Tiguan Plug-in Hybrid
Samochody hybrydowe

Ceny samochodów
hybrydowych plug-in

20.11.2023

Ceny hybryd to temat, który potrafi wzbudzać spore emocje. Nowoczesne pojazdy wyposażone w wydajne i ekologiczne układy hybrydowe plug-in zapewniają
nie tylko niską emisję spalin, lecz także wysoki komfort jazdy. Sprawdź, jak różnią się ceny zakupu oraz koszty eksploatacji samochodów hybrydowych
i spalinowych.

Przykłady cen samochodów hybrydowych

Ceny samochodów hybrydowych

Jak prezentują się ceny nowoczesnych hybryd typu plug-inOpens an external link? Cennik rodzinnego SUV-a Tiguan rozpoczyna się od 188 190 zł, a sportowej limuzyny i kombi Arteona od 241 790 zł. Touareg to flagowy SUV i zarazem największy model w ofercie niemieckiej marki Volkswagen. Model ten jest również dostępny w wersji hybrydowej plug-in, a jego ceny zaczynają się od 403 990 zł.

Jak sfinansować zakup hybrydy plug-in
Volkswagena?

Nie musisz angażować znacznych środków finansowych, aby jeździć nowym Volkswagenem z napędem hybrydowym plug-in. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie zakupu nowego auta za gotówkę. Jeśli jednak wolisz przeznaczać stałe miesięczne kwoty i cieszyć się każdego dnia z jazdy ekologicznym i dynamicznym samochodem PHEV, Volkswagen ma bogatą ofertę finansowania dopasowaną do potrzeb każdego klienta.

Jak sfinansować zakup hybrydy

Klienci indywidualni – kredyt klasyczny

Osoby fizyczne kupujące auto hybrydowe plug-in marki Volkswagen mogą skorzystać z kilku dostępnych form finansowania. Popularnym rozwiązaniem jest klasyczny kredytOpens an external link, w ramach którego możesz rozłożyć płatność nawet na cztery lata.

Na początku umowy często konieczne jest wniesienie określonej wpłaty własnej, która zazwyczaj wynosi
od 30 do 50% wartości początkowej samochodu. Pozostałą kwotę należy wnieść w 36 lub 48 równych ratach. Po zakończeniu umowy samochód przechodzi na własność kredytobiorcy. Klasyczny kredyt to dobre rozwiązanie dla osób, którym zależy na najniższych kosztach.

Kredyt na samochód

Koszty kredytu klasycznego

Z jakimi wydatkami wiąże się zakup Volkswagena Tiguana w wersji hybrydowej plug-in, korzystając
z klasycznego kredytuOpens an external link? Koszt zakupu podstawowej wersji auta to 188 190 zł. W ramach finansowania można także ująć roczną polisę ubezpieczenia komunikacyjnego w kwocie 5 081 zł. Wybierając minimalną wysokość wpłaty własnej 30% oraz maksymalny okres trwania umowy klasycznego kredytu – 48 miesięcy, wysokość miesięcznej raty wyniesie 3 097 zł.

Klienci indywidualni – Kredyt Jak Abonament

Alternatywnym rozwiązaniem dla klientów indywidualnych jest Kredyt Jak AbonamentOpens an external link. W ramach
tej usługi kupujący płaci niższe raty w porównaniu do kredytu klasycznego, ponieważ spłacana jest tylko prognozowana utrata wartości samochodu. Okres finansowania może wynosić od 24 do 48 miesięcy. Gdy umowa dobiegnie końca, samochód hybrydowy może zostać zwrócony do salonu lub wykupiony za ustaloną na początku umowy kwotę. Należność można wnieść jednorazowo lub w ratach. Decydując się na zwrot auta do salonu, klient otrzymuje możliwość wyboru nowego modelu w ramach nowej umowy finansowania.

Kredyt Jak AbonamentOpens an external link różni się od klasycznego finansowania brakiem konieczności wniesienia wpłaty własnej. Stawiając na Kredyt Jak Abonament, należy wybrać limit przebiegu rocznego mieszczącego
się w zakresie od 10 do 40 tys. km. W przypadku przekroczenia ustalonego przebiegu naliczona zostanie opłata, którą należy uiścić tylko w przypadku oddania auta do salonu po zakończeniu umowy. Wysokość opłaty zawarta jest w umowie finansowania.

