*Obowiązuje do odwołania. Szczegóły u sprzedawcy. Polo Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w Polo Special Edition: 2 400 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 100 zł. Rabat 6000 zł. T-Roc Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w T-Roc Special Edition: 11 160 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 800 zł. Rabat 6000 zł. Nowy T-Cross Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w T-Cross Special Edition: 10 360 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 800 zł. Rabat 8000 zł. Touran Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Comfortline z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w Touran Special Edition: 25 000 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Comfortline i Special Edition: 3 300 zł. Rabat 5000 zł. Taigo Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w Taigo Special Edition: 9 560 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 800 zł. Rabat 3000 zł. Nowy Tiguan Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w Nowy Tiguan Special Edition: 22 380 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 800 zł. ID.3 Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro Performance z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.3 Special Edition: 30 800 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 4 600 zł. ID.4 Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro Performance z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.4 Special Edition: 38 050 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 4 600 zł. ID.5 Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro Performance z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.5 Special Edition: 33 970 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 4 600 zł. ID.7 Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.7 Special Edition: 45 730 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 9200 zł. ID.7 Tourer Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.7 Tourer Special Edition: 47 430 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 9200 zł. Materiał może prezentować elementy wyposażenia dodatkowego lub opcjonalnego