2.3.47.2, 2017-10-10 18:26:25
/content/dam/vw-ngw/vw_pkw/importers/pl/homepage/wosp/kv_mali-ratownicy.png

Aktualności.

Mali Ratownicy nad morzem.

1 lipca - 20 sierpnia 2017 r.
Aktualności znad morza

Kołobrzeg, Świnoujście, Darłowo… Mali Ratownicy nie zwalniają tempa i udowadniają, że pierwszej pomocy można się uczyć wszędzie – także na plaży! Dzięki nauce w formie zabawy już blisko 3 500 dzieci dowiedziało się jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w trudniej sytuacji, jak wezwać pomoc, na jaki numer telefonu zadzwonić czy jakie czynności ratownicze podjąć.

Strefę Małych Ratowników z kamerą odwiedził Olivier Janiak wraz z ekipą TVN.

Targi Śniadaniowe w Warszawie.

17-18 czerwca 2017 r.
Aktualności WOŚP

A może by tak przy śniadaniu… opanować zasady pierwszej pomocy? Mali uczestnicy ostatniego Targu Śniadaniowego w Warszawie mieli taką okazję! Dzięki Volkswagenowi, pod okiem instruktorów uczyli się, jak być bezpiecznym w każdej sytuacji – także codziennej. Taka nauka przez zabawę zupełnie inaczej smakuje! Szukajcie strefy Małych Ratowników, kiedy będziecie głodni umiejętności!

Gra miejska.

3 czerwca 2017 r.
Aktualności WOŚP

Mali Ratownicy uczestniczyli 3 czerwca w grze miejskiej, która stanowiła finał VI Ogólnopolskiego Konkursu „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Szkoła Podstawowa Kołodziejewo, która zwyciężyła w rywalizacji otrzymała w nagrodę Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego Volkswagena. 
Każde dziecko chciałoby mieć supermoc i być bohaterem. Supermoc, dzięki której można pomagać innym ludziom oraz zapewnić im bezpieczeństwo. Taką supermocą jest właśnie umiejętność udzielania pierwszej pomocy przez najmłodszych.

Zasad udzielania pierwszej pomocy powinniśmy uczyć najmłodszych po to, by już od małego wyrabiać w nich dobre nawyki, kształtować poczucie odpowiedzialności za siebie i innych, uczyć opanowywania emocji w trudnych sytuacjach oraz by budować ich pewność siebie i zaufanie do własnych kompetencji w zakresie udzielania pomocy drugiej osobie – mówi Katarzyna Grzelak - koordynator prowadzonego przez Fundację WOŚP Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować”.

Dzień Dziecka w stacjach dealerskich.

1 czerwca 2017 r.
Aktualności WOŚP

Wiedzieliście, że stacja dealerska to jest świetne miejsce dla dzieci! Także na naukę! Każdy, kto chciał zostać bohaterem swojego podwórka i opanować supermoc, czyli umiejętność udzielania pierwszej pomocy, mógł odwiedzić np. stację Autoweber. W Dniu Dziecka, w strefie Małego Ratownika można było zdobyć wiedzę i atrybuty superbohatera! Widoku tylu dumnych rodziców i tyle radosnych buzi życzymy każdemu! Szukajcie informacji o strefie Małych Ratowników w stacji dealerskiej Volkswagena w waszym mieście!

25. finał WOŚP.

15 stycznia 2017 r.
Aktualności WOŚP

To nie jedyna forma współpracy Volkswagena z WOŚP. Podczas 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy instruktorzy RUR przeszkolili ponad 500 dzieci, które odwiedziły strefę Volkswagena. Natomiast już od lipca Mali Ratownicy pojawią się w najpopularniejszych, nadmorskich miejscowościach m.in.: Kołobrzegu, Świnoujściu czy Darłowie. To właśnie tam, wszystkie dzieci będą mogły zdobyć super moc i stać się bohaterami, którzy umieją udzielać pierwszej pomocy. 

W zeszłym roku Volkswagen użyczył swoje najnowsze samochody na potrzeby programu "Ratujemy i Uczymy Ratować" oraz do obsługi wolontariatu WOŚP "Pokojowego Patrolu".