Decyzja o zakupie auta
Poradnik zakupu nowych aut

Samochód dostępny od ręki czy własna konfiguracja?

20.12.2023

Zakup nowego samochoduOpens an external link wiąże się z podjęciem kilku kluczowych decyzji. Jedną z nich jest decyzja czy wybieramy samochód dostępny od ręki czy korzystamy z konfiguratora i zamawiamy do go produkcji. Każde z tych dwóch rozwiązań ma swoje mocne strony. Sprawdź, jakie są kluczowe różnice pomiędzy zakupem gotowego pojazdu a konfiguracją auta.

Na czym polega konfiguracja samochodu?

Konfiguracja nowego Volkswagena pozwala w pełni dopasować samochód do Twoich potrzeb i oczekiwań. Przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnego modelu warto umówić się na jazdę próbnąOpens an external link w najbliższym salonie Volkswagena. Podczas jednej wizyty możesz przetestować kilka samochodów. Dzięki temu porównasz wrażenia z jazdy wieloma modelami i łatwiej podejmiesz decyzję dotyczącą wyboru nowego samochodu dla siebie.

Konfiguracja nowego Volkswagena

Na stronie internetowej Volkswagena znajdziesz prosty w obsłudze konfiguratorOpens an external link, który uruchomisz na komputerze lub smartfonie. Dzięki temu w dogodnym miejscu i czasie możesz spersonalizować Twoje nowe auto i poznać jego cenę końcową. Sprawdź, z jakich etapów składa się konfiguracja wybranego modelu z oferty Volkswagena.

Wybór silnika, skrzyni biegów i napędu

Zakres personalizacji pojazdów zamawianych do produkcji jest bardzo szeroki. Jednym z pierwszych kroków jest wybór silnika. W ofercie Volkswagena znajdziesz modele zasilane benzyną, olejem napędowym i energią elektryczną. Jednostki napędowe dostępne są w różnych wariantach mocy, począwszy od niewielkich silników benzynowych, które doskonale sprawdzają się w ruchu miejskimOpens an external link, przez ekonomiczne diesle, aż po najmocniejsze silniki benzynowe, elektryczne i hybrydy plug-in. Modele o największej mocy oferowane są z seryjnym napędem na cztery koła 4 Motion. Osoby ceniące sobie wysoki komfort jazdy często wybierają automatyczne skrzynie biegów, które w niektórych modelach oferowane są jako wyposażenie dodatkowe.

Wygląd zewnętrzny i wewnątrz samochodu

Możliwość zaawansowanej personalizacji wyglądu nadwozia to kolejna korzyść, którą zapewnia konfiguracja nowego samochoduOpens an external link. Wybierając kolor i rodzaj lakieru, możesz w pełni dopasować wygląd auta do Twojego gustu i wyróżnić się z tłumu. Ponadto niektóre modele oferowane są w wersjach dwukolorowych, w których dach może mieć inny kolor niż reszta nadwozia. Wszystkie nowe Volkswageny wyposażone są seryjnie w obręcze kół wykonane ze stopów metali lekkich. Opcjonalnie możesz wybrać felgi charakteryzujące się większym rozmiarem i zróżnicowanym wzornictwem.

Volkswagen ID.3

Wnętrza nowych Volkswagenów także da się w znacznym stopniu spersonalizować, m.in. dzięki wyborowi koloru i rodzaju tapicerki oraz podsufitki. Elementem wpływającym na wygląd wewnętrzny i zewnętrzny pojazdu jest również dachowe okno panoramiczne, które jednocześnie zapewnia więcej światła we wnętrzu samochodu.

Wnętrze Volkswagena ID.3

Wyposażenie dodatkowe

Konfigurowanie samochodu pozwala na wybór wyposażenia dodatkowego. Każdy model Volkswagena możesz doposażyć w elementy podnoszące bezpieczeństwo jazdyOpens an external link. Mogą to być np. zaawansowane systemy wspomagające jazdę lub parkowanie. Dostępne są także rozwiązania zwiększające możliwości przewozowe, takie jak np. hak holowniczy. Warte rozważenia są także elementy wpływające na komfort jazdy w zimne dni, do których należą m.in. podgrzewane fotele, kierownica, czy ogrzewanie postojowe. Z kolei zwolennicy nowoczesnych rozwiązań multimedialnych mogą wybrać np. zaawansowany system nawigacji, system dźwięku, kontrolę głosową, czy instalację telefoniczną z ładowarką indukcyjną. Lista elementów wyposażenia dodatkowego zależy od wybranego modelu Volkswagena.

