Podwyżka wynagrodzeń dla wszystkich pracowników Volkswagen Poznań
Podwyżka wynagrodzeń dla wszystkich pracowników Volkswagen Poznań
Podwyżka wynagrodzeń dla wszystkich pracowników Volkswagen Poznań
Podwyżka wynagrodzeń dla wszystkich pracowników Volkswagen Poznań

Podwyżka wynagrodzeń dla wszystkich pracowników Volkswagen Poznań

Podwyżka wynagrodzeń dla wszystkich pracowników Volkswagen Poznań

30.06.2021

 • Od 1 lipca 2021 r. rosną wynagrodzenia w Volkswagen Poznań
 • Pensje wyższe o wskaźnik inflacji na rok 2021, czyli o 3,1%
 • Rośnie również wartość wyliczanych od podstawy wynagrodzenia bonusów i premii

Poznań, 30 czerwca 2021 r. Zgodnie z porozumieniem zawartym przez zarząd Volkswagen Poznań z partnerem społecznym OM NSZZ Solidarność i w ramach szerszego pakietu świadczeń finansowych, z dniem 1 lipca 2021 r. wynagrodzenia w zakładach Volkswagen Poznań wzrastają o 3,1%.

W myśl porozumienia z dnia 25.06.2020, jego strony, czyli OM NSZZ Solidarność i zarząd Volkswagen Poznań uzgodniły, że stawki wynagrodzenia zasadniczego zawarte w „Tabeli wynagrodzeń zasadniczych VWP” z dniem 1 lipca 2021 r. ulegają podwyższeniu o najbardziej aktualny prognozowany poziom inflacji na rok 2021 ogłoszony przez NBP. Poziom ten obecnie wynosi 3,1% i o tyle wzrastają płace w Volkswagen Poznań.

„Dbamy o naszych pracowników oferując im nie tylko atrakcyjne wynagrodzenie, ale także atrakcyjne benefity pozafinansowe. To pozwala na utrzymanie najlepszych pracowników w szeregach spółki ale też przyciąga nowych kandydatów. Cieszy mnie szczególnie fakt, że wzrost wynagrodzeń udało nam się zapewnić pomimo wielu wyzwań, z którymi się dzisiaj mierzymy” mówi Jolanta Musielak, członek zarządu ds. personalnych i organizacji Volkswagen Poznań.

„W obecnej sytuacji podniesienie płac wynikające z naszego porozumienia to bardzo dobra wiadomość dla wszystkich pracowników Volkswagen Poznań” – mówi Piotr Olbryś, przewodniczący OM NSZZ Solidarność Volkswagen Poznań i dodaje „mamy także zagwarantowane, że w drugiej połowie tego roku ponownie usiądziemy do stołu i rozpoczniemy negocjacje płacowe na kolejne lata.”

Wyższe wynagrodzenie zasadnicze wpływa również bezpośrednio na wysokość wyliczanych od podstawy wynagradzania bonusów i premii. Pracownicy Volkswagen Poznań liczyć mogą na następujące dodatki: bonus wakacyjny w wysokości 100% wynagrodzenia zasadniczego, bonus świąteczny w wysokości do 70% wynagrodzenia zasadniczego, premie roczne, dodatki nocne, zmianowe i stanowiskowe oraz na pakiet świadczeń niefinansowych, np. stały dostęp do opieki medycznej i specjalistów w przychodniach zakładowych, czy pakiet medyczny PZU.

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

 • Dane na podstawie świadectw homologacji typu. Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151. WLTP zapewnia bardziej rygorystyczne warunki badania i bardziej realistyczne wartości zużycia paliwa i emisji CO2 w porównaniu do stosowanej to tej pory metody NEDC. Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa i emisji CO2 są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP.

  Więcej informacji na temat WLTP na stronie: www.volkswagen.pl/pl/wltp.html

  Montaż akcesoriów w pojeździe może mieć wpływ na poziom zużycia paliwa/energii, emisję CO2 lub zasięg w przypadku samochodów elektrycznych lub hybryd oraz może nastąpić najwcześniej po pierwszej rejestracji pojazdu, wyłącznie na Państwa życzenie.

  Zasięg dla samochodów elektrycznych lub zasięg w trybie elektrycznym dla hybryd typu Plug-In może się różnić w zależności od wersji i wyposażenia oraz zamontowanych akcesoriów. W praktyce rzeczywisty zasięg różni się w zależności od stylu jazdy, prędkości, korzystania z dodatkowych odbiorników energii, temperatury zewnętrznej, liczby pasażerów, obciążenia ładunkiem i topografii terenu.

  Podane ceny obejmują podatek VAT (23%). 

  Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 5561§2 Kodeksu cywilnego.

  Volkswagen Osobowe zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne, dostępne za dopłatą. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następują w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie informacje prezentowane na stronie są aktualne na dzień ich zamieszczania. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen Osobowe.

  Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów marki Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji (t.j. D z.U. z 2020 r., poz. 256). Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronach: https://www.volkswagen.pl/pl/swiat-volkswagena/ochrona-srodowiska.html