ID.2all

Ponad 190 elektrycznych Volkswagenów ID. trafi do floty firmy AstraZeneca

Ponad 190 elektrycznych Volkswagenów ID. trafi do floty firmy AstraZeneca

01.03.2023
 • AstraZeneca po raz kolejny rozszerza swoją flotę pojazdów. Jej pracownicy będą jeździć nowymi elektrycznymi Volkswagenami z rodziny ID.
 • Firma umowę wynajmu długoterminowego samochodów zawarła z LeasePlan Polska, a za sprzedaż i wydanie pojazdów odpowiada autoryzowany dealer marki Volkswagen Volkswagen Porsche Warszawa Okęcie, należący do Grupy Porsche Inter Auto Polska.
 • W pakiecie z samochodami Porsche Inter Auto Polska przeszkoli nowych użytkowników, a do ich dyspozycji będzie opiekun ze strony marki.

Biofarmaceutyczna firma AstraZeneca systematycznie poszerza swoją flotę samochodów elektrycznych. Tym razem wybór padł na Volkswageny z rodziny ID. W ramach najnowszego kontraktu wynajmu długoterminowego pracownicy firmy AstraZeneca będą mieć do dyspozycji docelowo aż 150 egzemplarzy Volkswagena ID.4, 33 SUV-y coupe ID.5, a także 10 egzemplarzy modelu ID. Buzz. Kontrakt jest realizowany we współpracy z jedną z największych firm w branży CFM – LeasePlan Polska, a samochody dostarczy i przekaże użytkownikom dealer Volkswagen Porsche Warszawa Okęcie, należący do Grupy Porsche Inter Auto Polska.

AstraZeneca już kolejny raz sięga po pojazdy elektryczne do swojej floty. Tym razem firma zdecydowała się na wynajem długoterminowy elektrycznych Volkswagenów z rodziny ID. – ID.4, ID.5 i ID. Buzz. Finansowanie zakupu samochodów oraz pełną obsługę floty zapewnia LeasePlan Polska, a samochody dostarczy dealer Volkswagen Porsche Warszawa Okęcie, należący do Grupy Porsche Inter Auto Polska.

Wybór marki AstraZeneca padł na elektryczne modele Volkswagena m.in. z powodu wysokiego poziomu komfortu i bezpieczeństwa, jakie gwarantują modele ID. Chodzi o systemy takie jak Travel Assist, który korzysta z danych inteligencji zbiorowej czy reflektory matrycowe IQ.LIGHT. Oczywiście lista innowacyjnych systemów, które należą do wyposażenia wybranych przez AstraZeneca modeli ID. jest znacznie dłuższa.

„Nasza firma dysponuje dziś flotą liczącą niemal 900 pojazdów, z czego 70 to auta z napędem elektrycznym, a pozostałe – hybrydowym. Jako jedni z pierwszych zrezygnowaliśmy z zamawiania aut z silnikami spalinowymi do swojej floty i już od roku decydujemy się wyłącznie na samochody zeroemisyjne. Najnowsza decyzja zakupowa to kolejny krok na naszej drodze do realizacji celów programu ‘Ambition Zero Carbon’, poprzez który AstraZeneca zakłada osiągnięcie neutralności klimatycznej już za dwa lata" – mówi Łukasz Karpiński, associate director, mobility w AstraZeneca Pharma Poland.

Uroczyste przekazanie puli 32 aut z nowego kontraktu odbyło się 23 marca w należącym do Grupy Porsche Inter Auto salonie Volkswagen Porsche Warszawa Okęcie. „Każdy pracownik AstraZeneca, który odbierał nowego elektrycznego Volkswagena został przeszkolony przez specjalistów z zespołu flotowego Porsche Inter Auto Polska, a także trenerów z Volkswagen Group Polska. Zostały poruszone kwestie systemów wspierających kierowców w codziennym użytkowaniu, omówiono zagadnienia dotyczące ładowania oraz podstawowe funkcje samochodów. Każdy z użytkowników będzie miał również zapewnione wsparcie posprzedażne i możliwość konsultacji dotyczących użytkowania pojazdów z Centrum Obsługi Klienta pod specjalnym numerem telefonu” – zaznacza dyrektor salonu marki Volkswagen na Okęciu z ramienia Porsche Inter Auto Polska, Jacek Mikła.

AstraZeneca jako pierwsza firma w Polsce użytkować będzie tak liczną flotę samochodów elektrycznych marki Volkswagen. „Jesteśmy niezwykle zadowoleni, że AstraZeneca wybrała modele z rodziny ID. O nawiązaniu tej współpracy zdecydowały nie tylko kwestie biznesowe, ale przede wszystkim produkt: naszpikowane nowymi technologiami auta, oferujące ponadprzeciętne zasięgi i komfort. Jesteśmy przekonani, że codzienne użytkowanie tych samochodów będzie dla pracowników AstraZeneca czystą przyjemnością” – mówi Dariusz Książkiewicz, kierownik sprzedaży flotowej w marce Volkswagen.

„Wynajem długoterminowy w sprzedaży aut do firm wyraźnie przyspieszył. Zeroemisyjność jest dzisiaj kluczowym elementem strategii biznesowej dla wielu naszych klientów, których wspieramy w realizacji złożonych celów zrównoważonego rozwoju. Firmy coraz częściej poszukują kompleksowej pomocy w tym obszarze i wyjątkowych rozwiązań. Oferowana przez nas usługa wynajmu i instalacji ładowarki w miejscu zamieszkania użytkownika, odgrywa dzisiaj kluczową rolę w transformacji flot. Już 7 na 10 naszych kierowców ładuje samochód w swoim domu za pośrednictwem ładowarki dostarczonej przez LeasePlan” – mówi Rogier Klop, prezes LeasePlan Polska.