Volkswagen Passat Variant

Kiedy warto skonfigurować
samochód od podstaw?

Konfiguracja nowego VolkswagenaOpens an external link pozwala w pełni dopasować silnik, napęd, wygląd i wyposażenie samochodu. Jeśli zależy Ci, aby Twoje nowe auto było dokładnie takie, jak sobie wymarzyłeś, to skonfigurowanie pojazdu od podstaw może stanowić najlepszy wybór. Rozwiązanie to cieszy się dużą popularnością wśród klientów, którzy cenią sobie indywidualny wygląd oraz bogate wyposażenie nowego auta. Czynniki te mogą również pozytywnie wpływać na wyższą wartość samochodu podczas jego sprzedaży po kilkuletniej eksploatacji.

Pełna personalizacja auta

Pełna personalizacja wiąże się jednak z okresem oczekiwania na odbiór nowego samochodu. W zależności od modelu oraz ilości dodatkowych pozycji wyposażenia okres ten może trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy. Szczegółowe informacje na ten temat uzyskasz od sprzedawcy.

Wybór gotowego modelu to najszybsze rozwiązanie

Wybierając gotowy model Volkswagena, możesz cieszyć się nowym samochodem niemal natychmiast. Oferta aut dostępnych od rękiOpens an external link jest niezwykle szeroka. Wybór gotowego modelu to najlepsze rozwiązanie dla osób, które nie mogą lub nie chcą czekać na odbiór auta zamówionego do produkcji. Dlatego zakup samochodu dostępnego od ręki cieszy się popularnością wśród klientów, których wcześniej użytkowane auto nie jest już dostępne.

Volkswagen T-Roc

Na stronie Volkswagena możesz wybierać spośród wielu gotowych pojazdów, z różnymi wersjami silnikowymi, wyposażenia, czy kolorystycznymi, dostępnych w salonach na terenie całej Polski. Duży wybór znacznie ułatwia zakup samochodu, który w jak największym stopniu spełni Twoje oczekiwania. Skorzystaj z prostej w obsłudze wyszukiwarki gotowych modeli. Narzędzie wyposażone jest w filtry, które pozwalają m.in. wybrać pojazdy dostępne od ręki pod względem:

 • modelu,
 • silnika,
 • rodzaju paliwa,
 • nadwozia,
 • roku produkcji,
 • lokalizacji,
 • skrzyni biegów,
 • wersji wyposażenia,
 • koloru nadwozia.

Wybór gotowego Volkswagena jest bardzo łatwy. Sprawdź aktualną ofertę na stronie internetowejOpens an external link, a gdy znajdziesz odpowiedni egzemplarz, kliknij przycisk „zobacz”, aby poznać szczegóły. Wtedy na ekranie Twojego komputera lub smartfonu ukaże się szczegółowa specyfikacja modelu oraz inne propozycje dostępnych samochodów. Po wybraniu jednego z egzemplarzy, możesz szybko i łatwo skontaktować się z dealerem. Wystarczy zostawić swoje imię i numer telefonu, a przedstawiciel Volkswagena niezwłocznie skontaktuje się z Tobą w celu przedstawienia wyjątkowej oferty na zakup gotowego modelu.

Oferta Volkswagena

Nowe Volkswageny dostępne od rękiOpens an external link często można kupić w promocyjnych ofertach, które pozwalają zaoszczędzić nawet kilkanaście tysięcy złotych, w porównaniu do cen samochodów zamawianych do produkcji. Ponadto mogą być oferowane specjalne warunki finansowania, ubezpieczenia, a do nowego auta dostępnego od ręki dodatkowy komplet opon bądź różnego rodzaju akcesoria. Wyjątkowe oferty, które aktualnie obowiązują, znajdziesz na stronie internetowej producenta.

Czy gotowy samochód można skonfigurować?

Zmiana koloru lakieru, wersji silnikowej bądź skrzyni biegów gotowego pojazdu nie jest możliwa, ponieważ wszystkie te aspekty ustalane są na etapie produkcji. Dzięki zróżnicowanej ofercie nowych Volkswagenów dostępnych od ręki, możesz jednak łatwo znaleźć samochód o wspomnianych parametrach, które będą odpowiadać Twoim preferencjom.

