Finansowanie auta

Finansowanie auta – dobre praktyki

13.12.2023

Zakup auta wiąże się z podjęciem wielu ważnych decyzji. Jedną z nich jest wybór formy finansowania. Przed laty większość aut kupowana była za gotówkę lub na kredyt samochodowy. Obecnie na rynku jest oferowanych wiele elastycznych rozwiązań finansowych, które można łatwo dopasować do własnych potrzeb i możliwości. Sprawdź, w jaki sposób możesz sfinansować nowy samochódOpens an external link marki Volkswagen.

Rodzaje finansowania

Kompleksowe rozwiązania finansowe ułatwiające zakup auta marki Volkswagen dostępne są na polskim rynku od 1997 roku. Oferta dotycząca kredytów, najmu i leasingu jest stale rozwijana. Sprawdź, jakie produkty finansowe aktualnie znajdują się w naszej ofercie oraz czym charakteryzuje się każdy z nich.

Doradca samochodowy

Kredyt klasyczny

Klasyczny kredyt samochodowyOpens an external link wciąż stanowi jedno z najpopularniejszych rozwiązań wśród klientów indywidualnych. Umowa finansowania zawierana jest na określony czas, który najczęściej wynosi od 2 do 4 lat. Wybierając tę formę finansowania należy posiadać wkład własny wynoszący od 30 do 50% wartości początkowej pojazdu. Zakończenie umowy następuje po zapłaceniu ostatniej raty. Rozwiązanie to jest korzystne dla osób, którym zależy na niskich kosztach kredytu oraz planujących dalsze użytkowanie samochodu po spłacie finansowania.

Kredyt na samochód

Kredyt jak abonament

Kredyt jak abonamentOpens an external link  to nowoczesne rozwiązanie finansowe, które znacznie ułatwia zakup nowego Volkswagena przez klientów indywidualnych. W przeciwieństwie do klasycznego kredytu nie jest wymagany wkład własny, więc ta forma finansowania dostępna jest dla szerszego grona klientów.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby wnieść wpłatę własną. Jej maksymalna wysokość wynosi 30% ceny samochodu, co w znacznym stopniu może obniżyć wysokość miesięcznych rat. W przypadku kredytu jak abonament okres finansowania może wynosić od 2 do 4 lat.

Doradca samochodowy

Korzyści wynikające z kredytu jak abonament

Kolejną korzyścią oferowaną przez kredyt jak abonamentOpens an external link jest niższa wysokość rat w porównaniu do klasycznego finansowania. Dzieje się tak, ponieważ w trakcie trwania umowy spłacana jest jedynie prognozowana utrata wartości pojazdu. Gdy okres finansowania dobiegnie końca, kredytobiorca może podjąć decyzję o rozpoczęciu nowej umowy na kolejny pojazd lub o wykupie użytkowanego dotychczas auta. W drugim przypadku należy wnieść pozostałą kwotę, której wysokość wskazana została w umowie finansowania. Należność można opłacić jednorazowo lub w ratach.

Volkswagen Tiguan

Kredyt jak abonament to korzystne rozwiązanie dla osób, które nie chcą wnosić wysokiego wkładu własnego i jednocześnie płacić niskie raty. Rozwiązanie to jest często wybierane także przez klientów, którym zależy na tym, aby co dwa lata wymieniać samochód na nowy. Dzięki temu możliwe jest korzystanie z najnowocześniejszych pojazdów z oferty Volkswagena.

W kredycie jak abonament wymagane jest określenie maksymalnego rocznego przebiegu. W przypadku pokonania większej liczby kilometrów należy wnieść ustaloną w umowie opłatę za każdy kilometr. Kwoty z tytułu większego przebiegu nie są naliczane, gdy klient decyduje się na zakup samochodu na własność.

