2.17.94.1, 2019-07-05 00:05:51
Akumulator

Akumulator.

Akumulator.

Coraz więcej systemów wspomagających troszczy się o to, abyś jeździł wygodniej i mniej szkodził środowisku naturalnemu. Warunkiem, aby Twój Volkswagen dysponował zawsze odpowiednią ilością energii, jest mocny akumulator rozruchowy.

oryginalne akumulatory volkswagen

Oryginalne akumulatory Volkswagen.

Energia dokładnie dopasowana do Twojego Volkswagena.

Twoje korzyści:

  • Dokładne dopasowanie.
    Akumulator dostarcza dokładnie tyle energii, ile potrzebuje Twój Volkswagen.
  • Większa wydajność.
    Dzięki bardzo dużej zawartości ołowiu i wysokiej jakości materiałom.
  • Stały poziom energii.
    Niewielkie samorozładowanie przez cały okres eksploatacji.

Informacja o produkcie:

Oryginalny akumulator rozruchowy Volkswagen jest tym, czego Twój Volkswagen potrzebuje, abyś mógł go uruchomić, także przy dużym mrozie. Dobry akumulator jest niezbędny dla działania systemu Start-Stop, ograniczającego negatywny wpływ na środowisko. Dba także o komfort, umożliwiając pracę ogrzewania postojowego, radia i wszystkich innych systemów, które sprawiają, że podróż jest przyjemniejsza.

8 rzeczy, których z pewnością nie wiedziałeś o swoim akumulatorze.

Akumulator trzeba od czasu do czasu wymieniać. Powód: przy każdym rozładowaniu na ołowiowych płytkach tworzą się kryształki siarczanu ołowiu, które ograniczają przepływ prądu. Im więcej kryształków siarczanu ołowiu osadzonych na płytkach, tym mniejsza pojemność akumulatora.

Długie okresy postoju, wiele krótkich tras – konieczność wymiany akumulatora zależy od wielu czynników. Generalnie należy sprawdzać akumulator co cztery lata. Wtedy będziesz mógł na nim zawsze polegać.

Bezpieczniej dla Ciebie i Twojego Volkswagena będzie, gdy zlecisz wymianę akumulatora wykwalifikowanym specjalistom, gdyż przy tej czynności trzeba uważać na wiele rzeczy, na przykład kwas akumulatorowy jest żrący, ulatniające się gazy mogą spowodować wybuch a nieprawidłowo zamontowany akumulator szkodzi Twojemu Volkswagenowi.

Wiele Volkswagenów posiada system zarządzania pracą akumulatora, który rozpoznaje między innymi stan baterii i reguluje gospodarkę energetyczną samochodu. System działa tylko wtedy, gdy akumulator jest dokładnie dopasowany do samochodu i jego kod zostanie prawidłowo rozpoznany. W przeciwnym wypadku akumulator może być niepotrzebnie nadmiernie obciążany lub ulec zbyt dużemu rozładowaniu, co z kolei może spowodować jego trwałe uszkodzenie.

Nie wiesz, ile lat ma akumulator Twojego Volkswagena? Żaden problem. Możesz to łatwo sprawdzić na biegunie ujemnym, na którym odciśnięty jest tydzień kalendarzowy i rok produkcji.

Zanim akumulator Ciebie unieruchomi

Zanim akumulator Ciebie unieruchomi.

Oryginalny akumulator ołowiowo-wapniowy Volkswagena. Zawsze gotowy do startu.

Sześć wskazówek przedłużających żywotność akumulatora.

Dłużej więcej energii i niezawodne działanie zimą: wykorzystuj akumulator optymalnie.

Full Power dla środowiska.

Chcesz zrobić coś dla środowiska naturalnego? Pomogą Ci w tym modele Volkswagenów z funkcjami Start-Stop i odzyskiwania energii hamowania, tzw. rekuperacją. Warunek: mocny akumulator rozruchowy.
rekuperacja

Rekuperacja

Gdy zdejmiesz nogę z pedału gazu lub hamujesz, w normalnym przypadku część energii kinetycznej samochodu zostaje utracona. Rekuperacja umożliwia jej częściowe odzyskanie. Alternator (prądnica) zostaje w tych fazach mocniej obciążony i doprowadza więcej energii do akumulatora. Alternator zmienia energię kinetyczną w elektryczną, jak dynamo w rowerze. Przy przyspieszaniu alternator prawie nie pracuje, bowiem samochód wykorzystuje teraz energię, która została wcześniej zmagazynowana w akumulatorze. A to pozwala obniżyć zużycie paliwa i emisję substancji szkodliwych.

system start stop

System Start-Stop.

System Start-Stop automatycznie wyłącza silnik, jeżeli po zatrzymaniu zdejmiesz nogę ze sprzęgła lub hamulca. Jeżeli wciśniesz sprzęgło lub hamulec, silnik zostanie automatycznie uruchomiony. Dzięki tej funkcji oszczędność paliwa w terenie zabudowanym wynosi nawet 0,2 l/100 km. Warunek: akumulator o dużej odporności na pracę cykliczną, tzn. zachowujący swoją sprawność także przy częstym ładowaniu i rozładowaniu.

kontrola bezpieczeństwa pojazdu

Kontrola bezpieczeństwa pojazdu.

Sprawdzimy Twojego Volkswagena od silnika po hamulce – także w Express Service. Rezultat: dobre zachowanie wartości, certyfikat jakości i naturalnie także przyjemne uczucie, że możesz jeździć bezpiecznie.