Ładowanie i zasięg

Jak daleko zajadę?

Rodzina modeli ID. reprezentuje nową generację samochodów elektrycznych, dzięki którym przejedziesz zdecydowanie dłuższe trasy na jednej baterii. Ta technologia sprawia, że modele ID. są wspaniałą alternatywą dla coraz większej grupy ludzi: mieszkańców miast, podróżników na krótkich i długich dystansach. A korzystanie przy tym ze stacji szybkiego ładowania wcale nie zajmuje tak wiele czasu, jak sądzicie.

 

Ładowanie i zasięg

Prąd zaprowadzi Cię dalej.

Widok z boku na ID. Crozz jadący nad brzegiem jeziora

Gdy myślimy o elektrycznej mobilności, natychmiast nasuwa się pytanie o zasięg. Jak daleko dojadę na jednym ładowaniu baterii? Jak podzielić dłuższe trasy? Gdzie naładuję samochód i ile to potrwa? Jeżeli zdecydujesz się na elektryczny samochód, możesz go bez problemu naładować na stacji ładowania podczas krótkich przerw w podróży.

Mamy też kolejną dobrą wiadomość: w 2019 roku zaprezentujemy nasze nowe samochody elektryczne na bazie modułowej platformy MEB. Będzie to rodzina ID., która – w zależności od wielkości baterii i rodzaju samochodu – umożliwi zasięg od ok. 330 km do ponad 550 km (według nowego standardu WLTP).

WLTP, czyli Worldwide Harmonized Light-Duty Vehicles Test Procedure, to nowa, stosowana na całym świecie procedura testowa zbliżona do rzeczywistych warunków jazdy.

Codzienny dojazd do pracy.

Robisz codziennie kilka krótkich tras? Rano zawozisz dzieci do szkoły, potem jedziesz do biura, a po południu na zakupy. Jeżeli jak przeciętna osoba pokonujesz dziennie około 50 km, wystarczy, że naładujesz baterię 1-2 razy w tygodniu (w zależności od pojemności baterii). Najlepiej gdy zrobisz to w domu nocą, korzystając z opcjonalnego urządzenia Wallbox. Rano wsiądziesz do naładowanego auta i pełen energii będziesz mógł rozpocząć nowy dzień.

Dzieci do szkoły a potem szybko do biura.

Infrastruktura publicznych stacji ładowania, np. na parkingach supermarketów jest stale rozbudowywana. Doskonałą opcją jest także ładowanie na parkingu firmowym, jeśli Twoja firma oferuje taką możliwość. Jeżeli nie pokonujesz więcej niż 50 km dziennie, wystarczy że doładujesz baterię 1-2 razy w tygodniu, gdy będziesz w pracy.

Mapa miasta, któa pokazuje drogę z domu do supermarketu i do szkoły

Weekendowe wyjazdy i krótkie urlopy.

Z pewnością kilka razy w roku zrobisz dłuższe trasy swoim elektrycznym samochodem, na przykład by odwiedzić rodzinę, zwiedzić inne miasto lub wyskoczyć na krótki urlop świąteczny nad morze lub w góry. ID.3 z większą baterią może przejechać autostradą nawet 400 km.

Możesz dotrzeć w wiele blisko lub daleko położonych miejsc. Np. wyjazd na święta wielkanocne do rodziny może okazać się wycieczką bez dodatkowego ładowania lub z krótkim doładowaniem baterii połączonym z przerwą na kawę. Nie musisz zmieniać tras czy sposobu podróżowania, bo z dużym prawdopodobieństwem i tak zrobisz sobie postój na krótki odpoczynek.

Dwudniowe odwiedziny u krewnych lub krótki urlop.
Mapa, która pokazuje drogę z domu do biura oraz miejsce wakacji poza miastem

Wyjazd na wakacje.

Czy wiedziałeś, że na trasie ok. 1000 km będziesz musiał ładować swój samochód tylko trzy, maksymalnie cztery razy? Będziesz mógł zatem wyjeżdżać także w dłuższe trasy. A nie oszukujmy się – krótki spacer dla rozprostowania nóg, przekąska w barze lub gorąca kawa to sama przyjemność.

Na dłuższych trasach zrobisz przerwę w podróży i doładujesz baterię.
Mapa Europy północnej pokazujaca drogę z domu do miejsca wakacji. Prowadzi wzdłóż punktów ładowania.

Duży zasięg. Duże możliwości.

Jeździsz już samochodem elektrycznym lub zastanawiasz się nad jego zakupem? Bardzo dobrze, bo teraz już wiesz, że zasięg samochodów elektrycznych jest większy niż myślałeś. Na krótkich lub długich trasach, na co dzień lub na urlopie – od teraz będziesz miał takie same możliwości, jak z samochodem benzynowym lub dieslem. Nawigacja w każdej chwili szybko wskaże Ci najbliższą stację ładowania. A oferta publicznych stacji ładowania jest stale rozbudowywana.

Ilustracja smartfona ze znacznikiem pozycji stacji ładowania na mapie.