Ceny samochodów elektrycznych

Ceny i eksploatacja samochodów elektrycznych

13.12.2023

Ceny samochodów elektrycznychOpens an external link są nieco wyższe niż spalinowych odpowiedników. Wynika to m.in. z kosztów wprowadzenia na rynek nowych technologii, bez których rozwój elektromobilności nie byłby możliwy. Rozważając zakup auta elektrycznego, warto jednak zwrócić uwagę nie tylko na samą cenę sprzedaży. Sprawdź, jakie są rzeczywiste koszty zakupu i eksploatacji samochodów zasilanych energią elektryczną.

Ile kosztuje nowe auto elektryczne?

Koszt zakupu samochodu elektrycznego w porównaniu do cen aut spalinowych może wydawać się wyższy. Warto jednak zwrócić uwagę na praktyczne i ekologiczne aspekty wyboru samochodu bezemisyjnego. Ponadto auta elektryczne wyposażone są często w rozwiązania niedostępne lub wymagające dużej dopłaty podczas zakupu auta zasilanego paliwami konwencjonalnymi. Sprawdź, jak się kształtują ceny samochodów elektrycznychOpens an external link marki Volkswagen.

Koszt nowego elektryka

ID.3

Model ID.3 to samochód elektryczny, który rozmiarami nadwozia zbliżony jest do kompaktowego Golfa. Miejski Volkswagen ID.3Opens an external link charakteryzuje się nowoczesnym designem, dużym zasięgiem i przestronnym wnętrzem bogatym w najnowsze rozwiązania technologiczne.

ID.3 cena

Podstawowa wersja modelu ID.3 z napędem elektrycznym o nazwie Pro Performance zapewnia miejsce dla 5 osób i kosztuje od 191890 zł. Do wyposażenia seryjnego należą m.in.: czujniki parkowania z przodu i z tyłu pojazdu, 12-calowy wyświetlacz Discovery Max z bezprzewodową funkcją App Connect, reflektory LED z dynamiczną regulacją zasięgu oraz asystent świateł drogowych. Silnik elektryczny o mocy 204 KM napędza tylną oś i pozwala rozpędzić samochód od 0 do 100 km/h w jedyne 7,4 s. Z kolei akumulator trakcyjny o pojemności 58 kWh pozwala pokonać do 429 km w cyklu mieszanym według normy WLTP.

ID.3 wyposażenie

4-osobowa wersja modelu ID.3 o nazwie Pro S wyposażona została w większy akumulator, którego pojemność wynosi 77 kWh. Pozwala to osiągnąć maksymalny zasięg w cyklu mieszanym wynoszący 559 km, czyli o 130 km więcej od wersji podstawowej. Model ID.3 Pro S oferuje większy komfort z tyłu pojazdu dzięki dwóm osobnym, regulowanym fotelom. Bogatsze jest także wyposażenie seryjne, w skład którego wchodzą m.in. podgrzewane fotele przednie ergoActive z funkcją pamięci, regulacji wzdłużnej siedziska, pneumatycznie regulowanego podparcia lędźwi oraz masażu. Cena modelu ID.3 Pro S zaczyna się od 221190 zł.

ID.4

Samochód elektryczny ID.4Opens an external link to miejski SUV oferujący pojemne i nowoczesne wnętrze, a także duży zasięg. Do wyposażenia standardowego należą m.in. system multimedialny Ready2Discover z ekranem o przekątnej 12,9 cali, bezprzewodowy App Connect, system rozpoznawania znaków drogowych, reflektory LED z automatyczną regulacją zasięgu, czy podświetlenie Ambient z możliwością wyboru aż 10 kolorów.

ID.4 cena

W podstawowej wersji Pro Performance, której ceny zaczynają się od 228090 zł, moc 286 KM przenoszona jest na tylną oś pojazdu. Samochód rozpędza się od 0 do 100 km/h w 6,7 s, a maksymalny zasięg w cyklu mieszanym to 550 km. Model ID.4 oferowany jest także w wersji z napędem na cztery koła 4MOTION, która charakteryzuje się nieco większym przyspieszeniem. Pojazd ze startu zatrzymanego osiąga 100 km/h w 6,6 s. Z kolei maksymalny zasięg w cyklu mieszanym wynosi 530 km. Model ID.4 Pro Performance z napędem 4MOTION kosztuje od 241990 zł. 

