Kobieta siedzi w swoim VW ID.3 i łączy smartfon z samochodem przez aplikację Connect.

ID. Aktualizacja Over-the-Air

Skorzystaj z aktualizacji dla swojego modelu ID.

Skorzystaj z aktualizacji dla swojego modelu ID.

Dowiedz się tutaj, w jaki sposób możesz korzystać z regularnych aktualizacji Over-the-Air i jakie warunki należy w tym celu spełnić.

Poznaj przyszłość już dziś

Dzięki regularnym aktualizacjom Over-the-Air modele Volkswagen ID. mogą korzystać z najnowszych osiągnięć cyfrowych nawet już po zakupie. Funkcje i optymalizacje mogą być instalowane w trybie „Over-the-Air”, bez konieczności wizyty w serwisie. Tutaj dowiesz się, jak to dokładnie działa.

Mężczyzna oparty o swój VW ID. patrzy w smartfon – aktualizacja VW online

Aktualizacje Over-the-Air są pobierane w tle, podczas jazdy, z wykorzystaniem dostępnej na stałe sieci komórkowej w pojeździe. Gdy tylko aktualizacja będzie dostępna, w systemie Infotainment pojawi się powiadomienie, a Twój ID. poprowadzi Cię przez kolejne etapy instalacji. Podczas postoju pojazdu odbywa się pełna instalacja, a po następnym uruchomieniu można korzystać z nowych i ulepszonych funkcji. Należy zwrócić uwagę na dalsze informacje zawarte w cyfrowej instrukcji obsługi pojazdu.

Proszę pamiętać: Oprócz aktualizacji oprogramowania ID. oferujemy również aktualizacje dla zainstalowanych fabrycznie w samochodzie aplikacji systemowych. Aplikacje te nie są powiązane z aktualizacjami Over-the-Air oprogramowania samochodu ID. i mogą być instalowane oddzielnie. W niektórych przypadkach może być wymagana najnowsza wersja oprogramowania samochodu ID.

Kobieta w czerwonej kurtce stojąca przed VW ID. i podświetlonym logo VW.

Czy nadal brakuje Ci aktualizacji oprogramowania do wersji 2.1?

W takim razie już teraz umów się na spotkanie ze swoim Partnerem Volkswagen. Oprogramowanie ID. w wersji 2.1 jest bezwzględnie konieczne dla aktualizacji online, wersji 2.3 oprogramowania ID. oraz przyszłych aktualizacji. Więcej informacji, treści oraz najczęściej zadawane pytania znajdziesz tutaj.

Potrzebujesz pomocy?
W takim razie skontaktuj się z nami

Możesz skontaktować się z nami pod numerem telefonu 00800 - 1216 777Opens a phone link (bezpłatnie dla wszystkich polskich sieci telefonicznych). Jesteśmy dostępni przez całą dobę. Jeśli Twój operator nie obsługuje tego numeru, skontaktuj się z nami pod numerem 061 - 2714 987Opens a phone link. Koszty zależą od taryfy operatora. W przypadku połączeń z zagranicy mogą obowiązywać opłaty roamingowe.

Możesz również wysłać do nas wiadomość e-mail na adres:
weconnect-support@volkswagen.deOpens a mail link

Prosimy pamiętać, że nie jesteśmy w stanie podać precyzyjnej informacji o dacie dostępności oprogramowania dla Państwa pojazdu.

Wymagane warunki
aktualizacji online

Wysłuchaliśmy Was. Z pomocą Waszych opinii opracowaliśmy dla Was kompleksową aktualizację oprogramowania, wersję 2.3. oprogramowania ID. Po raz pierwszy w przypadku pojazdu z rodziny Volkswagen ID. można ją teraz zainstalować również w trybie Over-the-Air, czyli bez konieczności wizyty w serwisie. Na tej stronie dowiesz się, co jest nowego.

Ważne:

 • Warunkiem koniecznym dla aktualizacji Over-the-Air jest zainstalowanie w pojeździe oprogramowania ID. w wersji 2.1* oraz istniejąca umowa We Connect Start1.
 • Funkcjonalność po aktualizacji zależy od rynku, roku modelowego oraz wyposażenia opcjonalnego i może się różnić.
 • Instalacja oprogramowania ID. w wersji 2.3 jest niezbędnym warunkiem otrzymywania dalszych aktualizacji.
 • Niektóre aktualizacje oprogramowania nie są dostępne jako aktualizacje Over-the-Air i muszą być przeprowadzane w serwisie.

* Jeśli ktoś nie otrzymał jeszcze oprogramowania ID. w wersji 2.1, prosimy o kontakt z Partnerem Volkswagena.

