Ładowanie i zasięg

Jak daleko zajadę?

Rodzina modeli ID. reprezentuje nową generację samochodów elektrycznych, dzięki którym przejedziesz zdecydowanie dłuższe trasy na jednej baterii. Ta technologia sprawia, że modele ID. są wspaniałą alternatywą dla coraz większej grupy ludzi: mieszkańców miast, podróżników na krótkich i długich dystansach. A korzystanie przy tym ze stacji szybkiego ładowania wcale nie zajmuje tak wiele czasu, jak sądzicie.

 

Ładowanie i zasięg

Prąd zaprowadzi Cię dalej.

Widok z boku na ID. Crozz jadący nad brzegiem jeziora

Gdy myślimy o elektrycznej mobilności, natychmiast nasuwa się pytanie o zasięg. Jak daleko dojadę na jednym ładowaniu baterii? Jak podzielić dłuższe trasy? Gdzie naładuję samochód i ile to potrwa? Jeżeli zdecydujesz się na elektryczny samochód, możesz go bez problemu naładować na stacji ładowania podczas krótkich przerw w podróży.

Mamy też kolejną dobrą wiadomość: w 2019 roku zaprezentujemy nasze nowe samochody elektryczne na bazie modułowej platformy MEB. Będzie to rodzina ID., która – w zależności od wielkości baterii i rodzaju samochodu – umożliwi zasięg od ok. 330 km do ponad 550 km1 (według nowego standardu WLTP).

WLTP, czyli Worldwide Harmonized Light-Duty Vehicles Test Procedure, to nowa, stosowana na całym świecie procedura testowa zbliżona do rzeczywistych warunków jazdy.

Codzienny dojazd do pracy.

Robisz codziennie kilka krótkich tras? Rano zawozisz dzieci do szkoły, potem jedziesz do biura, a po południu na zakupy. Jeżeli jak przeciętna osoba pokonujesz dziennie około 50 km, wystarczy, że naładujesz baterię 1-2 razy w tygodniu (w zależności od pojemności baterii). Najlepiej gdy zrobisz to w domu nocą, korzystając z opcjonalnego urządzenia Wallbox. Rano wsiądziesz do naładowanego auta i pełen energii będziesz mógł rozpocząć nowy dzień.

Dzieci do szkoły a potem szybko do biura.

Infrastruktura publicznych stacji ładowania, np. na parkingach supermarketów jest stale rozbudowywana. Doskonałą opcją jest także ładowanie na parkingu firmowym, jeśli Twoja firma oferuje taką możliwość. Jeżeli nie pokonujesz więcej niż 50 km dziennie, wystarczy że doładujesz baterię 1-2 razy w tygodniu, gdy będziesz w pracy.

Mapa miasta, któa pokazuje drogę z domu do supermarketu i do szkoły

Weekendowe wyjazdy i krótkie urlopy.

Z pewnością kilka razy w roku zrobisz dłuższe trasy swoim elektrycznym samochodem, na przykład by odwiedzić rodzinę, zwiedzić inne miasto lub wyskoczyć na krótki urlop świąteczny nad morze lub w góry. ID.3 z większą baterią może przejechać autostradą nawet 400 km2.

Możesz dotrzeć w wiele blisko lub daleko położonych miejsc. Np. wyjazd na święta wielkanocne do rodziny może okazać się wycieczką bez dodatkowego ładowania lub z krótkim doładowaniem baterii połączonym z przerwą na kawę. Nie musisz zmieniać tras czy sposobu podróżowania, bo z dużym prawdopodobieństwem i tak zrobisz sobie postój na krótki odpoczynek.

Dwudniowe odwiedziny u krewnych lub krótki urlop.
Mapa, która pokazuje drogę z domu do biura oraz miejsce wakacji poza miastem

Wyjazd na wakacje.

Czy wiedziałeś, że na trasie ok. 1000 km będziesz musiał ładować swój samochód tylko trzy, maksymalnie cztery razy? Będziesz mógł zatem wyjeżdżać także w dłuższe trasy. A nie oszukujmy się – krótki spacer dla rozprostowania nóg, przekąska w barze lub gorąca kawa to sama przyjemność.