Dla zwolenników mocnych wrażeń przygotowano usportowioną wersję ID.4 GTX z napędem na cztery koła 4MOTION, która osiąga moc 340 KM. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje zaledwie 5,4 s., a maksymalny zasięg w trybie mieszanym to 515 km. Wersja GTX charakteryzuje się znacznie bogatszym wyposażeniem seryjnym, w skład którego wchodzą m.in. reflektory LED Matrix, które doskonale oświetlają drogę w każdych warunkach atmosferycznych, system nawigacji Discovery Pro oraz system Front Assist z funkcją automatycznego hamowania, oraz rozpoznawania pieszych i rowerzystów. Ceny samochodów elektrycznych ID.4 GTX rozpoczynają się od kwoty 269390 zł.

ID.4 GTX cena

ID.5

Volkswagen ID.5Opens an external link to elektryczny SUV coupé, który zachwyca pionierskim designem nadwozia. Z kolei wnętrze modelu zdobi inteligentny kokpit, który łączy zaawansowaną technologię z intuicyjną obsługą. Kabina pasażerska charakteryzuje się także ogromną przestronnością, a bagażnik o pojemności 549 l z łatwością pomieści największe zakupy lub walizki na wakacyjny wyjazd.

ID.5 cena

Podstawową wersją modelu ID.5 jest Pro Performance. Silnik napędzający tylną oś generuje moc 286 KM i pozwala rozpędzić samochód od 0 do 100 km/h w 6,7 s. Zespół wydajnych akumulatorów trakcyjnych zapewnia zasięg w cyklu mieszanym do 556 km. Do wyposażenia standardowego należą m.in.: system multimedialny Ready2Discover z wyświetlaczem 12,9 cali, system Front Assist z funkcją automatycznego hamowania, system Lane Assist pełniący funkcję utrzymania pasa ruchu, czy okazałe felgi aluminiowe o średnicy 19 cali. Ceny modelu ID.5 w wersji Pro Performance zaczynają się od 243890 zł.

ID.5 wyposażenie

Elektryczny SUV coupeOpens an external link oferowany jest także w usportowionej wersji GTX wyposażonej w napęd na cztery koła 4MOTION. Cechą rozpoznawczą modelu są bardzo dobre osiągi, dzięki mocy systemowej układu napędowego, która wynosi 340 KM. W związku z tym rozpędzenie auta od 0 do 100 km/h zajmuje jedynie 5,4 s. Dynamika modelu idzie w parze z dalekim zasięgiem, który w cyklu mieszanym może wynosić nawet 533 km. W dużej mierze jest to zasługa akumulatora trakcyjnego o pojemności 77 kWh. Wersja GTX charakteryzuje się także bogatym wyposażeniem, do którego zalicza się m.in. system nawigacji Discovery Pro, reflektory LED Matrix, większe tarcze hamulcowe z przodu, czy oświetlenie Ambient z możliwością wyboru spośród aż 30 kolorów. Cennik modelu ID.5 GTX rozpoczyna się od 279790 zł.

ID.7

Elektryczna limuzyna ID.7Opens an external link to najnowszy model z oferty Volkswagena. Nowoczesny design nadwozia o linii przypominającej samochody coupé skrywa przestronne wnętrze, w którym znajdują się najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne o intuicyjnej obsłudze. Samochód mieści 5 dorosłych pasażerów oraz 532 l bagaży.

ID.7 cena

Ponieważ premiera modelu ID.7 miała miejsce raptem kilka miesięcy temu, obecnie w ofercie znajduje się tylko jedna wersja silnikowa oraz wyposażenia. W późniejszym okresie do sprzedaży wprowadzone zostaną także inne opcje elektrycznej limuzyny. Standardowa wersja zawiera takie rozwiązania jak wyświetlacz head up z rozszerzoną rzeczywistością, system Area View z widokiem 360 stopni, systemy Lane Assist oraz Emergency Assist, a także system Front Assist i Park AssistOpens an external link, czyli zaawansowany system asystujący podczas parkowania.

