The rear view of a silver Volkswagen Polo 5 “beats” standing at night in front of a club
The rear view of a silver Volkswagen Polo 5 “beats” standing at night in front of a club
The rear view of a silver Volkswagen Polo 5 “beats” standing at night in front of a club
The rear view of a silver Volkswagen Polo 5 “beats” standing at night in front of a club

Więcej Polo V w zasadzie nie mogłoby już być: 23 modele 6R (2009 - 2014) i 6C (2014 - 2017).

Więcej Polo V w zasadzie nie mogłoby już być: 23 modele 6R (2009 - 2014) i 6C (2014 - 2017).

Piąta generacja Polo z typem 6R i 6C przynosi ze sobą mnóstwo innowacji, a do tego wiele modeli specjalnych, jak Polo V GTI, Polo V R WRC czy Polo Cross. Poznaj je teraz!

Małe auto, wielki wybór - 6R, 6C i modele specjalne

Od TDI przez DSG po R-Line - wszystko to znajdziesz w Polo V. Poznaj te oraz wiele innych modeli specjalnych i wariantów wyposażenia.

Polo V - najważniejsze cechy

The BiFuel logo of a silver Volkswagen Polo 5 car

Jedną z najważniejszych cech Polo V jest różnorodność modeli i wyposażenia. Tutaj znajdziesz inne zalety całej linii modeli.

Polo BlueGT: System aktywnego zarządzania pracą cylindrów ACT przy zmniejszonym zapotrzebowaniu na moc przechodzi automatycznie w oszczędzający paliwo tryb pracy z dwoma cylindrami. Aerodynamiczny tylny spojler zmniejsza opór powietrza, a obniżone o 15 mm zawieszenie i czarna osłona chłodnicy z napisem GT nie pozostawiają wątpliwości co do sportowego charakteru tego Polo.

Polo R WRC: Czuje się na drodze jak w domu: z mocą 162 kW (220 KM) jest to najmocniejsze Polo piątej generacji. 16-calowe hamulce tarczowe z przodu i z tyłu pozwalają w pełni kontrolować tę moc. Siedzenia sportowe Top w stylistyce WRC i wielofunkcyjna kierownica sportowa uzupełniają wyjątkowe cechy tej limitowanej do 2500 sztuk edycji Volkswagena.

BiFuel: Podwójna koncepcja napędu BiFuel łączy benzynę i gaz LPG. Rodzaj napędu można zmienić podczas jazdy wciskając odpowiedni przycisk. Zalety: większy zasięg przy niższych kosztach i mniejsza szkodliwość dla środowiska. Montowane fabrycznie silniki na gaz mają dłuższą żywotność niż silniki modyfikowane w późniejszym terminie, dlatego oferujemy Polo V BiFuel w pięciu różnych wariantach lub wyposażeniach.

A silver VW Polo 5 with ParkPilot parks at night on a street next to a young man
A detailed view of a VW Polo 5 cockpit – Volkswagen interior with infotainment and connectivity systems

Technika: Już 6R oferuje wiele elektronicznych pomocników, np. tempomat, reflektory przeciwmgielne z funkcją doświetlania zakrętów i system ParkPilot. Po optymalizacji modelu, wersja 6C dysponuje dodatkowymi systemami wspomagającymi: kamerą cofania Rear View, aktywnym tempomatem ACC czy systemem obserwacji otoczenia Front Assist z funkcją awaryjnego hamowania w mieście.

Infotainment i Connectivity: Do wyboru jest kilka wysokiej jakości systemów radiowo-nawigacyjnych, np. RNS 310 dla 6R czy Composition/Discover Media dla 6C. Chciałbyś słuchać swojej ulubionej muzyki? Dzięki gniazdom multimedialnym MEDIA-IN lub AUX-IN możesz podłączyć zewnętrzne źródła audio. W 6C dzięki  App-Connect możesz połączyć swojego smartfona z Twoim Polo.

Komfort i funkcjonalność: Kierownica wielofunkcyjna umożliwia obsługę radia lub połączonego z nim smartfona wygodnie i bez odrywania rąk od kierownicy. O optymalną temperaturę zadba klimatyzacja Climatronic, a o czyste powietrze - wbudowany w nią filtr z węglem aktywnym. Klimatyzacja chłodzi także schowek podręczny.

Stylistyka: Osłona chłodnicy z chromowaną listwą akcentuje elegancję Polo. Halogenowe lub diodowe reflektory 6C podkreślają jego sportowy wygląd. W 6R są to światła halogenowe lub bi-ksenonowe. Tył zdobią zwracające na siebie uwagę światła tylne ze zintegrowanymi kierunkowskazami w 6R i z tylnym światłem przeciwmgielnym, światłem stopu i cofania w 6C.

Częstotliwość przeglądów Polo V

Konserwacje i przeglądy są niezbędne dla utrzymania właściwego stanu technicznego Twojego Polo V. Dowiesz się tutaj, jak po wielu przejechanych kilometrach zawsze dokładnie wiedzieć, kiedy powinieneś pojechać do serwisu.

A VW service employee measures the oil level of a Volkswagen while maintenance and inspection works – Service intervals of the Polo 5

Kiedy jest czas na następny serwis?

W zależności od tego, czy kolejny serwis obejmuje wymianę oleju, czy nie obejmuje, informację o jego terminie znajdziesz w planie serwisowym, na naklejce na słupku drzwi lub zostanie wyświetlona na wyświetlaczu.

  • Terminy serwisu bez wymiany oleju podane są w planie serwisowym lub na słupku drzwi.
  • Terminy serwisu z wymianą oleju zostaną wyświetlone na wyświetlaczu.

Jak sprawdzić termin serwisu na wyświetlaczu?

Włączyć zapłon. Ważne: nie uruchamiać silnika. Ustawić licznik przebiegu dziennego na zero i przytrzymać przycisk zerowania przez około dwie sekundy. Zobaczysz wtedy, ile dni i kilometrów masz jeszcze do następnego przeglądu. Potem na liczniku przebiegu dziennego pojawi się z powrotem poprzednia wartość.

A rear view of a blue VW Polo 5 standing on a parking space in a city
Pakiet przeglądów dla aut używanych