Z białym szaleństwem na ty
Zima - Szykuj się do podróży

Z białym szaleństwem na ty

Zima - Szykuj się do podróży

Z białym szaleństwem na ty

Biały puch zalegający na stokach, słońce mieniące się feerią barw w płatkach śniegu, zróżnicowane trasy i z roku na rok coraz lepsze warunki do szusowania. Zima w naszych górach to piękna pora roku, a ośrodki narciarskie tylko nas utwierdzają w tym przekonaniu. Zanim jednak dowiesz się dokąd jechać, warto się dobrze przygotować do podróży.

Bez względu na to, czy wybierasz narty czy deskę, Twój sprzęt wymaga bezpiecznego transportu. Oryginalne akcesoria Volkswagen® to gwarancja bezpieczeństwa i komfort trans­portu. Praktyczne mocowania, pokrowce oraz łatwe w montażu boxy dachowe znajdziesz na www.vw-sklep.pl. Większość z górskich tras to niezwykle malownicze drogi i poruszanie się po nich jest prawdziwą przyjemnością. Trzeba jednak pamiętać, że zimowa wyprawa to nie tylko akcesoria do transportu. Koła zimowe to podstawa, a łańcuchy na koła mogą wybawić Cię z niejednej opresji. Z takim wyposażeniem możesz ruszać na podbój stoków. A dokąd naj­lepiej się udać, dowiesz się z tego krótkiego przewodnika.

Szklarska Poręba

Szklarska Poręba

Szrenica to serce zachodnich Karkonoszy. Mierząca 1362 m n.p.m. góra ma dla narcia­rzy i snowboardzistów wiele do zaoferowania. U jej podnóża leży Szklarska Poręba - jeden z największych ośrodków narciarskich w Sude­tach. 20 wyciągów i 5 tras zjazdowych o impo­nującej łącznej długości ponad 10 km. Jedną z atrakcji jest najdłuższy (2393 m) i najnowo­cześniejszy wyciąg krzesełkowy „Karkonosze Express”. Ogromne, bo aż sześcioosobowe gondole zawożą narciarzy na górę, nieopodal Świątecznego Kamienia, w zaledwie osiem i pół minuty. Trasy o zróżnicowanym stopniu trudności są gwarancją, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Wytrawni narciarze powinni do­brze się bawić na tzw. „Ścianie”. Również po­nad 4-kilometrowa trasa Lolobrygida powinna zadowolić wielu odwiedzających. Dla mniej wprawionych jest „Puchatek”. Tam, przy sztucznym oświetleniu, można bawić się aż do godziny 22:00.

Oczywiście Szrenica nie jest jedyną górą w Szklarskiej Porębie. W okolicy bez trudu odnajdziesz stoki położone na większych i mniejszych wzniesieniach. Łącznie wszystkich tras w Szklarskiej Porębie jest ponad 20 km!

Warunki jakie panują w tym ośrodku, porówny­walne są do alpejskich. Pozwala to utrzymać gru­bą pokrywę śnieżną nawet do wczesnej wiosny. Istnieje więc możliwość przyjazdu nie tylko w środku zimy, ale nawet na początku marca, oczy­wiście z gwarancją dobrej zabawy.

Warto zobaczyć!

Spacer do Wodospadu Szklarki z centrum Szklar­skiej Poręby, wzdłuż rzeki Kamienna, zajmuje około godziny. Sam wodospad to 13,3-metrowa kaskada, która jest szczególnie atrakcyjna zimą, kiedy to spływająca woda zamienia się w lód.

Amatorzy nart, oprócz wspomnianych atrakcji Szklarskiej Poręby, powinni odwiedzić po­bliskie Jakuszyce. Ponad 100 km tras biegowych, wiele z ho­mologacją FIS, powinno zadowolić wszyst­kich miłośników białego puchu.

