Jak wybrać SUV-a
SUV-y

Poradnik zakupowy SUV-ów: Jak wybrać odpowiedni model do swoich potrzeb?

30.11.2023

Już niemal co drugi nowy samochódOpens an external link kupowany na europejskim rynku motoryzacyjnym to SUV. Auta wyposażone w nadwozie z podwyższonym prześwitem kojarzą się z bezpieczeństwem, przestronnością i prestiżem, jednak mnogość dostępnych modeli i wersji silnikowych oraz wyposażeniowych może czasem przyprawiać o zawrót głowy. Podpowiadamy, na jakie aspekty warto zwrócić uwagę wybierając nowego SUV-a.

Zacznij od określenia celów i priorytetów

Zakup nowego samochodu często stanowi spełnienie motoryzacyjnych marzeń. Zanim przystąpisz do konfiguracji Twojego wymarzonego pojazdu, weź pod uwagę kilka istotnych spraw. Warto na przykład pamiętać, że kupno nowego autaOpens an external link typu SUV to zazwyczaj spory wydatek, a wybrany pojazd będzie służył co najmniej przez kilka lat. Dlatego przed wyborem konkretnego modelu należy określić cele i priorytety związane z zakupem nowego samochodu.

Jednym z podstawowych celów, jakie stawiane są przed samochodami jest przyjemność z codziennego użytkowania pojazdu. Określenie wymogów stawianych przed wymarzonym modelem SUV-aOpens an external link znacznie ułatwia dokonanie właściwego wyboru. Warto zastanowić się, na jakich dystansach i w jakich warunkach najczęściej użytkowany będzie samochód. Istotne jest także ustalenie liczebności oraz wieku pasażerów korzystających regularnie z samochodu. Na przykład osoby często przewożące sprzęt sportowy, powinny zwrócić uwagę na pojemny bagażnik.

Rodzinny SUV

Określ swój budżet

Planujesz zakup nowego samochodu za gotówkę? A może chcesz skorzystać z jednej z dostępnych form finansowania? W każdym przypadku kluczowe jest określenie budżetu, jaki planujesz przeznaczyć na zakup nowego auta. Osoby dysponujące gotówką mają nieco łatwiejsze zadanie - wystarczy, że wskażą, jaką kwotę przeznaczają na ten cel. Warto także zachować pewien bufor finansowy np. na doposażenie auta w elementy, których przydatność poznasz dopiero podczas jazdy próbnej. Omówmy teraz, jakie są możliwości finansowaniaOpens an external link zakupu nowego SUV-a.

Ile kosztuje SUV

Dostępne formy finansowania

Wybierając finansowanie nowego samochodu, należy m.in. wziąć pod uwagę kwotę, jaką przeznaczysz na wkład własny oraz planowaną wysokość comiesięcznych rat. Ich wartość zależy od ceny zakupu nowego auta, okresu finansowania i ewentualnej kwoty wykupu, czyli ostatniej raty zamykającej umowę. Dodatkowym kosztem, który musi ponieść każdy właściciel nowego samochodu, jest ubezpieczenieOpens an external link. W przypadku zewnętrznego finansowania zazwyczaj obowiązkowy jest także zakup polisy AC. Aby ograniczyć koszty związane z zakupem ubezpieczenia auta, warto sprawdzić aktualne promocje u dealerów samochodów, którzy często oferują okazyjne pakiety. 

Ile kosztuje auto z salonu

Wybierz opcje napędu i
rozmiar nadwozia auta typu SUV

Wybór odpowiedniego silnika do nowego SUV-a jest kluczowy. Dlaczego? Kierowcy korzystający z auta głównie w mieście, często wybierają ekonomiczne i wydajne silniki benzynowe TSI. Na długich trasach doskonale sprawdzają się elastyczne i niezwykle oszczędne silniki wysokoprężne z rodziny TDI. Z kolei, dla kierowców o sportowym usposobieniu, którzy zwracają uwagę na osiągi, właściwym wyborem będą najmocniejsze benzynowe jednostki napędowe TSI. W ofercie marki Volkswagen nie brakuje też nowoczesnych SUV-ów z rodziny ID. wyposażonych w napęd elektrycznyOpens an external link.

