Elektryczny koncepcyjny Volkswagen ID.4 GTX Xtreme.
1
1.
Prezentowany materiał dotyczy samochodu koncepcyjnego i ma charakter wyłącznie wizerunkowy. Samochód ten nie jest dostępny w sprzedaży na rynku polskim.

W pełni elektryczny, w pełni terenowy
ID.4 GTX Xtreme
 

ID.4 GTX Xtreme to w pełni elektryczny koncepcyjny samochód terenowy na bazie modułowej platformy Volkswagena dla samochodów elektrycznych (MEB). To wyjątkowe auto terenowe zachwyca atletycznym wyglądem i mocą silnika: napęd Performance na tylnej osi oraz modyfikacje oprogramowania pozwoliły uzyskać moc systemową aż 285 kW (387 KM), która umożliwia ID.4 GTX Xtreme przyspieszenie od 0 do 100 km/h w zaledwie 5,3 sekundy.

Stworzony z pasją przez przyjaciół

--:--

Studyjny model został zaprezentowany podczas ID. Treffen w sierpniu 2022 roku w Locarno w Szwajcarii. Impreza została zorganizowana przez prywatnych członków ID. Drivers Club przy wsparciu Volkswagena.

Gotowy na przygody

Rajdowe zawieszenie ID.4 GTX Xtreme pochodzi z samochodów wyczynowych i sprawia, że ten SUV jest w pełni przystosowany do terenowej jazdy. Prześwit zwiększył się o 30 mm, a rozstaw kół o 40 mm. Do tego dochodzą szerokie, 18-calowe koła z oponami terenowymi, zmodyfikowany element zderzeniowy z dodatkowym przednim zderzakiem i całkowicie zamknięta, aluminiowa osłona podwozia. Masywna osłona kończy się bezpośrednio pod tablicą rejestracyjną i chroni także akumulator umieszczony z przodu pojazdu oraz cały tył podwozia. Poszerzone o 50 milimetrów błotniki podkreślają off-roadowy wygląd ID.XTREME. O niepowtarzalne brzmienie dba generator odgłosów jazdy umieszony w nadkolu, opracowany specjalnie dla tego samochodu.

„ID. XTREME przenosi elektromobilność Volkswagena na nowy poziom możliwości.”
Silke Bagschik
szefowa serii MEB

eXTREMalny entuzjazm

ID.4 GTX Xtreme został stworzony przez zespół Andreasa Reckewertha z działu rozwoju technicznego Volkswagena jako rodzaj projektu „garażowego”. Można powiedzieć, że przez entuzjastów ID. dla entuzjastów ID. Jako podstawę dla tego SUVa wykorzystano wycofany egzemplarz testowy ID.4 GTX i używany akumulator 82 kWh.

Nad panoramicznym dachem umieszczono bagażnik o strukturze plastra miodu o ekstremalnej wytrzymałości. Ten Outdoor Roof Rack ma z przodu imponującą listwę reflektorów LED, która może oświetlić otoczenie prawie dziennym światłem. Zatem ID.4 GTX Xtreme może bezpiecznie pokonywać bezdroża także w ciemności, deszczu lub mgle. Napis „Made with passion and friends” („Zrobiony z pasją przez przyjaciół”), umieszczony na środku bagażnika dachowego, przypomina o historii powstania tego koncepcyjnego auta.

ID.4 GTX Xtreme w kolorze czarnym matowym z pomarańczowymi i białymi pasami.

Elektryczny styl outdoorowy

Troska o każdy detal dotyczy nie tylko techniki, lecz także wyglądu. Na przykład cechą szczególną jest wysokiej jakości lakier opracowany specjalnie dla tego samochodu. Dynamiczne pomarańczowe i białe pasy przecinają czarną matową powierzchnię boków nadwozia, a której widoczne są ciemne punkty przypominające kurz. Pomarańczowe oprawki soczewek i ciemne wnętrze reflektorów kontynuują pełną kontrastów grę kolorów. O tym, że XTREME jest elektryczny, świadczy podświetlone logo Volkswagena na środku świetlnego pasa z przodu i z tyłu.

ID.4 GTX Xtreme ma mocne światła.
Decyzja, co dalej z tym projektem, zostanie podjęta w oparciu o reakcję społeczności ID.