ID.7 wyposażenie

Do napędzania elektrycznej limuzyny służy obecnie silnik napędzający tylną oś. Jednostka napędowa generuje moc 286 KM i pozwala rozpędzić samochód ze startu zatrzymanego do 100 km/h w 6,6 s. Model ID.7 charakteryzuje się bardzo niskim współczynnikiem oporu powietrza, co pozwala ograniczyć zużycie energii elektrycznej. Po naładowaniu do pełna akumulatorów trakcyjnych o pojemności 77 kWh samochód może pokonać nawet 621 km. Ceny najnowszego samochodu elektrycznegoOpens an external link Volkswagena zaczynają się od 284290 zł.

Dopłaty do zakupu nowych
samochodów elektrycznych

W 2021 r. wprowadzono program „Mój elektryk”Opens an external link, w ramach którego oferowane są bezzwrotne dopłaty do zakupu samochodów elektrycznych. W zeszłym roku nieco zmieniono zasady przyznawania dotacji. Obecnie uzyskanie dofinansowania możliwe jest tylko i wyłącznie na nowe samochody elektryczne, które nie były nigdy wcześniej zarejestrowane. Maksymalny przebieg w momencie zakupu nie może być wyższy niż 50 km.

Program Mój Elektryk

Dopłaty przyznawane są do zakupu nowych aut elektrycznych o maksymalnej cenie 225 tys. zł, która może być wniesiona w gotówce lub przy pomocy finansowania takiego jak kredyt czy leasing. Limit kwotowy na nowe samochody elektryczne nie dotyczy osób posiadających Kartę Dużej Rodziny.

W programie obowiązuje limit kwotowy dopłat, które obecnie wynoszą:

  • 18750 zł – dla osób fizycznych,
  • 27000 zł – dla przedsiębiorców deklarujących
    średnioroczny przebieg wyższy niż 15 tys. km,
  • 27000 zł – dla osób fizycznych posiadających kartę dużej rodziny.

Wskazane powyżej kwoty kupujący otrzymuje jako refundację poniesionego już wydatku. Po zakupie samochodu elektrycznego należy złożyć wniosek do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W przypadku korzystania z leasingu wniosek o dofinansowanie wysyłany jest przez podmiot udzielający finansowania. Po uzyskaniu pozytywnej oceny wniosku przez NFOŚiGW dokument zostaje podpisany elektronicznie, automatycznie stając się umową o dofinansowanie. Ostatnim krokiem jest wypłata środków finansowych na numer rachunku wskazany we wniosku.

Samochody elektryczne - koszt
ładowania

Koszt ładowania samochodu elektrycznego należy do najczęściej ponoszonych wydatków eksploatacyjnych, podobnie jak tankowanie samochodów spalinowych. Jednym z najtańszych sposobów na ładowanie auta elektrycznegoOpens an external link jest korzystanie z domowej instalacji. Do końca 2023 r. ceny prądu dla gospodarstw domowych zostały „zamrożone” do maksymalnej wysokości 699 zł netto za mWh, czyli 0,69 zł netto za kWh. Należy jednak pamiętać, że dla każdego gospodarstwa domowego obowiązuje roczny limit wynoszący 3000 kWh rocznie. W przypadku osób posiadających Kartę Dużej Rodziny roczny limit jest większy i wynosi 4000 kWh.

Koszt ładowania elektryka

Ile kosztuje naładowanie samochodu z silnikiem elektrycznymOpens an external link w domu? Sprawdźmy na przykładzie Volkswagena ID.7. Elektryczna limuzyna wyposażona jest w akumulator trakcyjny o pojemności 77 kWh. Teoretyczne naładowanie od 0 do 100% będzie zatem kosztować: 77x 0,69= 53,13 zł netto, czyli 65,34 zł brutto.

Model ID.7 naładowany „do pełna” może pokonać w cyklu mieszanym aż do 621 km. Biorąc pod uwagę obecne ceny energii elektrycznej, pokonanie 100 km nowoczesnym i wygodnym autem elektrycznym kosztuje ok. 10 zł brutto. Silnik spalinowy, aby osiągnąć taki wynik, musiałby spalać ok. 1,5 l benzyny na 100 km.

Serwisowanie samochodów z napędem elektrycznym jest znacznie tańsze niż spalinowych

Auta elektryczne, pomimo że są nowocześniejsze od spalinowych modeli, to pozbawione są wielu kosztownych w serwisowaniu podzespołów. Należą do nich m.in. turbosprężarka, filtr cząstek stałych, sprzęgło czy wtryskiwacze. Ponadto nie ma konieczności dokonywania okresowych wymian oleju silnikowego i filtra. To wszystko sprawia, że wydatki związane z czynnościami serwisowymiOpens an external link w samochodach elektrycznych wynoszą ok. 30-40% mniej niż ma to miejsce w przypadku aut spalinowych. Ponadto mniejsza liczba podzespołów wpływa na niższy poziom awaryjności samochodów zasilanych energia elektryczną.

