Jak daleko zajadę?

Rodzina modeli ID. reprezentuje nową generację samochodów elektrycznych, dzięki którym przejedziesz zdecydowanie dłuższe trasy na jednej baterii. Ta technologia sprawia, że modele ID. są wspaniałą alternatywą dla coraz większej grupy ludzi: mieszkańców miast, podróżników na krótkich i długich dystansach. A korzystanie przy tym ze stacji szybkiego ładowania wcale nie zajmuje tak wiele czasu, jak sądzicie.

 

Osoba czeka na naładowanie swojego elektrycznego samochodu ID.

Prąd zaprowadzi Cię dalej.

Widok z boku na ID. Crozz jadący nad brzegiem jeziora

Gdy myślimy o elektrycznej mobilności, natychmiast nasuwa się pytanie o zasięg. Jak daleko dojadę na jednym ładowaniu baterii? Jak podzielić dłuższe trasy? Gdzie naładuję samochód i ile to potrwa? Jeżeli zdecydujesz się na elektryczny samochód, możesz go bez problemu naładować na stacji ładowania podczas krótkich przerw w podróży.

Mamy też kolejną dobrą wiadomość: Wszystkie samochody z rodziny ID. są na platformie MEB. Rodzina ID. to gwarancja osiągnięcia zasięgu nawet do 621 km (w przypadku modelu ID.7), zależnie od pojemności baterii.

Codzienny dojazd do pracy.

Robisz codziennie kilka krótkich tras? Rano zawozisz dzieci do szkoły, potem jedziesz do biura, a po południu na zakupy. Jeżeli jak przeciętna osoba pokonujesz dziennie około 50 km, wystarczy, że naładujesz baterię 1-2 razy w tygodniu (w zależności od pojemności baterii). Najlepiej gdy zrobisz to w domu nocą, korzystając z opcjonalnego urządzenia Wallbox. Rano wsiądziesz do naładowanego auta i pełen energii będziesz mógł rozpocząć nowy dzień.

Dzieci do szkoły a potem szybko do biura.

Infrastruktura publicznych stacji ładowania, np. na parkingach supermarketów jest stale rozbudowywana. Doskonałą opcją jest także ładowanie na parkingu firmowym, jeśli Twoja firma oferuje taką możliwość. Jeżeli nie pokonujesz więcej niż 50 km dziennie, wystarczy że doładujesz baterię 1-2 razy w tygodniu, gdy będziesz w pracy.

Mapa miasta, któa pokazuje drogę z domu do supermarketu i do szkoły

Weekendowe wyjazdy i krótkie urlopy.

Z pewnością kilka razy w roku zrobisz dłuższe trasy swoim elektrycznym samochodem, na przykład by odwiedzić rodzinę, zwiedzić inne miasto lub wyskoczyć na krótki urlop świąteczny nad morze lub w góry. ID.3 z większą baterią może przejechać autostradą nawet 400 km.

Możesz dotrzeć w wiele blisko lub daleko położonych miejsc. Np. wyjazd na święta wielkanocne do rodziny może okazać się wycieczką bez dodatkowego ładowania lub z krótkim doładowaniem baterii połączonym z przerwą na kawę. Nie musisz zmieniać tras czy sposobu podróżowania, bo z dużym prawdopodobieństwem i tak zrobisz sobie postój na krótki odpoczynek.

Dwudniowe odwiedziny u krewnych lub krótki urlop.
Mapa, która pokazuje drogę z domu do biura oraz miejsce wakacji poza miastem

Wyjazd na wakacje.

Czy wiedziałeś, że na trasie ok. 1000 km będziesz musiał ładować swój samochód tylko trzy, maksymalnie cztery razy? Będziesz mógł zatem wyjeżdżać także w dłuższe trasy. A nie oszukujmy się – krótki spacer dla rozprostowania nóg, przekąska w barze lub gorąca kawa to sama przyjemność.

Na dłuższych trasach zrobisz przerwę w podróży i doładujesz baterię.
Mapa Europy północnej pokazujaca drogę z domu do miejsca wakacji. Prowadzi wzdłóż punktów ładowania.

Duży zasięg. Duże możliwości.