Elektryczne SUV-y VW

Większość SUV-ów wyposażonych w silniki spalinowe w podstawowych wersjach napędzana  jest jedynie na przednią oś. Kupujący auta o podwyższonym nadwoziu często decydują się jednak na zakup wersji z napędem na cztery koła. Rozwiązaniem takim jest np. napęd 4MOTION stosowany w samochodach marki Volkswagen, który zapewnia nie tylko nienaganne przeniesienie momentu obrotowego na koła, lecz także kontrolę trakcjiOpens an external link i bezpieczeństwo na śliskich nawierzchniach. Najnowsza generacja napędu na obie osie pozwala wybierać pomiędzy czterema trybami jazdy:

  • onroad,
  • snow,
  • offroad,
  • offroad individual
  • traction (dla modeli ID.).
Napęd 4MOTION

Warto zastanowić się również, ile osób będzie korzystać z auta. Paleta SUV-ów marki Volkswagen zapewnia szeroki wybór modeli, zaczynając od miejskiego T-Roca, przez rodzinnego TiguanaOpens an external link, aż po prestiżowego i pojemnego Touarega. Rodziny z małymi dziećmi powinny zwrócić uwagę na wielkość bagażnika, który musi bez problemu pomieścić np. wózki, zabawki i rowerki. W przypadku częstego przewożenia najmniejszych pasażerów istotny jest także wygodny dostęp do tylnej kanapy. Kierowcy podróżujący z kompletem dorosłych pasażerów powinni za to zwrócić uwagę na przestrzeń oferowaną w tylnej części pojazdu. Z kolei dla użytkowników, którzy planują jednorazowo przewozić więcej niż pięcioro pasażerów, najlepszym wyborem będzie mieszczący 7 osób Tiguan Allspace.

Wnętrze Tiguana Allspace

W co warto wyposażyć nowego SUV-a?

Nowoczesne SUV-y mogą być wyposażone w wiele innowacyjnych rozwiązań, które wpływają na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Jednym z elementów wpływających na wygodę codziennej eksploatacji samochodu jest automatyczna skrzynia biegów DSGOpens an external link. Dwusprzęgłowa przekładnia zapewnia komfort oraz błyskawiczną szybkość przełożeń. Co ciekawe SUV-y Volkswagena wyposażone w skrzynie DSG wcale nie zużywają więcej paliwa od modeli wyposażonych w przekładnie manualne.

Silnik samochodowy

Auta typu SUV marki Volkswagen już w podstawowych wersjach wyposażenia zapewniają udogodnienia takie jak: systemy asystująceOpens an external link, czujniki parkowania, deszczu czy felgi aluminiowe. Każdy Volkswagen T-Roc wyposażony jest w aplikację służącą do połączenia smartfona z samochodem. Z kolei wszystkie nowe egzemplarze modelu Tiguan posiadają wydajne światła przednie LED, które znacznie ułatwiają jazdę po zmierzchu i w trudnych warunkach atmosferycznych. Opcjonalnie rodzinny SUV może zostać wyposażony w reflektory LED Matrix IQ.LIGHT, które doświetlają zakręty oraz dynamicznie regulują światła drogowe.

Nowoczesne wyposażenie VW

Każdy nowy samochód SUV Volkswagena może zostać wyposażony w szereg udogodnień wpływających na komfort podróży. Na przykład dla miłośników najnowszych rozwiązań technologicznych przygotowano zaawansowane systemy multimedialne wzbogacone o wirtualny kokpit. Podróż w trasie (szczególnie tej biegnącej przez autostrady) staje się znacznie wygodniejsza, gdy możesz skorzystać z aktywnego tempomatuOpens an external link. Osoby ceniące sobie indywidualny wygląd auta mogą wybierać unikalne wzory felg aluminiowych, kolorów nadwozia czy tapicerki. Z kolei opcjonalny dach panoramiczny zapewnia więcej światła i świeżego powietrza we wnętrzu Twojego nowego SUV-a.