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

 • Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne, nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 556(1)§2 Kodeksu cywilnego. Volkswagen zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia  mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia i opisy mają wyłącznie charakter poglądowy i mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następuje w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie  prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen.  

  Prezentowane ceny są wyłącznie cenami rekomendowanymi i obejmują podatek VAT (23%).  

  Z uwagi na ograniczenia technik drukarskich lub parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany, kolory przedstawione w niniejszym materiale mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów.  

  Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronie Recykling samochodów.

  Montaż akcesoriów w pojeździe może mieć wpływ na poziom zużycia paliwa/energii, emisję CO2 lub zasięg oraz może nastąpić najwcześniej po pierwszej rejestracji pojazdu, wyłącznie na Państwa życzenie.

  Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151.  Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa/energii, emisji CO2 lub zasięgu są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP.

  Zasięg dla samochodów elektrycznych lub zasięg w trybie elektrycznym dla hybryd typu Plug-In może się różnić w zależności od wersji i wyposażenia oraz zamontowanych akcesoriów. W praktyce rzeczywisty zasięg różni się w zależności od stylu jazdy, prędkości, korzystania z dodatkowych odbiorników energii, temperatury zewnętrznej, liczby pasażerów, obciążenia ładunkiem i topografii terenu.  

  Systemy bezpieczeństwa działają wyłącznie w ramach ich technologicznych granic i nadal niezbędne jest zachowanie należytej ostrożności przez kierowcę. Kierowca musi być w każdej chwili gotowy do przejęcia kontroli nad pojazdem. Systemy wspomagające nie zwalniają go z odpowiedzialności za zachowanie szczególnej ostrożności. Sprawdź szczegóły korzystania z Volkswagen WeConnect na stronie www.  

  Leasing dla przedsiębiorców. Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego.

  Kredyt "Jak Abonament" (EasyDrive) - Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 13,64%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 103873 zł, całkowita kwota do zapłaty 150216 zł, oprocentowanie zmienne 9,30%, całkowity koszt kredytu 46343 zł (w tym: prowizja  0 zł, odsetki 35558 zł, ubezpieczenie komunikacyjne na 1. rok 3807 zł, ubezpieczenie spłaty kredytu 6978 zł), 48 miesięcznych rat równych po 1607 zł; rata finalna 73087 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 7.07.2022 r. na reprezentatywnym przykładzie. Kredyt na wybrane modele Volkswagen Samochody Osobowe z rocznika 2022 przy skorzystaniu z ubezpieczenia komunikacyjnego i ubezpieczenia spłaty kredytu oferowanych przez Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy Sp. z o.o. Niniejsza informacja nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego. Dostępność i warunki produktu mogą ulec zmianie. Warunki produktu określa umowa.  Raty leasingu "Jak Abonament" dla parametrów: 10% opłaty wstępnej, okres finansowania 48 miesięcy, limit roczny 15 000 km.  

  Volkswagen zwraca uwagę, że pewna liczba modeli Volkswagen ID. wyprodukowanych w Chinach została sprowadzona na rynki międzynarodowe nieoficjalnymi kanałami poza autoryzowaną siecią Volkswagena.  Nieautoryzowani sprzedawcy wprowadzają klientów w błąd twierdząc, że oferowane przez nich modele Volkswagen ID. są objęte międzynarodową gwarancją. Volkswagen wskazuje, że pojazdy wyprodukowane w Chinach, na rynek chiński nie są objęte międzynarodową gwarancją, w tym również obejmującą Europejski Obszar Gospodarzy. Z uwagi na powyższe, wszystkie wymagania dotyczące naprawy i serwisowania, w tym korzystania z gwarancji i dobrej woli, nie mogą być podejmowane przez autoryzowanych dealerów lub jakikolwiek autoryzowany zakład serwisowy marki Volkswagen na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy nie mogą również zapewnić klientom Oryginalnych Części Volkswagen dla modeli sprzedawanych wyłącznie w Chinach, takich jak Volkswagen ID.6.  Klienci, którzy zdecydują się na zakup pojazdów za pośrednictwem nieautoryzowanych kanałów, powinni mieć świadomość, że oprócz braku możliwości serwisowania , gwarancji i dostaw części zamiennych, pojazdy te są wyposażone w wersję oprogramowania przeznaczoną na inny rynek. Podobnie jak w przypadku gwarancji i serwisu, nie może być ono obsługiwane przez dealerów Volkswagena. Dodatkowo, nieoficjalnie importowane modele ID. zostały  wyprodukowane wyłącznie na warunki rynku chińskiego. Nie są więc homologowane na inne rynki ani dostosowane do ich specyficznych wymagań. Nie posiadają więc europejskiej homologacji i certyfikatu zgodności (CoC).  Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy pozostają zaangażowani w sprawy klientów, dlatego prosimy o zachowanie najwyższej ostrożności i ponownego przemyślenia zakupu modelu Volkswagen ID. za pośrednictwem nieoficjalnych kanałów. Zalecamy klientom wizytę u autoryzowanych dealerów w celu zapoznania się z najnowszą ofertą dostępnych modeli samochodów marki Volkswagen, które są oficjalnie dopuszczone do sprzedaży na danym rynku i posiadają ustaloną gwarancję oraz wsparcie serwisowe. Volkswagen i oficjalny dostawca chętnie zorganizują kontakt z autoryzowanymi dealerami.