Zasady najmu pojazdów

NajemOpens an external link to najwygodniejsze rozwiązanie finansowe pozwalające na użytkowanie nowego Volkswagena. Podobnie jak w kredycie jak abonament konsument nie musi wnosić wkładu własnego. Maksymalna wysokość wpłaty wynosi 10% wartości pojazdu. Najem charakteryzuje się elastycznym okresem trwania umowy, który może wynosić od 12 do 48 miesięcy, a maksymalny roczny przebieg to 40 tys. km. Oznacza to, że wymiana samochodu na nowy możliwa jest nawet co rok.

Najem samochodu

Koszty najmu

Opłata miesięczna za najem pokrywa prognozowaną utratę wartości oraz koszty związane z dodatkowymi usługami, które znacznie podnoszą komfort użytkowania. W ramach miesięcznej raty zawarte jest ubezpieczenie, assistance, czynności serwisowe, auto zastępcze bez limitu kilometrów oraz pomoc w przypadku wystąpienia szkód komunikacyjnych. Opcjonalnie zakres usług można rozszerzyć także o wymianę i przechowywanie opon.

Koszty najmu samochodu

W przypadku najmu nie ma możliwości wykupienia auta na własność po zakończeniu umowy. Możliwe jest natomiast wygodne rozpoczęcie nowej umowy, czyli otrzymanie do użytkowania nowego samochodu z oferty Volkswagena. Z najmu mogą korzystać także osoby prowadzące działalność gospodarczą, a wszystkie wydatki związane z finansowaniemOpens an external link i eksploatacją samochodu mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodu.

Leasing klasyczny

Leasing samochoduOpens an external link jest najczęściej wybieraną formą finansowania zakupu pojazdów przez przedsiębiorców. Wynika to m.in. z korzyści podatkowych, ponieważ opłaty wynikające z umowy leasingu mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodu.

Umowa finansowania może trwać od 2 do nawet 5 lat, a w trakcie jej trwania pojazd stanowi własność firmy leasingowej. Dopiero po wniesieniu ostatniej raty, czyli tzw. wykupu samochód przechodzi na własność leasingobiorcy, który następnie może użytkować pojazd tak długo, jak chce. Wysokość wykupu wynosi od 35 do 1% wartości początkowej auta.

Leasing klasyczny

Zalety leasingu klasycznego

Leasing klasycznyOpens an external link charakteryzuje się niskimi kosztami oraz najdłuższym okresem trwania w porównaniu do pozostałych produktów. Wniesienie opłaty początkowej nie jest wymagane, a maksymalnie może wynosić do 45% ceny nowego pojazdu. Od wysokości wpłaty i długości okresu trwania umowy zależy wysokość miesięcznych rat, a w trakcie ich spłacania wnoszona jest całkowita wartość samochodu.

Leasing jak abonament

Leasing jak abonamentOpens an external link łączy cechy klasycznego leasingu oraz kredytu jak abonament. Finansowanie zakupu może trwać od 2 do 4 lat. Wniesienie wkładu własnego nie jest obowiązkowe, a jego maksymalna wysokość nie może przekraczać 30% ceny pojazdu. Leasing jak abonament charakteryzuje się niskim poziomem rat, ponieważ w trakcie trwania umowy spłacana jest jedynie prognozowana utrata wartości samochodu.

Leasing jak abonament

Po zakończeniu leasingu samochód może zostać zwrócony do dealera lub wykupiony. W tym drugim przypadku pozostałą kwotę należy wpłacić jednorazowo. Konieczne jest określenie maksymalnego przebiegu auta w trakcie trwania całej umowy, a w przypadku jego przekroczenia wymagane jest wniesienie wskazanej w umowie kwoty za każdy dodatkowy kilometr. Opłata nie jest naliczana, gdy przedsiębiorca zdecyduje się wykupić pojazd po zakończeniu umowy.

Jak skalkulować finansowanie?

