Święta, ach to wy!
Zima - Szykuj się do podróży

Święta, ach to wy!

Zima - Szykuj się do podróży

Święta, ach to wy!

Feeria barw na ulicach, dekoracje, śmiech i zapachy wypełniające każdą alejkę. Tak, to święta. Atmosfera, klimat i świat, w który można wejść jeszcze głębiej, odwiedzając jeden z bożonarodzeniowych jarmarków w Polsce i Europie.

Przejmują centra miast i otaczają mieszkań­ców niezwykłą atmosferą, z której wszyscy mogą czerpać pełnymi garściami. Koncer­ty, spektakle i przedstawienia, pyszne dania i regionalne specjały, a dodatkowo karuzele, lodowiska i konkursy. Tak właśnie wyglądają jarmarki bożonarodzeniowe w wielu polskich miastach, ale nie tylko. Poznaj najciekawsze z nich. Zobacz, gdzie warto spędzić trochę cza­su i poczuj magię, którą możesz odnaleźć na ulicach.

Wrocław

Wrocław

Tę świąteczną „przygodę” rozpoczynamy we Wrocławiu. To miasto warto zobaczyć nieza­leżnie od pory roku, ale starówka, szczególnie zimą, potrafi oczarować bogactwem atrakcji i baśniowym klimatem. Wchodząc od ulicy Świdnickiej prze­chodzisz przez bramę, która zabierze Cię do zaczarowanej krainy. Jej symbolem jest Świąteczny Wiatrak, a dzieci mogą poznać świat baśni w Bajkowym Lesie, przejść przez Zimowy Labirynt, pokręcić się na karuzeli lub wziąć udział w warsztatach rękodzielniczych. A to jedynie atrakcje dla ducha. Wrocław przygotował dla gości również moc atrakcji dla podniebienia. Tradycyjne polskie potrawy, francuskie naleśniki i hiszpańskie churros oraz biżuteria, dekoracje i ozdoby z całego świata. Dla tych, którzy wierzą w magię jest jeszcze jedna rzecz, kto wie czy nie najważniejsza. Tyl­ko podczas jarmarku na wrocławskim rynku możesz spotkać Krasnala Prezentusia. Jakieś specjalne życzenia?

Kraków

Kraków

Z pięknego Wrocławia przenosimy się do Kra­kowa. Tamtejszy jarmark jest na pewno naj­starszym a również chyba najbardziej znanym w Polsce. Malownicza sceneria Rynku Głów­nego stanowi niezwykłe tło dla Krakowskich Targów Bożonarodzeniowych. I tego nie sposób nie zauważyć. W 2008 roku zostały uznane za jeden z najpiękniejszych jarmarków w Europie przez magazyn Times, a kilka lat później, bo w roku 2016 podobnie doceniło je CNN. Jeśli jednak te wyróżnienia Cię nie przekonały to może liczne atrakcje, również kulinarne, zdołają Cię zachęcić, by przyjechać, skosztować i zakochać się w kra­kowskich świętach. A jest co próbować. Oscypek z grilla czy grzaniec galicyjski niezmienne zachwycają gości Targów. Rów­nie dużą popularnością cieszą się charakterystyczne dla regionu wyroby z wełny. Poza tym, na miejscu są inne, równie liczne atrakcje, jak choćby Korowód Kolędniczy czy pokaz Dziadów.

Praga

Praga

Na chwilę opuszczamy Polskę, by trafić do Czech. To pewne - świąteczną Pragę pokochasz całym sercem. To miasto wręcz zostało stwo­rzone dla świąt. Wypełnione magią, otwarte na mieszkańców i turystów, którzy licznie tu przybywają, zachwyca atmosferą. Szczególnie godny polecenia jest jarmark w centrum Sta­rego Miasta. W rzędach drewnianych chatek, ustawionych wokół ogromnej choinki, sprze­dawane są różnorodne drobiazgi. A trzeba przy­znać, że jest w czym wybierać. Biżuteria, wy­roby ze szkła, drewniane zabawki i kryształy. Nie powinieneś narzekać ani na wybór, ani na głód. Chodząc od stoiska do stoiska, możesz przebierać w przysmakach. Czekają tam na Ciebie tradycyjne czeskie potrawy: grillowana wieprzowina, kiełbaski oraz lokalne, świątecz­ne słodycze. Na spragnionych czeka pyszny, orzeźwiający miód pitny. Palce lizać!

Drezno

Drezno

Historia drezdeńskiego jarmarku jest napraw­dę imponująca. Za Striezelmarkt stoi sześć wieków tradycji! Drezdeński jarmark jest naj­starszym i jednym z największych w Niem­czech. Od drewnianych ozdób, przez dziad­ków do orzechów, po tradycyjne piramidy ze świeczek. To wszystko, a nawet znacznie więcej, odkryjesz w 250 budkach rzemieślni­czych w świątecznym Dreźnie. Oczywiście nie zapomniano o najmłodszych. Czekają na nich: domek Pflaumentoffela, czyli ludzika wykona­nego z suszonych śliwek, domek z pierników, dom bajek, świąteczna piekarnia, skrzacie kino, teatr lalek przy kalendarzu adwentowym oraz wybór piernikowej księżniczki, a także kolejka i karuzela. Słodka zabawa to nie jedyna sło­dycz na Striezelmarkt. Kursisto, czyli bożona­rodzeniowa strucla, Glühwein (grzane wino) i Pulsnitzer Pfefferkuchen (piernik z dżemem oblany czekoladą) to tylko te najsłynniejsze. Będąc już na miejscu, grzechem byłoby nie spróbować świeżo wypiekanego chleba z do­datkiem sera (Rahmkleck) czy kiełbasek (Bra­twurst) i precli.

