Stacje ładowania GreenWay dostępne w serwisie „We Charge” Volkswagena

Stacje ładowania GreenWay dostępne w serwisie „We Charge” Volkswagena

Stacje ładowania GreenWay dostępne w serwisie „We Charge” Volkswagena

30.07.2020

 • posiadacze modeli z rodziny ID. będą mogli w przyszłości, za pośrednictwem aplikacji Volkswagena „We Charge”, korzystać z ponad 100.000 punktów ładowania w Europie
 • aplikacja „We Charge” zapewnia m.in. informacje o cenie energii elektrycznej i o  dostępności ładowarki w danej chwili (wolna/zajęta)
 • w aplikacji można zdecydować się na jedną z trzech taryf – Free, Go lub Plus
 • wszystkie osoby, które zdecydują się na zakup ID.3 1ST, otrzymają rok bezpłatnego zasilania samochodu energią elektryczną do 2.000 kWh lub do wartości 2.780 zł

Za pośrednictwem aplikacji Volkswagena „We Charge”, klienci będą mogli w przyszłości korzystać z ponad 100.000 punktów ładowania w Europie – w dalszej perspektywie ma ich powstać 150.000. W ramach aplikacji „We Charge” swoje stacje ładowania udostępni także GreenWay, największa sieć szybkiego ładowania samochodów elektrycznych w Europie Środkowej i Wschodniej.

Volkswagen do elektromobilności podchodzi wielopłaszczyznowo, inwestując nie tylko w rozwój portfolio modelowego pod kątem nowych aut elektrycznych, ale i w ułatwianie procesu ładowania takich samochodów. Poza inwestycjami infrastrukturalnymi czy oferowaniem wallboxów ID. Charger, marka chce ułatwić ładowanie samochodów elektrycznych na dostępnych publicznie stacjach za pośrednictwem aplikacji We Charge. Aplikacja zapewnia m.in. informacje o cenie energii i dostępności ładowarki w danej chwili (wolna/zajęta). Inteligentny system wyznaczania trasy przejazdu dostępny dla użytkowników aplikacji wskazuje zarówno dostępność punktów, jak i najlepszą strategię ładowania, co ułatwia planowanie zwłaszcza dalszych podróży. Także kierowcy korzystający z usługi ID. Charger Connect/Pro, czyli z wallboxów Volkswagena, które umożliwiają ładowanie akumulatora w domu, otrzymają poprzez We Charge dostęp do aplikacji i dodatkowych przydatnych usług internetowych, jak statystyki ładowania czy zarządzanie dostępem do ładowarki.

Aplikacja We Charge będzie łącznikiem z nowym Volkswagenem ID.3. Przy jej pomocy będzie można sprawdzić aktualny zasięg pojazdu, zaprogramować optymalną temperaturę we wnętrzu samochodu, czy znaleźć najbliższą stację ładowania. Ponadto w aplikacji będzie można zdecydować się na wykupienie jednej z trzech taryf: Free, Go lub Plus. W każdym z tych wariantów klienci ID.3 ładować będą mogli swoje auta na stacji GreenWay. Taryfy dopasowano do potrzeb różnych grup użytkowników. Podstawowa taryfa We Charge Free nie wymaga wnoszenia opłaty miesięcznej. Zapewnia ona podstawowy serwis z wykorzystaniem tylko jednej karty i jest przeznaczona przede wszystkim dla tych kierowców aut elektrycznych, którzy rzadko korzystają z publicznych stacji ładowania. Taryfa We Charge Go oferuje korzystniejsze ceny za każde pojedyncze ładowanie samochodu i okazuje się szczególnie atrakcyjna dla kierowców, którzy regularnie ładują auta na ogólnodostępnych stacjach. We Charge Plus to z kolei taryfa dla tych wszystkich, którzy dużo podróżują – dzięki niej, np. na stacjach IONITY w Niemczech zapłacą oni tylko 30 eurocentów za 1 kWh. Tacy kierowcy będą mogli więc korzystać z europejskich stacji szybkiego ładowania w bardzo korzystnych cenach.

„Zależało nam na tym, aby osoby, które jeździć będą autami z rodziny ID. mogły w łatwy sposób korzystać z publicznych punktów ładowania samochodów w Polsce. Od początku wiedzieliśmy, że na dzień dzisiejszy GreenWay posiada zdecydowanie najwięcej stacji ładowania w naszym kraju. Cieszymy się, że z tych stacji będą mogli korzystać użytkownicy aplikacji We Charge.” –  tłumaczy Michał Świtaj, koordynator ds. elektromobilności marki Volkswagen.

„Bardzo się cieszymy, że nasze sieć została wybrana przez wiodącego producenta samochodów, jakim jest Volkswagen. Od początku realizacji naszej strategii zakładaliśmy, że upowszechnienie się samochodów elektrycznych wymaga stworzenia rozbudowanej infrastruktury ładowania. Pojawienie się pojazdów z rodziny ID pokazuje, że rynek ten dynamicznie się rozwija, a samochody elektryczne będą coraz częściej widziane na naszych drogach.” – mówi Rafał Czyżewski, prezes zarządu GreenWay Polska.

Przypomnijmy, że wszystkie osoby, które zdecydują się na zakup ID.3 1ST, otrzymają rok bezpłatnego zasilania samochodu energią elektryczną do 2.000 kWh lub do wartości 2.780 zł. Oferta dotyczy wszystkich publicznych stacji ładowania, na których działa aplikacja We Charge Volkswagena oraz w europejskiej sieci stacji IONITY.

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

 • Dane na podstawie świadectw homologacji typu. Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151. WLTP zapewnia bardziej rygorystyczne warunki badania i bardziej realistyczne wartości zużycia paliwa i emisji CO2 w porównaniu do stosowanej to tej pory metody NEDC. Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa i emisji CO2 są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP.

  Więcej informacji na temat WLTP na stronie: www.volkswagen.pl/pl/wltp.html

  Montaż akcesoriów w pojeździe może mieć wpływ na poziom zużycia paliwa/energii, emisję CO2 lub zasięg w przypadku samochodów elektrycznych lub hybryd oraz może nastąpić najwcześniej po pierwszej rejestracji pojazdu, wyłącznie na Państwa życzenie.

  Zasięg dla samochodów elektrycznych lub zasięg w trybie elektrycznym dla hybryd typu Plug-In może się różnić w zależności od wersji i wyposażenia oraz zamontowanych akcesoriów. W praktyce rzeczywisty zasięg różni się w zależności od stylu jazdy, prędkości, korzystania z dodatkowych odbiorników energii, temperatury zewnętrznej, liczby pasażerów, obciążenia ładunkiem i topografii terenu.

  Podane ceny obejmują podatek VAT (23%). 

  Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 5561§2 Kodeksu cywilnego.

  Volkswagen Osobowe zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne, dostępne za dopłatą. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następują w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie informacje prezentowane na stronie są aktualne na dzień ich zamieszczania. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen Osobowe.

  Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów marki Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji (t.j. D z.U. z 2020 r., poz. 256). Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronach: https://www.volkswagen.pl/pl/swiat-volkswagena/ochrona-srodowiska.html