Kobieta siedzi w swoim VW ID. i wpisuje coś w swoim telefonie komórkowym – aktualizacja VW Over-the-Air

Potrzebna jest również aktywna umowa We Connect Start1, z której można korzystać bezpłatnie przez pierwsze trzy lata użytkowania pojazdu i która wnosi liczne korzyści do codziennego życia, np. wstępne klimatyzowanie pojazdu lub wyświetlanie stanu ładowania.

Umowa We Connect Start1 nie została aktywowana?

Więcej informacji na temat usługi i rejestracji można znaleźć na stronie We Connect Start1.

Co znajduje się w aktualizacji?

Oprogramowanie ID. w wersji 2.3 składa się z dwóch części. Podczas pierwszej aktualizacji oprogramowania udoskonalone zostanie zaawansowane sterowanie światłami przednimi oraz systemy wspomagające kierowcę. W przypadku pojazdów z wyświetlaczami przeziernymi zoptymalizowana zostanie interakcja pomiędzy sprzętem a oprogramowaniem. Obok dalszej poprawy osiągów i stabilności, druga aktualizacja oprogramowania zawiera nowe funkcje dla świateł ID., a także poprawki stylistyczne w systemie Infotainment.

Wizualizacja etapów aktualizacji w trybie Over-the-Air

Dzięki oprogramowaniu ID. w wersji 2.3 system Infotainment zyskuje nowy wygląd. Indywidualne rozwiązania, takie jak zmienione przyciski cyfrowe, dostosowane czcionki i zoptymalizowany układ menu funkcyjnego znacznie poprawiają czytelność i użyteczność systemu Infotainment. Przycisk strony głównej dostosowuje się teraz do sytuacji w danym kontekście, a jego wygląd może być indywidualnie zmieniany przez użytkownika. Oprócz logo Volkswagena dostępne są w tym celu także liczne flagi narodowe.

Kiedy nastąpi aktualizacja?

Nadeszła już lub wkrótce nadejdzie wiadomość e-mail, w której możesz wyrazić zgodę na pobranie aktualizacji oprogramowania ID. w wersji 2.3 w trybie Over-the-Air. Sprawdź skrzynkę odbiorczą dla adresu e-mail zapisanego w swoim Volkswagen ID. Nie czytaj wiadomości e-mail podczas jazdy.

Po wyrażeniu zgody otrzymanie aktualizacji przez Twój ID. może potrwać kilka tygodni, ponieważ oprogramowanie będzie wprowadzane sukcesywnie. Upewnij się, że Twój ID. ma stabilne połączenie z siecią przed rozpoczęciem jazdy i w jej trakcie.
Gdy tylko pakiet oprogramowania zostanie w pełni pobrany i będzie gotowy do zainstalowania, na wyświetlaczu systemu Infotainment pojawi się komunikat „Dostępna aktualizacja systemu”.

Jak przeprowadzić aktualizację

Samouczek wideo: Aktualizacja Over-the-Air

--:--

Ważne: Jeśli aplikacja We Connect ID. jest już zainstalowana i istnieje ważna umowa We Connect Start1, możesz pominąć pierwsze kroki i rozpocząć od kroku 4.

 1. Pobierz bezpłatnie aplikację We Connect ID. na swój smartfon. W zależności od systemu operacyjnego aplikację We Connect ID. dla systemu Android lub iOS znajdziesz w
  Google Play StoreOpens an external link lub App StoreOpens an external link.
 2. Zaloguj się do aplikacji za pomocą swojego identyfikatora Volkswagen i dodaj swój pojazd.
 3. Aktywuj swoją umowę We Connect Start1. Aby to zrobić, postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi w aplikacji.
 4. Dostępne aktualizacje są automatycznie pobierane podczas jazdy, jeśli samochód ID. jest w trybie online.
 5. Po zakończeniu jazdy wybierz dostępną aktualizację. Szczegółowe informacje na temat zawartości aktualizacji można znaleźć w części „Więcej informacji”.
 6. Podczas instalowania aktualizacji w trybie Over-the-Air nie można ładować samochodu ID. Dlatego należy zapewnić minimalny stan naładowania 50%, a następnie odłączyć wtyczkę ładowania. Teraz rozpocznij instalowanie aktualizacji. W zależności od wielkości aktualizacji może to zająć trochę czasu. Przed rozpoczęciem instalacji Twój ID. pokazuje w systemie Infotainment, czy muszą zostać spełnione dalsze warunki (np. zamknięcie okna). Aktualizacja rozpocznie się po opuszczeniu i zamknięciu pojazdu.
 7. W trakcie instalowania aktualizacji nie będzie można używać ani ładować samochodu ID.
 8. Po zakończeniu instalacji samochód ID. nawiązuje połączenie z Internetem.

Możesz teraz korzystać z nowych i ulepszonych funkcji. Volkswagen życzy Ci dalszej radości i udanej jazdy Twoim ID.