Kredyt Jak Abonament

Koszty Kredytu Jak Abonament

Jaka jest wysokość miesięcznej raty za Volkswagena Tiguana PHEV kosztującego 188 190 zł brutto przy wyborze opcji Kredyt Jak Abonament? Decydując się na początkową wpłatę 30% i 48-miesięczną umowę
z rocznym limitem przebiegu wynoszącym 20 tys. km, miesięczna rata wyniesie 1 558 zł, czyli o ponad połowę mniej niż w przypadku klasycznego kredytu. Z kolei rezygnując z wpłaty początkowej, raty miesięczne dla takich samych parametrów umowy wyniosą 2 961 zł.

Finansowanie dla firm – leasing klasyczny

Przedsiębiorcy pragnący kupić nowego Volkswagena z napędem hybrydowym plug-in, mogą skorzystać
z leasingu. Podobnie jak kredyt dla klientów indywidualnych także finansowanie dla firm dostępne jest
w dwóch wariantach. Pierwszym z nich jest klasyczny leasingOpens an external link.

Rozwiązanie to jest korzystne dla przedsiębiorców, ponieważ wszystkie opłaty związane z finansowaniem zakupu pojazdu można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu. Ponadto wysokość wpłaty własnej może wynosić 0% wartości auta. Oznacza to możliwość nabycia nowego Volkswagena z salonu bez angażowania środków finansowych przedsiębiorstwa.

W trakcie trwania umowy samochód hybrydowy jest własnością podmiotu udzielającego leasingu,
a po zapłaceniu ostatniej raty, czyli tzw. wykupu, pojazd przechodzi na własność leasingobiorcy. Możliwe jest także odliczenie 50% podatku VAT od wszystkich wydatków związanych z finansowaniem i eksploatacją auta w przypadku użytkowania samochodu na cele prywatne i służbowe. Istnieje także opcja odliczenia 100% podatku VAT, jeśli samochód używany jest wyłącznie do celów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Finansowanie samochodów dla firm

Koszty leasingu klasycznego 

Ile wyniesie miesięczna rata klasycznego leasinguOpens an external link za samochód hybrydowy Volkswagen Arteon w wersji plug-in? Cena podstawowej wersji modelu wynosi 241 790 zł brutto, czyli 196 577 zł netto. Wysokość raty zależy od kwoty wpłaty własnej, czasu trwania umowy i wartości wykupu, czyli ostatniej raty. Wpłacając 30%
i decydując się na 60-miesięczną umowę z wykupem wynoszącym 1% wartości auta, rata miesięczna wyniesie 2 641 zł netto. Z kolei w przypadku analogicznych parametrów, lecz bez wpłaty własnej kwota raty wyniesie 3 780 zł netto.

Finansowanie dla firm – leasing jak abonament

Leasing jak abonamentOpens an external link to wygodna forma finansowania zakupu samochodu dla przedsiębiorców. Rozwiązanie to pozwala spłacać jedynie prognozowaną utratę wartości nowego samochodu PHEV. Dzięki temu użytkownik może płacić znacznie mniejsze comiesięczne raty w porównaniu do klasycznego leasingu lub zdecydować się na samochód wyższej klasy bądź z lepszym wyposażeniem.

Leasing klasyczny

Umowa leasingu jak abonamentOpens an external link może zostać zawarta na okres 24, 36 lub 48 miesięcy. Po jej zakończeniu użytkownik decyduje, czy chce oddać samochód do salonu, czy wykupić pojazd. W drugim przypadku należy wnieść jednorazową opłatę w wysokości pozostałej wartości auta. Koszt miesięcznej raty leasingu jak abonament zależy także od kwoty wpłaty początkowej. Jej wniesienie nie jest jednak obowiązkowe,
co pozwala cieszyć się nowym samochodem bez ponoszenia nakładów finansowych na start. W leasingu jak abonament wszystkie koszty związane z finansowaniem można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu.

