Układ hamulcowy – niezbędnik kierowcy
Serwis i akcesoria oczami fanów | Natalia

Układ hamulcowy – niezbędnik kierowcy

Serwis i akcesoria oczami fanów | Natalia

Układ hamulcowy – niezbędnik kierowcy

Bez sprawnych hamulców trudno o bezpieczną jazdę – dobrze wie o tym Natalia, która jest baristką prowadzącą własną palarnię kawy w Olsztynie. Jej praca wiąże się z częstymi podróżami – autem dojeżdża na branżowe zawody i do zaprzyjaźnionych kawiarni, które zaopatruje w kawowe specjały. Przy okazji kolejnej zawodowej wizyty w Poznaniu, postanowiła umówić wizytę w zaprzyjaźnionym Autoryzowanym Serwisie Volkswagena.
W końcu kokpit jej samochodu wyświetlił niedawno komunikat o konieczności wymiany klocków hamulcowych – przezorna Natalia nie lekceważy takich informacji.

Układ hamulcowy – niezbędnik kierowcy

Zajrzyj z Natalią do serwisu, aby poznać kluczowe informacje o układzie hamulcowym.

Dzięki wspólnym odwiedzinom dowiesz się, kiedy należy wymienić klocki i tarcze hamulcowe, od czego zależy ich żywotność i na jakie sygnały warto zwrócić szczególną uwagę, aby cieszyć się bezpieczną i komfortową jazdą na co dzień. Swoją wiedzą dzieli się Sebastian – wieloletni, doświadczony pracownik Autoryzowanego Serwisu Volkswagena. Mechanik nie tylko dokona fachowej wymiany zużytych części w samochodzie Natalii, ale również podpowie sprawdzone sposoby na jazdę, która przedłuża żywotność wymiennych elementów układu hamulcowego.

Wymiana klocków hamulcowych jest zależna od stanu ich warstwy ścieralnej, natomiast tarcz hamulcowych – od ich grubości w momencie kontroli przez profesjonalnego mechanika. Przyjmuje się, że należy przeprowadzać ją średnio co 50 tysięcy kilometrów, jednak warto pamiętać, że zarówno styl jazdy, rozwijane prędkości, jak i jakość części mają wpływ na hamowanie. Aby było w pełni bezpieczne, ważne jest także regularne wymienianie płynu hamulcowego, które zapobiega korozji całego układu. Konieczność zbliżającej się wymiany klocków i tarcz hamulcowych można wykryć zawczasu, nawet bez specjalnych komunikatów na desce rozdzielczej – to m.in. gorsza efektywność hamowania, ściąganie samochodu na boki w trakcie jazdy czy pisk hamulców. Czujność zapobiega niebezpiecznym sytuacjom.

Wymiana klocków hamulcowych

To również może Cię zainteresować

Pakiety przeglądów

Fakty i mity o skrzyni biegów DSG