Konfiguracja gotowego samochodu

Możliwości konfiguracji samochodów dostępnych od ręki są znacznie bardziej ograniczone niż w przypadku aut zamawianych do produkcji. Nie oznacza to jednak, że nie możesz spersonalizować wyglądu gotowego Volkswagena. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby po zakupie, za dodatkową opłatą zamówić np. większe felgi o unikalnym wzorze wraz z kompletem wybranych opon lub akcesoryjny zestaw śrub zabezpieczających, które znacznie utrudniają kradzież kół. W równie łatwy sposób możesz zwiększyć możliwości transportowe gotowego modelu poprzez zamówienie montażu haka holowniczego, który pozwala np. na ciągnięcie przyczep lub montaż dodatkowego bagażnika rowerowego. Wszystko to zrealizujesz w ramach usługi posprzedażowej ASOOpens an external link (Autoryzowanego Serwisu).

Volkswagen Tiguan

Do każdego gotowego Volkswagena możesz zamówić fabryczne akcesoriaOpens an external link z bogatej oferty producenta. Znajdziesz tam m.in. dywaniki tekstylne lub gumowe, maty do bagażnika, a także akcesoria ochronne i użytkowe. Należą do nich m.in. nakładki progowe do modeli z nadwoziem SUV lub crossover, listwy ochronne na tylny zderzak czy progowe listwy aluminiowe, które nie tylko chronią lakier, lecz także dodają stylowego wyglądu. Oryginalne akcesoria Volkswagena pozwalają znacznie zwiększyć możliwości przewozowe. Do tego typu produktów należą m.in. bagażniki rowerowe, boxy dachowe, czy belki bagażników dachowych, dopasowane do wybranego modelu Volkswagena. Nie zabrakło także fotelików dziecięcych, które zapewnią wygodną i bezpieczną podróż najmłodszym pasażerom.

Volkswagen Tiguan

Usługa Upgrades

Rozszerzenie funkcjonalności gotowych Volkswagenów dostępne jest za pośrednictwem usługi UpgradesOpens an external link dostępnej w Volkswagen Connect Shop. Zakres mobilnych usług online dopasujesz do Twoich potrzeb w dowolnym momencie eksploatacji, za pośrednictwem Twojego konta VW Connect lub We Connect. Dzięki temu możesz szybko i łatwo dodać następujące funkcje do Twojego Volkswagena:

 • intuicyjna nawigacja dla systemu infotainment „Ready 2 Discover” – zintegrowany system nawigacyjny z najnowszą mapą Europy oraz stale aktualizowaną bazą celów specjalnych (POI).
 • App Connect dla systemu nawigacji „Discover Media” oraz „Ready 2 Discover” – wygodne przesyłanie wybranych treści z Twojego smartfonu na ekran systemu multimedialnego w Twoim Volkswagenie.
App Connect

Finansowanie dla klientów indywidualnych

Klienci indywidualni mogą wybierać pomiędzy następującymi formami finansowania zakupu nowych Volkswagenów:

 • kredyt klasyczny – produkt przeznaczony dla osób dysponujących wkładem własnym wynoszącym od 30-50%. Rozwiązanie to charakteryzuje się najniższymi kosztami finansowania i jest często wybierane przez osoby planujące dalszą eksploatację samochodu po spłaceniu kredytu,
 • kredyt jak abonament – wkład własny nie jest obowiązkowy, a raty miesięczne są niższe niż w klasycznym kredycie, ponieważ spłacasz jedynie prognozowaną utratę wartości auta. Dopiero po zakończeniu umowy decydujesz czy chcesz oddać pojazd do dealera i wybrać nowy samochód, czy jednak dalej chcesz jeździć tym samym Volkswagenem. Pozostałą kwotę możesz wnieść jednorazowo lub w dogodnych ratach,
 • najem – brak obowiązku wniesienia opłaty początkowej. Najem to wygodne rozwiązanie, ponieważ w ramach stałej opłaty otrzymujesz także m.in. ubezpieczenie i serwis samochodu. Po zakończeniu umowy oddajesz samochód do dealera i możesz wziąć kolejnego Volkswagena w ramach nowej umowy.

