Volkswagen ID. Vizzion z przodu
Elektromobilność

Wyprzedzić przyszłość.

Elektromobilność

Wyprzedzić przyszłość.

ID. Vizzion.

Wyobraź sobie samochód, który rozumie, co do niego mówisz i rozpoznaje Twoje gesty. Jego obsługa jest zupełnie naturalna i intuicyjna. Wyobraź sobie też, że sam jeździ. I to na prąd. A Ty masz więcej czasu na rzeczy, które lubisz robić. Rodzina ID. Volkswagena sprawi, że wkrótce wizja ta stanie się rzeczywistością. Okrętem flagowym nowej generacji samochodów elektrycznych jest model studyjny ID. Vizzion. 

Od 2015 roku Volkswagen rozwija modułową platformę MEB, na której w przyszłości będą opierać się wszystkie samochody elektryczne. Światowa premiera ID. Vizzion na Genewskim Salonie Samochodowym pokazała, że przyszłość ta będzie wyglądać doskonale. „Już przy pierwszym spojrzeniu na ID. Vizzion widać, że modułowa platforma MEB stwarza całkowicie nowe możliwości kształtowania wnętrza i nadwozia” – powiedział dr Herbert Diess, prezes zarządu marki Volkswagen.

Model wnętrza ID. Vizzion

Design ID. Vizzion jest wart podziwiania z każdej strony. Natomiast pasażerowie tego studyjnego Volkswagena mogą bez przeszkód podziwiać otoczenie – dzięki bocznym ścianom bez środkowych słupków, dużym powierzchniom okien i panoramicznemu dachowi.  Charakterystyczne DNA designu modeli ID. podkreśla także elegancką sylwetkę limuzyny, zaakcentowaną pasem LED poprowadzonym od osłony chłodnicy przez boki nadwozia, klamki drzwi aż po tylny zderzak. Kolejne ciekawe rozwiązanie: diody zaczynają pulsować, gdy w otoczeniu samochodu znajdą się znane mu osoby. Działa to na zasadzie rozpoznawania twarzy – na przykład Twój ID. Vizzion zareaguje, gdy zobaczy Cię na ulicy idącego w jego stronę. 

Nowością jest także wnętrze przypominające salon. Już od dawna wizją stylistów był samochód składający się wyłącznie z wolności. Tak komfortowy, że pasażerowie zapomną, że znajdują się w samochodzie. I przestronniejszy niż jakiekolwiek auta najwyższej klasy o zbliżonych wymiarach. Otwierasz drzwi, a we wnętrzu czeka na Ciebie piękna deska rozdzielcza bez kierownicy i wskaźników. Zamiast wciskać przycisk, porozumiewasz się z samochodem zupełnie intuicyjnie, na przykład ruchem dłoni. Wygląda to dość futurystycznie, podobnie jak wirtualne elementy obsługowe i ekrany, wyświetlane we wnętrzu przez "augmented reality". Obsługujesz je dobrze znanymi Ci gestami, a widzisz korzystając z okularów "mixed reality"  (HoloLens)

Studium kolorystyczne ID. Vizzion z boku
ID. Vizzion nie jest tylko wizją, lecz służy jako wzór dla samochodu seryjnego, który ma się pojawić w 2022 roku. Najpierw obsługa będzie tradycyjna – z kierownicą i pedałami. Autonomiczny tryb jazdy przejmie na siebie kierowanie autem dopiero na późniejszym etapie rozwoju.

Prowadzić lub nie prowadzić.

W 2022 roku ID. Vizzion ma wejść do produkcji seryjnej, najpierw z konwencjonalną kierownicą i pedałami. Aktualnym prototypem Volkswagen chce już teraz pokazać, co mogłoby być możliwe w 2030 roku. Na przykład w pełni zautomatyzowana jazda. Dlatego ID. Vizzion jest pierwszym pojazdem Volkswagena bez kierownicy i pedałów, ale za to z „cyfrowym szoferem”. Cyfrowy szofer nie tylko dowiezie Cię do celu, lecz także pamięta Twoje preferencje, na przykład temperaturę i oświetlenie wnętrza. Pomaga mu w tym wiele czujników: skanery laserowe, czujniki ultradźwiękowe, czujniki radarowe z przodu i z tyłu i kamery z perspektywą 360 stopni. Także we wnętrzu limuzyny pracuje kilka najnowocześniejszych technologii, jakie dotychczas opracował Volkswagen. Na przykład sztuczna inteligencja centralnego komputera, która tworzy obraz całego otoczenia samochodu w czasie rzeczywistym. Dzięki tym danym system może reagować na zagrożenia lub komunikować się z innymi uczestnikami ruchu. 8000 pojedynczo sterowanych HD Matrix LED w reflektorach pozwala na wyświetlanie grafik przed ID. Vizzion, na przykład przejść dla pieszych, które sygnalizują przechodniom, że mogą bezpiecznie przejść przez drogę.