Jakie jeszcze korzyści niesie zakup samochodów elektrycznych?

Właściciele samochodów elektrycznych mogą liczyć na wiele udogodnień podczas użytkowania pojazdów w centrach miast. Należy do nich możliwość korzystania z buspasów, co znacznie skraca czas przejazdu nie tylko w godzinach szczytu. Ponadto użytkownicy aut bezemisyjnych często zwolnieni są z obowiązku wnoszenia opłat za postój w centrach miast objętych strefami płatnego parkowania. Ponadto władze wielu polskich miast zwalniają samochody elektryczne z opłat za postój w strefach płatnego parkowania.

Sprawdź modele elektryczne dostępne od ręki

Źródła:

https://www.leaseplan.com/pl-pl/blog/ev-i-hybrydy/ile-kosztuje-serwisowanie-auta-elektrycznego/Opens an external link

https://www.vw-group.pl/media,publikacja,4,10-powodow--dla-ktorych-warto-wybrac-samochod-elektryczny.html#Opens an external link

https://www.volkswagen.pl/pl/konfigurator.html/__app/30276/35031/pro-performance.app?campaign=V2PL0949&language=PL&adchan=seah&publisher=GADW&country=PL&adplt=pseac&cpid=15985767754&adpay=pd&gclid=CjwKCAjw-eKpBhAbEiwAqFL0mjD3DkYaVLUVtSTIqAjYE2O6lBg9x9qlWvcJmndxKk81OW-pqSnvPxoCACsQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds&---=%7B%22configuration-step-navigation-service%22%3A%22%2F%3FconfigStep%3D%257B%2522context%2522%253A%252230276-35031-Pro%2BPerformance%2522%252C%2522selectedStep%2522%253A%2522engine%2522%257D%22%7D&buildabilityStatus-app=buildable&category-app=private&carlineId-app=30276&salesGroupId-app=35031&trimName-app=Pro+Performance&modelId-app=E123MJ&modelVersion-app=0&modelYear-app=2024&exteriorId-app=F14+C2A1&interiorId-app=F56­­+ZROpens an external link

https://www.volkswagen.pl/pl/konfigurator.html/__app/30290.app?campaign=V2PL0949&language=PL&adchan=seah&publisher=GADW&country=PL&adplt=pseac&cpid=15985767754&adpay=pd&gclid=CjwKCAjw-eKpBhAbEiwAqFL0mjD3DkYaVLUVtSTIqAjYE2O6lBg9x9qlWvcJmndxKk81OW-pqSnvPxoCACsQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds&---=%7B%22configuration-step-navigation-service%22%3A%22%2F%3FconfigStep%3D%257B%2522context%2522%253A%252230290-35036-Nowy%2BPro%2BPerformance%2522%252C%2522selectedStep%2522%253A%2522trim%2522%257D%22%7DOpens an external link

https://www.volkswagen.pl/pl/konfigurator.html/__app/30296.app?campaign=V2PL0949&language=PL&adchan=seah&publisher=GADW&country=PL&adplt=pseac&cpid=15985767754&adpay=pd&gclid=CjwKCAjw-eKpBhAbEiwAqFL0mjD3DkYaVLUVtSTIqAjYE2O6lBg9x9qlWvcJmndxKk81OW-pqSnvPxoCACsQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds&---=%7B%22configuration-step-navigation-service%22%3A%22%2F%3FconfigStep%3D%257B%2522context%2522%253A%252230296-35080-Nowy%2BPro%2BPerformance%2522%252C%2522selectedStep%2522%253A%2522battery%2522%257D%22%7DOpens an external link