Berlin

Berlin

Jeśli będziesz z wizytą u naszych zachodnich sąsiadów, koniecznie zajrzyj do stolicy. Poszu­kując najpiękniejszego, ulubionego jarmarku nie sposób nie docenić możliwości, jakie daje Berlin. Ponad 80 jarmarków wypełnia niemal każdy dostępny plac miasta. Małe i duże, bo­gate i te zupełnie skromne, a każdy jeden ma swój udział w tworzeniu świątecznej atmos­fery. Choć jeśli chodzi o ten „naj” to wszyscy są zgodni, że jest tylko jeden – ten przy Placu Żandarmerii (Gendmermanmarkt). To jedyny jarmark, na którym obowiązuje bilet wstę­pu. Warto uiścić symboliczną opłatę 1 euro, bowiem na odwiedzających czekają budki z rękodziełem, przepięknymi bombkami oraz z tradycyjnymi kiełbaskami i serem. W samym centrum Gendmermanmarkt znajduje się scena, na której odbywają się występy artystyczne. Na­leży też wspomnieć o samej urodzie świątecznych krami­ków. Białe, przyozdobione girlandami, zwieńczone szpi­czastym dachem, na szczycie którego umieszczono gwiaz­dę. Te magiczne miejsca każ­dego roku przyciągają tłumy i warto tu przyjechać w grud­niu, by choć przez chwilę poczuć niezwykłą atmosferę, jaka panuje na Placu Żandarmerii, Alexander­platz, Breitscheidplatz, pod wieżą telewizyjną czy na Placu Poczdamskim.

Gdańsk

Gdańśk

I to już ostatni z jarmarków. O Gdańsku my­ślimy głównie latem, ale i zimą to miasto ma wiele do zaoferowania. Świąteczne ozdoby i smakołyki już po raz kolejny zagoszczą na Targu Węglowym. Kolorowe stragany będą nęciły zapachem pysznych potraw. Czekają­ce tam atrakcje kompletnie zawładną Twoim sercem. Wenecka karuzela z rumakami, czte­ropoziomowy Anielski Młyn, Zaczarowana Kareta, lodowisko i koło widokowe Amber­Sky. To niewątpliwie najwyższa, bo aż 50 me­trowa atrakcja gdańskiego jarmarku bożo­narodzeniowego. Na licznych straganach sprzedawane są świąteczne ozdoby oraz różnorodne rękodzieła. Będąc w Gdańsku, warto przywieźć sobie pamiątkę - specjal­ny kubek do grzańca, oczywiście sprzeda­wany wyłącznie w komplecie z grzańcem.

Zima to czas prezentów, a jak prezenty to… Volkswagen? Właśnie! W sklepie
internetowym vw-sklep.pl znajdziesz coś niezwykłego dla dużych i dla małych. Wyjątkowe prezenty i upominki z pewnością uradują niejedną twarz w te święta.

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne, nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 556(1)§2 Kodeksu cywilnego. Volkswagen zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia  mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia i opisy mają wyłącznie charakter poglądowy i mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następuje w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie  prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen.

Prezentowane ceny są wyłącznie cenami rekomendowanymi i obejmują podatek VAT (23%).

Z uwagi na ograniczenia technik drukarskich lub parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany, kolory przedstawione w niniejszym materiale mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów.

Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronie Recykling samochodów.

Montaż akcesoriów w pojeździe może mieć wpływ na poziom zużycia paliwa/energii, emisję CO2 lub zasięg oraz może nastąpić najwcześniej po pierwszej rejestracji pojazdu, wyłącznie na Państwa życzenie.

Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151.  Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa/energii, emisji CO2 lub zasięgu są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP.

Zasięg dla samochodów elektrycznych lub zasięg w trybie elektrycznym dla hybryd typu Plug-In może się różnić w zależności od wersji i wyposażenia oraz zamontowanych akcesoriów. W praktyce rzeczywisty zasięg różni się w zależności od stylu jazdy, prędkości, korzystania z dodatkowych odbiorników energii, temperatury zewnętrznej, liczby pasażerów, obciążenia ładunkiem i topografii terenu.