Dach panoramiczny

Jeśli planujesz korzystać z przyczepy, nie zapomnij zamówić składanego haka holowniczego. Cofanie zestawem pojazdów bywa problematyczne nawet dla doświadczonych kierowców. Dzięki systemowi Trailer Assist wykonywanie trudnych manewrów z przyczepą samochodową staje się znacznie łatwiejsze. Wystarczy skorzystać ze wskazówek wyświetlanych na ekranie systemu multimedialnego. Opcjonalny hak holowniczy zwiększa także zdolności przewozowe samochodu, umożliwiając np. montaż bagażnika rowerowegoOpens an external link.

Bagażnik t-cross

Zakup SUV-a krok po kroku

Volkswagen zapewnia bardzo szeroki zakres personalizacji nowych samochodów m.in. pod względem wyglądu i wyposażenia. Na stronie internetowej znajdziesz konfiguratorOpens an external link wszystkich modeli z segmentu SUV, które aktualnie są dostępne w ofercie producenta. Rozwiązanie to pozwala w dogodnym miejscu i czasie stworzyć twoje wymarzone auto. Gotową konfigurację samochodu wystarczy później przesłać do wybranego salonu Volkswagena. Na każdym etapie tworzenia auta możesz skorzystać z porad naszych doświadczonych ekspertów, którzy zaprezentują i wyjaśnią funkcjonowanie wszystkich systemów i elementów wyposażenia oraz pomogą dokonać optymalnego wyboru.

Personalizacja samochodu

Jazda próbna

Przed podjęciem decyzji o zakupie nowego auta z segmentu SUV zdecydowanie warto umówić się na jazdę próbnąOpens an external link u wybranego dealera marki Volkswagen. Za kierownicą auta sprawdzisz jego osiągi, właściwości jezdne i przestrzeń kabiny pasażerskiej. Co więcej, podczas jazdy będziesz mieć okazję do przetestowania elementów wyposażenia z zakresu komfortu i bezpieczeństwa. Pozwoli Ci to łatwiej podjąć decyzję, w które rozwiązania technologiczne wyposażyć Twoje nowe auto. Ponadto w trakcie jednej wizyty w salonie możesz wykonać jazdy testowe kilkoma różnymi modelami z oferty Volkswagena.

Jazda próbna

Czas oczekiwania na auto typu SUV

Po ustaleniu parametrów zamawianego samochodu wystarczy wpłacić uzgodnioną kwotę zaliczki. Na tym etapie zostanie wskazany planowany termin dostawy Twojego nowego samochodu. Jeśli zależy Ci na czasie, koniecznie sprawdź bogatą ofertę nowych samochodówOpens an external link dostępnych od ręki. W tym przypadku możliwości personalizacji wyposażenia i wyglądu nowego auta są ograniczone, lecz rozwiązanie to pozwala usiąść za kierownicą nowego SUV-a Volkswagena niemal natychmiast.

Jak sfinansować zakup SUV-a?

Zakup nowego samochodu typu SUV to niemały wydatek, dlatego większość klientów decyduje się na wybór jednej z korzystnych opcji finansowania. Klienci prywatni najczęściej wybierają tradycyjny kredytOpens an external link. W tym przypadku, aby wyjechać z salonu nowym SUV-em Volkswagena, wystarczy dokonać wpłaty początkowej, a pozostałą kwotę wynikającą z zakupu pojazdu opłacać w miesięcznych ratach. Ich wysokość i ilość możesz łatwo dopasować do Twoich możliwości finansowych.