Model 3D wirtualnego asystenta mowy ID. Vizzion
System Entertainment obsługujesz całkowicie intuicyjnie używając gestów i poleceń głosowych. Wystarczy ruch dłonią, aby zmienić adres dla nawigacji lub temperaturę we wnętrzu. A dzięki autopilotowi masz więcej czasu dla siebie lub na pracę.

Witamy w nowym świecie.

Dwa silniki ID. Vizzion, napędzające przednią i tylną oś, generują aż 225 kW mocy. Dzięki temu możesz skorzystać nawet do 665 km zasięgu. Dodatkowo napęd na wszystkie koła sprawi, że żaden teren nie będzie ci straszny. Lecz jak wyjaśnia dr Frank Welsch, członek zarządu marki Volkswagen ds. rozwoju technicznego, MEB daje dużą dowolność modyfikacji właściwości technicznych i specyfikacji. „Zasada techniczna naszej rodziny ID. jest dobrze przemyślana: wymiary, baterię i napęd można zmieniać. Dzięki temu możemy spełniać życzenia klientów i budować samochody należące do różnych segmentów, nawet duże limuzyny”. 

To brzmi trochę jak science fiction, ale wkrótce będzie rzeczywistością, gdyż prawie wszystkie technologie zastosowane w ID. Vizzion już istnieją lub są właśnie rozwijane przez Volkswagena. „Planujemy, by już w 2025 roku produkować rocznie milion w pełni elektrycznych samochodów. Początek da w 2020 roku kompaktowy ID. i SUV ID. Crozz. W 2022 roku dołączy do nich van ID. Buzz oraz przedstawiony w Genewie jako model studyjny ID. Vizzion” – mówi dr Diess. Jak widać, przyszłość w Volkswagenie jest na wyciągnięcie ręki. 

Zapisz się do newslettera już dziś

Bądź na bieżąco z tematami związanymi z ID.3, rodziną modeli ID. oraz przyszłością mobilności.

Może Cię również zainteresować:

Powrót do przyszłości: Korzenie elektromobilności w Volkswagenie 

„ID.3 rozpoczyna nową epokę w historii Volkswagena”

Nowa stylistyka modeli I.D.

Koncepcje zrównoważonej mobilności

„My styliści pozwalamy dotknąć przyszłości”

Może Cię również zainteresować:

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

1.
HoloLens (okulary mixed reality) dzięki wbudowanym czujnikom i własnej jednostce obliczeniowej umożliwiają prezentację projekcji 3D w realnym otoczeniu.

Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne, nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 556(1)§2 Kodeksu cywilnego. Volkswagen zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia  mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia i opisy mają wyłącznie charakter poglądowy i mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następuje w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie  prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen.

Prezentowane ceny są wyłącznie cenami rekomendowanymi i obejmują podatek VAT (23%).

Z uwagi na ograniczenia technik drukarskich lub parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany, kolory przedstawione w niniejszym materiale mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów.

Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronie Recykling samochodów.

Montaż akcesoriów w pojeździe może mieć wpływ na poziom zużycia paliwa/energii, emisję CO2 lub zasięg oraz może nastąpić najwcześniej po pierwszej rejestracji pojazdu, wyłącznie na Państwa życzenie.

Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151.  Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa/energii, emisji CO2 lub zasięgu są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP.

Zasięg dla samochodów elektrycznych lub zasięg w trybie elektrycznym dla hybryd typu Plug-In może się różnić w zależności od wersji i wyposażenia oraz zamontowanych akcesoriów. W praktyce rzeczywisty zasięg różni się w zależności od stylu jazdy, prędkości, korzystania z dodatkowych odbiorników energii, temperatury zewnętrznej, liczby pasażerów, obciążenia ładunkiem i topografii terenu.

Systemy bezpieczeństwa działają wyłącznie w ramach ich technologicznych granic i nadal niezbędne jest zachowanie należytej ostrożności przez kierowcę. Kierowca musi być w każdej chwili gotowy do przejęcia kontroli nad pojazdem. Systemy wspomagające nie zwalniają go z odpowiedzialności za zachowanie szczególnej ostrożności. Sprawdź szczegóły korzystania z Volkswagen WeConnect na stronie www. Leasing klasyczny: Oferta dla przedsiębiorców. Suma opłat skalkulowana w oparciu o parametry: opłata wstępna 20%, okres leasingu 36 miesięcy, wartość końcowa 1%.  

