--:--
--:--
--:--
Volkswagen zero logo

Wszyscy stoimy w obliczu wielkiego wyzwania – prawdopodobnie największego w historii mobilności. Respektując postanowienia Porozumienia Paryskiego, bierzemy odpowiedzialność za konieczność redukcji emisji dwutlenku węgla i dążymy do osiągniecia neutralności węglowej do 2050 roku.

Aby osiągnąć ten cel, Volkswagen wprowadza do swojej oferty nowe modele z elektrycznej rodziny ID: zarówno ID.3 jak i ID.4 to samochody opuszczające fabrykę w Zwickau jako neutralne pod względem emisji CO2. Nasza marka chcąc osiągnąć pełną neutralność węglową w 2050 roku stara się unikać zużycia energii, korzystać z jej odnawialnych źródeł i kompensować emisję, której nie da się uniknąć.

Wyznaczamy nową drogę do osiągnięcia neutralności pod
względem emisji CO2.

Chcemy zaprosić Cię do towarzyszenia nam na tej drodze: udostępniamy szeroki wachlarz samochodów z innowacyjnymi systemami napędowymi, pozwalając Tobie wybrać optymalne rozwiązanie, przyczyniające się do obniżenia emisji CO2.

Aerial view: Car driving on a road through a forest.

Pierwszy Volkswagen produkowany w sposób neutralny pod kątem emisji CO2: ID.3

The VW ID.3 in front of a field

ID.3 ustanawia nowe standardy w zakresie zrównoważonego rozwoju: jego produkcja jest neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla biorąc pod uwagę także łańcuch dostaw. Do produkcji, na przykład, ogniw akumulatora ID.3 jest wykorzystywana wyłącznie energia pochodząca ze źródeł odnawialnych. Emisja, której w procesie produkcji nie da się uniknąć jest rekompensowana udziałem w certyfikowanych projektach służących ochronie środowiska, między innymi, poprzez inwestycje w projekt klimatyczny „Katingan Mataya Forest Protection” na indonezyjskiej wyspie Borneo.

Zróżnicowane dla Ciebie: układy napędowe Volkswagena

Przyszłość mobilności powinna być pozbawiona emisji CO2 w możliwie jak najwyższym stopniu. Na drodze do osiągnięcia naszych docelowych założeń i pełnej neutralności węglowej, potrzebujemy zróżnicowanych technologii napędowych, oferujących wydajność i moc w połączeniu z niską emisją CO2.

ID.4 is standing in a forest with a woman and two children.

Elektromobilność w najlepszym wydaniu: rodzina ID.

Zespoły napędowe składające się z akumulatorów i silników elektrycznych są najmniej uciążliwe dla środowiska spośród wszystkich rodzajów napędu, także w Polsce – taki wniosek wynika z wielu badań naukowych, między innymi organizacji Transport & Environment. Oferowane przez Volkswagena modele mają wszystko, by stać się wyznacznikami standardów w świecie w pełni elektrycznych samochodów.

Poznaj nasze samochody hybrydowe typu plug-in

Układy hybrydowe, zwłaszcza zaawansowane hybrydy plug-in to ważne przystanki na drodze do najlepszych rozwiązań, jakimi są samochody elektryczne. Hybrydy Volkswagena pozwalają przejechać wyłącznie dzięki energii elektrycznej kilkadziesiąt kilometrów, co pozwala poruszać się na co dzień zupełnie bezemisyjnie w przestrzeni miejskiej. Nowe, wysokowydajne hybrydy typu plug-in nie mają wyłącznie wspierać silnika spalinowego, tylko go wyręczać, łącząc moc z ekonomiką eksploatacji.

Woman sitting in front of a VW Tiguan charging at a wallbox.

Naturalnie my również poczuwamy się do odpowiedzialności. Postawiliśmy sobie za cel zelektryfikowanie całej floty modeli i inwestujemy w całościowe podejście:

Mobilność, która w przyszłości nie tylko będzie zelektryfikowana, lecz również zgodna z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Od zrównoważonego pozyskiwania surowców po recykling

Przy redukcji emisji CO2 liczą się działania na każdym etapie, także przy produkcji naszych modeli ID. Dlatego ograniczyliśmy emisję w całym łańcuchu dostaw i wprowadziliśmy nowe standardy, które pomogą postawić nam duży krok na drodze ku zerowemu śladowi węglowemu.

Od powstania do recyklingu: bilans ekologiczny ID.3 

Na każdym etapie cyklu życia pojazdu emitowane jest CO2. Dokładną wartość emisji określa łączny bilans ekologiczny. Dążąc do mobilności z neutralnym bilansem emisji CO2, zoptymalizowaliśmy proces produkcji tak, aby maksymalnie zredukować emisję dwutlenku węgla.

Wspólny wysiłek dla ochrony klimatu

Na drodze do osiągnięcia neutralności pod względem emisji CO2, każdy krok jest niezwykle istotny. Dlatego pracujemy nad redukcją emisji dwutlenku węgla na każdym z etapów tzw. „cyklu życia” naszych samochodów.

Elli Naturstrom logo

Oferujemy „zieloną energię” dla Twojego domu

Chcemy dać Tobie możliwość zasilania swojego domu (co za tym idzie, także samochodu) energią elektryczną pochodzącą ze źródeł odnawialnych. W ramach współpracy z firmą Polenergia przygotowane zostały elastyczne typy propozycji skorzystania z całościowego ekosystemu energii odnawialnej. Elastyczne oferty są dostosowane do Twoich potrzeb i preferencji, zapewniając niezmienność ceny lub rabat w odniesieniu do taryfy lokalnego sprzedawcy.

Komponenty do ID.3 produkowane w Poznaniu

Komponenty do ID.3 produkowane w Poznaniu

W odlewni Volkswagen Poznań prowadzona jest seryjna produkcja elementu obudowy elektrycznego silnika Volkswagena ID.3. Komponent ten trafia do zakładu w Kassel, gdzie powstaje elektryczny układ napędowy pierwszego modelu z rodziny ID. Produkcja w odlewni Volkswagen Poznań jest neutralna pod względem emisji CO2.