Korbielów

Korbielów

Przez wielu zaliczany jest do czołowych polskich ośrodków narciarskich. Poło­żony w Beskidzie Ży­wieckim w masywie Pilska, oferuje wiele atrakcji miłośnikom śnieżnego puchu. Góra Pilsko (1542 m n.p.m.) jest jednym z najwyżej położonych ośrodków narciarskich w kraju. Wyższy od niej jest tylko Kasprowy Wierch. Dodajmy do tego prawie 20 km nartostrad, wśród których trasa nr 5 liczy 4500 m oraz imponu­jącą różnicę wzniesień, wy­nosząca 770 metrów i mamy obraz miejsca, które jest obo­wiązkowym punktem na narciar­skiej mapie kraju. Obok Tatr uważane jest za miejsce, w którym panują najlepsze warunki naturalne do uprawiania narciarstwa. Powyżej Hali Szczawiny, sezon bardzo często rozpoczyna się już w listopadzie i trwa napraw­dę długo. Wpływ na to ma usytuowanie tras na północnych stokach. Więc nawet, jeśli zima mi­nęła, nie trać nadziei!

Warto zobaczyć!

Żywiec znany jest przede wszystkim z produkcji piwa. Właśnie dlatego zwiedzanie zaczynamy od Muzeum Browaru. Inne polecane miejsca Żywca to: pałac Habsburgów, Zamek w Żywcu i Park Zamkowy o powierzchni 26 ha. Znajdują się tam repliki zminiaturyzowanych zabytków Podbeskidzia.

Jeśli czas pozwala, zapraszamy do Orawskiego Podzamcza na Słowacji. Górujący nad tą miej­scowością Zamek Orawski jest atrakcją tury­styczną regionu. To „orle gniazdo” położone jest 112 metrów nad lustrem rzeki Orawa. Znaj­dziesz tu ekspozycję archeologiczną, przyrodni­czą i etnograficzną.

Krynica Zdrój

Krynica Zdrój

Wschodnia część Beskidu Sądeckiego - cel wy­praw narciarskich z Krynicy Zdroju. To tu, z Ja­worzyny Krynickiej (1114 m n.p.m.) roztacza się niesamowity widok na dużą część Beskidu Sądeckiego, Beskidu Niskiego, część Beskidu Wyspowego, Pienin, a nawet na panoramę Tatr! A to wszystko „niejako” przy okazji. Najwięk­szą atrakcją jest kolej gondolowa – najdłuższa i najnowocześniejsza kolej tego typu w Polsce. Wygodne, 6-osobowe gondole mogą przewieźć aż 1600 osób na godzinę. Pokonanie tej trasy zajmuje zaledwie 7 minut. Sztucznie dośnieżane szlaki zjazdowe i najdłuższa w Polsce oświetlo­na trasa, licząca 2600 metrów, robią niesamo­wite wrażenie. Same szlaki również są wysoko oceniane przez amatorów zimowych sportów. Znajdziesz tu zarówno trasy rodzinne, jak i trud­niejsze, np. V FIS. Popularne wśród snowboar­dzistów i narciarzy są trasy II i IIa. Nasłonecz­nione przez cały dzień, o optymalnym stopniu nachylenia i szerokości, zapewniają mnóstwo dobrej zabawy. Dla najmłodszych, nie tyko wiekiem, ale i stażem, przeznaczono wyciąg szkoleniowy „Żółwik”, zlokalizowany w górnej części trasy II. Warunki do uprawiania sportów zimowych utrzymują się tu przez 4, a nawet 5 miesięcy w roku.

Warto zobaczyć!

Krynica Zdrój to miejscowość uzdrowiskowa. Świadczą o tym liczne pijalnie wód oraz Jaskinia Solna. Ta zbudowana z kilkudziesięciu ton soli Morza Martwego grota, pozwala na regenerację i zdrowy odpoczynek po całym dniu szusowa­nia.

W nieodległej Muszynie, znanej głównie z pro­dukcji wody mineralnej, leży wyjątkowa atrakcja. Dawna cerkiew pw. św. Jakuba Młodszego Apo­stoła w Powroźniku została w 2013 roku wpi­sana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Zieleniec

Zieleniec

To największy kurort Kotliny Kłodzkiej i jeden z większych w kraju. Swój wyjąt­kowy klimat zawdzięcza Górom Orlickim i Bystrzyckim, które go otaczają. Trasy w Zieleńcu to ponad 22 km nartostrad o różnym stopniu trudności. Mnóstwo atrakcji znajdą tu zarówno amatorzy eks­tremalnych zjazdów, jak i całe rodziny. Zieleniec znany jest z bogatej oferty dla maluchów, licznych szkółek i łagodnych stoków. Do wszystkich tych atrakcji moż­na się dostać dzięki 24 wyciągom, wśród których znajduje się nowoczesna 4-oso­bowa kanapa typu Tatralift, jak również wyciąg gondolowo-kanapowy. Warto w tym miejscu podkreślić, że na wszyst­kie wyciągi obowiązuje jeden wspólny karnet. Zróżnicowane i wyjątkowo lubia­ne trasy oraz alpejski klimat sprawiają, że Zieleniec jest przez wielu uznawany za jeden z atrakcyjniejszych ośrodków nar­ciarskich, nie tylko w Polsce.