Systemy bezpieczeństwa działają wyłącznie w ramach ich technologicznych granic i nadal niezbędne jest zachowanie należytej ostrożności przez kierowcę. Kierowca musi być w każdej chwili gotowy do przejęcia kontroli nad pojazdem. Systemy wspomagające nie zwalniają go z odpowiedzialności za zachowanie szczególnej ostrożności. Sprawdź szczegóły korzystania z Volkswagen WeConnect na stronie www. Leasing klasyczny: Oferta dla przedsiębiorców. Suma opłat skalkulowana w oparciu o parametry: opłata wstępna 20%, okres leasingu 36 miesięcy, wartość końcowa 1%.  

Leasing dla przedsiębiorców. Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego.

Kredyt "Jak Abonament" - Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 13,64%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 103873 zł, całkowita kwota do zapłaty 150216 zł, oprocentowanie zmienne 9,30%, całkowity koszt kredytu 46343 zł (w tym: prowizja  0 zł, odsetki 35558 zł, ubezpieczenie komunikacyjne na 1. rok 3807 zł, ubezpieczenie spłaty kredytu 6978 zł), 48 miesięcznych rat równych po 1607 zł; rata finalna 73087 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 7.07.2022 r. na reprezentatywnym przykładzie. Kredyt na wybrane modele Volkswagen Samochody Osobowe z rocznika 2022 przy skorzystaniu z ubezpieczenia komunikacyjnego i ubezpieczenia spłaty kredytu oferowanych przez Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy Sp. z o.o. Niniejsza informacja nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego. Dostępność i warunki produktu mogą ulec zmianie. Warunki produktu określa umowa.  Raty leasingu "Jak Abonament" dla parametrów: 10% opłaty wstępnej, okres finansowania 48 miesięcy, limit roczny 15 000 km. Oferta dla Przedsiębiorców.

Volkswagen zwraca uwagę, że pewna liczba modeli Volkswagen ID. wyprodukowanych w Chinach została sprowadzona na rynki międzynarodowe nieoficjalnymi kanałami poza autoryzowaną siecią Volkswagena.  Nieautoryzowani sprzedawcy wprowadzają klientów w błąd, twierdząc, że oferowane przez nich modele Volkswagen ID. są objęte międzynarodową gwarancją. Volkswagen wskazuje, że pojazdy wyprodukowane w Chinach, na rynek chiński nie są objęte międzynarodową gwarancją, w tym również obejmującą Europejski Obszar Gospodarzy. Z uwagi na powyższe, wszystkie wymagania dotyczące naprawy i serwisowania, w tym korzystania z gwarancji i dobrej woli, nie mogą być podejmowane przez autoryzowanych dealerów lub jakikolwiek autoryzowany zakład serwisowy marki Volkswagen na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy nie mogą również zapewnić klientom Oryginalnych Części Volkswagen dla modeli sprzedawanych wyłącznie w Chinach, takich jak Volkswagen ID.6.  Klienci, którzy zdecydują się na zakup pojazdów za pośrednictwem nieautoryzowanych kanałów, powinni mieć świadomość, że oprócz braku możliwości serwisowania, gwarancji i dostaw części zamiennych, pojazdy te są wyposażone w wersję oprogramowania przeznaczoną na inny rynek. Podobnie jak w przypadku gwarancji i serwisu, nie może być ono obsługiwane przez dealerów Volkswagena. Dodatkowo nieoficjalnie importowane modele ID. zostały  wyprodukowane wyłącznie na warunki rynku chińskiego. Nie są więc homologowane na inne rynki ani dostosowane do ich specyficznych wymagań. Nie posiadają więc europejskiej homologacji i certyfikatu zgodności (CoC).  Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy pozostają zaangażowani w sprawy klientów, dlatego prosimy o zachowanie najwyższej ostrożności i ponownego przemyślenia zakupu modelu Volkswagen ID. za pośrednictwem nieoficjalnych kanałów. Zalecamy klientom wizytę u autoryzowanych dealerów w celu zapoznania się z najnowszą ofertą dostępnych modeli samochodów marki Volkswagen, które są oficjalnie dopuszczone do sprzedaży na danym rynku i posiadają ustaloną gwarancję oraz wsparcie serwisowe. Volkswagen i oficjalny dostawca chętnie zorganizują kontakt z autoryzowanymi dealerami.

*Obowiązuje do odwołania. Szczegóły u sprzedawcy. Polo Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w Polo Special Edition: 2 400 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 100 zł. Rabat 6000 zł. T-Roc Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w T-Roc Special Edition: 11 160 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 800 zł. Rabat 6000 zł. Nowy T-Cross Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w T-Cross Special Edition: 10 360 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 800 zł. Touran Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Comfortline z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w Touran Special Edition: 25 000 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Comfortline i Special Edition: 3 300 zł. Rabat 5000 zł. Taigo Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w Taigo Special Edition: 9 560 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 800 zł. Rabat 5000 zł. Nowy Tiguan Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w Nowy Tiguan Special Edition: 22 380 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 800 zł. ID.3 Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro Performance z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.3 Special Edition: 30 800 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 4 600 zł. ID.4 Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro Performance z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.4 Special Edition: 38 050 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 4 600 zł. ID.5 Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro Performance z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.5 Special Edition: 33 970 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 4 600 zł. ID.7 Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.7 Special Edition: 45 730 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 9200 zł.