https://www.volkswagen.pl/pl/konfigurator.html/__app/30550.app?campaign=V2PL0949&language=PL&adchan=seah&publisher=GADW&country=PL&adplt=pseac&cpid=15985767754&adpay=pd&gclid=CjwKCAjw-eKpBhAbEiwAqFL0mjD3DkYaVLUVtSTIqAjYE2O6lBg9x9qlWvcJmndxKk81OW-pqSnvPxoCACsQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds&---=%7B%22configuration-step-navigation-service%22%3A%22%2F%3FconfigStep%3D%257B%2522context%2522%253A%252230550-35045-Pro%2522%252C%2522selectedStep%2522%253A%2522trim%2522%257D%22%7DOpens an external link

https://www.gov.pl/web/elektromobilnosc/program-moj-elektryk--pytania-i-odpowiedziOpens an external link

https://samorzad.gov.pl/web/gmina-repki/uwaga--ceny-za-energie-elektryczna-w-2023-r-moga-zostac-na-poziomie-cen-jak-w-roku-2022Opens an external link

https://www.gov.pl/web/klimat/minister-anna-moskwa-wyzsze-limity-zuzycia-energii-elektrycznej-dla-gospodarstw-domowych-oraz-nizsze-ceny-za-prad-dla-msp-jst-i-podmiotow-wrazliwychOpens an external link

Może Cię również zainteresować:

Bezpieczeństwo samochodów elektrycznych

Mity o samochodach elektrycznych

Silniki elektryczne i baterie – ewolucja, ekonomia, bezpieczeństwo i recykling

Samochody elektryczne - perspektywy rozwoju rynku w Polsce

Samochody przyszłości – utopijne wizje stają się rzeczywistością

Wyprzedzić przyszłość: ID. Vizzion

Może Cię również zainteresować:

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne, nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 556(1)§2 Kodeksu cywilnego. Volkswagen zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia  mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia i opisy mają wyłącznie charakter poglądowy i mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następuje w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie  prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen.

Prezentowane ceny są wyłącznie cenami rekomendowanymi i obejmują podatek VAT (23%).

Z uwagi na ograniczenia technik drukarskich lub parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany, kolory przedstawione w niniejszym materiale mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów.

Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronie Recykling samochodów.

Montaż akcesoriów w pojeździe może mieć wpływ na poziom zużycia paliwa/energii, emisję CO2 lub zasięg oraz może nastąpić najwcześniej po pierwszej rejestracji pojazdu, wyłącznie na Państwa życzenie.

Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151. WLTP zapewnia bardziej rygorystyczne warunki badania i bardziej realistyczne wartości zużycia paliwa i emisji CO2 w porównaniu do stosowanej to tej pory metody NEDC. Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa i emisji CO2 są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP. Więcej informacji na temat WLTP na stronie: https://www.volkswagen.pl/pl/swiat-volkswagena/ochrona-srodowiska/wltp.html?

Zasięg dla samochodów elektrycznych lub zasięg w trybie elektrycznym dla hybryd typu Plug-In może się różnić w zależności od wersji i wyposażenia oraz zamontowanych akcesoriów. W praktyce rzeczywisty zasięg różni się w zależności od stylu jazdy, prędkości, korzystania z dodatkowych odbiorników energii, temperatury zewnętrznej, liczby pasażerów, obciążenia ładunkiem i topografii terenu.

Systemy bezpieczeństwa działają wyłącznie w ramach ich technologicznych granic i nadal niezbędne jest zachowanie należytej ostrożności przez kierowcę. Kierowca musi być w każdej chwili gotowy do przejęcia kontroli nad pojazdem. Systemy wspomagające nie zwalniają go z odpowiedzialności za zachowanie szczególnej ostrożności. Sprawdź szczegóły korzystania z Volkswagen WeConnect na stronie https://www.volkswagen.pl/pl/connected-car/lacznosc/we-connect.html? Leasing klasyczny: Oferta dla przedsiębiorców. Suma opłat skalkulowana w oparciu o parametry: opłata wstępna 20%, okres leasingu 36 miesięcy, wartość końcowa 1%.  

Leasing dla przedsiębiorców. Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego.

