ID. Crozz
Jeżeli Ty jesteś gotowy, to on też.

ID. Crozz
Jeżeli Ty jesteś gotowy, to on też.

Jeżeli mógłbyś odkryć mobilność na nowo, to jak by ona wyglądała? Mamy wizję, która zelektryfikuje Twój każdy dzień: samochód elektryczny, który uczyni Twoje życie lepszym. Tak inteligentny, że zrozumie każde Twoje słowo. Dzięki technologii, która zaprowadzi Cię dalej, da Ci więcej swobody i zainspiruje do odkrywania nowych rzeczy.

Przód ID. Crozz

Naszą ideą jest samochód elektryczny dla każdego. Dlatego stworzyliśmy samochód tak osobisty, że będzie idealnie pasował do Ciebie, Twojej rodziny lub Twojej pracy. Przykładem jest elektryczny koncepcyjny ID. Crozz. Jako nowoczesny crossover łączy zalety SUVa z elegancją coupé. A do tego jest niezwykle praktyczny i doskonale czuje się zarówno w mieście, jak i poza nim. Dzięki niemu wiele rzeczy stanie się możliwych.

--:--

Z ID. Crozz możesz robić wszystko, co jest dla Ciebie ważne, niezależnie jaką drogę wybierzesz. Jego zasięg jest tak duży, że prawie żaden cel nie będzie leżał zbyt daleko. Zostaw zatem miasto i codzienność za sobą i wyrusz w odkrywczą podróż. Przestronne wnętrze ID. Crozza zaprojektowaliśmy w taki sposób, byś czuł się w nim jak w domu. Dzięki zmiennej konfiguracji wnętrza możesz zapakować do niego nawet rower czy bagaż na całe wakacje. Najnowsza technologia zadba o czyste, świeże powietrze – wewnątrz i na zewnątrz. Bezemisyjny silnik elektryczny pracuje tak cicho, że na leśnych drogach będziesz mógł w pełni delektować się pięknem natury. Dzięki dynamicznemu napędowi na wszystkie koła odkryjesz miejsca, w których jeszcze nie byłeś. ID. Crozz jest zawsze gotowy na nowe przygody i jest tak samo spontaniczny, jak Ty.

Tył ID. Crozza nad jeziorem

Prototyp Volkswagena ID. Crozz to przykład samochodu przyszłości. Wypełniony jest innowacjami, które pozwolą Ci bezgłośnie i dynamicznie przemierzać kręte drogi. Kiedyś w przyszłości będzie mógł jeździć autonomicznie, a Ty będziesz miał okazję cieszyć się widokami. A jeżeli Cię to znudzi, będziesz mógł nawet porozmawiać ze swoim inteligentnym samochodem. Powitaj zatem swoją wolność.

Geniusz przestronności. Więcej miejsca na kreatywność.

ID. Crozz został zaprojektowany tak, by dać Ci więcej wolności i przestrzeni. Szczególną uwagę zwróciliśmy na to, by wyeliminować wszystko, co zbędne. Na przykład słupek B. Także tylne siedzenia i konsolę środkową można łatwo przesuwać. I dzięki temu możesz mieć miejsce na wszystko, co dla Ciebie ważne.

ID. Crozz z otwartymi drzwiami, widok do wnętrza

Napęd na wszystkie koła. Wolność wyboru.

ID. Crozz ze swoim elektrycznym napędem, dzięki nowym technologiom, które już wkrótce umożliwią zasięg nawet 500 km na jednej baterii, zawiezie Cię dalej i prawie wszędzie, gdzie chcesz. Zostaw codzienność za sobą i po prostu gdzieś wyjedź. Sam lub z tymi, których zechcesz zabrać. Spokojnie lub sportowo, ale zawsze bezemisyjnie.

Widok ID. Crozza z boku podczas jazdy nad jeziorem

Autonomiczna jazda. Więcej czasu dla Ciebie.

Prowadzić czy nie prowadzić? W ID. Crozzie masz wybór. Wystarczy dotknąć kierownicy, aby ID. Pilot zaczął kierować samochodem. Albo możesz mu po prostu powiedzieć, co ma robić. W trybie autonomicznym kierownica wsuwa się w kokpit, a kierowca ma więcej swobody i może robić inne interesujące go rzeczy. Na przykład podziwiać widoki lub czytać książkę. Wprawdzie jest to jeszcze pieśń przyszłości, ale brzmi bardzo dobrze.

Wnętrze ID. Crozza podczas autonomicznej jazdy

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

 • Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne, nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 556(1)§2 Kodeksu cywilnego. Volkswagen zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia  mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia i opisy mają wyłącznie charakter poglądowy i mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następuje w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie  prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen.  

  Prezentowane ceny są wyłącznie cenami rekomendowanymi i obejmują podatek VAT (23%).  

  Z uwagi na ograniczenia technik drukarskich lub parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany, kolory przedstawione w niniejszym materiale mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów.  

  Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronie Recykling samochodów.

  Montaż akcesoriów w pojeździe może mieć wpływ na poziom zużycia paliwa/energii, emisję CO2 lub zasięg oraz może nastąpić najwcześniej po pierwszej rejestracji pojazdu, wyłącznie na Państwa życzenie.

  Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151.  Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa/energii, emisji CO2 lub zasięgu są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP.

  Zasięg dla samochodów elektrycznych lub zasięg w trybie elektrycznym dla hybryd typu Plug-In może się różnić w zależności od wersji i wyposażenia oraz zamontowanych akcesoriów. W praktyce rzeczywisty zasięg różni się w zależności od stylu jazdy, prędkości, korzystania z dodatkowych odbiorników energii, temperatury zewnętrznej, liczby pasażerów, obciążenia ładunkiem i topografii terenu.  

  Systemy bezpieczeństwa działają wyłącznie w ramach ich technologicznych granic i nadal niezbędne jest zachowanie należytej ostrożności przez kierowcę. Kierowca musi być w każdej chwili gotowy do przejęcia kontroli nad pojazdem. Systemy wspomagające nie zwalniają go z odpowiedzialności za zachowanie szczególnej ostrożności. Sprawdź szczegóły korzystania z Volkswagen WeConnect na stronie www.  

  Leasing dla przedsiębiorców. Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego.

  Kredyt EasyDrive - Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 13,64%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 103873 zł, całkowita kwota do zapłaty 150216 zł, oprocentowanie zmienne 9,30%, całkowity koszt kredytu 46343 zł (w tym: prowizja  0 zł, odsetki 35558 zł, ubezpieczenie komunikacyjne na 1. rok 3807 zł, ubezpieczenie spłaty kredytu 6978 zł), 48 miesięcznych rat równych po 1607 zł; rata finalna 73087 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 7.07.2022 r. na reprezentatywnym przykładzie. Kredyt na wybrane modele Volkswagen Samochody Osobowe z rocznika 2022 przy skorzystaniu z ubezpieczenia komunikacyjnego i ubezpieczenia spłaty kredytu oferowanych przez Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy Sp. z o.o. Niniejsza informacja nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego. Dostępność i warunki produktu mogą ulec zmianie. Warunki produktu określa umowa.  Raty leasingu "Jak Abonament" dla parametrów: 15% opłaty wstępnej, okres finansowania 48 miesięcy, limit roczny 20 000 km.  

  Volkswagen zwraca uwagę, że pewna liczba modeli Volkswagen ID. wyprodukowanych w Chinach została sprowadzona na rynki międzynarodowe nieoficjalnymi kanałami poza autoryzowaną siecią Volkswagena.  Nieautoryzowani sprzedawcy wprowadzają klientów w błąd twierdząc, że oferowane przez nich modele Volkswagen ID. są objęte międzynarodową gwarancją. Volkswagen wskazuje, że pojazdy wyprodukowane w Chinach, na rynek chiński nie są objęte międzynarodową gwarancją, w tym również obejmującą Europejski Obszar Gospodarzy. Z uwagi na powyższe, wszystkie wymagania dotyczące naprawy i serwisowania, w tym korzystania z gwarancji i dobrej woli, nie mogą być podejmowane przez autoryzowanych dealerów lub jakikolwiek autoryzowany zakład serwisowy marki Volkswagen na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy nie mogą również zapewnić klientom Oryginalnych Części Volkswagen dla modeli sprzedawanych wyłącznie w Chinach, takich jak Volkswagen ID.6.  Klienci, którzy zdecydują się na zakup pojazdów za pośrednictwem nieautoryzowanych kanałów, powinni mieć świadomość, że oprócz braku możliwości serwisowania , gwarancji i dostaw części zamiennych, pojazdy te są wyposażone w wersję oprogramowania przeznaczoną na inny rynek. Podobnie jak w przypadku gwarancji i serwisu, nie może być ono obsługiwane przez dealerów Volkswagena. Dodatkowo, nieoficjalnie importowane modele ID. zostały  wyprodukowane wyłącznie na warunki rynku chińskiego. Nie są więc homologowane na inne rynki ani dostosowane do ich specyficznych wymagań. Nie posiadają więc europejskiej homologacji i certyfikatu zgodności (CoC).  Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy pozostają zaangażowani w sprawy klientów, dlatego prosimy o zachowanie najwyższej ostrożności i ponownego przemyślenia zakupu modelu Volkswagen ID. za pośrednictwem nieoficjalnych kanałów. Zalecamy klientom wizytę u autoryzowanych dealerów w celu zapoznania się z najnowszą ofertą dostępnych modeli samochodów marki Volkswagen, które są oficjalnie dopuszczone do sprzedaży na danym rynku i posiadają ustaloną gwarancję oraz wsparcie serwisowe. Volkswagen i oficjalny dostawca chętnie zorganizują kontakt z autoryzowanymi dealerami.