Widok z tyłu srebrnego Volkswagena Polo 5 „beats” stojącego w nocy przed klubem

Więcej Polo V w zasadzie nie mogłoby już być: 23 modele 6R (2009 - 2014) i 6C (2014 - 2017).

Piąta generacja Polo z typem 6R i 6C przynosi ze sobą mnóstwo innowacji, a do tego wiele modeli specjalnych, jak Polo V GTI, Polo V R WRC czy Polo Cross. Poznaj je teraz!

Małe auto, wielki wybór - 6R, 6C i modele specjalne

Od TDI przez DSG po R-Line - wszystko to znajdziesz w Polo V. Poznaj te oraz wiele innych modeli specjalnych i wariantów wyposażenia.

Polo V - najważniejsze cechy

Widok z tyłu spojlera białego VW Polo 5 – Najważniejsze cechy starszego modelu Polo

Jedną z najważniejszych cech Polo V jest różnorodność modeli i wyposażenia. Tutaj znajdziesz inne zalety całej linii modeli.

Polo BlueGT: System aktywnego zarządzania pracą cylindrów ACT przy zmniejszonym zapotrzebowaniu na moc przechodzi automatycznie w oszczędzający paliwo tryb pracy z dwoma cylindrami. Aerodynamiczny tylny spojler zmniejsza opór powietrza, a obniżone o 15 mm zawieszenie i czarna osłona chłodnicy z napisem GT nie pozostawiają wątpliwości co do sportowego charakteru tego Polo.

Polo R WRC: Czuje się na drodze jak w domu: z mocą 162 kW (220 KM) jest to najmocniejsze Polo piątej generacji. 16-calowe hamulce tarczowe z przodu i z tyłu pozwalają w pełni kontrolować tę moc. Siedzenia sportowe Top w stylistyce WRC i wielofunkcyjna kierownica sportowa uzupełniają wyjątkowe cechy tej limitowanej do 2500 sztuk edycji Volkswagena.

BiFuel: Podwójna koncepcja napędu BiFuel łączy benzynę i gaz LPG. Rodzaj napędu można zmienić podczas jazdy wciskając odpowiedni przycisk. Zalety: większy zasięg przy niższych kosztach i mniejsza szkodliwość dla środowiska. Montowane fabrycznie silniki na gaz mają dłuższą żywotność niż silniki modyfikowane w późniejszym terminie, dlatego oferujemy Polo V BiFuel w pięciu różnych wariantach lub wyposażeniach.

Starsze Polo na drodze w naturze – starsze modele Volkswagena

Technika: Już 6R oferuje wiele elektronicznych pomocników, np. tempomat, reflektory przeciwmgielne z funkcją doświetlania zakrętów i system ParkPilot. Po optymalizacji modelu, wersja 6C dysponuje dodatkowymi systemami wspomagającymi: kamerą cofania Rear View, aktywnym tempomatem ACC czy systemem obserwacji otoczenia Front Assist z funkcją awaryjnego hamowania w mieście.

Infotainment i Connectivity: Do wyboru jest kilka wysokiej jakości systemów radiowo-nawigacyjnych, np. RNS 310 dla 6R czy Composition/Discover Media dla 6C. Chciałbyś słuchać swojej ulubionej muzyki? Dzięki gniazdom multimedialnym MEDIA-IN lub AUX-IN możesz podłączyć zewnętrzne źródła audio. W 6C dzięki  App-Connect możesz połączyć swojego smartfona z Twoim Polo.

Komfort i funkcjonalność: Kierownica wielofunkcyjna umożliwia obsługę radia lub połączonego z nim smartfona wygodnie i bez odrywania rąk od kierownicy. O optymalną temperaturę zadba klimatyzacja Climatronic, a o czyste powietrze - wbudowany w nią filtr z węglem aktywnym. Klimatyzacja chłodzi także schowek podręczny.

Stylistyka: Osłona chłodnicy z chromowaną listwą akcentuje elegancję Polo. Halogenowe lub diodowe reflektory 6C podkreślają jego sportowy wygląd. W 6R są to światła halogenowe lub bi-ksenonowe. Tył zdobią zwracające na siebie uwagę światła tylne ze zintegrowanymi kierunkowskazami w 6R i z tylnym światłem przeciwmgielnym, światłem stopu i cofania w 6C.

Częstotliwość przeglądów Polo V

Konserwacje i przeglądy są niezbędne dla utrzymania właściwego stanu technicznego Twojego Polo V. Dowiesz się tutaj, jak po wielu przejechanych kilometrach zawsze dokładnie wiedzieć, kiedy powinieneś pojechać do serwisu.

Pracownik serwisu VW i klient podczas przeglądu swojego Volkswagena w warsztacie – VW Service

Kiedy jest czas na następny serwis?

W zależności od tego, czy kolejny serwis obejmuje wymianę oleju, czy nie obejmuje, informację o jego terminie znajdziesz w planie serwisowym, na naklejce na słupku drzwi lub zostanie wyświetlona na wyświetlaczu.

  • Terminy serwisu bez wymiany oleju podane są w planie serwisowym lub na słupku drzwi.
  • Terminy serwisu z wymianą oleju zostaną wyświetlone na wyświetlaczu.

Jak sprawdzić termin serwisu na wyświetlaczu?

Włączyć zapłon. Ważne: nie uruchamiać silnika. Ustawić licznik przebiegu dziennego na zero i przytrzymać przycisk zerowania przez około dwie sekundy. Zobaczysz wtedy, ile dni i kilometrów masz jeszcze do następnego przeglądu. Potem na liczniku przebiegu dziennego pojawi się z powrotem poprzednia wartość.

Pakiety przeglądów dla samochodów używanych

Pakiet Przeglądów Volkswagen to kompleksowe usługi serwisowe na najwyższym poziomie. Nabywając Pakiet, nie musisz troszczyć się o planowanie wydatków na przeglądy w trakcie użytkowania samochodu.

Rozmiary opon i felg dla Twojego Polo V.

Wysokość, szerokość, rodzaj, letnie lub zimowe: to ważne, na jakich kołach i oponach będzie jeździć Twoje Polo. Sprawdź tutaj, jaki jest właściwy rozmiar opon i felg.

Polo Cross może poruszać się na obręczach o średnicy 17" i szerokości do 7,5". Model specjalny Polo WRC, jako jedyny Polo piątej generacji, może jeździć także na felgach o szerokości 7,5" i wysokości 18"; stosunek wysokości do szerokości wynosi w tym przypadku zaledwie 35%.

Szczegółowy widok koła Polo 5 z oponą i oryginalną obręczą VW – Akcesoria Volkswagen

Poza tymi wyjątkami poniższe dane dotyczą większości modeli Polo V:

  • szerokość opon: między 175 a 215 mm
  • stosunek wysokości do szerokości: między 40% a 70%
  • średnica opony i felgi: od 14" do 17"
  • szerokość felgi: między 5" a 7"
  • odsadzenie (ET): między 35 a 46 mm

Gdzie znaleźć te informacje na oponach lub obręczach, dowiesz się na naszych stronach "Informacje o oponach" lub "Informacje o obręczach kół". Sprawdzisz tam także, jaka kombinacja koło/opona jest dopuszczalna dla Twojego Polo.

Przejdź dalej do "Informacje o obręczach kół"

Przejdź dalej do "Informacje o oponach"

Polo V w najlepszej formie

Dopiero indywidualnie wyposażone Polo stanie się "Twoim" Polo. Odpowiednie akcesoria znajdziesz w naszej ofercie akcesoriów.

Przejdź do sklepuOpens an external link