A man sits in the cockpit of his VW ID and looks at his infotainment system

Uwagi dotyczące bezpieczeństwa aktualizacji

Podczas aktualizacji kamery przedniej dla systemów wspomagania kierowcy systemy wspomagania kierowcy korzystające z kamery (np. Lane Assist, Travel Assist itd.) są niedostępne ze względów bezpieczeństwa od chwili rozpoczęcia pobierania aż do zakończenia instalacji. Twój ID. sygnalizuje to za pomocą ostrzeżeń i symboli na swoim wyświetlaczu. Z technicznego punktu widzenia stan ten można porównać do „śniegu na kamerze”, jaki być może już zaistniał podczas ostatniej zimy. Bezpieczeństwo jazdy Twoim ID. jest zatem zachowane. Po pomyślnym zainstalowaniu aktualizacji oprogramowania zakres funkcji systemów wspomagających kierowcę będzie ponownie dostępny i zoptymalizowany. Wyślemy Ci wiadomość e-mail, w której możesz wyrazić zgodę na otrzymywanie aktualizacji. Sprawdź skrzynkę odbiorczą dla adresu e-mail zapisanego w swoim Volkswagen ID. Prosimy nie dokonywać potwierdzenia podczas jazdy.

Najczęściej zadawane pytania
– aktualizacja oprogramowania
w trybie Over-the-Air

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

1.
Aby korzystać z usług We Connect Start, należy posiadać konto użytkownika Volkswagen ID i zalogować się w We Connect Start za pomocą nazwy użytkownika i hasła. Ponadto należy zawrzeć online odrębną umowę We Connect Start z Volkswagen AG. Po przekazaniu pojazdu masz 90 dni na jego zarejestrowanie za pośrednictwem aplikacji We Connect ID. (dostępnej w App Store i Google Play Store) oraz do korzystania z usług We Connect Start przez cały uzgodniony okres bezpłatny. Korzystanie z mobilnych usług online We Connect Start jest możliwe dzięki zintegrowanemu połączeniu internetowemu. Naliczane w związku z tym koszty transmisji danych na terenie Europy w ramach zasięgu sieci będą ponoszone przez Volkswagen AG za wyjątkiem „Radia internetowego” i „Hotspotu Wi-Fi”. Aby korzystać z usług „Radio internetowe” i „Hotspot Wi-Fi”, można nabywać płatne pakiety danych od partnerskiego operatora telefonii komórkowej Cubic Telecom i korzystać z nich na obszarze działania sieci wielu krajów europejskich. Informacje dotyczące cen i obsługiwanych krajów znajdują się na stronie https://vw.cubictelecom.com. Alternatywnie można korzystać z „Radia internetowego” i „Hotspotu Wi-Fi” za pośrednictwem mobilnego urządzenia końcowego (np. smartfona) z funkcją mobilnego hotspotu Wi-Fi. W tym przypadku odpowiednie usługi są dostępne tylko na podstawie istniejącej lub zawartej odrębnej umowy z operatorem telefonii komórkowej i tylko w ramach zasięgu danej sieci komórkowej. Wymiana danych za pośrednictwem Internetu w ramach pakietów danych w zależności od taryfy telefonii komórkowej, a w szczególności w przypadku korzystania z usługi za granicą, może wiązać się z naliczaniem dodatkowych opłat (np. opłat roamingowych). Aby korzystać z bezpłatnej aplikacji We Connect ID., potrzebujesz smartfona z odpowiednim systemem operacyjnym iOS lub Android oraz karty SIM z opcją transmisji danych z istniejącą lub odrębną umową zawartą z operatorem telefonii komórkowej między Tobą a operatorem telefonii komórkowej. Dostępność opisanych w pakietach pojedynczych usług może być różna w zależności od wyposażenia, pojazdu i kraju. Usługi te są dostępne przez uzgodniony okres obowiązywania umowy, w czasie którego ich treść może ulegać zmianie. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.connect.volkswagen-we.com i u partnera Volkswagen. Informacje dotyczące warunków taryfy za usługi komórkowe są dostępne u operatorów sieci komórkowych.
 • Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne, nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 556(1)§2 Kodeksu cywilnego. Volkswagen zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia  mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia i opisy mają wyłącznie charakter poglądowy i mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następuje w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie  prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen.  

  Prezentowane ceny są wyłącznie cenami rekomendowanymi i obejmują podatek VAT (23%).  

  Z uwagi na ograniczenia technik drukarskich lub parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany, kolory przedstawione w niniejszym materiale mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów.  

  Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronie Recykling samochodów.

