Ups !!

Twoja przeglądarka wydaje się być nieaktualna przez to nasza strona może nie wyświetlać się dobrze u Ciebie.

Zalecane przeglądarki:

 • Chrome od wersji 68
 • Safari od wersji 11
 • Firefox od wersji 61
 • Edge od wersji 42
 • Opera od wersji 55
 • Samsung IE od wersji 7.2

Zalecamy aktualizację przeglądarki internetowej!

Dziękujemy za wizytę,
Zespół Volkswagen

A man with a smartphone leans against his white VW car with polished rims – Volkswagen wheels and tyres

Obręcze kół i opony

Opony stanowią jedyny punkt styczności między samochodem a nawierzchnią. Znajdziesz tutaj informacje, produkty i usługi związane z felgami i oponami.

A woman on a skateboard drives past a red VW up!

Obręcze letnie i letnie opony

Nie daj się upałowi. Gdy tylko temperatury wzrosną powyżej 7°C, opony letnie wygrywają z zimowymi we wszystkich konkurencjach. Przede wszystkim zwiększają bezpieczeństwo, a oprócz tego dobrze wyglądają.

A black VW Golf 5 2.0 TDI with all-season tyres drives on the road

Opony całoroczne i specjalne

Tutaj znajdziesz więcej informacji o oponach specjalnych i na wszystkie warunki pogodowe, takich jak opony całoroczne i opony terenowe. 

A man picks up a snowboard from the ski and snowboard holder of his silver VW car with winter tyres in a snowy landscape

Obręcze zimowe i zimowe opony

Dbają, byś zimą bezpiecznie dotarł do domu. Opony zimowe dobrze odprowadzają wodę, zapobiegając poślizgowi na mokrej nawierzchni. Na zaśnieżonej drodze dosłownie "wgryzają się" w śnieg i zachowują elastyczność, nawet gdy nawierzchnia jest już zamarznięta.

Nie pokona jej byle gwóźdź.

AirStop®

Najechałeś na krawężnik, gwóźdź lub potłuczone szkło? Z technologią Seal w samouszczelniających oponach AirStop® nie musisz się już martwić. Środek uszczelniający w oponie otacza ciało obce i zamyka nieszczelność bez spadku ciśnienia w oponie. Dzięki temu możesz z normalną prędkością dojechać do najbliższego serwisu Volkswagena.  Mniej uszkodzonych opon to większa mobilność.

Illustration of the inside of an AirStop® tyre with sealing technology, that protects the tyre from pressure loss in case of damage

Twoje korzyści

 • Większy komfort jazdy:
  po przebiciu opony nie spada ciśnienie, samochód nadal zachowuje się stabilnie na drodze
 • W przypadku kilku uszkodzeń:
  pełna ochrona także gdy uszkodzeń opony jest więcej
 • Niezmieniony komfort jazdy:
  w porównaniu z oponami standardowymi
 • Więcej miejsca i mniejsze zużycie paliwa:
  nie jest konieczne wożenie koła zapasowego

Nasza oferta AirStop®

Opony AirStop® wypełnione są płynną masą, która uszczelnia przebicia do 5 mm i zapobiega spadkowi ciśnienia w oponie. Samochód nadal zachowuje się stabilnie, a Ty możesz spokojnie dojechać do najbliższego Autoryzowanego Serwisu Volkswagena. Obejrzyj film, by dowiedzieć się, jak to działa.

A man with a smartphone stands next to his yellow VW Golf with summer wheels

Informacje o oponach

Czy wiesz, jak zmierzyć ciśnienie i głębokość bieżnika, jak czytać etykietę EU na oponach lub kiedy trzeba już pożegnać się ze starymi oponami? Tutaj dowiesz się więcej o ogumieniu Twojego samochodu.

A man walks to his black VW car with Volkswagen Genuine Rims with orange colour accents

Informacje o obręczach kół

Obręcze kół dają możliwość optycznego dostosowania samochodu do Twojego gustu. Niezależnie, czy masz felgi fabryczne, czy już je wymieniłeś, kwestia kombinacji obręcz/opona wymaga znajomości kilku informacji. Tutaj znajdziesz odpowiedzi i informacje o obręczach stalowych i ze stopu metali lekkich.

Ubezpieczenie opon.

Pełna ochrona przez 36 miesięcy.

Detailed view of a VW tyre profile – 36 months Volkswagen Tyre Warranty

Twoje korzyści:

 • Długa ochrona.
  Obowiązuje przez 36 miesięcy.
 • Pomaga przy wielu szkodach.
  Ubezpieczenie będzie pomocne we wszystkich przypadkach nagłych uszkodzeń ogumienia tj. najechanie na krawężnik.
 • Łatwa realizacja.
  We wszystkich Autoryzowanych Serwisach Volkswagena.

Nasze usługi

Z ubezpieczeniem opon nie musisz martwić się o gwóźdź lub krawężnik, który przy parkowaniu znalazł się trochę za blisko opony. Cena opony obejmuje koszt jej ubezpieczenia.

Aktualna wartość opony lub kompletnego koła.

Wartość odszkodowania możesz odliczyć przy zakupie nowej opony w jednym z Autoryzowanych Serwisów Volkswagena uczestniczących w programie.

Miesiące zakupu

Rekompensata

0–12

100%

>12-24

50%

>24-36

25%

Rekompensata

100%

Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151. WLTP zapewnia bardziej rygorystyczne warunki badania i bardziej realistyczne wartości zużycia paliwa i emisji CO2 w porównaniu do stosowanej to tej pory metody NEDC. 
Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa i emisji CO2 są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP.
Dane na podstawie świadectw homologacji typu.
Montaż akcesoriów w pojeździe może mieć wpływ na poziom zużycia paliwa i emisji CO2 oraz może nastąpić najwcześniej po pierwszej rejestracji pojazdu, wyłącznie na Państwa życzenie.
Więcej informacji na temat WLTP na stronie: https://www.volkswagen.pl/pl/wltp.html

Podane ceny obejmują podatek VAT.

Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 5561§2 Kodeksu cywilnego. Volkswagen Osobowe zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następują w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu.

Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie informacje prezentowane na stronie są aktualne na dzień ich zamieszczania.

W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen Osobowe.