Leasing dla przedsiębiorców. Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego.

Kredyt "Jak Abonament" - Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 13,64%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 103873 zł, całkowita kwota do zapłaty 150216 zł, oprocentowanie zmienne 9,30%, całkowity koszt kredytu 46343 zł (w tym: prowizja  0 zł, odsetki 35558 zł, ubezpieczenie komunikacyjne na 1. rok 3807 zł, ubezpieczenie spłaty kredytu 6978 zł), 48 miesięcznych rat równych po 1607 zł; rata finalna 73087 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 7.07.2022 r. na reprezentatywnym przykładzie. Kredyt na wybrane modele Volkswagen Samochody Osobowe z rocznika 2022 przy skorzystaniu z ubezpieczenia komunikacyjnego i ubezpieczenia spłaty kredytu oferowanych przez Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy Sp. z o.o. Niniejsza informacja nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego. Dostępność i warunki produktu mogą ulec zmianie. Warunki produktu określa umowa.  Raty leasingu "Jak Abonament" dla parametrów: 10% opłaty wstępnej, okres finansowania 48 miesięcy, limit roczny 15 000 km. Oferta dla Przedsiębiorców.

Volkswagen zwraca uwagę, że pewna liczba modeli Volkswagen ID. wyprodukowanych w Chinach została sprowadzona na rynki międzynarodowe nieoficjalnymi kanałami poza autoryzowaną siecią Volkswagena.  Nieautoryzowani sprzedawcy wprowadzają klientów w błąd, twierdząc, że oferowane przez nich modele Volkswagen ID. są objęte międzynarodową gwarancją. Volkswagen wskazuje, że pojazdy wyprodukowane w Chinach, na rynek chiński nie są objęte międzynarodową gwarancją, w tym również obejmującą Europejski Obszar Gospodarzy. Z uwagi na powyższe, wszystkie wymagania dotyczące naprawy i serwisowania, w tym korzystania z gwarancji i dobrej woli, nie mogą być podejmowane przez autoryzowanych dealerów lub jakikolwiek autoryzowany zakład serwisowy marki Volkswagen na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy nie mogą również zapewnić klientom Oryginalnych Części Volkswagen dla modeli sprzedawanych wyłącznie w Chinach, takich jak Volkswagen ID.6.  Klienci, którzy zdecydują się na zakup pojazdów za pośrednictwem nieautoryzowanych kanałów, powinni mieć świadomość, że oprócz braku możliwości serwisowania, gwarancji i dostaw części zamiennych, pojazdy te są wyposażone w wersję oprogramowania przeznaczoną na inny rynek. Podobnie jak w przypadku gwarancji i serwisu, nie może być ono obsługiwane przez dealerów Volkswagena. Dodatkowo nieoficjalnie importowane modele ID. zostały  wyprodukowane wyłącznie na warunki rynku chińskiego. Nie są więc homologowane na inne rynki ani dostosowane do ich specyficznych wymagań. Nie posiadają więc europejskiej homologacji i certyfikatu zgodności (CoC).  Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy pozostają zaangażowani w sprawy klientów, dlatego prosimy o zachowanie najwyższej ostrożności i ponownego przemyślenia zakupu modelu Volkswagen ID. za pośrednictwem nieoficjalnych kanałów. Zalecamy klientom wizytę u autoryzowanych dealerów w celu zapoznania się z najnowszą ofertą dostępnych modeli samochodów marki Volkswagen, które są oficjalnie dopuszczone do sprzedaży na danym rynku i posiadają ustaloną gwarancję oraz wsparcie serwisowe. Volkswagen i oficjalny dostawca chętnie zorganizują kontakt z autoryzowanymi dealerami.

*Obowiązuje do odwołania. Szczegóły u sprzedawcy. Polo Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w Polo Special Edition: 2 400 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 100 zł. Rabat 6000 zł. T-Roc Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w T-Roc Special Edition: 11 160 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 800 zł. Rabat 6000 zł. Nowy T-Cross Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w T-Cross Special Edition: 10 360 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 800 zł. Touran Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Comfortline z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w Touran Special Edition: 25 000 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Comfortline i Special Edition: 3 300 zł. Rabat 5000 zł. Taigo Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w Taigo Special Edition: 9 560 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 800 zł. Rabat 5000 zł. Nowy Tiguan Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w Nowy Tiguan Special Edition: 22 380 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 800 zł. ID.3 Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro Performance z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.3 Special Edition: 30 800 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 4 600 zł. ID.4 Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro Performance z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.4 Special Edition: 38 050 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 4 600 zł. ID.5 Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro Performance z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.5 Special Edition: 33 970 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 4 600 zł. ID.7 Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.7 Special Edition: 45 730 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 9200 zł.