Najlepsze auto dla kobiety

Czy istnieje coś takiego jak najbardziej kobiecy samochód? Do niedawna za takie uważano auta o zaokrąglonych kształtach i niewielkich rozmiarach. Dziś panie wybierają zarówno pojazdy w wersji mini, jak i duże, solidne SUV-y. Szukają aut z mocnymi silnikami, ale zwracają też uwagę na ekonomię. I nie mówią „nie” pojazdom o bardziej dynamicznym designie.

Kobiety należą do klientów wymagających, a ich samochody po wstępnej konfiguracji są zwykle doposażone w systemy wspierające kierowcę oraz poprawiające bezpieczeństwo. Wygląd wciąż ma znaczenie, ale przecież mężczyźni nie kupują aut dlatego, że są one brzydkie. Jednym zdaniem: tak zwane damskie samochody odchodzą do lamusa.

Touareg

Jeżeli kochasz kolory…

T-Roc

Czerwony, niebieski, złoty, pomarańczowy… Który z nich to kolor samochodu dla kobiety? Zostawiamy tę decyzję Paniom. Najważniejsze, że mają z czego wybierać! Wybór staje się jeszcze szerszy, gdy weźmiemy pod uwagę dwukolorowe nadwozia, w których dostępny jest m.in. Volkswagen T-Roc. W przypadku tego crossovera można zdecydować się na lakiery uniwersalne, specjalne, metaliczne i perłowe w połączeniu z białym, czarnym, czerwonym lub brązowym dachem. Jakby tego było mało, tapicerka też może być dwukolorowa!

Jeżeli cenisz osiągi…

up! GTI

Dla fanek samochodów niewielkich rozmiarów, jednak z wielkim charakterem, najlepszym wyborem może okazać się up! GTI lub nowe Polo GTI. Pierwszy z nich ma pod maską silnik rozwijający moc 115 KM. Sprint do setki zajmuje jedynie 8,8 s, a przy tym auto jest oszczędne – średnie spalanie wynosi ok. 5,6 l/100 km. Sportowe zawieszenie sprawia, że up! GTI świetne trzyma się drogi przy bardziej dynamicznej jeździe. Nowe Polo GTI napędza 200-konna jednostka TSI. To wystarczy, aby w 6,7 s przyspieszyć od 0 do 100 km/h. 

Seryjna elektroniczna blokada mechanizmu różnicowego zapobiega poślizgowi kół i minimalizuje tendencję do podsterowności. Efekt? Zero zmartwień o bezpieczeństwo przy wyprzedzaniu, przyjemność jazdy i rozsądna oszczędność.

Jeżeli preferujesz nieduże samochody…

Polo

Volkswagen Polo to samochód świetnie sprawdzający się w miejskiej dżungli, ale i doskonale radzący sobie poza nią. Wyróżnia się najwyższym poziomem bezpieczeństwa (tytuł Best in Class 2017 przyznany przez Euro NCAP), obszernym wnętrzem oraz zawansowanym pakietem systemów elektronicznych wspomagających kierowcę. Polo należy również do najoszczędniejszych aut w swojej klasie. Niskie koszty eksploatacji to m.in. zasługa silników o niewielkim spalaniu. Volkswagen Polo z jednostką 1.6 TDI o mocy 80 KM zużywa średnio zaledwie 3,7-3,8 l oleju napędowego na 100 km. Bardzo ekonomiczne, a przy tym dynamiczne, są także silniki benzynowe. Jednostka TSI z turbodoładowaniem o mocy 95 KM średnio spala od 4,4 do 4,5 l/100 km.

Jeżeli zależy ci na komforcie…

Touareg

Kiedy kompaktowe rozmiary nie są pierwszym wyborem, można postawić na SUV-a. Łączy on uniwersalny charakter, masywną konstrukcją i przestronne, wygodne wnętrze. Kierowca siedzi wysoko, a żadne krawężniki nie stanowią wyzwania. Nowy Touareg jako samochód komfortowy i dynamiczny oraz zaawansowany technologicznie ma wszystko, aby zainteresować klientki szukające auta klasy premium.

Może być wyposażony w liczne systemy wspomagające kierowcę, które wpływają na poprawę zarówno właściwości jezdnych, jak i komfortu podróżowania. Pomimo dużych gabarytów, parkowanie nim nie jest problemem dzięki elektronicznemu systemowi Park Assist. Rozpoznaje on luki parkingowe prostopadłe i równoległe do drogi i przejmuje ruchy kierownicą przy parkowaniu. Kierowca musi tylko obsługiwać pedał przyspieszenia i hamulca oraz obserwować otoczenie – resztę manewru wykona za niego auto! Biegów też nie trzeba zmieniać – kierowcę zastępuje w tej czynności zautomatyzowana, 8-biegowa skrzynia Tiptronic.