Wyposażenie terenowe, komfort SUVa

Dzięki modułowej platformie dla samochodów elektrycznych Volkswagena wnętrze ID.4 GTX Xtreme jest bardzo przestronne. Architektura MEB pozwala na zupełnie nowe rozplanowanie wnętrza, bowiem komponenty techniczne zajmują stosunkowo mało miejsca.

W kabinie dominuje elegancka, ale wytrzymała tapicerka z mikrofibry w kolorze szarym z pomarańczowym szwem. Takie same kolory znajdziemy też na tablicy rozdzielczej i w poszyciu drzwi. Dysze wentylacji i dolna poprzeczka kierownicy są pomarańczowe. O stabilną pozycję siedzącą podczas jazdy w terenie dbają głębokie siedzenia, zarówno z przodu, jak i z tyłu. Wygodę podróży zapewnia także konsola środkowa z podłokietnikiem. Zamiast środkowego miejsca siedzącego z tyłu znajduje się duże przejście do bagażnika, pozwalające na przewożenie długich przedmiotów.

„ID.4 GTX Xtreme pokazuje ogromny potencjał techniczny tkwiący w MEB” – wyjaśnia Andreas Reckewerth, szef pojazdów MEB. „Imponująca siła elektrycznego napędu oraz zawieszenie, które doskonale radzi sobie w terenie, gwarantują niezapomniane wrażenia z jazdy po asfaltowych i nieutwardzonych drogach. ID.4 GTX Xtreme łączy w sobie to, co najlepsze w nowoczesnym SUVie z możliwościami wytrzymałego samochodu terenowego z napędem 4x4.”

Inne modele ID.

Chcesz się umówić na jazdę próbną lub skonfigurować auto?

Inne modele ID.

Chcesz się umówić na jazdę próbną lub skonfigurować auto?

Modele ID.: ID.3, ID.4, ID.5 GTX i ID. Buzz.

Chcesz poznać bliżej nasze elektryczne modele ID.? Umów się na jazdę próbną z najbliższym dealerem Volkswagena lub skorzystaj z naszego konfiguratora online, by skonfigurować swojego wymarzonego ID.

To również może Cię zainteresować

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne, nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 556(1)§2 Kodeksu cywilnego. Volkswagen zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia  mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia i opisy mają wyłącznie charakter poglądowy i mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następuje w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie  prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen.

Prezentowane ceny są wyłącznie cenami rekomendowanymi i obejmują podatek VAT (23%).

Z uwagi na ograniczenia technik drukarskich lub parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany, kolory przedstawione w niniejszym materiale mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów.

Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronie Recykling samochodów.

Montaż akcesoriów w pojeździe może mieć wpływ na poziom zużycia paliwa/energii, emisję CO2 lub zasięg oraz może nastąpić najwcześniej po pierwszej rejestracji pojazdu, wyłącznie na Państwa życzenie.

Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151.  Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa/energii, emisji CO2 lub zasięgu są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP.

Zasięg dla samochodów elektrycznych lub zasięg w trybie elektrycznym dla hybryd typu Plug-In może się różnić w zależności od wersji i wyposażenia oraz zamontowanych akcesoriów. W praktyce rzeczywisty zasięg różni się w zależności od stylu jazdy, prędkości, korzystania z dodatkowych odbiorników energii, temperatury zewnętrznej, liczby pasażerów, obciążenia ładunkiem i topografii terenu.

Systemy bezpieczeństwa działają wyłącznie w ramach ich technologicznych granic i nadal niezbędne jest zachowanie należytej ostrożności przez kierowcę. Kierowca musi być w każdej chwili gotowy do przejęcia kontroli nad pojazdem. Systemy wspomagające nie zwalniają go z odpowiedzialności za zachowanie szczególnej ostrożności. Sprawdź szczegóły korzystania z Volkswagen WeConnect na stronie www. Leasing klasyczny: Oferta dla przedsiębiorców. Suma opłat skalkulowana w oparciu o parametry: opłata wstępna 20%, okres leasingu 36 miesięcy, wartość końcowa 1%.  

Leasing dla przedsiębiorców. Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego.