Leasing jak abonament

Finansowanie zakupu auta w leasingu jak abonament wymaga wskazania rocznego przebiegu. Jeśli wartość
ta zostanie przekroczona, na koniec umowy klient zobowiązany jest do dokonania dopłaty według stawki wskazanej w umowie. Obowiązek dopłaty występuje tylko wtedy, gdy samochód zwracany jest do salonu
po zakończeniu umowy. Klienci oddający użytkowany dotychczas pojazd często wybierają najnowszy model
z oferty Volkswagena i  rozpoczynają nową umowę leasingu jak abonament.

Koszty leasingu jak abonament

Jaka jest wysokość miesięcznej raty w przypadku Volkswagena Arteona eHybridOpens an external link? Cena modelu
w podstawowej wersji wynosi 196 577 zł netto. Wpłacając 30% wartości nowego auta i wybierając 48-miesięczną umowę z rocznym limitem 20 tys. km (czyli 80 tys. km na cały okres umowy) rata wyniesie 1 017 zł netto. Rezygnując z wpłaty własnej, miesięczne zobowiązanie dla tych samych parametrów wyniesie 2 409 zł netto.

Leasing jak abonament koszty

Czy hybrydy plug-in są droższe w zakupie od samochodów spalinowych?

Samochody hybrydowe plug-inOpens an external link są oszczędniejsze od spalinowych odpowiedników. Wynika
to z zastosowania dwóch jednostek napędowych oraz akumulatorów trakcyjnychOpens an external link, które pozwalają pokonywać spore dystanse, korzystając wyłącznie z energii elektrycznej. Wyposażenie nowoczesnego samochodu w te i inne rozwiązania podnoszące wydajność jazdy wiąże się z poniesieniem dodatkowych kosztów.

Ile kosztuje hybryda plug-in

O ile droższe są samochody hybrydowe od spalinowych? Rodzinny SUV Tiguan w wersji eHybrid kosztuje
od 188 190 zł brutto. Wyposażony jest w automatyczną skrzynię biegów DSG, a moc systemowa układu hybrydowego to 245 KM. Natomiast cena zakupu podstawowej wersji spalinowego Tiguana z silnikiem 1,5 TSI o mocy 150 KM z manualną skrzynią biegów wynosi 145 090 zł, a z automatyczną skrzynią biegów DSG - 155 590 zł.

Volkswagen plug-in

Dlaczego warto wybrać samochód hybrydowy mimo wyższej ceny? Jest oszczędniejszy i wydajniejszy,
co przekłada się na niższe koszty eksploatacji.  Auta hybrydowe łącząc silniki spalinowe z elektrycznymi, zapewniają mniejsze zużycie paliwa, a tym samym cechują się niższą emisją CO2.

Porównanie kosztów eksploatacji
hybryd i samochodów spalinowych

Wyższa cena zakupu samochodów hybrydowychOpens an external link plug-in względem wersji spalinowych szybko zwraca
się podczas codziennej eksploatacji. Jednym z największych kosztów związanych z użytkowaniem samochodu jest zakup paliwa. Auta hybrydowe dzięki nowoczesnym technologiom napędowym oraz możliwości ładowania samochodu w domu, w pracy, czy na ogólnodostępnych stacjach zużywają o wiele mniej paliwa
od aut spalinowych.

Koszt eksploatacji hybrydy

Volkswagen Tiguan eHybridOpens an external link, według aktualnej normy WLTP, zużywa w cyklu mieszanym zaledwie od 1,35 do 1,7 l/100 km. Aktualna średnia cena benzyny bezołowiowej 95 w Polsce (stan na 16.08.2023 r.) wynosi ok. 6,50 zł za litr. Oznacza to, że koszt zakupu paliwa potrzebnego do pokonania 100 km hybrydowym Tiguanem wynosi od 8,80 do 11 zł. Zużycie energii elektrycznej na wspomnianym dystansie wynosi w cyklu mieszanym 16,6 kWh. Z kolei maksymalna cena zakupu 1 kW energii elektrycznej w 2023 r. dla klientów indywidualnych (limit 3000 kWh rocznie na gospodarstwo domowe) wynosiła ok. 0,85 zł brutto. Koszty związane ze zużyciem prądu na dystansie 100 km wynoszą zatem ok. 14,10 zł. Sumując cenę benzyny i energii elektrycznej pokonanie 100 km Tiguanem eHybridOpens an external link, kosztował więc średnio od 23 do 25 zł.

