VW na zimę
Zima - Szykuj się do podróży

VW na zimę

Zima - Szykuj się do podróży

VW na zimę

Krótkie i długie zimowe podróże różnią się pod wieloma względami. Każdy uczestnik ma inne potrzeby – kierowcy najczęściej zależy na wygodzie i bezpieczeństwie jazdy, pasażerom – na komforcie podróży. Potrzeby te można spełnić, jeśli odpowiednio wcześnie zadba się o kwestie techniczne oraz o dodatkowe wyposażenie samochodu. Zanim dowiesz się dokąd możesz wybrać się na zimowe ferie oraz poznasz najważniejsze informacje o zimowych oponach sprawdź, jak zadbać o Twojego Volkswagena na zimę.

Bezpieczeństwo i niezawodność

Przed okresem zimowym warto sprawdzić, jak funkcjonuje akumulator. Należy określić jego stan i napięcie ładowania, aby mieć pewność, że nie zawiedzie właśnie wtedy, gdy będziemy w trasie. Dla pełnego bezpieczeństwa należy sprawdzić stan układu hamulcowego i kierowniczego, stan zawieszenia i amortyzatorów. Prawidłowe funkcjonowanie tych układów zwiększa szanse na bezpieczną jazdę na trudnej nawierzchni. Oprócz tego, należy sprawdzić poziom płynów chłodniczego i hamulcowego, oleju oraz wymienić płyn do spryskiwaczy na zimowy (o właściwościach przystosowanych do niskich temperatur). Dodatkowo – w zimie wszelkie niedoskonałości lakiernicze mogą się pogłębiać. Zanim samochód będzie narażony na niskie temperatury i ich negatywne skutki, należy go umyć i sprawdzić stan lakieru oraz uszczelek.

Poznaj aktualne promocje serwisowe i przygotuj swój samochód do zimowej wyprawy: www.vw-aso.pl/promocjeOpens an external link

Koła zimowe

Na zimę do samochodu VW można dopasować całe koła, dzięki czemu jeszcze lepiej będą one sprawdzać się w trasie. Wysokiej  jakości felgi w połączeniu z markowymi oponami zapewnią Ci bezpieczeństwo i wysoki komfort prowadzenia.

Poznaj ofertę oryginalnych kół zimowych i zobacz w konfiguratorze jak się prezentuje w nich Twój model Volkswagena: https://www.vw-aso.pl/oryginalne-akcesoria-volkswagen/konfiguratorOpens an external link

Koła zimowe
Odśnieżanie szyby

Wygoda

Poza przyczepnością na drodze istotna jest również widoczność, którą ułatwić mogą wysokiej jakości kosmetyki i dopasowane akcesoria VW. Zanim wsiądziesz do samochodu, nie zapominaj też o odśnieżaniu nie tylko szyb, ale również lusterek, reflektorów przednich i tylnych lamp oraz dachu.

Poznaj ofertę Oryginalnych akcesoriów Volkswagen® na www.vw-sklep.plOpens an external link

Komfort podróży

Porządek i organizację zapewnią Ci specjalnie dopasowane do każdego modelu Oryginalne akcesoria Volkswagen®, ułatwiające przechowanie i ekspozycję najważniejszych przedmiotów. W okresie jesienno-zimowym zaleca się wymianę dywaników welurowych na gumowe, a zabezpieczenie czystości bagażnika zapewni również gumowa mata, która spełnia podobne funkcje ochronne. Miejsce wokół podróżnych może być dobrze zorganizowane, dzięki schowkom samochodowym oraz mocowanym na siedzeniach organizerom – kwestie te są szczególnie ważne w przypadku podróżowania z dziećmi. Dzięki takim rozwiązaniom komfort podróży będzie dużo wyższy!

Poznaj ofertę Oryginalnych akcesoriów Volkswagen® na www.vw-sklep.plOpens an external link

Komfort podróży

Przechowywanie i przedmioty podręczne

Odzież z kolekcji Lifestyle zapewni komfortową wyprawę i wygodę podczas zimowych podróży, podczas których narażeni jesteśmy na niskie temperatury oraz niesprzyjające warunki na drodze. Wewnątrz samochodu warto skorzystać też z solidnej walizki VW, do której można spakować wyposażenie dla całej rodziny, a na zewnątrz – z boxu dachowego lub mocowania nart i desek.

Przed wyruszeniem w drogę wyposaż swój samochód i sprawdź, czy w Twojej apteczce samochodowej znajduje się koc termiczny. Nie zapomnij o dużej ilości dobrego humoru i ciekawości świata, który możesz poznać z pomocą swojego Volkswagena. Z kolejnych artykułów dowiedz się jak dbać o Twój samochód i jak urozmaicać sobie zimowe trasy.

Życzymy Ci bezpiecznych i komfortowych podróży!
Koło z łańcuchem
Oferta Oryginalnych akcesoriów Volkswagen® już dostępna!