Warto zobaczyć!

W Kłodzku warto zwiedzić Twierdzę Kłodzko. To jeden z najważniejszych i najbardziej okazałych zabytków Dolne­go Śląska. Z górnych partii roztacza się piękny widok na panoramę miasta i oko­liczne góry. U podnóży Twierdzy można zejść do kolejnej atrakcji – podziemnych labiryntów miasta. Z innych zabytków warto zobaczyć most św. Jana. Jest to jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc w Kłodzku.

Niedaleko Kłodzka leży Kudowa Zdrój. Słynie z licznych pijalni wód i przepięk­nego Parku Zdrojowego. Rosną w nim (w zależności od pory roku): agawy, kaktusy, opuncje, draceny, sagowce i rododendrony. Wchodząc do parku od ul. Zdrojowej, warto wejść do Pijalni Wód Mineralnych, której ściany zdobią freski obrazujące życie Dolnego Śląska z początku XX wieku.

Koło z łańcuchem

Pamiętaj!

Chociaż podstawą są zimowe koła, nie zapomnij o łańcuchach. Na górskich i wymagających trasach mogą okazać się niezwykle przydatne. Pokrowiec do przechowywania, box oraz uchwyty - wybieraj akcesoria dopasowane do swojego modelu Volkswagena. Zapewnisz sobie spokój i komfortową podróż.

Górskie trasy są urokliwe, dlatego zaplanuj na drogę trochę więcej czasu. Warto będzie czasami zatrzymać się i wysiąść z auta, aby podziwiać wyjątkowe widoki lub zabytki.

Życzymy bezpiecznej jazdy!

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne, nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 556(1)§2 Kodeksu cywilnego. Volkswagen zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia  mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia i opisy mają wyłącznie charakter poglądowy i mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następuje w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie  prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen.

Prezentowane ceny są wyłącznie cenami rekomendowanymi i obejmują podatek VAT (23%).

Z uwagi na ograniczenia technik drukarskich lub parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany, kolory przedstawione w niniejszym materiale mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów.

Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronie Recykling samochodów.

Montaż akcesoriów w pojeździe może mieć wpływ na poziom zużycia paliwa/energii, emisję CO2 lub zasięg oraz może nastąpić najwcześniej po pierwszej rejestracji pojazdu, wyłącznie na Państwa życzenie.

Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151.  Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa/energii, emisji CO2 lub zasięgu są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP.

Zasięg dla samochodów elektrycznych lub zasięg w trybie elektrycznym dla hybryd typu Plug-In może się różnić w zależności od wersji i wyposażenia oraz zamontowanych akcesoriów. W praktyce rzeczywisty zasięg różni się w zależności od stylu jazdy, prędkości, korzystania z dodatkowych odbiorników energii, temperatury zewnętrznej, liczby pasażerów, obciążenia ładunkiem i topografii terenu.

Systemy bezpieczeństwa działają wyłącznie w ramach ich technologicznych granic i nadal niezbędne jest zachowanie należytej ostrożności przez kierowcę. Kierowca musi być w każdej chwili gotowy do przejęcia kontroli nad pojazdem. Systemy wspomagające nie zwalniają go z odpowiedzialności za zachowanie szczególnej ostrożności. Sprawdź szczegóły korzystania z Volkswagen WeConnect na stronie www. Leasing klasyczny: Oferta dla przedsiębiorców. Suma opłat skalkulowana w oparciu o parametry: opłata wstępna 20%, okres leasingu 36 miesięcy, wartość końcowa 1%.  

Leasing dla przedsiębiorców. Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego.

