Szary VW ID.5 zaparkowany przed jasną ścianą domu, widok ukośnie od przodu z prawej, do samochodu podchodzi szybkim krokiem mężczyzna.

W pełni
elektryczny ID.5

1.
Prezentowany materiał dotyczy samochodu, który nie jest jeszcze oferowany w sprzedaży i nie ma homologacji. Materiał ma charakter wyłącznie wizerunkowy. Dane techniczne dot. zużycia paliwa lub energii i emisji CO2 będą dostępne po wprowadzeniu samochodu do sprzedaży.
W materiałach mogą być prezentowane elementy wyposażenia dodatkowego, opcjonalnego lub niedostępnego w ofercie w Polsce.

Elegancka forma efektywności

Nowy ID.5 z silnym napędem elektrycznym i opływową sylwetką stanowi nowoczesną symbiozę SUVa oraz coupé, a możliwość aktualizacji „over the air” definiuje na nowo mobilność elektryczną.

Aktualne promocje

Ładowarka do modeli elektrycznych - ID. Charger

Zamów teraz i skorzystaj z ceny promocyjnej

Wallbox

Zyskaj do 27 000 zł w rządowym programie „Mój elektryk” i sprawdź pozostałe benefity

ID.3 Wallbox

Program "Mój elektryk"

Skorzystaj z rządowego dofinansowania nawet do 27 000 zł na Twojego nowego elektrycznego Volkswagena.

  • oferta dla osób fizycznych
  • brak minimalnego przebiegu rocznego
  • maksymalna cena pojazdu 225 000 zł lub bez limitu z Kartą Dużej Rodziny

Nie zwlekaj ze złożeniem wniosku! O przyznaniu dofinansowania decyduje kolejność zgłoszeń.

Skonfiguruj wymarzonego elektrycznego VolkswagenaOpens an external link

Poznaj szczegóły programuOpens an external link 
 

ładowarka i wiatraki

Zielona energia od Polenergii

Wybierając elektrycznego lub hybrydowego Volkswagena, masz możliwość jeszcze bardziej zadbać o środowisko. Wraz z Polenergią stworzyliśmy ofertę, dzięki której zyskasz wszystko w jednym ekosystemie: zarówno elektromobilność, jak i energię elektryczną ze źródeł odnawialnych dla Twojego domu i samochodu elektrycznego.

Wybierając Polenergię:

  • masz gwarancję niezmienionej ceny 1kWh przez 5 lat lub rabatu na energię od 5 do 10% w ciągu trwania umowy
  • energia pochodzi z odnawialnych źródeł należących do firmy Polenergia

Dodatkowa promocja (ograniczona czasowo):

Dla pierwszych 500 Klientów, którzy posiadają lub planują zakup samochodu elektrycznego, lub hybrydowego plug-in i skorzystają z naszej Oferty Gwarancja Ceny lub Gwarancja Rabatu, oferujemy Darmowy Pakiet Zielonej Energii.

Volkswagen Lease&Care

Zmiana samochodu nie oznacza stresu - Volkswagen Lease&Care

Nasze indywidualne pakiety Lease&Care są doskonale dopasowane do Twoich potrzeb, a z leasingiem samochodu połączone są praktyczne usługi. I to przy bardzo atrakcyjnych ratach.

Junge Frau mit beats Kopfhörern lehnt an einer Backsteinwand

Wszystko o modelu ID.5

Wygląd zewnętrzny

Pokaż się w najlepszym świetle

Już od pierwszego spojrzenia nowy ID.5 zachwyca swoimi innowacyjnymi światłami IQ.LIGHT. Technologia matrycowa umożliwia jazdę z włączonymi na stałe światłami drogowymi bez oślepiania innych uczestników ruchu1. Elegancki pas diod rozciąga się między reflektorami Matrix LED, a logo Volkswagena. Pakiet obejmuje opcjonalne diodowe światła tylne 3D z animowanymi światłami stopu i dynamicznymi kierunkowskazami, które płynnym ruchem światła wskazują kierunek skrętu.

