Jak wybrać samochód miejski?
Jak wybrać samochód miejski?
Jak wybrać samochód miejski?
Jak wybrać samochód miejski?

Jak wybrać samochód miejski?

Jak wybrać samochód miejski?

W przestrzeni miejskiej liczą się ekonomia, ergonomia i styl. Auta tworzone z myślą o mieszkańcach aglomeracji pozwalają komfortowo przemieszczać się po arteriach i bulwarach, a dzięki zaawansowanym systemom rozrywki podróżowanie nimi w korkach nie daje się kierowcom mocno we znaki.

Tym, co cechuje nowoczesne auta miejskie klasy B, są ich kompaktowe rozmiary oraz nowoczesne silniki benzynowe i elektryczne. W efekcie ekonomiczny samochód miejski nie tylko pozwala oszczędzać na paliwie, ale jest również przyjazny dla środowiska. Kluczowe w wyborze samochodów są przystępna cena, niezawodność w codziennej eksploatacji, niskie spalanie i wygoda przemieszczania się oraz łatwe parkowanie.

Mały samochód miejski? up! lub Polo
Mały samochód miejski? up! lub Polo

Mały samochód miejski? up! lub Polo

Z takiej perspektywy doskonałym wyborem jest Volkswagen up! lub jego elektryczna wersja e-up!. Dzięki wielu możliwościom konfiguracji da się niemal dowolnie spersonalizować auto. Mierzący niewiele ponad 3,5 metra długości i 1,6 m szerokości up! sprawdzi się zarówno na ciasnych podziemnych parkingach, jak i na obwodnicach miast. Pomimo kompaktowych rozmiarów, samochodem komfortowo mogą podróżować cztery osoby. Pojemność bagażnika wynosi 251 l, dzięki czemu bez problemu zmieszczą się i codzienne zakupy, i bagaż na weekendowy wypad. Ceny up!’a zaczynają się już od 37 590 zł. 

W mieście znakomicie sprawdzi się również Volkswagen Polo. Oferowany jest w pięciu wersjach wyposażenia: Start, Trendline, Comfortline i Highline oraz jako model specjalny – Beats (m.in. z 300-watowym system car audio). Ponadto dostępne jest sportowe Polo GTI (z silnikiem o mocy 200 KM). Wszystkie odmiany mają seryjnie montowany system „Front Assist” monitorujący przestrzeń przed autem z funkcjami hamowania awaryjnego „City” oraz rozpoznawania pieszych. Wśród rozwiązań, które mogą trafić na pokład Polo, warto też wymienić aktywny tempomat „ACC”, asystenta zmiany pasa ruchu „Blind Spot Detection” z systemem wspomagającym wyjazd tyłem z miejsca parkingowego oraz częściowo automatyczny system parkowania „Park Assist”.

Z kolei Volkswagen Golf będzie świetną propozycją dla osób, które potrzebują więcej przestrzeni w aucie.

Bogate wyposażenie standardowe

Bogate wyposażenie standardowe

Wybierając samochód miejski nie trzeba martwić się, że będzie on totalnym „golasem”, jak miało to miejsce jeszcze kilkanaście lat temu. Dziś nawet w niewielkich autach dostępnych jest szereg nowoczesnych rozwiązań, m.in. tempomat oraz systemy multimedialne, które dzięki odpowiednim aplikacjom zamieniają telefon w centrum dowodzenia pojazdem. Dzieje się tak chociażby w przypadku up!’a i aplikacji Maps + more. 

Połączenie Bluetooth oraz uruchomiony w smartfonie program umożliwiają monitorowanie najważniejszych parametrów pojazdu w czasie rzeczywistym. Dzięki umieszczonemu centralnie uchwytowi, telefon przejmuje rolę wyświetlacza, informując o spalaniu, umożliwiając odtwarzanie muzyki z pamięci urządzenia czy wyświetlając wskazówki dojazdu z nawigacji.

Małe zużycie paliwa, czyli ekonomia i ekologia

Małe zużycie paliwa, czyli ekonomia i ekologia

Wybierając silnik warto pamiętać zarówno o dynamice, jak i ekonomii. Jednostki napędowe Volkswagena umiejętnie łączą te cechy z aspektami ekologicznymi. To ważne, bo rośnie liczba europejskich miast ze strefami, gdzie wjeżdżać mogą tylko samochody z czystymi silnikami. W niedługiej przyszłości może okazać się, że tylko samochody elektryczne takie jak e-up!e-Golf czy też innowacyjny, w pełni elektryczny model ID NEO o zasięgu do 600 km będą mogły wjeżdżać do ścisłego centrum wielu aglomeracji.

Szukając odpowiedniego auta miejskiego należy kierować się również bezpieczeństwem. Pomimo miejskich rozmiarów, Volkswageny są jednymi z najbezpieczniejszych pojazdów swoich segmentów. Zarówno up!, jak i Polo oraz Golf otrzymały najwyższą notę 5 gwiazdek w testach zderzeniowych Euro NCAP.

Wyższa konieczność

Wyższa konieczność

Hasło „samochód miejski” za sprawą pojawienia się na rynku crossoverów nie dotyczy dziś tylko 3- lub 5-drzwiowych hatchbacków. Gdy planujesz poruszać się nie tylko po miejskich bulwarach, ale chciałbyś bez obaw pokonywać wysokie krawężniki, a od czasu do czasu „pobrudzić się” na drogach niższych kategorii, najlepszym wyborem może okazać się miejski crossover taki jak Volkswagen T-Roc z prześwitem wynoszącym aż 161 mm.

Ups!!!

Twoja przeglądarka wydaje się być nieaktualna przez to nasza strona może nie wyświetlać się dobrze u Ciebie.

Zalecane przeglądarki:

  • Chrome od wersji 68 
  • Safari od wersji 11 
  • Firefox od wersji 61 
  • Edge od wersji 42 
  • Opera od wersji 55
  • Samsung IE od wersji 7.2

Zalecamy aktualizację przeglądarki internetowej!

Dziękujemy za wizytę,

Zespół Volkswagen