Leasing samochodowy

Leasing

Przedsiębiorcy kupujący nowe samochody typu SUV najczęściej decydują się na leasingOpens an external link. Wynika to m.in. z korzyści podatkowych, ponieważ wszystkie wydatki związane z finansowaniem zakupu auta można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu. Podobnie jak w przypadku kredytu samochodowego, konieczne jest zazwyczaj wniesienie opłaty wstępnej. Pozostała należność z tytułu kupna auta w leasingu wnoszona jest w comiesięcznych ratach. Po opłaceniu ostatniej raty, auto przechodzi na własność użytkownika. Jej wysokość będzie zależeć od wartości pojazdu, długości okresu finansowania oraz kwoty ostatniej wpłaty, czyli tzw. wykupu. Procedura uzyskania leasingu zazwyczaj jest prostsza i szybsza niż w przypadku zakupu samochodu na kredyt.

Wynajem długoterminowy

Coraz popularniejszym rozwiązaniem wybieranym przez osoby prywatne oraz przedsiębiorców jest wynajem długoterminowyOpens an external link. Ta forma finansowania przypomina abonament, w ramach którego użytkownik spłaca utratę wartości pojazdu w comiesięcznych ratach. W zależności od typu umowy, po zakończeniu spłat możesz zwrócić auto, jednorazowo je wykupić lub rozłożyć pozostałą należność na dogodne raty.

W przypadku zwrotu pojazdu do dealera możesz zawrzeć nową umowę i cieszyć się z użytkowania nowego SUV-a Volkswagena. Finansowanie w formie wynajmu charakteryzuje się niższą ratą niż w przypadku kredytu czy leasingu, a także niską lub nawet zerową wpłatą własną. Podobnie jak w przypadku leasingu, wynajem długoterminowy charakteryzuje się uproszczoną procedurą weryfikacyjną.

Co z serwisowaniem?

Utrzymanie samochodu w nienagannym stanie wymaga profesjonalnego serwisowania. Okresy pomiędzy przeglądami nowych SUV-ów Volkswagena zostały znacznie wydłużone dzięki zastosowaniu najnowszych technologii produkcji silników. Niemniej każde auto co pewien czas musi udać się na przegląd. Skorzystanie z usług serwisowych autoryzowanej sieci dealerskiej to gwarancja użycia oryginalnych części zamiennych. Należy podkreślić, że wykonywanie napraw i czynności serwisowych w nowoczesnych samochodach wymaga fachowej i stale aktualizowanej wiedzy. Dlatego też warto oddać swojego SUV-a w ręce doświadczonych i fachowo wyszkolonych mechaników z serwisów VolkswagenaOpens an external link.

Serwis ASO

Wbrew obiegowym opiniom, koszty serwisowania samochodu w ASO nie muszą być wysokie. Do każdego nowego Volkswagena możesz dokupić pakiet przeglądów. Dzięki temu, za wszystkie wizyty i części zamienne w wybranym okresie i przebiegu zapłacisz korzystną, z góry ustaloną kwotę. Ponadto płatność za pakiet serwisowy możesz wnieść jednorazowo podczas zakupu auta lub w dogodnych, comiesięcznych ratach. Programy serwisowe dostępne są także dla używanych samochodów, więc klienci mogą swobodnie podejmować decyzję o ich zakupie także na dalszych etapach eksploatacji samochodów.

Skonfiguruj i zamów wymarzonego SUV-a

SUV-y podbiły przebojem europejski rynek motoryzacyjny. Wybierając samochód z podwyższonym nadwoziem, zyskujesz nie tylko lepsze pole widzenia, lecz także przestronne i praktycznie zaprojektowane wnętrze. Napęd na cztery koła 4MOTION zapewni optymalną trakcję w każdych warunkach drogowych. To wszystko sprawia, że podróż SUV-em z oferty Volkswagena to komfortowe doświadczenie.