Kredyt "Jak Abonament" - Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 13,64%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 103873 zł, całkowita kwota do zapłaty 150216 zł, oprocentowanie zmienne 9,30%, całkowity koszt kredytu 46343 zł (w tym: prowizja  0 zł, odsetki 35558 zł, ubezpieczenie komunikacyjne na 1. rok 3807 zł, ubezpieczenie spłaty kredytu 6978 zł), 48 miesięcznych rat równych po 1607 zł; rata finalna 73087 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 7.07.2022 r. na reprezentatywnym przykładzie. Kredyt na wybrane modele Volkswagen Samochody Osobowe z rocznika 2022 przy skorzystaniu z ubezpieczenia komunikacyjnego i ubezpieczenia spłaty kredytu oferowanych przez Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy Sp. z o.o. Niniejsza informacja nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego. Dostępność i warunki produktu mogą ulec zmianie. Warunki produktu określa umowa.  Raty leasingu "Jak Abonament" dla parametrów: 10% opłaty wstępnej, okres finansowania 48 miesięcy, limit roczny 15 000 km. Oferta dla Przedsiębiorców.

Volkswagen zwraca uwagę, że pewna liczba modeli Volkswagen ID. wyprodukowanych w Chinach została sprowadzona na rynki międzynarodowe nieoficjalnymi kanałami poza autoryzowaną siecią Volkswagena.  Nieautoryzowani sprzedawcy wprowadzają klientów w błąd, twierdząc, że oferowane przez nich modele Volkswagen ID. są objęte międzynarodową gwarancją. Volkswagen wskazuje, że pojazdy wyprodukowane w Chinach, na rynek chiński nie są objęte międzynarodową gwarancją, w tym również obejmującą Europejski Obszar Gospodarzy. Z uwagi na powyższe, wszystkie wymagania dotyczące naprawy i serwisowania, w tym korzystania z gwarancji i dobrej woli, nie mogą być podejmowane przez autoryzowanych dealerów lub jakikolwiek autoryzowany zakład serwisowy marki Volkswagen na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy nie mogą również zapewnić klientom Oryginalnych Części Volkswagen dla modeli sprzedawanych wyłącznie w Chinach, takich jak Volkswagen ID.6.  Klienci, którzy zdecydują się na zakup pojazdów za pośrednictwem nieautoryzowanych kanałów, powinni mieć świadomość, że oprócz braku możliwości serwisowania, gwarancji i dostaw części zamiennych, pojazdy te są wyposażone w wersję oprogramowania przeznaczoną na inny rynek. Podobnie jak w przypadku gwarancji i serwisu, nie może być ono obsługiwane przez dealerów Volkswagena. Dodatkowo nieoficjalnie importowane modele ID. zostały  wyprodukowane wyłącznie na warunki rynku chińskiego. Nie są więc homologowane na inne rynki ani dostosowane do ich specyficznych wymagań. Nie posiadają więc europejskiej homologacji i certyfikatu zgodności (CoC).  Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy pozostają zaangażowani w sprawy klientów, dlatego prosimy o zachowanie najwyższej ostrożności i ponownego przemyślenia zakupu modelu Volkswagen ID. za pośrednictwem nieoficjalnych kanałów. Zalecamy klientom wizytę u autoryzowanych dealerów w celu zapoznania się z najnowszą ofertą dostępnych modeli samochodów marki Volkswagen, które są oficjalnie dopuszczone do sprzedaży na danym rynku i posiadają ustaloną gwarancję oraz wsparcie serwisowe. Volkswagen i oficjalny dostawca chętnie zorganizują kontakt z autoryzowanymi dealerami.

*Obowiązuje do odwołania. Szczegóły u sprzedawcy. Polo Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w Polo Special Edition: 2 400 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 100 zł. Rabat 6000 zł. T-Roc Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w T-Roc Special Edition: 11 160 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 800 zł. Rabat 6000 zł. Nowy T-Cross Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w T-Cross Special Edition: 10 360 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 800 zł. Touran Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Comfortline z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w Touran Special Edition: 25 000 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Comfortline i Special Edition: 3 300 zł. Rabat 5000 zł. Taigo Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w Taigo Special Edition: 9 560 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 800 zł. Rabat 5000 zł. Nowy Tiguan Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w Nowy Tiguan Special Edition: 22 380 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 800 zł. ID.3 Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro Performance z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.3 Special Edition: 30 800 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 4 600 zł. ID.4 Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro Performance z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.4 Special Edition: 38 050 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 4 600 zł. ID.5 Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro Performance z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.5 Special Edition: 33 970 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 4 600 zł. ID.7 Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.7 Special Edition: 45 730 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 9200 zł.