Nowoczesne usługi Volkswagen Financial ServicesOpens an external link charakteryzują się wysoką elastycznością. Dzięki temu każdy klient z łatwością znajdzie rozwiązania, które umożliwią mu zakup nowego Volkswagena. Pomimo różnic pomiędzy oferowanymi metodami finansowania zakupu samochodów, następujące czynniki mają zazwyczaj kluczowy wpływ na wysokość miesięcznych rat:

  • wartość pojazdu,
  • okres finansowania,
  • wysokość wpłaty własnej,
  • kwota wykupu,
  • spłacanie całej wartości auta lub jedynie prognozowanej utraty wartości.
Volkswagen Financial Services

Banki badają zdolność kredytową klientów przed podjęciem decyzji o udzieleniu finansowania. Do najczęściej branych pod uwagę czynników należą m.in.:

  • wysokość dochodów – od poziomu zarobków zależy jaką kwotę kredytu może otrzymać wnioskodawca,
  • źródło dochodów – np. umowa o pracę lub własna działalność gospodarcza,
  • historia kredytowa – terminowe spłacanie zobowiązań pozwala budować pozytywną historię kredytową. Z kolei opóźnienia lub brak zapłaty rat wynikających z umów kredytowych stanowi poważną przeszkodę w uzyskaniu finansowania.

 

Podmioty udzielające kredytowania wymagają różnych form zabezpieczenia spłat zobowiązań wynikających z umowy. W przypadku oferty Volkswagen Financial Services najczęściej stosowane są dwa rodzaje zabezpieczeń spłaty zobowiązań:

  • cesja praw z polisy autocasco (AC) – w przypadku kradzieży lub szkody całkowitej na kredytowanym pojeździe środki z odszkodowania trafią w pierwszej kolejności do kredytodawcy,
  • przewłaszczenie warunkowe – kredytodawca staje się właścicielem pojazdu w momencie, gdy dłużnik zalega ze spłatą rat. Rozwiązanie to nie wymaga dokonywania wpisu o współwłasności auta przez bank w dowodzie rejestracyjnym.

Finansowanie czy zakup za gotówkę?

Kupno nowego samochodu za gotówkę to wygodne rozwiązanie, które nie wymaga żadnych formalności. Wystarczy zapłacić cenę zakupu wybranego Volkswagena, aby zacząć się cieszyć eksploatacją pachnącego nowością auta. Rozwiązanie to ma jednak też kilka słabszych stron. Po pierwsze zakup za gotówkę wiąże się z zaangażowaniem znacznych środków finansowych, którymi wiele osób może po prostu nie dysponować lub których zgromadzenie zajęłoby długi czas. Po drugie kupując auto na firmęOpens an external link za gotówkę możliwe jest zaliczenie do kosztów uzyskania przychodu jedynie odpisów amortyzacyjnych. W większości przypadków oznacza to, że rozliczenie całej kwoty zakupu zajmie 60 miesięcy.

Korzyści płynące z zewnętrznego finansowania

Skorzystanie z oferty finansowania otwiera możliwość posiadania nowego Volkswagena bez angażowania własnych środków finansowych. Niektóre produkty, takie jak kredyt klasyczny wymagają jednak wniesienia wkładu własnego. Z kolei wszystkie pozostałe formy finansowania mogą być dostępne bez konieczności dokonania wpłaty początkowej. Szeroki zakres personalizacji produktów pozwala dopasować wysokość rat do możliwości finansowych niemal każdej osoby lub firmy. Skorzystanie z kredytu, najmu lub leasingu wiąże się z poniesieniem kosztów, np. w postaci odsetek od kapitału przekazanego na zakup pojazdu przez podmiot udzielający finansowania.

Wszystkie oferty finansowania zakupu nowych Volkswagenów niosą korzyści podatkowe dla przedsiębiorców. W przypadku kredytu do kosztów uzyskania przychodu można zaliczyć nie tylko odpisy amortyzacyjne, tak jak ma to miejsce podczas zakupu auta za gotówkę, lecz także kwoty wynikające z zapłaconych odsetek. Z kolei firmy decydujące się na leasingOpens an external link lub najem mogą zaliczyć „w koszty” nawet całe kwoty wynikające z wpłaty własnej czy comiesięcznych rat.