Kredyt "Jak Abonament" - Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 13,64%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 103873 zł, całkowita kwota do zapłaty 150216 zł, oprocentowanie zmienne 9,30%, całkowity koszt kredytu 46343 zł (w tym: prowizja  0 zł, odsetki 35558 zł, ubezpieczenie komunikacyjne na 1. rok 3807 zł, ubezpieczenie spłaty kredytu 6978 zł), 48 miesięcznych rat równych po 1607 zł; rata finalna 73087 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 7.07.2022 r. na reprezentatywnym przykładzie. Kredyt na wybrane modele Volkswagen Samochody Osobowe z rocznika 2022 przy skorzystaniu z ubezpieczenia komunikacyjnego i ubezpieczenia spłaty kredytu oferowanych przez Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy Sp. z o.o. Niniejsza informacja nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego. Dostępność i warunki produktu mogą ulec zmianie. Warunki produktu określa umowa.  Raty leasingu "Jak Abonament" dla parametrów: 10% opłaty wstępnej, okres finansowania 48 miesięcy, limit roczny 15 000 km. Oferta dla Przedsiębiorców.

Volkswagen zwraca uwagę, że pewna liczba modeli Volkswagen ID. wyprodukowanych w Chinach została sprowadzona na rynki międzynarodowe nieoficjalnymi kanałami poza autoryzowaną siecią Volkswagena.  Nieautoryzowani sprzedawcy wprowadzają klientów w błąd, twierdząc, że oferowane przez nich modele Volkswagen ID. są objęte międzynarodową gwarancją. Volkswagen wskazuje, że pojazdy wyprodukowane w Chinach, na rynek chiński nie są objęte międzynarodową gwarancją, w tym również obejmującą Europejski Obszar Gospodarzy. Z uwagi na powyższe, wszystkie wymagania dotyczące naprawy i serwisowania, w tym korzystania z gwarancji i dobrej woli, nie mogą być podejmowane przez autoryzowanych dealerów lub jakikolwiek autoryzowany zakład serwisowy marki Volkswagen na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy nie mogą również zapewnić klientom Oryginalnych Części Volkswagen dla modeli sprzedawanych wyłącznie w Chinach, takich jak Volkswagen ID.6.  Klienci, którzy zdecydują się na zakup pojazdów za pośrednictwem nieautoryzowanych kanałów, powinni mieć świadomość, że oprócz braku możliwości serwisowania, gwarancji i dostaw części zamiennych, pojazdy te są wyposażone w wersję oprogramowania przeznaczoną na inny rynek. Podobnie jak w przypadku gwarancji i serwisu, nie może być ono obsługiwane przez dealerów Volkswagena. Dodatkowo nieoficjalnie importowane modele ID. zostały  wyprodukowane wyłącznie na warunki rynku chińskiego. Nie są więc homologowane na inne rynki ani dostosowane do ich specyficznych wymagań. Nie posiadają więc europejskiej homologacji i certyfikatu zgodności (CoC).  Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy pozostają zaangażowani w sprawy klientów, dlatego prosimy o zachowanie najwyższej ostrożności i ponownego przemyślenia zakupu modelu Volkswagen ID. za pośrednictwem nieoficjalnych kanałów. Zalecamy klientom wizytę u autoryzowanych dealerów w celu zapoznania się z najnowszą ofertą dostępnych modeli samochodów marki Volkswagen, które są oficjalnie dopuszczone do sprzedaży na danym rynku i posiadają ustaloną gwarancję oraz wsparcie serwisowe. Volkswagen i oficjalny dostawca chętnie zorganizują kontakt z autoryzowanymi dealerami.

*Obowiązuje do odwołania. Szczegóły u sprzedawcy. Polo Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w Polo Special Edition: 2 400 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 100 zł. Rabat 6000 zł. T-Roc Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w T-Roc Special Edition: 11 160 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 800 zł. Rabat 6000 zł. Nowy T-Cross Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w T-Cross Special Edition: 10 360 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 800 zł. Rabat 8000 zł. Touran Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Comfortline z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w Touran Special Edition: 25 000 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Comfortline i Special Edition: 3 300 zł. Rabat 5000 zł. Taigo Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w Taigo Special Edition: 9 560 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 800 zł. Rabat 3000 zł. Nowy Tiguan Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w Nowy Tiguan Special Edition: 22 380 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 800 zł. ID.3 Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro Performance z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.3 Special Edition: 30 800 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 4 600 zł. ID.4 Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro Performance z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.4 Special Edition: 38 050 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 4 600 zł. ID.5 Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro Performance z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.5 Special Edition: 33 970 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 4 600 zł. ID.7 Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.7 Special Edition: 45 730 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 9200 zł. ID.7 Tourer Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.7 Tourer Special Edition: 47 430 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 9200 zł. Materiał może prezentować elementy wyposażenia dodatkowego lub opcjonalnego