Na dłuższych trasach zrobisz przerwę w podróży i doładujesz baterię.
Mapa Europy północnej pokazujaca drogę z domu do miejsca wakacji. Prowadzi wzdłóż punktów ładowania.

Duży zasięg. Duże możliwości.

Jeździsz już samochodem elektrycznym lub zastanawiasz się nad jego zakupem? Bardzo dobrze, bo teraz już wiesz, że zasięg samochodów elektrycznych jest większy niż myślałeś. Na krótkich lub długich trasach, na co dzień lub na urlopie – od teraz będziesz miał takie same możliwości, jak z samochodem benzynowym lub dieslem. Nawigacja w każdej chwili szybko wskaże Ci najbliższą stację ładowania. A oferta publicznych stacji ładowania jest stale rozbudowywana.

Ilustracja smartfona ze znacznikiem pozycji stacji ładowania na mapie.

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

1.
Zakres prognozy dla cykli jazdy według Światowej Zharmonizowanej Procedury Testowania Lekkich Pojazdów (WLTP) na dynamometrze rolkowym (nie w wersji seryjnej). Zakres WLTP dla pojazdów seryjnych może się różnić w zależności od wyposażenia pojazdu. Rzeczywisty zasięg osiągany w rzeczywistych warunkach różni się w zależności od stylu jazdy, prędkości, korzystania z funkcji komfortu lub wyposażenia dodatkowego, temperatury otoczenia, liczby pasażerów / ładunku i terenu. Jednak w zależności od sposobu użytkowania 80% kierowców będzie mogło przejechać od 230 do 330 km przy mniejszym wariancie akumulatora (45 kWh, netto), od 300 do 420 km przy wariancie akumulatora średniej wielkości (58 kWh , netto) i od 390 do 550 km przy dużym wariancie akumulatora (77 kWh, netto) bez konieczności ładowania.
2.
Rzeczywisty zasięg osiągany w rzeczywistych warunkach różni się w zależności od stylu jazdy, prędkości, korzystania z funkcji komfortu lub wyposażenia dodatkowego, temperatury otoczenia, liczby pasażerów / ładunku i terenu. Zakres zasięgu służy jako pomoc orientacyjna dla konkretnego pojazdu i odzwierciedla to, co 80% naszych klientów osiągnie jako średnia roczna. Dolna granica zakresu obejmuje również jazdę po autostradzie przy umiarkowanych prędkościach i jazdę w niskich temperaturach zimą.
 • Dane na podstawie świadectw homologacji typu. Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151. WLTP zapewnia bardziej rygorystyczne warunki badania i bardziej realistyczne wartości zużycia paliwa i emisji CO2 w porównaniu do stosowanej to tej pory metody NEDC. Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa i emisji CO2 są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP.

  Więcej informacji na temat WLTP na stronie: www.volkswagen.pl/pl/wltp.html

  Montaż akcesoriów w pojeździe może mieć wpływ na poziom zużycia paliwa/energii, emisję CO2 lub zasięg w przypadku samochodów elektrycznych lub hybryd oraz może nastąpić najwcześniej po pierwszej rejestracji pojazdu, wyłącznie na Państwa życzenie.

  Zasięg dla samochodów elektrycznych lub zasięg w trybie elektrycznym dla hybryd typu Plug-In może się różnić w zależności od wersji i wyposażenia oraz zamontowanych akcesoriów. W praktyce rzeczywisty zasięg różni się w zależności od stylu jazdy, prędkości, korzystania z dodatkowych odbiorników energii, temperatury zewnętrznej, liczby pasażerów, obciążenia ładunkiem i topografii terenu.

  Podane ceny obejmują podatek VAT (23%). 

  Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 5561§2 Kodeksu cywilnego.

  Volkswagen Osobowe zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne, dostępne za dopłatą. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następują w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie informacje prezentowane na stronie są aktualne na dzień ich zamieszczania. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen Osobowe.

  Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów marki Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji (t.j. D z.U. z 2020 r., poz. 256). Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronach: https://www.volkswagen.pl/pl/swiat-volkswagena/ochrona-srodowiska.html