Dzięki dużej ilości miejsca w środku, bagażnikowi o pojemności 810/1800 l i asymetrycznie składanej (40:20:40) tylnej kanapie, bez wahania można stwierdzić, że Nowy Touareg to samochód przystosowany dla dzieci.

Jeżeli stawiasz na ekologię…

e-Golf

Jeśli szukasz auta z niskim spalaniem, warto zastanowić się nad naprawdę najoszczędniejszym samochodem. 100 km przejechane już za 7,90 zł*? To możliwe – z e-Golfem. Czysto elektryczny napęd sprawia, że koszty podróżowania są znacznie niższe niż w przypadku samochodów z silnikami benzynowymi czy diesla, a na dodatek do atmosfery nie są emitowane szkodliwe związki powstające w wyniku spalania paliwa.

Mocna, prawie bezgłośnie pracująca jednostka napędowa e-Golfa doskonale pokazuje, do czego zdolne są nowoczesne silniki elektryczne. Moc maksymalna 136 KM i moment obrotowy 290 Nm, dostępny już od pierwszego obrotu, mówią same za siebie. Samochód osiąga setkę w zaledwie 9,6 s i rozpędza się do 150 km/h. Start spod świateł w mieście? Przyspieszenie od 0 do 60 km/h trwa jedynie 4,2 s! Ekotowarzyszem codziennych podróży może też być Volkswagen e-up! Jego silnik również nie emituje spalin i zapewnia zasięg aż do 160 km. Zastrzyk energii elektrycznej sprawia, że auto bezgłośnie przyspiesza od 0 do 60 km/h w zaledwie 5 s.  e-Golf i e-up! to prawdziwie ekonomiczne samochody.

* Do wyliczenia została uwzględniona cena prądu w Polsce dla gospodarstw domowych Unii Europejskiej (0,62 zł za 1 kWh), Eurostat, maj 2017. Zasięg wynosi 300 km (NEDC)

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne, nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 556(1)§2 Kodeksu cywilnego. Volkswagen zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia  mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia i opisy mają wyłącznie charakter poglądowy i mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następuje w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie  prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen.

Prezentowane ceny są wyłącznie cenami rekomendowanymi i obejmują podatek VAT (23%).

Z uwagi na ograniczenia technik drukarskich lub parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany, kolory przedstawione w niniejszym materiale mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów.

Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronie Recykling samochodów.

Montaż akcesoriów w pojeździe może mieć wpływ na poziom zużycia paliwa/energii, emisję CO2 lub zasięg oraz może nastąpić najwcześniej po pierwszej rejestracji pojazdu, wyłącznie na Państwa życzenie.

Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151. WLTP zapewnia bardziej rygorystyczne warunki badania i bardziej realistyczne wartości zużycia paliwa i emisji CO2 w porównaniu do stosowanej to tej pory metody NEDC. Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa i emisji CO2 są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP. Więcej informacji na temat WLTP na stronie: https://www.volkswagen.pl/pl/swiat-volkswagena/ochrona-srodowiska/wltp.html?

Zasięg dla samochodów elektrycznych lub zasięg w trybie elektrycznym dla hybryd typu Plug-In może się różnić w zależności od wersji i wyposażenia oraz zamontowanych akcesoriów. W praktyce rzeczywisty zasięg różni się w zależności od stylu jazdy, prędkości, korzystania z dodatkowych odbiorników energii, temperatury zewnętrznej, liczby pasażerów, obciążenia ładunkiem i topografii terenu.

Systemy bezpieczeństwa działają wyłącznie w ramach ich technologicznych granic i nadal niezbędne jest zachowanie należytej ostrożności przez kierowcę. Kierowca musi być w każdej chwili gotowy do przejęcia kontroli nad pojazdem. Systemy wspomagające nie zwalniają go z odpowiedzialności za zachowanie szczególnej ostrożności. Sprawdź szczegóły korzystania z Volkswagen WeConnect na stronie https://www.volkswagen.pl/pl/connected-car/lacznosc/we-connect.html? Leasing klasyczny: Oferta dla przedsiębiorców. Suma opłat skalkulowana w oparciu o parametry: opłata wstępna 20%, okres leasingu 36 miesięcy, wartość końcowa 1%.  

Leasing dla przedsiębiorców. Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego.