  Montaż akcesoriów w pojeździe może mieć wpływ na poziom zużycia paliwa/energii, emisję CO2 lub zasięg oraz może nastąpić najwcześniej po pierwszej rejestracji pojazdu, wyłącznie na Państwa życzenie.

  Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151.  Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa/energii, emisji CO2 lub zasięgu są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP.

  Zasięg dla samochodów elektrycznych lub zasięg w trybie elektrycznym dla hybryd typu Plug-In może się różnić w zależności od wersji i wyposażenia oraz zamontowanych akcesoriów. W praktyce rzeczywisty zasięg różni się w zależności od stylu jazdy, prędkości, korzystania z dodatkowych odbiorników energii, temperatury zewnętrznej, liczby pasażerów, obciążenia ładunkiem i topografii terenu.  

  Systemy bezpieczeństwa działają wyłącznie w ramach ich technologicznych granic i nadal niezbędne jest zachowanie należytej ostrożności przez kierowcę. Kierowca musi być w każdej chwili gotowy do przejęcia kontroli nad pojazdem. Systemy wspomagające nie zwalniają go z odpowiedzialności za zachowanie szczególnej ostrożności. Sprawdź szczegóły korzystania z Volkswagen WeConnect na stronie www.  

  Leasing dla przedsiębiorców. Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego.

  Kredyt EasyDrive - Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 13,64%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 103873 zł, całkowita kwota do zapłaty 150216 zł, oprocentowanie zmienne 9,30%, całkowity koszt kredytu 46343 zł (w tym: prowizja  0 zł, odsetki 35558 zł, ubezpieczenie komunikacyjne na 1. rok 3807 zł, ubezpieczenie spłaty kredytu 6978 zł), 48 miesięcznych rat równych po 1607 zł; rata finalna 73087 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 7.07.2022 r. na reprezentatywnym przykładzie. Kredyt na wybrane modele Volkswagen Samochody Osobowe z rocznika 2022 przy skorzystaniu z ubezpieczenia komunikacyjnego i ubezpieczenia spłaty kredytu oferowanych przez Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy Sp. z o.o. Niniejsza informacja nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego. Dostępność i warunki produktu mogą ulec zmianie. Warunki produktu określa umowa.  Raty leasingu "Jak Abonament" dla parametrów: 15% opłaty wstępnej, okres finansowania 48 miesięcy, limit roczny 20 000 km.  

  Volkswagen zwraca uwagę, że pewna liczba modeli Volkswagen ID. wyprodukowanych w Chinach została sprowadzona na rynki międzynarodowe nieoficjalnymi kanałami poza autoryzowaną siecią Volkswagena.  Nieautoryzowani sprzedawcy wprowadzają klientów w błąd twierdząc, że oferowane przez nich modele Volkswagen ID. są objęte międzynarodową gwarancją. Volkswagen wskazuje, że pojazdy wyprodukowane w Chinach, na rynek chiński nie są objęte międzynarodową gwarancją, w tym również obejmującą Europejski Obszar Gospodarzy. Z uwagi na powyższe, wszystkie wymagania dotyczące naprawy i serwisowania, w tym korzystania z gwarancji i dobrej woli, nie mogą być podejmowane przez autoryzowanych dealerów lub jakikolwiek autoryzowany zakład serwisowy marki Volkswagen na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy nie mogą również zapewnić klientom Oryginalnych Części Volkswagen dla modeli sprzedawanych wyłącznie w Chinach, takich jak Volkswagen ID.6.  Klienci, którzy zdecydują się na zakup pojazdów za pośrednictwem nieautoryzowanych kanałów, powinni mieć świadomość, że oprócz braku możliwości serwisowania , gwarancji i dostaw części zamiennych, pojazdy te są wyposażone w wersję oprogramowania przeznaczoną na inny rynek. Podobnie jak w przypadku gwarancji i serwisu, nie może być ono obsługiwane przez dealerów Volkswagena. Dodatkowo, nieoficjalnie importowane modele ID. zostały  wyprodukowane wyłącznie na warunki rynku chińskiego. Nie są więc homologowane na inne rynki ani dostosowane do ich specyficznych wymagań. Nie posiadają więc europejskiej homologacji i certyfikatu zgodności (CoC).  Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy pozostają zaangażowani w sprawy klientów, dlatego prosimy o zachowanie najwyższej ostrożności i ponownego przemyślenia zakupu modelu Volkswagen ID. za pośrednictwem nieoficjalnych kanałów. Zalecamy klientom wizytę u autoryzowanych dealerów w celu zapoznania się z najnowszą ofertą dostępnych modeli samochodów marki Volkswagen, które są oficjalnie dopuszczone do sprzedaży na danym rynku i posiadają ustaloną gwarancję oraz wsparcie serwisowe. Volkswagen i oficjalny dostawca chętnie zorganizują kontakt z autoryzowanymi dealerami.