Volkswagen Tiguan eHybrid zużycie paliwa

Volkswagen Tiguan eHybridOpens an external link, według aktualnej normy WLTP, zużywa w cyklu mieszanym zaledwie od 1,35 do 1,7 l/100 km. Aktualna średnia cena benzyny bezołowiowej 95 w Polsce (stan na 16.08.2023 r.) wynosi ok. 6,50 zł za litr. Oznacza to, że koszt zakupu paliwa potrzebnego do pokonania 100 km hybrydowym Tiguanem wynosi od 8,80 do 11 zł. Zużycie energii elektrycznej na wspomnianym dystansie wynosi w cyklu mieszanym 16,6 kWh. Z kolei maksymalna cena zakupu 1 kW energii elektrycznej w 2023 r. dla klientów indywidualnych (limit 3000 kWh rocznie na gospodarstwo domowe) wynosiła ok. 0,85 zł brutto. Koszty związane ze zużyciem prądu na dystansie 100 km wynoszą zatem ok. 14,10 zł. Sumując cenę benzyny i energii elektrycznej pokonanie 100 km Tiguanem eHybridOpens an external link, kosztował więc średnio od 23 do 25 zł.

Źródła:

https://www.volkswagen.pl/pl/konfigurator.html/__app/31102/35110/life-trim.app?campaign=V2PL0949&language=PL&adchan=seah&publisher=GADW&country=PL&adplt=pseac&cpid=15985767754&adpay=pd&gclid=CjwKCAjwxOymBhAFEiwAnodBLLWmVZ3SWtbtOnXpmYRDmDfAhw_qd9EsUlofmRAtCmvGrxVsQXGkExoCFlAQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds&---=%7B%22configuration-step-navigation-service%22%3A%22%2F%3FconfigStep%3D%257B%2522context%2522%253A%252231102-35110-Life%2522%252C%2522selectedStep%2522%253A%2522engine%2522%257D%22%2C%22filter-service%22%3A%22%2F%3FengineType%3DPlug-In-Hybrid%26engineType%3DBenzyna%2Bbezo%25C5%2582owiowa%26engineType%3DOlej%2Bnap%25C4%2599dowy%22%7D&category-app=private&carlineId-app=31102&salesGroupId-app=35110&trimName-app=Life&modelId-app=AX13ZY%24GRBBRBB%24GWN3WN3%24GYOSYOS&modelVersion-app=0&modelYear-app=2024Opens an external link

https://kalkulator.vwfs.pl/firma/volkswagen?gclid=CjwKCAjwxOymBhAFEiwAnodBLNzts5SkKviy9cuqkkU3-uU6EAD5oxiwwTqTwDMjQ0dwXLM34PAoohoC_goQAvD_BwE&gclsrc=aw.dsOpens an external link

https://pspa.com.pl/2023/informacja/licznik-elektromobilnosci-polski-rynek-e-mobility-na-plus-w-i-polowie-2023-r/Opens an external link

https://www.volkswagen.pl/pl/konfigurator.html/__app/31501/34171/elegance-trim.app?campaign=V2PL0949&language=PL&adchan=seah&publisher=GADW&country=PL&adplt=pseac&cpid=15985767754&adpay=pd&gclid=CjwKCAjw5_GmBhBIEiwA5QSMxKhm3wn5eS0y_yah77Ydjfh8i79pMhYJ-0f1YCZUQ1tve6Kq2UnyehoCqIEQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds&---=%7B%22configuration-step-navigation-service%22%3A%22%2F%3FconfigStep%3D%257B%2522context%2522%253A%252231501-34171-Elegance%2522%252C%2522selectedStep%2522%253A%2522engine%2522%257D%22%2C%22filter-service%22%3A%22%2F%3FengineType%3DPlug-In-Hybrid%22%7D&carlineId-app=31501&modelId-app=3H83YY%24GRBDRBD%24GWFAWFA%24GW12W12%24GYOSYOS&modelVersion-app=0&modelYear-app=2023&salesGroupId-app=34171&category-app=private&trimName-app=Elegance&exteriorId-app=F14+C2C2&interiorId-app=F56­­+TO&buildabilityStatus-app=buildableOpens an external link

