Królowie wszystkich kategorii – samochody uniwersalne
Lifestyle

Królowie wszystkich kategorii – samochody uniwersalne

Lifestyle

Królowie wszystkich kategorii – samochody uniwersalne

Czy istnieją samochody „do wszystkiego”? Idealne jednocześnie dla singli i rodzin, nadające się do użytku prywatnego i flotowego, radzące sobie w mieście i długich trasach? Tak!

Niektórzy wciąż powtarzają, że jeśli coś jest do wszystkiego, to zapewne jest do niczego. W przypadku nowoczesnych samochodów to powiedzenie się nie sprawdza. Oczywiście, można założyć, że w naprawdę trudnym terenie żaden pojazd nie poradzi sobie tak jak auto z napędem 4x4 i reduktorami, a do przewiezienia 7 osób i sporej ilości bagaży najlepiej nadaje się duży van, ale nowoczesne samochody potrafią radzić sobie w różnych warunkach i są idealną propozycją zarówno dla małych, jak i dużych rodzin, stanowiąc świetną alternatywę dla komunikacji miejskiej i będąc jednocześnie idealnymi długodystansowcami. Czy istnieje zatem jeden najbardziej uniwersalny samochód? Być może nie, ale do ideału zbliża się kilka modeli marki Volkswagen.

Prawdziwy król

Prawdziwy król

Dla tych, którzy dużo podróżują prywatnie bądź służbowo i oczekują komfortu – fotele ergoComfort, klimatyzowane z funkcją pamięci i masażu oraz zawieszenie z adaptacyjną regulacją DCC. Dla tych, którzy lubią bezpiecznie i bez drenażu portfela pokonywać nawet najdalsze trasy – silniki o mocy do 240 KM i innowacyjne systemy asystujące. Dla tych, którzy cenią sobie łączność ze światem – możliwość podłączenia smartfonów i tabletów poprzez App-Connect i Media Control. 

Dla tych, którzy muszą czasem przewieźć spory ładunek – bagażnik o pojemność do 1769 l. Mowa o Volkswagenie Passacie Variant, czyli z nadwoziem typu kombi. To uniwersalne auto dla rodziny, ale i niezawodny samochód firmowy. To także auto do miasta i w trasę. Dla tych, którzy poruszają się nie tylko po asfaltowych drogach i lubią parkować tuż pod wyciągiem narciarskim, jest Passat Alltrack z prześwitem zwiększonym o 27,5 mm, trybem Offroad, system Area View i napędem na cztery koła 4MOTION.

Nadaj życiu trochę koloru

Nadaj życiu trochę koloru

Dla tych, którzy wolą mniejsze, jednak zwinne auta, a w centrum ich zainteresowania znajdują się crossovery – Volkswagen T-Roc. Samochód prezentuje się solidnie, a przy tym prowadzi zwinnie jak sportowy hot hatch (skrót od „hot hatchback”). Jest oferowany – do wyboru – z napędem na przednią oś lub na cztery koła. Dzięki bogatemu wyposażeniu dodatkowemu i szerokiej gamie silnikowej, T-Roc znacznie ożywia klasę samochodów o kompaktowych rozmiarach. To pierwszy crossover Volkswagena, którego można zamówić z dwubarwną karoserią – z dachem malowanym w jednym z czterech kontrastowych kolorów.

Bogate wyposażenie seryjne T-Roca obejmuje m.in. nowoczesne systemy asystujące – Front Assist (monitorowania przestrzeni przed autem z funkcją awaryjnego hamowania w mieście), Lane Assist (utrzymania pasa ruchu) oraz wykrywania pieszych, światła do jazdy dziennej w technologii LED, klimatyzację, czujnik deszczu, radio, elektrycznie sterowane szyby z przodu i z tyłu, lusterka zewnętrzne regulowane elektrycznie i podgrzewane oraz automatycznie przyciemniane lusterko wsteczne.

Uniwersalna legenda

Uniwersalna legenda

Dla tych, którzy stawiają na sprawdzone, legendarne wręcz rozwiązania – Volkswagen Golf. Przestrzeń, komfort, jakość, a przede wszystkim nowe technologie – to wszystko można znaleźć w jego wnętrzu. Golf oferuje dużo miejsca na nogi zarówno osobom siedzącym z przodu, jak i pasażerom na tylnych siedzeniach. Aby ułatwić życie kierowcy i zapewnić bezpieczeństwo podróżowania, zastosowano systemy asystujące takie jak wspomagający jazdę w korku Traffic Jam Assist (częściowo automatyczna jazda do prędkości 60 km/h), a także system rozpoznający pieszych, będący funkcją systemu awaryjnego hamowania o nazwie Front Assist. Bagażnik Golfa w wersji Variant należy do największych w swojej klasie. Ma aż 605 l w standardowej konfiguracji i 1620 l po złożeniu siedzeń. 

Dla singla i dla rodziny

Dla singla i dla rodziny

Dla tych, którzy poszukują samochodu o odrobinę większych gabarytach, zdolnego przewieźć nawet 7 osób – Volkswagen Tiguan. Do wyboru jest przy tym 5-miejscowy Tiguan i 7-miejscowy Tiguan Allspace. Oba mają przestronne wnętrze zapewniające doskonały komfort podróży oraz duży bagażnik, którego pojemność wynosi aż 615 l. Na uwagę zasługuje również bogate wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa oraz komfortu obsługi i podróżowania. 

