Wymiana klocków hamulcowych

Wymiana klocków i tarcz hamulcowych

Dlaczego należy wymieniać 
klocki i tarcze hamulcowe? 

Wymiana tarcz i klocków hamulcowych to podstawa bezpiecznej jazdy, a dokonując jej w Autoryzowanym Serwisie Volkswagena, masz pewność fachowej oceny stanu technicznego Twojego pojazdu oraz profesjonalnego wykonania usług. 

 • Box1

  Zgodność Oryginalnych części Volkswagen z tarczą hamulcową oraz innymi komponentami układu hamulcowego i zawieszenia 

  Przy silnym hamowaniu klocki hamulcowe są dociskane do tarcz hamulcowych ze średnią siłą 1000 kg, więc niezwykle istotna jest ich jakość i dopasowanie do pozostałych elementów biorących udział w procesie hamowania. 

 • Box2

  Dłuższa żywotność oryginalnych klocków hamulcowych Volkswagen 

  Oryginalne klocki hamulcowe są odporne na substancje szkodliwe, działanie chemiczne soli do posypywania ulic, płynów hamulcowych, paliw i innych czynników otoczenia, co wydłuża czas ich eksploatacji i opóźnia konieczność wymiany części. 

 • Box3

  Krótsza droga hamowania ze stabilnym torem jazdy także w ekstremalnych sytuacjach 

  Przy dwukrotnym wzroście prędkości droga hamowania rośnie czterokrotnie, a podczas zjazdu ze wzniesienia temperatura klocków hamulcowych sięga od ok. 800°C do 1000°C. Ważna jest zatem sprawność i regularna wymiana części układu hamulcowego, w tym tarcz i klocków hamulcowych. 

Poznaj ceny w Twoim serwisie!

Sprawdź na mapie przykładowe ceny wymiany klocków i/lub tarcz hamulcowych w wybranych Autoryzowanych Serwisach Volkswagena.

Praktyczne porady