Kredyt leasing czy wynajem?
Jaki jest optymalny okres finansowania?

Produkty finansowe charakteryzują się zróżnicowanym okresem trwania umowy. Najmniejszą liczbą rat charakteryzuje się najemOpens an external link, który można zakończyć już nawet po 12 miesiącach. Stanowi to korzystną propozycję dla firm lub osób, którym zależy na krótkiej umowie. Może być to spowodowane np. chęcią częstej wymiany auta na nowe lub potrzebą pozyskania pojazdów firmowych pod konkretny projekt, który ma trwać nie dłużej niż 1 rok.

W przypadku kredytów oraz leasingu jak abonament umowy trwają zazwyczaj od 2 do 4 lat. Okres trwania umowy można więc dogodnie dopasować do swoich własnych potrzeb. Osoby, którym zależy na częstej wymianie samochodów na nowe i korzystaniu z najnowocześniejszych rozwiązań, wybierają zazwyczaj krótsze okresy finansowania. Z kolei klienci, którzy planują dalej korzystać z auta często decydują się na większą liczbę rat, co pozwala m.in. ograniczyć wysokość miesięcznych zobowiązań. Na najdłuższy okres może zostać zawarty leasing klasyczny, który może trwać nawet 60 miesięcy.

Kalkulatory rat finansowania samochodów

Kalkulatory wysokości ratOpens an external link stanowią wygodne narzędzie, dzięki któremu można szybko poznać wysokość miesięcznych wydatków związanych z zakupem nowego auta. Przejrzysty interfejs i szerokie możliwości personalizacji oferty finansowania znajdziesz w kalkulatorze dostępnym na stronie Volkswagen Financial Services.

Kalkulator rat

Aby skorzystać z wygodnego w obsłudze kalkulatora, wystarczy wybrać model samochodu marki Volkswagen, rodzaj napędu oraz finansowania. Za pomocą suwaków możesz łatwo określić parametry finansowania i natychmiast poznać wysokość raty. Klienci indywidualni tym sposobem poznają kwoty brutto, czyli całkowitą wysokość miesięcznego zobowiązania. Z kolei w przypadku przedsiębiorców prezentowane są kwoty netto, ponieważ podatek VAT może podlegać odliczeniu. 

Sprawdź modele dostępne od ręki

Źródła:

https://www.volkswagen.pl/pl/finansowanie-i-ubezpieczenia/dla-klientow-indywidualnych.html#porownanieOpens an external link

https://www.vwfs.pl/klienci-indywidualni/finansowanie-samochodu-nowego.htmlOpens an external link

https://autonowezawsze.pl/poradnik-finansowy/firma/nowy-samochod-do-twojej-firmyOpens an external link

https://autonowezawsze.pl/poradnik-finansowy/firma/jak-dziala-leasingOpens an external link

https://kalkulator.vwfs.pl/firma/volkswagen?gclid=CjwKCAjwseSoBhBXEiwA9iZtxv6X8F_7drwa4_YrAcgJCVRW2vyPcl-KfInjzw3lnFGuffmJ74eu3hoCDpMQAvD_BwE&gclsrc=aw.dsOpens an external link

https://www.vwfs.pl/informacje-korporacyjne/o-nas/volkswagen-financial-services-polska.html#korzy%C5%9Bci_dla_twojego_biznesuOpens an external link

https://kalkulator.vwfs.pl/firma/volkswagen#kalkulatorOpens an external link

https://kalkulator.vwfs.pl/docs/firma-leasing-jak-abonament.pdfOpens an external link

https://kalkulator.vwfs.pl/docs/firma-leasing-klasyczny.pdfOpens an external link

https://www.auto-swiat.pl/uzywane/co-warto-kupic/ile-warte-bedzie-nowe-auto-za-trzy-lata-szok-to-tutaj-dobre-slowo/wxhj93m#slajd-19Opens an external link

https://www.info-ekspert.pl/Opens an external link

https://autovistagroup.com/what-we-do/our-journeyOpens an external link

https://www.vwfs.de/auto-mobilitaet-services/wartung-inspektion/wertverlust-entgegenwirken.htmlOpens an external link

https://www.money.pl/gospodarka/po-2-latach-uzytkowania-samochod-drozszy-niz-przed-zakupem-oto-dowod-6774712836807264a.htmlOpens an external link

https://www.autobild.de/artikel/wertmeister-2023-22947621.htmlOpens an external link

Może Cię również zainteresować:

Ubezpieczamy samochód – dobre praktyki

Samochód dostępny od ręki czy własna konfiguracja?