1. W granicach możliwości systemu.

Wnętrze

Światło na prawie każdy nastrój

Nadaj swojemu ID.5 więcej osobistego stylu i wybierz jeden z dziesięciu seryjnych kolorów (jako opcja dostępnych jest 30 kolorów1) podświetlenia, między innymi tablicy rozdzielczej, schowka na telefon komórkowy i paneli w drzwiach. Od Ciebie zależy, czy wnętrze będzie oświetlone chłodnym czy ciepłym światłem.

1. Wyposażenie opcjonalne.

Technologia

Utrzymuje pas ruchu i innych na dystans.

Opcjonalny Travel Assist 6 wykorzystujący dane przekazywane przez innych użytkowników ruchu (Car-to-X) to niezwykle przydatny asystent.

Travel Assist wykorzystujący dane Car-to-X może utrzymywać pas ruchu, odległość od jadącego z przodu pojazdu oraz ustawioną przez kierowcę prędkość maksymalną1,2,3.

Wykorzystuje przy tym między innymi funkcję adaptacyjnego prowadzenia po pasie ruchu, która aktywnie utrzymuje pojazd na środku pasa ruchu. Travel Assist może także dostosować się do Twojego stylu jazdy i zamiast prowadzić dokładnie środkiem pasa, będzie utrzymywać samochód bliżej prawej lub lewej linii ograniczającej pas ruchu1,3.

Travel Assist wykorzystujący dane od innych uczestników ruchu na życzenie wspiera również aktywnie przy zmianie pasa ruchu na autostradzie1,3,4. Warunkiem jest rozpoznanie przez system prawej i lewej linii wyznaczającej pas ruchu.

Jeżeli dostępne są dane Car-to-X, czyli dane z pojazdów znajdujących się w pobliżu, Travel Assist może utrzymywać pas ruchu nawet w przypadku rozpoznania tylko jednej linii ograniczającej pas ruchu, na przykład na drogach bez linii środkowej1,5.

Travel Assist wykorzystujący dane Car-to-X  dysponuje także funkcją przewidującej regulacji prędkości oraz asystenta skrzyżowań i może dostosować prędkość do obowiązujących ograniczeń prędkości oraz do przebiegu drogi (zakręty, ronda itp.).1,4

1. W granicach możliwości systemu.
2. Do prędkości maksymalnej 180 km/h.
3. Kierowca musi być w każdej chwili gotowy do przejęcia kontroli nad pojazdem. Systemy wspomagające nie zwalniają go z odpowiedzialności za zachowanie szczególnej ostrożności za kierownicą.
4. Tylko w połączeniu z systemem nawigacyjnym.
5. Tylko w połączeniu z aktywną licencją We Connect.
6. Wyposażenie opcjonalne.

Akcesoria i usługi

Wallbox do Twojego domu: ID. Charger

ID. Charger1,2 to punkt ładowania u Ciebie w domu. Możesz zatem wsiąść rano do naładowanego ID.5 i rozpocząć dzień pełen energii. ID. Charger dostępny jest w trzech wersjach różniących się stopniem komunikacji i inteligencją, gdyż jeżeli chcesz, możesz go zamówić także z WLAN, 4G i wbudowanym licznikiem prądu. Inteligentnymi funkcjami ID. Charger Connect i Pro można sterować przez We Charge w aplikacji We Connect ID.

Dzięki naszemu serwisowi1 instalacji począwszy od bezpłatnego wstępnego sprawdzenia warunków online po końcowy montaż, instalacja ID. Charger3 nie nastręcza problemów. Krótko mówiąc: wszystko z jednej ręki. Naturalnie możesz także zlecić montaż ID. Charger swojemu zaufanemu elektrykowi. Wybrany wariant ID. Charger i serwis instalacji możesz zamówić wygodnie online lub bezpośrednio u Dealera Volkswagena.

1. Oferta Volkswagen Group Charging GmbH (Elli).
2. ID. Charger może zostać zamówiony jako opcja do modeli Volkswagenów ID. i nie należy do standardowego wyposażenia.
3. Wyposażenie opcjonalne.