Logo Volkswagena w salonie Volkswagena

Informacje dotyczące silników wysokoprężnych EA189

Sprawdź, czy twój samochód jest objęty akcją.

Sprawdź, czy twój samochód jest objęty akcją.

Wprowadź numer identyfikacyjny samochodu (VIN)

Pamiętaj: Weryfikacja potwierdza tylko, czy twój samochód marki Volkswagen lub Volkswagen Samochody Dostawcze jest objęty akcją fabryczną dotyczącą NOx. W wyszukiwaniu tym nie są uwzględniane samochody sprzedane w USA bądź Kanadzie. Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt z naszym działem obsługi klienta.

Czym jest VIN?

VIN to unikatowy numer identyfikacyjny samochodu. Ten 17-cyfrowy numer można znaleźć w części E dowodu rejestracyjnego, tzn. w twoim dokumencie rejestracyjnym i w dolnej części przedniej szyby w twoim samochodzie.

Prezentacja miejsca na przedniej szybie w samochodzie VW, w którym umieszczony jest numer VIN
Na przedniej szybie
Prezentacja numeru VIN samochodu Volkswagen w części E w dowodzie rejestracyjnym
W Części E w dowodzie rejestracyjnym

Każdy klient jest dla nas ważny

Akcja fabryczna dotycząca silników wysokoprężnych to coś więcej niż same silniki. Dotyczy ona każdego klienta. Dlatego też pomyślnie zmodyfikowaliśmy setki tysięcy samochodów Volkswagen. Ale kryje się za tym coś więcej: zajmowaliśmy się projektowaniem, testowaniem i weryfikowaniem. Każde nasze rozwiązanie techniczne przeszło cały szereg testów i zostało zatwierdzone przez niemiecki Federalny Urząd ds. Ruchu Drogowego (KBA).

To oznacza, że teraz możemy zmodyfikować każdy objęty akcją silnik wysokoprężny. W najbliższej przyszłości informację o tym fakcie otrzymają wszyscy klienci Volkswagen, których samochody nie zostały do tej pory zmodyfikowane. Mocno doceniamy waszą cierpliwość i lojalność wobec naszej marki. W przyszłości będziemy nieustannie pracować, aby jeszcze bardziej wzmocnić waszą wiarę w markę Volkswagen. A w pełni zadowoleni będziemy dopiero wówczas, gdy nasi klienci będą w 100% usatysfakcjonowani ze swoich produktów Volkswagen.

Ponieważ każdy klient jest dla nas ważny.

Aktualne informacje dla klienta

Ta strona zawiera wszystkie najnowsze informacje, wiadomości prasowe i oficjalne stanowisko dotyczące aktualnego rozwoju kwestii silników wysokoprężnych stosowanych w samochodach marki Volkswagen.

Pytania i odpowiedzi

Na tej stronie zamieszczono pytania i odpowiedzi na bieżące kwestie w marce Volkswagen. Informacje te są regularnie aktualizowane i dotyczą tylko aktualnie prowadzonych testów dotyczących nieprawidłowych wartości CO2 w poszczególnych modelach samochodów i rozwiązań technicznych związanych z NOx.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące NOx

Najczęściej zadawane pytania dotyczące CO2

Fakty dotyczące emisji silników wysokoprężnych

W naszych filmach opowiemy o wszystkich ważnych faktach: od działania logiki przełączania i planowanych poprawkach aż po uzgodnienie spotkania z partnerem Volkswagen.

--:--
Spaliny silnika wysokoprężnego po wykonaniu akcji

W tym filmie pokażemy krok po kroku, w jaki sposób eliminowane są substancje szkodliwe ze spalin produkowanych przez silnik wysokoprężny, co zapewnia spełnienie wymogów prawnych obowiązujących na rynkach międzynarodowych. 
--:--
Do czego służy układ sterowania silnika?

Dowiedz się, dlaczego w samochodzie włączany jest specjalny tryb stanowiska kontrolnego, który aktywuje określony profil służący do
badania emisji spalin, gdy samochód znajduje się na stanowisku do badania spalin.
--:--
Poprawki dotyczące kwestii spalin silnika wysokoprężnego

Dowiedz się, jakie działania są podejmowane i jakich rodzajów silników dotyczą. Dzięki temu uzyskasz informacje, czy wystarczy po prostu zainstalować nowe oprogramowanie służące do sterowania pracą silnika, czy też konieczne jest wdrożenie rozwiązań technicznych.

--:--
W jaki sposób umówić się na spotkanie

Dowiedz się, kiedy możesz się umówić na wizytę w celu bezpłatnej modyfikacji twojego samochodu i co dla ciebie jako klienta oznacza akcja serwisowa.

Kontakt

Masz jakiekolwiek pytania dotyczące bieżącej sytuacji firmy Volkswagen lub statusu swojego samochodu? Nasi pracownicy z działu obsługi klienta chętnie pomogą.

801 200 400 - Samochody Osobowe Volkswagen
801 200 600 - Samochody Dostawcze Volkswagen
61 628 57 12 - Dla Klientów znajdujących się poza granicami Polski
customer@care.volkswagen.plOpens a mail link

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

 • Dane na podstawie świadectw homologacji typu. Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151. WLTP zapewnia bardziej rygorystyczne warunki badania i bardziej realistyczne wartości zużycia paliwa i emisji CO2 w porównaniu do stosowanej to tej pory metody NEDC. Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa i emisji CO2 są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP.

  Więcej informacji na temat WLTP na stronie: www.volkswagen.pl/pl/wltp.html

  Montaż akcesoriów w pojeździe może mieć wpływ na poziom zużycia paliwa/energii, emisję CO2 lub zasięg w przypadku samochodów elektrycznych lub hybryd oraz może nastąpić najwcześniej po pierwszej rejestracji pojazdu, wyłącznie na Państwa życzenie.

  Zasięg dla samochodów elektrycznych lub zasięg w trybie elektrycznym dla hybryd typu Plug-In może się różnić w zależności od wersji i wyposażenia oraz zamontowanych akcesoriów. W praktyce rzeczywisty zasięg różni się w zależności od stylu jazdy, prędkości, korzystania z dodatkowych odbiorników energii, temperatury zewnętrznej, liczby pasażerów, obciążenia ładunkiem i topografii terenu.

  Podane ceny obejmują podatek VAT (23%). 

  Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 5561§2 Kodeksu cywilnego.

  Volkswagen Osobowe zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne, dostępne za dopłatą. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następują w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie informacje prezentowane na stronie są aktualne na dzień ich zamieszczania. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen Osobowe.

  Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów marki Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji (t.j. D z.U. z 2020 r., poz. 256). Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronach: https://www.volkswagen.pl/pl/swiat-volkswagena/ochrona-srodowiska.html