Pracownik serwisu VW wręcza klientce kluczyki do jej VW ID.3

Aktualizacje
oprogramowania
ID.

To ważne, aby na bieżąco aktualizować oprogramowanie pojazdu elektrycznego. Dowiedz się więcej na temat nowych aktualizacji dla modeli ID.

Czy muszę odwiedzać serwis przy każdej aktualizacji?

Nie, nie każda aktualizacja oprogramowania wymaga wizyty w serwisie. Niektóre aktualizacje można przeprowadzać w pojeździe w trybie „Over-the-Air”, tj. przez Internet. Na tych stronach można znaleźć więcej informacji na temat dostępnych aktualizacji.

Korzyści dla Ciebie

Dzięki aktualizacjom Twój ID. ma zawsze najnowsze oprogramowanie, nawet po zakupie. Skorzystaj z szerokiego wachlarza funkcji i optymalizacji w swoim pojeździe. Koniecznie zadbaj o przeprowadzenie aktualizacji i zyskaj następujące korzyści:

 • Liczne ulepszenia osiągów
 • Najnowsze aktualizacje oprogramowania
 • Bycie w czołówce rozwoju technologii cyfrowych, nawet po zakupie pojazdu
 • W określonych przypadkach jest to warunek konieczny do przeprowadzenia kolejnych aktualizacji
Klient przekazuje swojego ID.3 pracownikowi serwisu VW
Mężczyzna w żółtej kurtce opiera się o VW ID.
Już wkrótce: aktualizacja oprogramowania ID. do wersji 3.0

W tym miejscu można znaleźć wstępne informacje na temat nadchodzącej aktualizacji oprogramowania ID. do wersji 3.0 (aktualizacja w trybie Over-the-Air).

Aktualizacja oprogramowania ID. do wersji 2.4 w serwisie

Aktualizacja oprogramowania ID. do wersji 2.4 w serwisie

Pracownik serwisu stoi oparty o ścianę z tabletem w ręku

Z wymianą akumulatora 12 V

Nowy akumulator 12 V i aktualizacja oprogramowania ID. 2.4 pojazdu ID. są dostępne bezpłatnie. Umów się na wizytę w swoim Autoryzowanym Serwisie Volkswagena. Ta aktualizacja pozwoli Ci korzystać z najnowszej wersji oprogramowania i zmniejszyć zużycie energii dzięki zoptymalizowanemu zarządzaniu termicznemu.

Kobieta siedzi w swoim VW ID.3 z telefonem komórkowym w ręku
Aktualizacja oprogramowania ID. do wersji 2.3 w trybie Over-the-Air

Aktualizacje oprogramowania pojazdu ID. dostarczamy za pośrednictwem funkcji Over-the-Air, co oznacza, że można je wygodnie przeprowadzać przez Internet bez konieczności wizyty w serwisie. Aktualizacje w trybie Over-the-Air są wprowadzane stopniowo od jesieni 2021 r. W tym miejscu można znaleźć więcej informacji o tym, jakie warunki musi spełniać samochód i jakie korzyści zapewnia nowa wersja 2.3 oprogramowania ID.

Kobieta w czerwonej kurtce stojąca przed VW ID. i podświetlone logo VW
Aktualizacja oprogramowania ID. do wersji 2.1

Ta aktualizacja jest szczególnie ważna, ponieważ jej instalacja jest warunkiem przeprowadzenia przyszłych aktualizacji. Przywieź swój pojazd elektryczny do serwisu, a my zaktualizujemy oprogramowanie ID. do wersji 2.1. Niech nowe funkcje dobrze Ci służą!

Czy masz jeszcze
jakieś pytania?

Skontaktowaliśmy się już z Tobą w sprawie aktualizacji oprogramowania; czy masz jakieś pytania? Skontaktuj się z nami w godzinach od 8:00 do 23:00 przez centralny numer obsługi klienta 0800-86 55 79 24 36Opens a phone link. Obsługa klienta jest dla Ciebie bezpłatna. Możesz też skontaktować się bezpośrednio z partnerem Volkswagen.

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

 • Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne, nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 556(1)§2 Kodeksu cywilnego. Volkswagen zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia  mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia i opisy mają wyłącznie charakter poglądowy i mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następuje w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie  prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen.  

  Prezentowane ceny są wyłącznie cenami rekomendowanymi i obejmują podatek VAT (23%).  

  Z uwagi na ograniczenia technik drukarskich lub parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany, kolory przedstawione w niniejszym materiale mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów.  

  Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronie Recykling samochodów.

  Montaż akcesoriów w pojeździe może mieć wpływ na poziom zużycia paliwa/energii, emisję CO2 lub zasięg oraz może nastąpić najwcześniej po pierwszej rejestracji pojazdu, wyłącznie na Państwa życzenie.

  Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151.  Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa/energii, emisji CO2 lub zasięgu są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP.

  Zasięg dla samochodów elektrycznych lub zasięg w trybie elektrycznym dla hybryd typu Plug-In może się różnić w zależności od wersji i wyposażenia oraz zamontowanych akcesoriów. W praktyce rzeczywisty zasięg różni się w zależności od stylu jazdy, prędkości, korzystania z dodatkowych odbiorników energii, temperatury zewnętrznej, liczby pasażerów, obciążenia ładunkiem i topografii terenu.  

  Systemy bezpieczeństwa działają wyłącznie w ramach ich technologicznych granic i nadal niezbędne jest zachowanie należytej ostrożności przez kierowcę. Kierowca musi być w każdej chwili gotowy do przejęcia kontroli nad pojazdem. Systemy wspomagające nie zwalniają go z odpowiedzialności za zachowanie szczególnej ostrożności. Sprawdź szczegóły korzystania z Volkswagen WeConnect na stronie www.  

  Leasing dla przedsiębiorców. Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego.

  Kredyt EasyDrive - Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 13,64%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 103873 zł, całkowita kwota do zapłaty 150216 zł, oprocentowanie zmienne 9,30%, całkowity koszt kredytu 46343 zł (w tym: prowizja  0 zł, odsetki 35558 zł, ubezpieczenie komunikacyjne na 1. rok 3807 zł, ubezpieczenie spłaty kredytu 6978 zł), 48 miesięcznych rat równych po 1607 zł; rata finalna 73087 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 7.07.2022 r. na reprezentatywnym przykładzie. Kredyt na wybrane modele Volkswagen Samochody Osobowe z rocznika 2022 przy skorzystaniu z ubezpieczenia komunikacyjnego i ubezpieczenia spłaty kredytu oferowanych przez Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy Sp. z o.o. Niniejsza informacja nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego. Dostępność i warunki produktu mogą ulec zmianie. Warunki produktu określa umowa.  Raty leasingu "Jak Abonament" dla parametrów: 15% opłaty wstępnej, okres finansowania 48 miesięcy, limit roczny 20 000 km.  

  Volkswagen zwraca uwagę, że pewna liczba modeli Volkswagen ID. wyprodukowanych w Chinach została sprowadzona na rynki międzynarodowe nieoficjalnymi kanałami poza autoryzowaną siecią Volkswagena.  Nieautoryzowani sprzedawcy wprowadzają klientów w błąd twierdząc, że oferowane przez nich modele Volkswagen ID. są objęte międzynarodową gwarancją. Volkswagen wskazuje, że pojazdy wyprodukowane w Chinach, na rynek chiński nie są objęte międzynarodową gwarancją, w tym również obejmującą Europejski Obszar Gospodarzy. Z uwagi na powyższe, wszystkie wymagania dotyczące naprawy i serwisowania, w tym korzystania z gwarancji i dobrej woli, nie mogą być podejmowane przez autoryzowanych dealerów lub jakikolwiek autoryzowany zakład serwisowy marki Volkswagen na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy nie mogą również zapewnić klientom Oryginalnych Części Volkswagen dla modeli sprzedawanych wyłącznie w Chinach, takich jak Volkswagen ID.6.  Klienci, którzy zdecydują się na zakup pojazdów za pośrednictwem nieautoryzowanych kanałów, powinni mieć świadomość, że oprócz braku możliwości serwisowania , gwarancji i dostaw części zamiennych, pojazdy te są wyposażone w wersję oprogramowania przeznaczoną na inny rynek. Podobnie jak w przypadku gwarancji i serwisu, nie może być ono obsługiwane przez dealerów Volkswagena. Dodatkowo, nieoficjalnie importowane modele ID. zostały  wyprodukowane wyłącznie na warunki rynku chińskiego. Nie są więc homologowane na inne rynki ani dostosowane do ich specyficznych wymagań. Nie posiadają więc europejskiej homologacji i certyfikatu zgodności (CoC).  Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy pozostają zaangażowani w sprawy klientów, dlatego prosimy o zachowanie najwyższej ostrożności i ponownego przemyślenia zakupu modelu Volkswagen ID. za pośrednictwem nieoficjalnych kanałów. Zalecamy klientom wizytę u autoryzowanych dealerów w celu zapoznania się z najnowszą ofertą dostępnych modeli samochodów marki Volkswagen, które są oficjalnie dopuszczone do sprzedaży na danym rynku i posiadają ustaloną gwarancję oraz wsparcie serwisowe. Volkswagen i oficjalny dostawca chętnie zorganizują kontakt z autoryzowanymi dealerami.