Formy finansowania dla przedsiębiorców

Dla przedsiębiorców przygotowano następujące formy finansowaniaOpens an external link , które umożliwiają zaliczenie opłat do kosztów uzyskania przychodu:

 • leasing klasyczny – wymagany jest wkład własny, a po zakończeniu umowy samochód przechodzi na własność leasingobiorcy. To rozwiązanie finansowe cieszy się popularnością wśród klientów, którym zależy na najniższych kosztach i planują dalszą eksploatację auta po zakończeniu leasingu,
 • leasing jak abonament – brak konieczności wniesienia opłaty początkowej. Charakteryzuje się niskimi ratami, ponieważ w trakcie trwania umowy spłacana jest jedynie prognozowana utrata wartości pojazdu. Po zakończeniu leasingu możesz wpłacić pozostałą kwotę i wykupić pojazd na własność lub oddać samochód do dealera i rozpocząć nową umowę,
 • najem – wygodne rozwiązanie pozwalające na użytkowanie nowego Volkswagena bez konieczności wniesienia opłaty początkowej. W miesięcznych ratach zawarte są także koszty związane m.in. z serwisowaniem i ubezpieczeniem auta. Po zakończeniu umowy samochód zwracasz do dealera i możesz wziąć kolejny pojazd w ramach nowej umowy.

Sprawdź modele dostępne od ręki

Może Cię również zainteresować:

Wybieramy samochód do firmy

Finansowanie auta – dobre praktyki

Jak wybrać wystarczająco dobry samochód?

Poradnik zakupowy SUV-ów

Ubezpieczamy samochód – dobre praktyki

Co wybrać przy zakupie SUV-a

Może Cię również zainteresować:

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne, nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 556(1)§2 Kodeksu cywilnego. Volkswagen zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia  mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia i opisy mają wyłącznie charakter poglądowy i mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następuje w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie  prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen.

Prezentowane ceny są wyłącznie cenami rekomendowanymi i obejmują podatek VAT (23%).

Z uwagi na ograniczenia technik drukarskich lub parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany, kolory przedstawione w niniejszym materiale mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów.

Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronie Recykling samochodów.

Montaż akcesoriów w pojeździe może mieć wpływ na poziom zużycia paliwa/energii, emisję CO2 lub zasięg oraz może nastąpić najwcześniej po pierwszej rejestracji pojazdu, wyłącznie na Państwa życzenie.

Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151. WLTP zapewnia bardziej rygorystyczne warunki badania i bardziej realistyczne wartości zużycia paliwa i emisji CO2 w porównaniu do stosowanej to tej pory metody NEDC. Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa i emisji CO2 są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP. Więcej informacji na temat WLTP na stronie: https://www.volkswagen.pl/pl/swiat-volkswagena/ochrona-srodowiska/wltp.html?

Zasięg dla samochodów elektrycznych lub zasięg w trybie elektrycznym dla hybryd typu Plug-In może się różnić w zależności od wersji i wyposażenia oraz zamontowanych akcesoriów. W praktyce rzeczywisty zasięg różni się w zależności od stylu jazdy, prędkości, korzystania z dodatkowych odbiorników energii, temperatury zewnętrznej, liczby pasażerów, obciążenia ładunkiem i topografii terenu.

Systemy bezpieczeństwa działają wyłącznie w ramach ich technologicznych granic i nadal niezbędne jest zachowanie należytej ostrożności przez kierowcę. Kierowca musi być w każdej chwili gotowy do przejęcia kontroli nad pojazdem. Systemy wspomagające nie zwalniają go z odpowiedzialności za zachowanie szczególnej ostrożności. Sprawdź szczegóły korzystania z Volkswagen WeConnect na stronie https://www.volkswagen.pl/pl/connected-car/lacznosc/we-connect.html? Leasing klasyczny: Oferta dla przedsiębiorców. Suma opłat skalkulowana w oparciu o parametry: opłata wstępna 20%, okres leasingu 36 miesięcy, wartość końcowa 1%.  

Leasing dla przedsiębiorców. Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego.