https://www.autocentrum.pl/paliwa/ceny-paliw/Opens an external link

https://samorzad.infor.pl/sektor/zadania/bezpieczenstwo/6287134,od-1-pazdziernika-2023-r-tani-prad-w-limicie-3000-kwh-3600-kwh-4000-kwh-co-z-pompami-ciepla.htmlOpens an external link

Może Cię również zainteresować:

Samochody hybrydowe
typu plug-in

Mity o samochodach elektrycznych

Silnik hybrydowy na widelcu

Samochody elektryczne - perspektywy rozwoju rynku w Polsce

Samochody elektryczne a hybrydowe

Wyprzedzić przyszłość: ID. Vizzion

Może Cię również zainteresować:

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne, nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 556(1)§2 Kodeksu cywilnego. Volkswagen zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia  mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia i opisy mają wyłącznie charakter poglądowy i mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następuje w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie  prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen.

Prezentowane ceny są wyłącznie cenami rekomendowanymi i obejmują podatek VAT (23%).

Z uwagi na ograniczenia technik drukarskich lub parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany, kolory przedstawione w niniejszym materiale mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów.

Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronie Recykling samochodów.

Montaż akcesoriów w pojeździe może mieć wpływ na poziom zużycia paliwa/energii, emisję CO2 lub zasięg oraz może nastąpić najwcześniej po pierwszej rejestracji pojazdu, wyłącznie na Państwa życzenie.

Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151. WLTP zapewnia bardziej rygorystyczne warunki badania i bardziej realistyczne wartości zużycia paliwa i emisji CO2 w porównaniu do stosowanej to tej pory metody NEDC. Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa i emisji CO2 są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP. Więcej informacji na temat WLTP na stronie: https://www.volkswagen.pl/pl/swiat-volkswagena/ochrona-srodowiska/wltp.html?

Zasięg dla samochodów elektrycznych lub zasięg w trybie elektrycznym dla hybryd typu Plug-In może się różnić w zależności od wersji i wyposażenia oraz zamontowanych akcesoriów. W praktyce rzeczywisty zasięg różni się w zależności od stylu jazdy, prędkości, korzystania z dodatkowych odbiorników energii, temperatury zewnętrznej, liczby pasażerów, obciążenia ładunkiem i topografii terenu.

Systemy bezpieczeństwa działają wyłącznie w ramach ich technologicznych granic i nadal niezbędne jest zachowanie należytej ostrożności przez kierowcę. Kierowca musi być w każdej chwili gotowy do przejęcia kontroli nad pojazdem. Systemy wspomagające nie zwalniają go z odpowiedzialności za zachowanie szczególnej ostrożności. Sprawdź szczegóły korzystania z Volkswagen WeConnect na stronie https://www.volkswagen.pl/pl/connected-car/lacznosc/we-connect.html? Leasing klasyczny: Oferta dla przedsiębiorców. Suma opłat skalkulowana w oparciu o parametry: opłata wstępna 20%, okres leasingu 36 miesięcy, wartość końcowa 1%.  

Leasing dla przedsiębiorców. Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego.

Kredyt "Jak Abonament" - Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 13,64%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 103873 zł, całkowita kwota do zapłaty 150216 zł, oprocentowanie zmienne 9,30%, całkowity koszt kredytu 46343 zł (w tym: prowizja  0 zł, odsetki 35558 zł, ubezpieczenie komunikacyjne na 1. rok 3807 zł, ubezpieczenie spłaty kredytu 6978 zł), 48 miesięcznych rat równych po 1607 zł; rata finalna 73087 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 7.07.2022 r. na reprezentatywnym przykładzie. Kredyt na wybrane modele Volkswagen Samochody Osobowe z rocznika 2022 przy skorzystaniu z ubezpieczenia komunikacyjnego i ubezpieczenia spłaty kredytu oferowanych przez Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy Sp. z o.o. Niniejsza informacja nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego. Dostępność i warunki produktu mogą ulec zmianie. Warunki produktu określa umowa.  Raty leasingu "Jak Abonament" dla parametrów: 10% opłaty wstępnej, okres finansowania 48 miesięcy, limit roczny 15 000 km. Oferta dla Przedsiębiorców.

