Rowerem po Szwajcarskiej… Saksonii!
Rowerem po Szwajcarskiej… Saksonii!
Rowerem po Szwajcarskiej… Saksonii!
Rowerem po Szwajcarskiej… Saksonii!
Lato - Szykuj się do podróży

Rowerem po Szwajcarskiej… Saksonii!

Lato - Szykuj się do podróży

Rowerem po Szwajcarskiej… Saksonii!

Lubisz aktywnie spędzać czas? Zdecyduj się na wycieczkę rowerową po urokliwym regionie Niemiec – Szwajcarskiej Saksonii. Jeśli Twój organizm potrzebuje kontaktu z przyrodą, aby wypocząć, ta trasa z pewnością zachwyci Cię swoimi walorami. Zapierające dech w piersiach panoramy, wodospad, niezwykłe skały z piaskowca… Poznaj urokliwe zakątki Szwajcarskiej Saksonii, ciesząc się świeżością leśnego powietrza.

Lubisz aktywnie spędzać czas? Zdecyduj się na wycieczkę rowerową po urokliwym regionie Niemiec – Szwajcarskiej Saksonii. Jeśli Twój organizm potrzebuje kontaktu z przyrodą, aby wypocząć, ta trasa z pewnością zachwyci Cię swoimi walorami. Zapierające dech w piersiach panoramy, wodospad, niezwykłe skały z piaskowca… Poznaj urokliwe zakątki Szwajcarskiej Saksonii, ciesząc się świeżością leśnego powietrza.

  1. Rowerem po Szwajcarskiej… Saksonii!

Choć nazwa tego regionu może być myląca, Szwajcarska Saksonia jest położona we wschodniej części Niemiec na granicy z Polską i Czechami, wśród Gór Połabskich. Ten obszar pokrywają pagórki o średniej wysokości ok. 500 m n.p.m., z których rozciągają się piękne widoki. Znajduje się tu też wiele urokliwych zamków i twierdz - w tym najsłynniejsza Twierdza Königstein Augusta II Mocnego, elektora Saskiego, który urządzał w niej słynne bale goszczące gości z całego dworu.

Przygotuj się do drogi

Całą wycieczkę warto rozpocząć i zakończyć w malowniczej miejscowości Bad Schandau, którą z łatwością możesz objechać dookoła, poznając przy tym wszystkie atrakcje.

Zanim
wyruszysz, dobrze przygotuj się do tej kilkugodzinnej trasy.
 
AKCESORIA VOLKSWAGEN

Zacznij od wyboru odpowiedniego roweru, wyposażonego w wygodne siodełko oraz opony z dobrym bieżnikiem. Nie masz takiego?

Jeśli masz już rower to koniecznie sprawdź jego stan techniczny: od poziomu ciśnienia, stanu opon, przez sprawność hamulców i przerzutek, aż po nasmarowanie łańcucha.

Pamiętaj o prowiancie na cały dzień. Idealne okażą się przekąski w postaci orzechów i batoniki proteinowe, które dodadzą Ci sił i nie będą wymagały zatrzymywania się. Do tego zabierz ze sobą duże ilości wody. Na trasie przydadzą się także mapy (pamiętaj o aktualizacji tych w swoim telefonie), a na wszelki wypadek dobrze mieć ze sobą apteczkę.

Plan trasy

W Bad Schandau (oddalonym o ok. 35 km od Drezna) warto zatrzymać się na dłużej. Jest to spokojna i nieduża miejscowość uzdrowiskowa, zamieszkała przez ok. 3 tys. mieszkańców.  Z centrum miasteczka wyrusza specjalny, zabytkowy tramwaj, którego trasa przebiegająca wzdłuż lasu prowadzi swych pasażerów do urokliwego wodospadu Lichtenhainer. Po powrocie do Bad Schandau warto pojechać w kierunku miejscowości Konigstein. Możesz urozmaicić swoją podróż wybierając transport rzeką jednym z urokliwych historycznych parostatków kołowych.