Jeździsz już samochodem elektrycznym lub zastanawiasz się nad jego zakupem? Bardzo dobrze, bo teraz już wiesz, że zasięg samochodów elektrycznych jest większy niż myślałeś. Na krótkich lub długich trasach, na co dzień lub na urlopie – od teraz będziesz miał takie same możliwości, jak z samochodem benzynowym lub dieslem. Nawigacja w każdej chwili szybko wskaże Ci najbliższą stację ładowania. A oferta publicznych stacji ładowania jest stale rozbudowywana.

Ilustracja smartfona ze znacznikiem pozycji stacji ładowania na mapie.

Zobacz jaki zasięg ma Twój elektryczny Volkswagen

Zaplanuj podróż swoim Volkswagenem ID.

Dzięki planerowi, zaplanujesz swoją podróż uwzględniając stację ładowania i zasięg pojazdu. Planer umożliwia monitorowanie ładowania oraz aktualizacje trasy.

Newsletter ID.

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z elektryzującymi wieściami ze świata Volkswagena i modeli z rodziny ID.

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

1.
Rzeczywisty zasięg osiągany w rzeczywistych warunkach różni się w zależności od stylu jazdy, prędkości, korzystania z funkcji komfortu lub wyposażenia dodatkowego, temperatury otoczenia, liczby pasażerów / ładunku i terenu. Zakres zasięgu służy jako pomoc orientacyjna dla konkretnego pojazdu i odzwierciedla to, co 80% naszych klientów osiągnie jako średnia roczna. Dolna granica zakresu obejmuje również jazdę po autostradzie przy umiarkowanych prędkościach i jazdę w niskich temperaturach zimą.

Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne, nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 556(1)§2 Kodeksu cywilnego. Volkswagen zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia  mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia i opisy mają wyłącznie charakter poglądowy i mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następuje w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie  prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen.

Prezentowane ceny są wyłącznie cenami rekomendowanymi i obejmują podatek VAT (23%).

Z uwagi na ograniczenia technik drukarskich lub parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany, kolory przedstawione w niniejszym materiale mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów.

Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronie Recykling samochodów.

Montaż akcesoriów w pojeździe może mieć wpływ na poziom zużycia paliwa/energii, emisję CO2 lub zasięg oraz może nastąpić najwcześniej po pierwszej rejestracji pojazdu, wyłącznie na Państwa życzenie.

Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151. WLTP zapewnia bardziej rygorystyczne warunki badania i bardziej realistyczne wartości zużycia paliwa i emisji CO2 w porównaniu do stosowanej to tej pory metody NEDC. Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa i emisji CO2 są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP. Więcej informacji na temat WLTP na stronie: https://www.volkswagen.pl/pl/swiat-volkswagena/ochrona-srodowiska/wltp.html?

Zasięg dla samochodów elektrycznych lub zasięg w trybie elektrycznym dla hybryd typu Plug-In może się różnić w zależności od wersji i wyposażenia oraz zamontowanych akcesoriów. W praktyce rzeczywisty zasięg różni się w zależności od stylu jazdy, prędkości, korzystania z dodatkowych odbiorników energii, temperatury zewnętrznej, liczby pasażerów, obciążenia ładunkiem i topografii terenu.

Systemy bezpieczeństwa działają wyłącznie w ramach ich technologicznych granic i nadal niezbędne jest zachowanie należytej ostrożności przez kierowcę. Kierowca musi być w każdej chwili gotowy do przejęcia kontroli nad pojazdem. Systemy wspomagające nie zwalniają go z odpowiedzialności za zachowanie szczególnej ostrożności. Sprawdź szczegóły korzystania z Volkswagen WeConnect na stronie https://www.volkswagen.pl/pl/connected-car/lacznosc/we-connect.html? Leasing klasyczny: Oferta dla przedsiębiorców. Suma opłat skalkulowana w oparciu o parametry: opłata wstępna 20%, okres leasingu 36 miesięcy, wartość końcowa 1%.  

Leasing dla przedsiębiorców. Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego.