Kredyt "Jak Abonament" - Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 13,64%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 103873 zł, całkowita kwota do zapłaty 150216 zł, oprocentowanie zmienne 9,30%, całkowity koszt kredytu 46343 zł (w tym: prowizja  0 zł, odsetki 35558 zł, ubezpieczenie komunikacyjne na 1. rok 3807 zł, ubezpieczenie spłaty kredytu 6978 zł), 48 miesięcznych rat równych po 1607 zł; rata finalna 73087 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 7.07.2022 r. na reprezentatywnym przykładzie. Kredyt na wybrane modele Volkswagen Samochody Osobowe z rocznika 2022 przy skorzystaniu z ubezpieczenia komunikacyjnego i ubezpieczenia spłaty kredytu oferowanych przez Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy Sp. z o.o. Niniejsza informacja nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego. Dostępność i warunki produktu mogą ulec zmianie. Warunki produktu określa umowa.  Raty leasingu "Jak Abonament" dla parametrów: 10% opłaty wstępnej, okres finansowania 48 miesięcy, limit roczny 15 000 km. Oferta dla Przedsiębiorców.

Volkswagen zwraca uwagę, że pewna liczba modeli Volkswagen ID. wyprodukowanych w Chinach została sprowadzona na rynki międzynarodowe nieoficjalnymi kanałami poza autoryzowaną siecią Volkswagena.  Nieautoryzowani sprzedawcy wprowadzają klientów w błąd, twierdząc, że oferowane przez nich modele Volkswagen ID. są objęte międzynarodową gwarancją. Volkswagen wskazuje, że pojazdy wyprodukowane w Chinach, na rynek chiński nie są objęte międzynarodową gwarancją, w tym również obejmującą Europejski Obszar Gospodarzy. Z uwagi na powyższe, wszystkie wymagania dotyczące naprawy i serwisowania, w tym korzystania z gwarancji i dobrej woli, nie mogą być podejmowane przez autoryzowanych dealerów lub jakikolwiek autoryzowany zakład serwisowy marki Volkswagen na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy nie mogą również zapewnić klientom Oryginalnych Części Volkswagen dla modeli sprzedawanych wyłącznie w Chinach, takich jak Volkswagen ID.6.  Klienci, którzy zdecydują się na zakup pojazdów za pośrednictwem nieautoryzowanych kanałów, powinni mieć świadomość, że oprócz braku możliwości serwisowania, gwarancji i dostaw części zamiennych, pojazdy te są wyposażone w wersję oprogramowania przeznaczoną na inny rynek. Podobnie jak w przypadku gwarancji i serwisu, nie może być ono obsługiwane przez dealerów Volkswagena. Dodatkowo nieoficjalnie importowane modele ID. zostały  wyprodukowane wyłącznie na warunki rynku chińskiego. Nie są więc homologowane na inne rynki ani dostosowane do ich specyficznych wymagań. Nie posiadają więc europejskiej homologacji i certyfikatu zgodności (CoC).  Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy pozostają zaangażowani w sprawy klientów, dlatego prosimy o zachowanie najwyższej ostrożności i ponownego przemyślenia zakupu modelu Volkswagen ID. za pośrednictwem nieoficjalnych kanałów. Zalecamy klientom wizytę u autoryzowanych dealerów w celu zapoznania się z najnowszą ofertą dostępnych modeli samochodów marki Volkswagen, które są oficjalnie dopuszczone do sprzedaży na danym rynku i posiadają ustaloną gwarancję oraz wsparcie serwisowe. Volkswagen i oficjalny dostawca chętnie zorganizują kontakt z autoryzowanymi dealerami.

*Obowiązuje do odwołania. Szczegóły u sprzedawcy. Polo Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w Polo Special Edition: 2 400 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 100 zł. Rabat 6000 zł. T-Roc Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w T-Roc Special Edition: 11 160 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 800 zł. Rabat 6000 zł. Nowy T-Cross Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w T-Cross Special Edition: 10 360 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 800 zł. Rabat 8000 zł. Touran Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Comfortline z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w Touran Special Edition: 25 000 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Comfortline i Special Edition: 3 300 zł. Rabat 5000 zł. Taigo Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w Taigo Special Edition: 9 560 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 800 zł. Rabat 3000 zł. Nowy Tiguan Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w Nowy Tiguan Special Edition: 22 380 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 800 zł. ID.3 Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro Performance z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.3 Special Edition: 30 800 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 4 600 zł. ID.4 Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro Performance z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.4 Special Edition: 38 050 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 4 600 zł. ID.5 Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro Performance z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.5 Special Edition: 33 970 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 4 600 zł. ID.7 Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.7 Special Edition: 45 730 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 9200 zł. ID.7 Tourer Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.7 Tourer Special Edition: 47 430 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 9200 zł. Materiał może prezentować elementy wyposażenia dodatkowego lub opcjonalnego