Gdy dotrzesz do Konigstein, koniecznie zobacz zabytkową twierdzę górującą nad miasteczkiem. Kompleks należący niegdyś do polskiego króla Augusta II Mocnego jest największym tego typu obiektem w Europie. Ponadto, właśnie ten władca rozkazał zbudowanie gigantycznej, ozdobnej beczki na wino o pojemności ok. 200 l. Napojem częstował swych gości podczas przyjęć, które często wydawał. Samą salę balową w pałacyku króla można podziwiać do dzisiaj.

Plan trasy
Wyrusz wzdłuż rzeki Łaby, a Twoim oczom ukażą się piękne, zielone połacie łąk. Do tego świeży powiew wilgotnego powietrza z pewnością wprawi Cię w dobry nastrój!
balkon Saksonii

Ten szlak poprowadzi Cię do największego miasta na trasie – Pirny. To w nim znajduje się rzekomy, zabytkowy dom znanego malarza Canaletto, który uwieczniony na obrazie „Rynek w Pirnie” rozsławił to miasto. By podziwiać panoramę, warto udać się na Zamek Sonnenstein znajdujący się kilka kroków od rynku, a także przejechać mostem na drugą stronę rzeki Łaby.

Następnie kieruj się w stronę miejscowości Lohmen i dalej Bastei, w którym czeka na Ciebie kolejna atrakcja turystyczna – balkon Saksonii. Są to skały połączone z ruinami średniowiecznego zamku z widokiem na Łabę. Bastei znajduje się 194 m nad poziomem rzeki, a krajobraz powstał w wyniku erozji wodnej ponad milion lat temu.

Stamtąd warto pojechać dalej w stronę miejscowości Hohnstein, w której znajduje się malowniczo położony na skalistym wzgórzu średniowieczny zamek obronny. Jadąc dalej drogą lokalną, prowadzącą przez wieś Gossdorf, poznasz ciche i urocze zakątki Szwajcarii Saksońskiej. Przemierzając tę trasę rowerem z pewnością nie raz zatrzymasz się, aby napawać się widokiem malowniczych krajobrazów.

Warto też wyróżnić te miejsca, które idealnie nadadzą się do zrobienia postoju np. na posiłek. Jednym z nich jest wodospad Lichtenhainer na trasie do Kuhstallstraß, którego widok zapiera dech w piersiach, i w okolicy którego z pewnością uda Ci się odnaleźć wolną ławkę. Innym miejscem wartym krótkiej pieszej wędrówki i chwili na zatrzymanie się jest Kuhstall – niezwykle uformowana grota, prowadząca do punktu z zachwycającym widokiem na okolicę.

Pomocne rozwiązania w podróży rowerowej

Jest to trasa, która dostarczy Ci niezwykłych wrażeń, jednocześnie będąc doskonałą okazją do wypoczynku. Z drugiej strony powinieneś też zadbać o swój komfort i bezpieczeństwo, w czym może pomóc Ci rower trekkingowy (nr 000 050 211 L). Jeśli lubisz styl Volkswagena, a do tego jesteś miłośnikiem rowerów, na pewno połączysz te dwie pasje wybierając ten model roweru.

Rower VW - damski
Belki dachowe

Do samego Bad Schandau warto dojechać z Polski samochodem wyposażonym w solidne, dopasowane do Twojego auta belki dachowe (nr 3G0 071 126 ) z przymocowanym do nich praktycznym uchwytem na rowery (nr ?), który zamontujesz bez narzędzi! Możesz też zdecydować się na łatwy w montażu i załadunku bagażnik na hak (nr 3C0 071 105 B ), który jeszcze bardziej ułatwi Ci transport. W ten sposób bezpiecznie przewieziesz swoje jednoślady aż do Niemiec – i dalej.

W porządku - teraz jesteś przygotowany do podróży. Szerokiej drogi!

Ups!!!

Twoja przeglądarka wydaje się być nieaktualna przez to nasza strona może nie wyświetlać się dobrze u Ciebie.

Zalecane przeglądarki:

  • Chrome od wersji 68 
  • Safari od wersji 11 
  • Firefox od wersji 61 
  • Edge od wersji 42 
  • Opera od wersji 55
  • Samsung IE od wersji 7.2

Zalecamy aktualizację przeglądarki internetowej!

Dziękujemy za wizytę,

Zespół Volkswagen