Nowoczesna stylistyka w połączeniu z wybranym kolorem nadwozia i wzorem felg aluminiowych pozwala wyrazić swój styl. Z kolei elastyczne metody finansowaniaOpens an external link pozwalają łatwo dopasować wysokość rat do Twoich potrzeb. Dzięki gwarancji producenta i pakietom przeglądów, masz pewność bezproblemowej eksploatacji Twojego nowego SUV-a marki Volkswagen.

Sprawdź SUV-y dostępne od ręki

Może Cię również zainteresować:

Co wybrać przy zakupie SUV-a

Porównanie SUV-ów elektrycznych i tradycyjnych

Crossover a SUV

Silnik hybrydowy na widelcu

Wybieramy najlepszy SUV dla kobiety

Samochody elektryczne a hybrydowe

Może Cię również zainteresować:

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne, nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 556(1)§2 Kodeksu cywilnego. Volkswagen zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia  mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia i opisy mają wyłącznie charakter poglądowy i mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następuje w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie  prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen.

Prezentowane ceny są wyłącznie cenami rekomendowanymi i obejmują podatek VAT (23%).

Z uwagi na ograniczenia technik drukarskich lub parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany, kolory przedstawione w niniejszym materiale mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów.

Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronie Recykling samochodów.

Montaż akcesoriów w pojeździe może mieć wpływ na poziom zużycia paliwa/energii, emisję CO2 lub zasięg oraz może nastąpić najwcześniej po pierwszej rejestracji pojazdu, wyłącznie na Państwa życzenie.

Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151. WLTP zapewnia bardziej rygorystyczne warunki badania i bardziej realistyczne wartości zużycia paliwa i emisji CO2 w porównaniu do stosowanej to tej pory metody NEDC. Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa i emisji CO2 są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP. Więcej informacji na temat WLTP na stronie: https://www.volkswagen.pl/pl/swiat-volkswagena/ochrona-srodowiska/wltp.html?

Zasięg dla samochodów elektrycznych lub zasięg w trybie elektrycznym dla hybryd typu Plug-In może się różnić w zależności od wersji i wyposażenia oraz zamontowanych akcesoriów. W praktyce rzeczywisty zasięg różni się w zależności od stylu jazdy, prędkości, korzystania z dodatkowych odbiorników energii, temperatury zewnętrznej, liczby pasażerów, obciążenia ładunkiem i topografii terenu.

Systemy bezpieczeństwa działają wyłącznie w ramach ich technologicznych granic i nadal niezbędne jest zachowanie należytej ostrożności przez kierowcę. Kierowca musi być w każdej chwili gotowy do przejęcia kontroli nad pojazdem. Systemy wspomagające nie zwalniają go z odpowiedzialności za zachowanie szczególnej ostrożności. Sprawdź szczegóły korzystania z Volkswagen WeConnect na stronie https://www.volkswagen.pl/pl/connected-car/lacznosc/we-connect.html? Leasing klasyczny: Oferta dla przedsiębiorców. Suma opłat skalkulowana w oparciu o parametry: opłata wstępna 20%, okres leasingu 36 miesięcy, wartość końcowa 1%.  

Leasing dla przedsiębiorców. Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego.

Kredyt "Jak Abonament" - Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 13,64%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 103873 zł, całkowita kwota do zapłaty 150216 zł, oprocentowanie zmienne 9,30%, całkowity koszt kredytu 46343 zł (w tym: prowizja  0 zł, odsetki 35558 zł, ubezpieczenie komunikacyjne na 1. rok 3807 zł, ubezpieczenie spłaty kredytu 6978 zł), 48 miesięcznych rat równych po 1607 zł; rata finalna 73087 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 7.07.2022 r. na reprezentatywnym przykładzie. Kredyt na wybrane modele Volkswagen Samochody Osobowe z rocznika 2022 przy skorzystaniu z ubezpieczenia komunikacyjnego i ubezpieczenia spłaty kredytu oferowanych przez Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy Sp. z o.o. Niniejsza informacja nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego. Dostępność i warunki produktu mogą ulec zmianie. Warunki produktu określa umowa.  Raty leasingu "Jak Abonament" dla parametrów: 10% opłaty wstępnej, okres finansowania 48 miesięcy, limit roczny 15 000 km. Oferta dla Przedsiębiorców.