Volkswagen w ramach wyposażenia dodatkowego oferuje dla Tiguana wiele innowacyjnych systemów, często niedostępnych u konkurencji, np. system pozwalający niemal autonomicznie jeździć w korkach, system przejmujący kontrolę nad autem i automatycznie hamujący w przypadku zasłabnięcia kierowcy, funkcję automatycznego parkowania i system inteligentnych świateł. Możliwość połączenia auta z internetem zapewnia m.in. informacje o natężeniu ruchu, cenach paliw na pobliskich stacjach, czy też powiadomienia wysyłane na smartfony rodziców o zbyt szybkiej jeździe ich dzieci.

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

 • Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne, nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 556(1)§2 Kodeksu cywilnego. Volkswagen zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia  mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia i opisy mają wyłącznie charakter poglądowy i mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następuje w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie  prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen.  

  Prezentowane ceny są wyłącznie cenami rekomendowanymi i obejmują podatek VAT (23%).  

  Z uwagi na ograniczenia technik drukarskich lub parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany, kolory przedstawione w niniejszym materiale mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów.  

  Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronie Recykling samochodów.

  Montaż akcesoriów w pojeździe może mieć wpływ na poziom zużycia paliwa/energii, emisję CO2 lub zasięg oraz może nastąpić najwcześniej po pierwszej rejestracji pojazdu, wyłącznie na Państwa życzenie.

  Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151.  Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa/energii, emisji CO2 lub zasięgu są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP.

  Zasięg dla samochodów elektrycznych lub zasięg w trybie elektrycznym dla hybryd typu Plug-In może się różnić w zależności od wersji i wyposażenia oraz zamontowanych akcesoriów. W praktyce rzeczywisty zasięg różni się w zależności od stylu jazdy, prędkości, korzystania z dodatkowych odbiorników energii, temperatury zewnętrznej, liczby pasażerów, obciążenia ładunkiem i topografii terenu.  

  Systemy bezpieczeństwa działają wyłącznie w ramach ich technologicznych granic i nadal niezbędne jest zachowanie należytej ostrożności przez kierowcę. Kierowca musi być w każdej chwili gotowy do przejęcia kontroli nad pojazdem. Systemy wspomagające nie zwalniają go z odpowiedzialności za zachowanie szczególnej ostrożności. Sprawdź szczegóły korzystania z Volkswagen WeConnect na stronie www.  

  Leasing dla przedsiębiorców. Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego.

  Kredyt EasyDrive - Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 13,64%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 103873 zł, całkowita kwota do zapłaty 150216 zł, oprocentowanie zmienne 9,30%, całkowity koszt kredytu 46343 zł (w tym: prowizja  0 zł, odsetki 35558 zł, ubezpieczenie komunikacyjne na 1. rok 3807 zł, ubezpieczenie spłaty kredytu 6978 zł), 48 miesięcznych rat równych po 1607 zł; rata finalna 73087 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 7.07.2022 r. na reprezentatywnym przykładzie. Kredyt na wybrane modele Volkswagen Samochody Osobowe z rocznika 2022 przy skorzystaniu z ubezpieczenia komunikacyjnego i ubezpieczenia spłaty kredytu oferowanych przez Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy Sp. z o.o. Niniejsza informacja nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego. Dostępność i warunki produktu mogą ulec zmianie. Warunki produktu określa umowa.  Raty leasingu "Jak Abonament" dla parametrów: 15% opłaty wstępnej, okres finansowania 48 miesięcy, limit roczny 20 000 km.  

  Volkswagen zwraca uwagę, że pewna liczba modeli Volkswagen ID. wyprodukowanych w Chinach została sprowadzona na rynki międzynarodowe nieoficjalnymi kanałami poza autoryzowaną siecią Volkswagena.  Nieautoryzowani sprzedawcy wprowadzają klientów w błąd twierdząc, że oferowane przez nich modele Volkswagen ID. są objęte międzynarodową gwarancją. Volkswagen wskazuje, że pojazdy wyprodukowane w Chinach, na rynek chiński nie są objęte międzynarodową gwarancją, w tym również obejmującą Europejski Obszar Gospodarzy. Z uwagi na powyższe, wszystkie wymagania dotyczące naprawy i serwisowania, w tym korzystania z gwarancji i dobrej woli, nie mogą być podejmowane przez autoryzowanych dealerów lub jakikolwiek autoryzowany zakład serwisowy marki Volkswagen na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy nie mogą również zapewnić klientom Oryginalnych Części Volkswagen dla modeli sprzedawanych wyłącznie w Chinach, takich jak Volkswagen ID.6.  Klienci, którzy zdecydują się na zakup pojazdów za pośrednictwem nieautoryzowanych kanałów, powinni mieć świadomość, że oprócz braku możliwości serwisowania , gwarancji i dostaw części zamiennych, pojazdy te są wyposażone w wersję oprogramowania przeznaczoną na inny rynek. Podobnie jak w przypadku gwarancji i serwisu, nie może być ono obsługiwane przez dealerów Volkswagena. Dodatkowo, nieoficjalnie importowane modele ID. zostały  wyprodukowane wyłącznie na warunki rynku chińskiego. Nie są więc homologowane na inne rynki ani dostosowane do ich specyficznych wymagań. Nie posiadają więc europejskiej homologacji i certyfikatu zgodności (CoC).  Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy pozostają zaangażowani w sprawy klientów, dlatego prosimy o zachowanie najwyższej ostrożności i ponownego przemyślenia zakupu modelu Volkswagen ID. za pośrednictwem nieoficjalnych kanałów. Zalecamy klientom wizytę u autoryzowanych dealerów w celu zapoznania się z najnowszą ofertą dostępnych modeli samochodów marki Volkswagen, które są oficjalnie dopuszczone do sprzedaży na danym rynku i posiadają ustaloną gwarancję oraz wsparcie serwisowe. Volkswagen i oficjalny dostawca chętnie zorganizują kontakt z autoryzowanymi dealerami.