Kredyt "Jak Abonament" - Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 13,64%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 103873 zł, całkowita kwota do zapłaty 150216 zł, oprocentowanie zmienne 9,30%, całkowity koszt kredytu 46343 zł (w tym: prowizja  0 zł, odsetki 35558 zł, ubezpieczenie komunikacyjne na 1. rok 3807 zł, ubezpieczenie spłaty kredytu 6978 zł), 48 miesięcznych rat równych po 1607 zł; rata finalna 73087 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 7.07.2022 r. na reprezentatywnym przykładzie. Kredyt na wybrane modele Volkswagen Samochody Osobowe z rocznika 2022 przy skorzystaniu z ubezpieczenia komunikacyjnego i ubezpieczenia spłaty kredytu oferowanych przez Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy Sp. z o.o. Niniejsza informacja nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego. Dostępność i warunki produktu mogą ulec zmianie. Warunki produktu określa umowa.  Raty leasingu "Jak Abonament" dla parametrów: 10% opłaty wstępnej, okres finansowania 48 miesięcy, limit roczny 15 000 km. Oferta dla Przedsiębiorców.

Volkswagen zwraca uwagę, że pewna liczba modeli Volkswagen ID. wyprodukowanych w Chinach została sprowadzona na rynki międzynarodowe nieoficjalnymi kanałami poza autoryzowaną siecią Volkswagena.  Nieautoryzowani sprzedawcy wprowadzają klientów w błąd, twierdząc, że oferowane przez nich modele Volkswagen ID. są objęte międzynarodową gwarancją. Volkswagen wskazuje, że pojazdy wyprodukowane w Chinach, na rynek chiński nie są objęte międzynarodową gwarancją, w tym również obejmującą Europejski Obszar Gospodarzy. Z uwagi na powyższe, wszystkie wymagania dotyczące naprawy i serwisowania, w tym korzystania z gwarancji i dobrej woli, nie mogą być podejmowane przez autoryzowanych dealerów lub jakikolwiek autoryzowany zakład serwisowy marki Volkswagen na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy nie mogą również zapewnić klientom Oryginalnych Części Volkswagen dla modeli sprzedawanych wyłącznie w Chinach, takich jak Volkswagen ID.6.  Klienci, którzy zdecydują się na zakup pojazdów za pośrednictwem nieautoryzowanych kanałów, powinni mieć świadomość, że oprócz braku możliwości serwisowania, gwarancji i dostaw części zamiennych, pojazdy te są wyposażone w wersję oprogramowania przeznaczoną na inny rynek. Podobnie jak w przypadku gwarancji i serwisu, nie może być ono obsługiwane przez dealerów Volkswagena. Dodatkowo nieoficjalnie importowane modele ID. zostały  wyprodukowane wyłącznie na warunki rynku chińskiego. Nie są więc homologowane na inne rynki ani dostosowane do ich specyficznych wymagań. Nie posiadają więc europejskiej homologacji i certyfikatu zgodności (CoC).  Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy pozostają zaangażowani w sprawy klientów, dlatego prosimy o zachowanie najwyższej ostrożności i ponownego przemyślenia zakupu modelu Volkswagen ID. za pośrednictwem nieoficjalnych kanałów. Zalecamy klientom wizytę u autoryzowanych dealerów w celu zapoznania się z najnowszą ofertą dostępnych modeli samochodów marki Volkswagen, które są oficjalnie dopuszczone do sprzedaży na danym rynku i posiadają ustaloną gwarancję oraz wsparcie serwisowe. Volkswagen i oficjalny dostawca chętnie zorganizują kontakt z autoryzowanymi dealerami.

*Obowiązuje do odwołania. Szczegóły u sprzedawcy. Polo Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w Polo Special Edition: 2 400 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 100 zł. Rabat 6000 zł. T-Roc Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w T-Roc Special Edition: 11 160 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 800 zł. Rabat 6000 zł. Nowy T-Cross Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w T-Cross Special Edition: 10 360 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 800 zł. Rabat 8000 zł. Touran Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Comfortline z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w Touran Special Edition: 25 000 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Comfortline i Special Edition: 3 300 zł. Rabat 5000 zł. Taigo Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w Taigo Special Edition: 9 560 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 800 zł. Rabat 3000 zł. Nowy Tiguan Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w Nowy Tiguan Special Edition: 22 380 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 800 zł. ID.3 Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro Performance z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.3 Special Edition: 30 800 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 4 600 zł. ID.4 Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro Performance z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.4 Special Edition: 38 050 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 4 600 zł. ID.5 Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro Performance z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.5 Special Edition: 33 970 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 4 600 zł. ID.7 Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.7 Special Edition: 45 730 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 9200 zł. ID.7 Tourer Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.7 Tourer Special Edition: 47 430 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 9200 zł. Materiał może prezentować elementy wyposażenia dodatkowego lub opcjonalnego