Recycling samochodów - stage
Recycling samochodów - stage
Recycling samochodów - stage
Recycling samochodów - stage

Recykling samochodów.

Recykling samochodów.

Projektowanie i wytwarzanie pojazdu

Tworzenie produktu zgodne z zasadami recyklingu.

Ochrona środowiska ma coraz istotniejsze znaczenie w cyklu życia pojazdu - od fazy jego projektowania, rozwoju i produkcji, przez fazę jego użytkowania aż do zakończenia jego technicznej egzystencji w stacji demontażu. Z tego powodu koncern Volkswagen AG podejmuje szereg działań, które nie tylko gwarantują długi i w miarę bezproblemowy żywot samochodu, ale także ulepszają proces jego utylizacji.

Więcej informacji

Projektowanie i wytwarzanie pojazdu
Użytkowanie

Użytkowanie

Użytkowanie pojazdu.

Użytkowanie trwa zwykle o wiele dłużej niż projektowanie i rozwój danego modelu samochodu. Dlatego ta faza życia modelu ma duży wpływ na środowisko. W związku z tym Volkswagen AG przywiązuje do niej duża wagę, czego wyrazem jest nacisk na następujące aspekty:

  • trwałość samochodów,
  • zespoły napędowe zapewniające niskie zużucie paliwa,
  • przedłużone przerwy między przeglądami,
  • organizacja odbioru zuzytych części z warsztatów (w Niemczech).

Więcej informacji

Przetwarzanie

Przebieg przetwarzania.

Początek procesu przetwarzania to przekazanie przez właściciela pojazdu wycofanego z eksploatacji do punktu zbierania pojazdów lub stacji demontażu (Adresy takich przedsiębiorstw współpracujących z Kulczyk Tradex Sp. z o.o. jako importerem samochodów Volkswagen wkrótce będą dostępne na www.vw.pl). Po wykonaniu czynności techniczno-prawnych (sprawdzenie numerów identyfikacyjnych i rejestracyjnych, unieważnienie tablic rejestracyjnych, ważenie pojazdu) rozpoczyna się właściwy proces przetwarzania. Najpierw - dla bezpieczeństwa - wymontowuje się akumulator i ewentualnie unieszkodliwia elementy pirotechniczne. Następnie usuwa się z samochodu wszystkie płyny eksploatacyjne (paliwo; olej silnikowy, hydrauliczny, amortyzatorowy, przekładniowy; płyn chłodniczy; płyn do spryskiwaczy; czynnik chłodniczy układu klimatyzacji). Potem z pojazdu wymontowuje się rozmaite części, w tym takie, które nadają się bezpośrednio do sprzedaży lub mogą służyć za podstawę do produkcji przez Volkswagen AG tzw. części na wymianę ("Austausch" - np. silniki, skrzynie biegów, rozruszniki, alternatory, pompy i wiele innych).

Więcej informacji

Przetwarzanie

Ups!!!

Twoja przeglądarka wydaje się być nieaktualna przez to nasza strona może nie wyświetlać się dobrze u Ciebie.

Zalecane przeglądarki:

  • Chrome od wersji 68 
  • Safari od wersji 11 
  • Firefox od wersji 61 
  • Edge od wersji 42 
  • Opera od wersji 55
  • Samsung IE od wersji 7.2

Zalecamy aktualizację przeglądarki internetowej!

Dziękujemy za wizytę,

Zespół Volkswagen