Volkswagen zwraca uwagę, że pewna liczba modeli Volkswagen ID. wyprodukowanych w Chinach została sprowadzona na rynki międzynarodowe nieoficjalnymi kanałami poza autoryzowaną siecią Volkswagena.  Nieautoryzowani sprzedawcy wprowadzają klientów w błąd, twierdząc, że oferowane przez nich modele Volkswagen ID. są objęte międzynarodową gwarancją. Volkswagen wskazuje, że pojazdy wyprodukowane w Chinach, na rynek chiński nie są objęte międzynarodową gwarancją, w tym również obejmującą Europejski Obszar Gospodarzy. Z uwagi na powyższe, wszystkie wymagania dotyczące naprawy i serwisowania, w tym korzystania z gwarancji i dobrej woli, nie mogą być podejmowane przez autoryzowanych dealerów lub jakikolwiek autoryzowany zakład serwisowy marki Volkswagen na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy nie mogą również zapewnić klientom Oryginalnych Części Volkswagen dla modeli sprzedawanych wyłącznie w Chinach, takich jak Volkswagen ID.6.  Klienci, którzy zdecydują się na zakup pojazdów za pośrednictwem nieautoryzowanych kanałów, powinni mieć świadomość, że oprócz braku możliwości serwisowania, gwarancji i dostaw części zamiennych, pojazdy te są wyposażone w wersję oprogramowania przeznaczoną na inny rynek. Podobnie jak w przypadku gwarancji i serwisu, nie może być ono obsługiwane przez dealerów Volkswagena. Dodatkowo nieoficjalnie importowane modele ID. zostały  wyprodukowane wyłącznie na warunki rynku chińskiego. Nie są więc homologowane na inne rynki ani dostosowane do ich specyficznych wymagań. Nie posiadają więc europejskiej homologacji i certyfikatu zgodności (CoC).  Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy pozostają zaangażowani w sprawy klientów, dlatego prosimy o zachowanie najwyższej ostrożności i ponownego przemyślenia zakupu modelu Volkswagen ID. za pośrednictwem nieoficjalnych kanałów. Zalecamy klientom wizytę u autoryzowanych dealerów w celu zapoznania się z najnowszą ofertą dostępnych modeli samochodów marki Volkswagen, które są oficjalnie dopuszczone do sprzedaży na danym rynku i posiadają ustaloną gwarancję oraz wsparcie serwisowe. Volkswagen i oficjalny dostawca chętnie zorganizują kontakt z autoryzowanymi dealerami.

*Obowiązuje do odwołania. Szczegóły u sprzedawcy. Polo Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w Polo Special Edition: 2 400 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 100 zł. Rabat 6000 zł. T-Roc Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w T-Roc Special Edition: 11 160 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 800 zł. Rabat 6000 zł. Nowy T-Cross Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w T-Cross Special Edition: 10 360 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 800 zł. Rabat 8000 zł. Touran Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Comfortline z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w Touran Special Edition: 25 000 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Comfortline i Special Edition: 3 300 zł. Rabat 5000 zł. Taigo Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w Taigo Special Edition: 9 560 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 800 zł. Rabat 3000 zł. Nowy Tiguan Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w Nowy Tiguan Special Edition: 22 380 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 800 zł. ID.3 Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro Performance z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.3 Special Edition: 30 800 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 4 600 zł. ID.4 Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro Performance z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.4 Special Edition: 38 050 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 4 600 zł. ID.5 Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro Performance z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.5 Special Edition: 33 970 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 4 600 zł. ID.7 Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.7 Special Edition: 45 730 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 9200 zł. ID.7 Tourer Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.7 Tourer Special Edition: 47 430 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 9200 zł. Materiał może prezentować elementy wyposażenia dodatkowego lub opcjonalnego