Produkcja elektrycznych samochodów na trzech kontynentach
Produkcja elektrycznych samochodów na trzech kontynentach
Produkcja elektrycznych samochodów na trzech kontynentach
Produkcja elektrycznych samochodów na trzech kontynentach
Rozwój

Produkcja elektrycznych samochodów na trzech kontynentach

Rozwój

Produkcja elektrycznych samochodów na trzech kontynentach

Volkswagen zwiększa swoje moce produkcyjne w związku z ofensywą w dziedzinie modeli elektrycznych. Od końca 2019 roku elektryczne auta nowej generacji będą powstawały w Europie, Azji oraz w Chattanooga w USA.

Rodzina nowych modeli ID. optymalnie wykorzystuje możliwości elektrycznych samochodów. Od końca 2019 r. Volkswagen będzie produkować auta elektryczne nowej generacji w Europie, Azji i w zakładzie Chattanooga w USA.

Podczas targów samochodowych w Detroit Prezes Zarządu Koncernu, Herbert Diess, ogłosił decyzję o podjęciu produkcji elektrycznych samochodów w zakładzie w Chattanooga. „USA to jedno z najważniejszych miejsc dla całego przemysłu samochodowego. Podjęcie produkcji elektrycznych aut przez zakład w Chattanooga to istotny element strategii wzrostu Volkswagena w Ameryce Północnej. Zamierzamy w najbliższych latach znacznie zwiększyć nasz udział w rynku”, powiedział szef koncernu.

www.youtube.com/watch?v=w7zjO26Qiwc

Zakład w Chattanooga
Volkswagen zainwestuje 800 milionów dolarów amerykańskich (około 700 milionów euro) w zakład w Chattanooga i stworzy tam około 1000 nowych miejsc pracy.

8 zakładów produkujących auta na platformie MEB do 2022 roku

Zwiększając moce produkcyjne koncern z determinacją kontynuuje ofensywę w dziedzinie samochodów elektrycznych. Volkswagen zainwestował 800 milionów dolarów amerykańskich (około 700 milionów euro) w fabrykę w Chattanooga tworząc około tysiąca nowych miejsc pracy; kolejne powstaną u regionalnych kooperantów. Pierwszy elektryczny samochód ma zjechać z taśmy produkcyjnej w Chattanooga w 2022 roku.

Fabryka ta jest jedną z wielu znajdujących się na różnych kontynentach, w których będą powstawały samochody konstruowane na modułowej platformie MEB Volkswagena przeznaczonej do aut elektrycznych. Już pod koniec 2019 roku produkcja kompaktowego modelu ID. rozpocznie się w Niemczech, w Zwickau. Również fabryki w Emden i w Hanowerze mają w przyszłości wytwarzać pojazdy zasilane energią elektryczną i razem z zakładem w Zwickau utworzą największy w Europie zespół produkujący tego rodzaju auta. W Chinach, w Anting/Szanghaj oraz w Foshan, powstają dwa kolejne zakłady, mają one rozpocząć produkcję w 2020 roku. Jako miejsca produkcji samochodów elektrycznych przewidziano także Drezno i Pragę.

Łącznie do 2022 roku Volkswagen będzie dysponował ośmioma fabrykami wytwarzającymi elektryczne samochody nowej generacji skonstruowane na platformie MEB.

Elektryczne auta dla wszystkich

Pierwszym samochodem zasilanym energią elektryczną powstającym w zakładach Chattanooga będzie SUV o nazwie ID. CROZZ. Na amerykański rynek przeznaczono także model ID. BUZZ nawiązujący do legendarnego Bulli. Obydwa samochody należą do nowej rodziny ID. Volkswagena i w pełni wykorzystują wszelkie zalety jakie zapewnia napęd elektryczny. Auta w niego wyposażone mają m.in. duży zasięg, obszerne wnętrze, odznaczają się dużą dynamiką i zapewniają nowy poziom komunikacji cyfrowej. Volkswagen to samochody dostępne dla wszystkich. Zgodnie z tą tradycją tworzymy również nowe modele elektryczne”, stwierdził Scott Keogh, CEO Volkswagen Group of America. Oprócz pojazdów z napędem elektrycznym w Chattanooga nadal będą wytwarzane modele Atlas i Passat (w Tennessee).

Mapa MEB
ID. CROZZ
ID. CROZZ
ID. BUZZ
ID. BUZZ
VW Atlas

VW Atlas

Volkswagen chce upowszechnić samochody elektryczne wśród jak największej liczby ludzi, dlatego podjął największą w przemyśle samochodowym ofensywę w tej dziedzinie. W kolejnych latach na rynku pojawi się ponad 20 modeli wyposażonych w napęd wyłącznie elektryczny. Najpóźniej w 2025 roku koncern zamierza sprzedawać na świecie milion takich aut rocznie. Łącznie w technologie przyszłości Volkswagen zainwestuje do 2023 roku 11 miliardów euro, z tego 9 miliardów w samochody elektryczne.

Ups!!!

Twoja przeglądarka wydaje się być nieaktualna przez to nasza strona może nie wyświetlać się dobrze u Ciebie.

Zalecane przeglądarki:

  • Chrome od wersji 68 
  • Safari od wersji 11 
  • Firefox od wersji 61 
  • Edge od wersji 42 
  • Opera od wersji 55
  • Samsung IE od wersji 7.2

Zalecamy aktualizację przeglądarki internetowej!

Dziękujemy za wizytę,

Zespół Volkswagen