Technika i rozwój

Jeden moduł. Wiele modeli.

Auto miejskie, SUV lub przestronny samochód 7-osobowy – modułowa platforma zwana w skrócie MEB oferuje wszystko, czego możesz oczekiwać od elektrycznej mobilności przyszłości. Nowa platforma została zaprojektowana specjalnie dla samochodów elektrycznych i pozwala na optymalnie wykorzystanie możliwości, które niesie z sobą ta technologia. A Ty będziesz mógł się cieszyć dodatkową przestrzenią, zmiennością konfiguracji wnętrza, większym zasięgiem i doskonałą dynamiką. Lub po prostu: nowym sposobem mobilności.

Platforma MEB

Więcej miejsca na Twoje potrzeby.

Volkswagen wymyślił mobilność elektryczną od podstaw. W końcu samochody elektryczne nie potrzebują silnika spalinowego, skrzyni biegów z tunelem wału Kardana, zbiornika paliwa ani układu wydechowego. To wielka zaleta, którą doceniają projektanci samochodów i Ty również docenisz. Rezultat: rozstaw osi się zwiększył, zwisy są krótsze, a małe silniki elektryczne umieszczone są bezpośrednio na osiach. To nie tylko wygląda dynamicznie, lecz jest również doskonałą bazą dla wszystkich samochodów, od kompaktowych po vany. Dzięki MEB doświadczysz zupełnie nowego poczucia przestronności i będziesz miał więcej miejsca dla siebie, pasażerów i bagażu.

Perfekcyjny system zasilania.

Sercem rodziny ID. jest jej system baterii umożliwiający szybkie ładowanie, umieszczony bezpiecznie w podłodze samochodu. Taka lokalizacja obniża punkt ciężkości i optymalizuje rozdział obciążenia, co z kolei pozwala uzyskać wyjątkowo dobrze wyważone i dynamiczne zachowanie się samochodu podczas jazdy.

Baterię można dopasować do potrzeb użytkownika. 

Jeżeli np. nie przykładasz dużej wagi do zasięgu, ponieważ często jeździsz po mieście, wystarczy mała bateria. Wtedy samochód będzie tańszy. Jeśli jednak potrzebujesz dużo prądu na długie trasy, wybierz po prostu samochód z większą baterią.

Różne modele, które bazują na MEB

Zapisz się do newslettera już dziś

Bądź na bieżąco z tematami związanymi z ID.3, rodziną modeli ID. oraz przyszłością mobilności.

Ups!!!

Twoja przeglądarka wydaje się być nieaktualna przez to nasza strona może nie wyświetlać się dobrze u Ciebie.

Zalecane przeglądarki:

  • Chrome od wersji 68 
  • Safari od wersji 11 
  • Firefox od wersji 61 
  • Edge od wersji 42 
  • Opera od wersji 55
  • Samsung IE od wersji 7.2

Zalecamy aktualizację przeglądarki internetowej!

Dziękujemy za wizytę,

Zespół Volkswagen