Ile będzie wart twój samochód?

Wybieramy samochód do firmy

Jak wybrać wystarczająco dobry samochód?

Mity o samochodach elektrycznych

Może Cię również zainteresować:

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne, nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 556(1)§2 Kodeksu cywilnego. Volkswagen zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia  mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia i opisy mają wyłącznie charakter poglądowy i mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następuje w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie  prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen.

Prezentowane ceny są wyłącznie cenami rekomendowanymi i obejmują podatek VAT (23%).

Z uwagi na ograniczenia technik drukarskich lub parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany, kolory przedstawione w niniejszym materiale mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów.

Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronie Recykling samochodów.

Montaż akcesoriów w pojeździe może mieć wpływ na poziom zużycia paliwa/energii, emisję CO2 lub zasięg oraz może nastąpić najwcześniej po pierwszej rejestracji pojazdu, wyłącznie na Państwa życzenie.

Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151. WLTP zapewnia bardziej rygorystyczne warunki badania i bardziej realistyczne wartości zużycia paliwa i emisji CO2 w porównaniu do stosowanej to tej pory metody NEDC. Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa i emisji CO2 są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP. Więcej informacji na temat WLTP na stronie: https://www.volkswagen.pl/pl/swiat-volkswagena/ochrona-srodowiska/wltp.html?

Zasięg dla samochodów elektrycznych lub zasięg w trybie elektrycznym dla hybryd typu Plug-In może się różnić w zależności od wersji i wyposażenia oraz zamontowanych akcesoriów. W praktyce rzeczywisty zasięg różni się w zależności od stylu jazdy, prędkości, korzystania z dodatkowych odbiorników energii, temperatury zewnętrznej, liczby pasażerów, obciążenia ładunkiem i topografii terenu.

Systemy bezpieczeństwa działają wyłącznie w ramach ich technologicznych granic i nadal niezbędne jest zachowanie należytej ostrożności przez kierowcę. Kierowca musi być w każdej chwili gotowy do przejęcia kontroli nad pojazdem. Systemy wspomagające nie zwalniają go z odpowiedzialności za zachowanie szczególnej ostrożności. Sprawdź szczegóły korzystania z Volkswagen WeConnect na stronie https://www.volkswagen.pl/pl/connected-car/lacznosc/we-connect.html? Leasing klasyczny: Oferta dla przedsiębiorców. Suma opłat skalkulowana w oparciu o parametry: opłata wstępna 20%, okres leasingu 36 miesięcy, wartość końcowa 1%.  

Leasing dla przedsiębiorców. Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego.

Kredyt "Jak Abonament" - Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 13,64%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 103873 zł, całkowita kwota do zapłaty 150216 zł, oprocentowanie zmienne 9,30%, całkowity koszt kredytu 46343 zł (w tym: prowizja  0 zł, odsetki 35558 zł, ubezpieczenie komunikacyjne na 1. rok 3807 zł, ubezpieczenie spłaty kredytu 6978 zł), 48 miesięcznych rat równych po 1607 zł; rata finalna 73087 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 7.07.2022 r. na reprezentatywnym przykładzie. Kredyt na wybrane modele Volkswagen Samochody Osobowe z rocznika 2022 przy skorzystaniu z ubezpieczenia komunikacyjnego i ubezpieczenia spłaty kredytu oferowanych przez Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy Sp. z o.o. Niniejsza informacja nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego. Dostępność i warunki produktu mogą ulec zmianie. Warunki produktu określa umowa.  Raty leasingu "Jak Abonament" dla parametrów: 10% opłaty wstępnej, okres finansowania 48 miesięcy, limit roczny 15 000 km. Oferta dla Przedsiębiorców.

