Recycling samochodów - stage
Recycling samochodów - stage
Recycling samochodów - stage
Recycling samochodów - stage

Recykling samochodów.

Recykling samochodów.

Projektowanie i wytwarzanie pojazdu

Tworzenie produktu zgodne z zasadami recyklingu.

Ochrona środowiska ma coraz istotniejsze znaczenie w cyklu życia pojazdu - od fazy jego projektowania, rozwoju i produkcji, przez fazę jego użytkowania aż do zakończenia jego technicznej egzystencji w stacji demontażu. Z tego powodu koncern Volkswagen AG podejmuje szereg działań, które nie tylko gwarantują długi i w miarę bezproblemowy żywot samochodu, ale także ulepszają proces jego utylizacji.

Więcej informacji

Projektowanie i wytwarzanie pojazdu
Użytkowanie

Użytkowanie

Użytkowanie pojazdu.

Użytkowanie trwa zwykle o wiele dłużej niż projektowanie i rozwój danego modelu samochodu. Dlatego ta faza życia modelu ma duży wpływ na środowisko. W związku z tym Volkswagen AG przywiązuje do niej duża wagę, czego wyrazem jest nacisk na następujące aspekty:

  • trwałość samochodów,
  • zespoły napędowe zapewniające niskie zużucie paliwa,
  • przedłużone przerwy między przeglądami,
  • organizacja odbioru zuzytych części z warsztatów (w Niemczech).

Więcej informacji

Przetwarzanie

Przebieg przetwarzania.

Początek procesu przetwarzania to przekazanie przez właściciela pojazdu wycofanego z eksploatacji do punktu zbierania pojazdów lub stacji demontażu (Adresy takich przedsiębiorstw współpracujących z Kulczyk Tradex Sp. z o.o. jako importerem samochodów Volkswagen wkrótce będą dostępne na www.vw.pl). Po wykonaniu czynności techniczno-prawnych (sprawdzenie numerów identyfikacyjnych i rejestracyjnych, unieważnienie tablic rejestracyjnych, ważenie pojazdu) rozpoczyna się właściwy proces przetwarzania. Najpierw - dla bezpieczeństwa - wymontowuje się akumulator i ewentualnie unieszkodliwia elementy pirotechniczne. Następnie usuwa się z samochodu wszystkie płyny eksploatacyjne (paliwo; olej silnikowy, hydrauliczny, amortyzatorowy, przekładniowy; płyn chłodniczy; płyn do spryskiwaczy; czynnik chłodniczy układu klimatyzacji). Potem z pojazdu wymontowuje się rozmaite części, w tym takie, które nadają się bezpośrednio do sprzedaży lub mogą służyć za podstawę do produkcji przez Volkswagen AG tzw. części na wymianę ("Austausch" - np. silniki, skrzynie biegów, rozruszniki, alternatory, pompy i wiele innych).

Więcej informacji

Przetwarzanie
Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.
Od 1 września 2018 r. cykl WLTP w pełni zastąpił nowy europejski cykl jazdy (NEDC), który stanowił dotychczasową procedurę badania zużycia paliwa i emisji CO2. Wszystkie prezentowane pojazdy marki Volkswagen uzyskały homologację zgodnie z procedurą WLTP.
Montaż akcesoriów w pojeździe może mieć wpływ na poziom zużycia paliwa oraz emisji CO2 i może nastąpić najwcześniej po pierwszej rejestracji pojazdu, wyłącznie na Państwa życzenie.
Więcej informacji na temat WLTP na stronie: https://www.volkswagen.pl/pl/wltp.html

Podane ceny obejmują podatek VAT.

Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 5561§2 Kodeksu cywilnego.
Volkswagen Osobowe zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następują w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu.

Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie informacje prezentowane na stronie są aktualne na dzień ich zamieszczania.

W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki
Volkswagen Osobowe.

Ups!!!

Twoja przeglądarka wydaje się być nieaktualna przez to nasza strona może nie wyświetlać się dobrze u Ciebie.

Zalecane przeglądarki:

  • Chrome od wersji 68 
  • Safari od wersji 11 
  • Firefox od wersji 61 
  • Edge od wersji 42 
  • Opera od wersji 55
  • Samsung IE od wersji 7.2

Zalecamy aktualizację przeglądarki internetowej!

Dziękujemy za wizytę,

Zespół Volkswagen