Volkswagen zwraca uwagę, że pewna liczba modeli Volkswagen ID. wyprodukowanych w Chinach została sprowadzona na rynki międzynarodowe nieoficjalnymi kanałami poza autoryzowaną siecią Volkswagena.  Nieautoryzowani sprzedawcy wprowadzają klientów w błąd, twierdząc, że oferowane przez nich modele Volkswagen ID. są objęte międzynarodową gwarancją. Volkswagen wskazuje, że pojazdy wyprodukowane w Chinach, na rynek chiński nie są objęte międzynarodową gwarancją, w tym również obejmującą Europejski Obszar Gospodarzy. Z uwagi na powyższe, wszystkie wymagania dotyczące naprawy i serwisowania, w tym korzystania z gwarancji i dobrej woli, nie mogą być podejmowane przez autoryzowanych dealerów lub jakikolwiek autoryzowany zakład serwisowy marki Volkswagen na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy nie mogą również zapewnić klientom Oryginalnych Części Volkswagen dla modeli sprzedawanych wyłącznie w Chinach, takich jak Volkswagen ID.6.  Klienci, którzy zdecydują się na zakup pojazdów za pośrednictwem nieautoryzowanych kanałów, powinni mieć świadomość, że oprócz braku możliwości serwisowania, gwarancji i dostaw części zamiennych, pojazdy te są wyposażone w wersję oprogramowania przeznaczoną na inny rynek. Podobnie jak w przypadku gwarancji i serwisu, nie może być ono obsługiwane przez dealerów Volkswagena. Dodatkowo nieoficjalnie importowane modele ID. zostały  wyprodukowane wyłącznie na warunki rynku chińskiego. Nie są więc homologowane na inne rynki ani dostosowane do ich specyficznych wymagań. Nie posiadają więc europejskiej homologacji i certyfikatu zgodności (CoC).  Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy pozostają zaangażowani w sprawy klientów, dlatego prosimy o zachowanie najwyższej ostrożności i ponownego przemyślenia zakupu modelu Volkswagen ID. za pośrednictwem nieoficjalnych kanałów. Zalecamy klientom wizytę u autoryzowanych dealerów w celu zapoznania się z najnowszą ofertą dostępnych modeli samochodów marki Volkswagen, które są oficjalnie dopuszczone do sprzedaży na danym rynku i posiadają ustaloną gwarancję oraz wsparcie serwisowe. Volkswagen i oficjalny dostawca chętnie zorganizują kontakt z autoryzowanymi dealerami.

*Obowiązuje do odwołania. Szczegóły u sprzedawcy. Polo Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w Polo Special Edition: 2 400 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 100 zł. Rabat 6000 zł. T-Roc Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w T-Roc Special Edition: 11 160 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 800 zł. Rabat 6000 zł. Nowy T-Cross Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w T-Cross Special Edition: 10 360 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 800 zł. Rabat 8000 zł. Touran Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Comfortline z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w Touran Special Edition: 25 000 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Comfortline i Special Edition: 3 300 zł. Rabat 5000 zł. Taigo Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w Taigo Special Edition: 9 560 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 800 zł. Rabat 3000 zł. Nowy Tiguan Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w Nowy Tiguan Special Edition: 22 380 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 800 zł. ID.3 Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro Performance z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.3 Special Edition: 30 800 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 4 600 zł. ID.4 Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro Performance z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.4 Special Edition: 38 050 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 4 600 zł. ID.5 Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro Performance z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.5 Special Edition: 33 970 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 4 600 zł. ID.7 Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.7 Special Edition: 45 730 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 9200 zł. ID.7 Tourer Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.7 Tourer Special Edition: 47 430 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 9200 zł. Materiał może prezentować elementy wyposażenia dodatkowego lub opcjonalnego