Kredyt "Jak Abonament" - Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 13,64%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 103873 zł, całkowita kwota do zapłaty 150216 zł, oprocentowanie zmienne 9,30%, całkowity koszt kredytu 46343 zł (w tym: prowizja  0 zł, odsetki 35558 zł, ubezpieczenie komunikacyjne na 1. rok 3807 zł, ubezpieczenie spłaty kredytu 6978 zł), 48 miesięcznych rat równych po 1607 zł; rata finalna 73087 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 7.07.2022 r. na reprezentatywnym przykładzie. Kredyt na wybrane modele Volkswagen Samochody Osobowe z rocznika 2022 przy skorzystaniu z ubezpieczenia komunikacyjnego i ubezpieczenia spłaty kredytu oferowanych przez Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy Sp. z o.o. Niniejsza informacja nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego. Dostępność i warunki produktu mogą ulec zmianie. Warunki produktu określa umowa.  Raty leasingu "Jak Abonament" dla parametrów: 10% opłaty wstępnej, okres finansowania 48 miesięcy, limit roczny 15 000 km. Oferta dla Przedsiębiorców.

Volkswagen zwraca uwagę, że pewna liczba modeli Volkswagen ID. wyprodukowanych w Chinach została sprowadzona na rynki międzynarodowe nieoficjalnymi kanałami poza autoryzowaną siecią Volkswagena.  Nieautoryzowani sprzedawcy wprowadzają klientów w błąd, twierdząc, że oferowane przez nich modele Volkswagen ID. są objęte międzynarodową gwarancją. Volkswagen wskazuje, że pojazdy wyprodukowane w Chinach, na rynek chiński nie są objęte międzynarodową gwarancją, w tym również obejmującą Europejski Obszar Gospodarzy. Z uwagi na powyższe, wszystkie wymagania dotyczące naprawy i serwisowania, w tym korzystania z gwarancji i dobrej woli, nie mogą być podejmowane przez autoryzowanych dealerów lub jakikolwiek autoryzowany zakład serwisowy marki Volkswagen na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy nie mogą również zapewnić klientom Oryginalnych Części Volkswagen dla modeli sprzedawanych wyłącznie w Chinach, takich jak Volkswagen ID.6.  Klienci, którzy zdecydują się na zakup pojazdów za pośrednictwem nieautoryzowanych kanałów, powinni mieć świadomość, że oprócz braku możliwości serwisowania, gwarancji i dostaw części zamiennych, pojazdy te są wyposażone w wersję oprogramowania przeznaczoną na inny rynek. Podobnie jak w przypadku gwarancji i serwisu, nie może być ono obsługiwane przez dealerów Volkswagena. Dodatkowo nieoficjalnie importowane modele ID. zostały  wyprodukowane wyłącznie na warunki rynku chińskiego. Nie są więc homologowane na inne rynki ani dostosowane do ich specyficznych wymagań. Nie posiadają więc europejskiej homologacji i certyfikatu zgodności (CoC).  Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy pozostają zaangażowani w sprawy klientów, dlatego prosimy o zachowanie najwyższej ostrożności i ponownego przemyślenia zakupu modelu Volkswagen ID. za pośrednictwem nieoficjalnych kanałów. Zalecamy klientom wizytę u autoryzowanych dealerów w celu zapoznania się z najnowszą ofertą dostępnych modeli samochodów marki Volkswagen, które są oficjalnie dopuszczone do sprzedaży na danym rynku i posiadają ustaloną gwarancję oraz wsparcie serwisowe. Volkswagen i oficjalny dostawca chętnie zorganizują kontakt z autoryzowanymi dealerami.

*Obowiązuje do odwołania. Szczegóły u sprzedawcy. Polo Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w Polo Special Edition: 2 400 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 100 zł. Rabat 6000 zł. T-Roc Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w T-Roc Special Edition: 11 160 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 800 zł. Rabat 6000 zł. Nowy T-Cross Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w T-Cross Special Edition: 10 360 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 800 zł. Rabat 8000 zł. Touran Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Comfortline z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w Touran Special Edition: 25 000 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Comfortline i Special Edition: 3 300 zł. Rabat 5000 zł. Taigo Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w Taigo Special Edition: 9 560 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 800 zł. Rabat 3000 zł. Nowy Tiguan Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w Nowy Tiguan Special Edition: 22 380 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 800 zł. ID.3 Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro Performance z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.3 Special Edition: 30 800 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 4 600 zł. ID.4 Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro Performance z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.4 Special Edition: 38 050 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 4 600 zł. ID.5 Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro Performance z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.5 Special Edition: 33 970 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 4 600 zł. ID.7 Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.7 Special Edition: 45 730 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 9200 zł. ID.7 Tourer Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.7 Tourer Special Edition: 47 430 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 9200 zł. Materiał może prezentować elementy wyposażenia dodatkowego lub opcjonalnego