Volkswagen zwraca uwagę, że pewna liczba modeli Volkswagen ID. wyprodukowanych w Chinach została sprowadzona na rynki międzynarodowe nieoficjalnymi kanałami poza autoryzowaną siecią Volkswagena.  Nieautoryzowani sprzedawcy wprowadzają klientów w błąd, twierdząc, że oferowane przez nich modele Volkswagen ID. są objęte międzynarodową gwarancją. Volkswagen wskazuje, że pojazdy wyprodukowane w Chinach, na rynek chiński nie są objęte międzynarodową gwarancją, w tym również obejmującą Europejski Obszar Gospodarzy. Z uwagi na powyższe, wszystkie wymagania dotyczące naprawy i serwisowania, w tym korzystania z gwarancji i dobrej woli, nie mogą być podejmowane przez autoryzowanych dealerów lub jakikolwiek autoryzowany zakład serwisowy marki Volkswagen na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy nie mogą również zapewnić klientom Oryginalnych Części Volkswagen dla modeli sprzedawanych wyłącznie w Chinach, takich jak Volkswagen ID.6.  Klienci, którzy zdecydują się na zakup pojazdów za pośrednictwem nieautoryzowanych kanałów, powinni mieć świadomość, że oprócz braku możliwości serwisowania, gwarancji i dostaw części zamiennych, pojazdy te są wyposażone w wersję oprogramowania przeznaczoną na inny rynek. Podobnie jak w przypadku gwarancji i serwisu, nie może być ono obsługiwane przez dealerów Volkswagena. Dodatkowo nieoficjalnie importowane modele ID. zostały  wyprodukowane wyłącznie na warunki rynku chińskiego. Nie są więc homologowane na inne rynki ani dostosowane do ich specyficznych wymagań. Nie posiadają więc europejskiej homologacji i certyfikatu zgodności (CoC).  Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy pozostają zaangażowani w sprawy klientów, dlatego prosimy o zachowanie najwyższej ostrożności i ponownego przemyślenia zakupu modelu Volkswagen ID. za pośrednictwem nieoficjalnych kanałów. Zalecamy klientom wizytę u autoryzowanych dealerów w celu zapoznania się z najnowszą ofertą dostępnych modeli samochodów marki Volkswagen, które są oficjalnie dopuszczone do sprzedaży na danym rynku i posiadają ustaloną gwarancję oraz wsparcie serwisowe. Volkswagen i oficjalny dostawca chętnie zorganizują kontakt z autoryzowanymi dealerami.

*Obowiązuje do odwołania. Szczegóły u sprzedawcy. Polo Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w Polo Special Edition: 2 400 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 100 zł. Rabat 6000 zł. T-Roc Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w T-Roc Special Edition: 11 160 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 800 zł. Rabat 6000 zł. Nowy T-Cross Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w T-Cross Special Edition: 10 360 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 800 zł. Rabat 8000 zł. Touran Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Comfortline z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w Touran Special Edition: 25 000 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Comfortline i Special Edition: 3 300 zł. Rabat 5000 zł. Taigo Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w Taigo Special Edition: 9 560 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 800 zł. Rabat 3000 zł. Nowy Tiguan Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w Nowy Tiguan Special Edition: 22 380 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 800 zł. ID.3 Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro Performance z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.3 Special Edition: 30 800 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 4 600 zł. ID.4 Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro Performance z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.4 Special Edition: 38 050 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 4 600 zł. ID.5 Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro Performance z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.5 Special Edition: 33 970 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 4 600 zł. ID.7 Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.7 Special Edition: 45 730 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 9200 zł. ID.7 Tourer Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.7 Tourer Special Edition: 47 430 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 9200 zł. Materiał może prezentować elementy wyposażenia dodatkowego lub opcjonalnego