Kredyt "Jak Abonament" - Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 13,64%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 103873 zł, całkowita kwota do zapłaty 150216 zł, oprocentowanie zmienne 9,30%, całkowity koszt kredytu 46343 zł (w tym: prowizja  0 zł, odsetki 35558 zł, ubezpieczenie komunikacyjne na 1. rok 3807 zł, ubezpieczenie spłaty kredytu 6978 zł), 48 miesięcznych rat równych po 1607 zł; rata finalna 73087 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 7.07.2022 r. na reprezentatywnym przykładzie. Kredyt na wybrane modele Volkswagen Samochody Osobowe z rocznika 2022 przy skorzystaniu z ubezpieczenia komunikacyjnego i ubezpieczenia spłaty kredytu oferowanych przez Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy Sp. z o.o. Niniejsza informacja nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego. Dostępność i warunki produktu mogą ulec zmianie. Warunki produktu określa umowa.  Raty leasingu "Jak Abonament" dla parametrów: 10% opłaty wstępnej, okres finansowania 48 miesięcy, limit roczny 15 000 km. Oferta dla Przedsiębiorców.

Volkswagen zwraca uwagę, że pewna liczba modeli Volkswagen ID. wyprodukowanych w Chinach została sprowadzona na rynki międzynarodowe nieoficjalnymi kanałami poza autoryzowaną siecią Volkswagena.  Nieautoryzowani sprzedawcy wprowadzają klientów w błąd, twierdząc, że oferowane przez nich modele Volkswagen ID. są objęte międzynarodową gwarancją. Volkswagen wskazuje, że pojazdy wyprodukowane w Chinach, na rynek chiński nie są objęte międzynarodową gwarancją, w tym również obejmującą Europejski Obszar Gospodarzy. Z uwagi na powyższe, wszystkie wymagania dotyczące naprawy i serwisowania, w tym korzystania z gwarancji i dobrej woli, nie mogą być podejmowane przez autoryzowanych dealerów lub jakikolwiek autoryzowany zakład serwisowy marki Volkswagen na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy nie mogą również zapewnić klientom Oryginalnych Części Volkswagen dla modeli sprzedawanych wyłącznie w Chinach, takich jak Volkswagen ID.6.  Klienci, którzy zdecydują się na zakup pojazdów za pośrednictwem nieautoryzowanych kanałów, powinni mieć świadomość, że oprócz braku możliwości serwisowania, gwarancji i dostaw części zamiennych, pojazdy te są wyposażone w wersję oprogramowania przeznaczoną na inny rynek. Podobnie jak w przypadku gwarancji i serwisu, nie może być ono obsługiwane przez dealerów Volkswagena. Dodatkowo nieoficjalnie importowane modele ID. zostały  wyprodukowane wyłącznie na warunki rynku chińskiego. Nie są więc homologowane na inne rynki ani dostosowane do ich specyficznych wymagań. Nie posiadają więc europejskiej homologacji i certyfikatu zgodności (CoC).  Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy pozostają zaangażowani w sprawy klientów, dlatego prosimy o zachowanie najwyższej ostrożności i ponownego przemyślenia zakupu modelu Volkswagen ID. za pośrednictwem nieoficjalnych kanałów. Zalecamy klientom wizytę u autoryzowanych dealerów w celu zapoznania się z najnowszą ofertą dostępnych modeli samochodów marki Volkswagen, które są oficjalnie dopuszczone do sprzedaży na danym rynku i posiadają ustaloną gwarancję oraz wsparcie serwisowe. Volkswagen i oficjalny dostawca chętnie zorganizują kontakt z autoryzowanymi dealerami.

*Obowiązuje do odwołania. Szczegóły u sprzedawcy. Polo Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w Polo Special Edition: 2 400 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 100 zł. Rabat 6000 zł. T-Roc Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w T-Roc Special Edition: 11 160 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 800 zł. Rabat 6000 zł. Nowy T-Cross Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w T-Cross Special Edition: 10 360 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 800 zł. Rabat 8000 zł. Touran Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Comfortline z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w Touran Special Edition: 25 000 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Comfortline i Special Edition: 3 300 zł. Rabat 5000 zł. Taigo Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w Taigo Special Edition: 9 560 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 800 zł. Rabat 3000 zł. Nowy Tiguan Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w Nowy Tiguan Special Edition: 22 380 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 800 zł. ID.3 Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro Performance z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.3 Special Edition: 30 800 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 4 600 zł. ID.4 Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro Performance z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.4 Special Edition: 38 050 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 4 600 zł. ID.5 Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro Performance z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.5 Special Edition: 33 970 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 4 600 zł. ID.7 Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.7 Special Edition: 45 730 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 9200 zł.