Aktualizacje Over-the-Air: wygodne pobieranie aktualizacji oprogramowania do Twojego ID.

Aktualizacje oprogramowania znamy z komputerów i smartfonów. Z Over-the-Air Update teraz także Twój Volkswagen ID. będzie miał zawsze aktualne oprogramowanie, gdyż może po prostu pobierać nowe wersje software korzystając z mobilnej transmisji danych. Dzięki temu obsługa, możliwości i komfort będą coraz lepsze, a Twój ID. „nauczy” się nowych funkcji.

Kobieta siedzi w pobliżu swojego VW ID.4, do którego pobierane są aktualizacje Over-the-Air

Rodzaje aktualizacji

Aktualizacje Over-the-Air są aktualizacjami oprogramowania, które mogą być pobierane w wielu krajach dzięki dostępowi samochodu do sieci komórkowej. Dla niektórych z nich musi być zarejestrowany główny użytkownik. Z jednej strony są to aktualizacje zainstalowanych wcześniej, lecz niezależnych od oprogramowania ID. programów, jak mapy nawigacji i aplikacje In-Car, na przykład „We Charge” lub „Serwis samochodu”, które pozwalają znaleźć stacje ładowania lub uzgodnić termin wizyty w serwisie. Można to porównać z wgrywaniem do smartfona najnowszych wersji aplikacji. Z drugiej strony aktualizacje firmware oprogramowania ID. aktualizują sterowniki samochodu, na przykład możesz zoptymalizować funkcje takie jak ID. Light lub funkcję rozpoznawania otoczenia i zmienić konfigurację systemu Infotainment. Dla systemu operacyjnego samochodu, podobnie jak dla wielu urządzeń cyfrowych, regularnie dostępne są nowsze wersje. Często wgranie nowej wersji systemu jest warunkiem do korzystania z najnowszych wersji innych aplikacji. Tak samo jest w przypadku niektórych aktualizacji Over-the-Air dla modeli ID.1

1. Aby korzystać z aktualizacji Over-the-air, należy posiadać aktywną umowa We Connect Start1 oraz oprogramowanie ID. w wersji min. 2.1 i zalogować się w We Connect za pomocą nazwy użytkownika i hasła. W trakcie instalacji wymagane jest połączenie z Internetem.

Jakie są zalety aktualizacji Over-the-Air?

Dzięki tym aktualizacjom przez sieć komórkową można łatwo usunąć zdalnie wiele błędów. Jest to szybkie i wygodne oraz pozwala zaoszczędzić czas, bo w przypadku wielu aktualizacji eliminuje konieczność wizyty w warsztacie.

Ilustracja VW ID. pobierającego aktualizację Over-the-Air.

Jak to działa?

Bardzo prosto: gdy dostępna jest nowa wersja oprogramowania, można ją – w zależności od rynku – pobrać po zatwierdzeniu z samochodu przez kierowcę, o ile zalogowany jest główny użytkownik i w ustawieniach prywatności wybrane zostało „online”. Aktualizacja zostanie wyświetlona w „ID. Cockpit”. Pobieranie może rozpocząć się już podczas jazdy, jednak instalacja następuje dopiero po unieruchomieniu samochodu. Kierowca może teraz sprawdzić informacje o aktualizacji i zdecydować, czy instalacja ma nastąpić natychmiast, czy w późniejszym terminie. Ze względów bezpieczeństwa samochód podczas aktualizacji nie może być uruchamiany ani ładowany, dlatego zaleca się przeprowadzanie instalacji w nocy. Po ukończeniu instalacji należy zakończyć aktualizację przyciskiem „OK” na kierownicy wielofunkcyjnej.

Aktualizacje oprogramowania ID.

Tutaj dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o aktualizacjach oprogramowania dla modeli z rodziny ID. i jak je wykonać. Korzystaj z nowych, ulepszonych funkcji, dbając o aktualność oprogramowania swojego pojazdu.

Przejdź do sekcji Aktualizacja Oprogramowania ID.Opens an external link

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

 • Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne, nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 556(1)§2 Kodeksu cywilnego. Volkswagen zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia  mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia i opisy mają wyłącznie charakter poglądowy i mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następuje w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie  prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen.  

  Prezentowane ceny są wyłącznie cenami rekomendowanymi i obejmują podatek VAT (23%).  

  Z uwagi na ograniczenia technik drukarskich lub parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany, kolory przedstawione w niniejszym materiale mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów.  

  Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronie Recykling samochodów.

  Montaż akcesoriów w pojeździe może mieć wpływ na poziom zużycia paliwa/energii, emisję CO2 lub zasięg oraz może nastąpić najwcześniej po pierwszej rejestracji pojazdu, wyłącznie na Państwa życzenie.

  Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151.  Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa/energii, emisji CO2 lub zasięgu są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP.

  Zasięg dla samochodów elektrycznych lub zasięg w trybie elektrycznym dla hybryd typu Plug-In może się różnić w zależności od wersji i wyposażenia oraz zamontowanych akcesoriów. W praktyce rzeczywisty zasięg różni się w zależności od stylu jazdy, prędkości, korzystania z dodatkowych odbiorników energii, temperatury zewnętrznej, liczby pasażerów, obciążenia ładunkiem i topografii terenu.  

  Systemy bezpieczeństwa działają wyłącznie w ramach ich technologicznych granic i nadal niezbędne jest zachowanie należytej ostrożności przez kierowcę. Kierowca musi być w każdej chwili gotowy do przejęcia kontroli nad pojazdem. Systemy wspomagające nie zwalniają go z odpowiedzialności za zachowanie szczególnej ostrożności. Sprawdź szczegóły korzystania z Volkswagen WeConnect na stronie www.  

  Leasing dla przedsiębiorców. Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego.

  Kredyt EasyDrive - Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 13,64%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 103873 zł, całkowita kwota do zapłaty 150216 zł, oprocentowanie zmienne 9,30%, całkowity koszt kredytu 46343 zł (w tym: prowizja  0 zł, odsetki 35558 zł, ubezpieczenie komunikacyjne na 1. rok 3807 zł, ubezpieczenie spłaty kredytu 6978 zł), 48 miesięcznych rat równych po 1607 zł; rata finalna 73087 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 7.07.2022 r. na reprezentatywnym przykładzie. Kredyt na wybrane modele Volkswagen Samochody Osobowe z rocznika 2022 przy skorzystaniu z ubezpieczenia komunikacyjnego i ubezpieczenia spłaty kredytu oferowanych przez Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy Sp. z o.o. Niniejsza informacja nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego. Dostępność i warunki produktu mogą ulec zmianie. Warunki produktu określa umowa.  Raty leasingu "Jak Abonament" dla parametrów: 15% opłaty wstępnej, okres finansowania 48 miesięcy, limit roczny 20 000 km.  

  Volkswagen zwraca uwagę, że pewna liczba modeli Volkswagen ID. wyprodukowanych w Chinach została sprowadzona na rynki międzynarodowe nieoficjalnymi kanałami poza autoryzowaną siecią Volkswagena.  Nieautoryzowani sprzedawcy wprowadzają klientów w błąd twierdząc, że oferowane przez nich modele Volkswagen ID. są objęte międzynarodową gwarancją. Volkswagen wskazuje, że pojazdy wyprodukowane w Chinach, na rynek chiński nie są objęte międzynarodową gwarancją, w tym również obejmującą Europejski Obszar Gospodarzy. Z uwagi na powyższe, wszystkie wymagania dotyczące naprawy i serwisowania, w tym korzystania z gwarancji i dobrej woli, nie mogą być podejmowane przez autoryzowanych dealerów lub jakikolwiek autoryzowany zakład serwisowy marki Volkswagen na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy nie mogą również zapewnić klientom Oryginalnych Części Volkswagen dla modeli sprzedawanych wyłącznie w Chinach, takich jak Volkswagen ID.6.  Klienci, którzy zdecydują się na zakup pojazdów za pośrednictwem nieautoryzowanych kanałów, powinni mieć świadomość, że oprócz braku możliwości serwisowania , gwarancji i dostaw części zamiennych, pojazdy te są wyposażone w wersję oprogramowania przeznaczoną na inny rynek. Podobnie jak w przypadku gwarancji i serwisu, nie może być ono obsługiwane przez dealerów Volkswagena. Dodatkowo, nieoficjalnie importowane modele ID. zostały  wyprodukowane wyłącznie na warunki rynku chińskiego. Nie są więc homologowane na inne rynki ani dostosowane do ich specyficznych wymagań. Nie posiadają więc europejskiej homologacji i certyfikatu zgodności (CoC).  Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy pozostają zaangażowani w sprawy klientów, dlatego prosimy o zachowanie najwyższej ostrożności i ponownego przemyślenia zakupu modelu Volkswagen ID. za pośrednictwem nieoficjalnych kanałów. Zalecamy klientom wizytę u autoryzowanych dealerów w celu zapoznania się z najnowszą ofertą dostępnych modeli samochodów marki Volkswagen, które są oficjalnie dopuszczone do sprzedaży na danym rynku i posiadają ustaloną gwarancję oraz wsparcie serwisowe. Volkswagen i oficjalny dostawca chętnie zorganizują kontakt z autoryzowanymi dealerami.