Wystąpienie Łukasza Zadwornego podczas „Impact mobility rEVolution 2019” w Katowicach (video)

Wystąpienie Łukasza Zadwornego podczas „Impact mobility rEVolution 2019” w Katowicach (video)

Wystąpienie Łukasza Zadwornego podczas „Impact mobility rEVolution 2019” w Katowicach (video)

22.10.2019

  • Łukasz Zadworny, Dyrektor marki Volkswagen, podczas „Impact mobility rEVolution 2019” – ID. 3 jest jak tablet na kołach. W każdej chwili można doposażyć go w nowe rozwiązania
  • Rewolucyjna platforma MEB została opracowana specjalnie do konstrukcji samochodów elektrycznych i pozwala obniżyć koszty ich produkcji

ID.3 to coś więcej niż tylko nowy model. Między innymi dzięki niemu Volkswagen sprawi, że samochody elektryczne przestaną być niszowe – powiedział Łukasz Zadworny, Dyrektor marki Volkswagen, podczas „Impact mobility rEVolution 2019” w Katowicach, ID.3 to pierwszy z rodziny modeli ID. skonstruowanych na nowej platformie podłogowej MEB, która pozwala na produkcję samochodów zarówno różnej wielkości, jak i różnych typów – od hatchbacka, przez limuzynę, po SUV-a, a nawet vana. Dzięki zastosowaniu platformy MEB, Volkswagen ID.3 ma bardzo krótkie zwisy nadwozia i duży rozstaw osi, co sprawia, że oferuje bardzo przestronne wnętrze. Na zewnątrz ID.3 ma wymiary Golfa, ale jego kabina jest porównywalna pod względem przestronności z kabiną Passata.

ID.3 jest jak tablet na kołach. W każdej chwili można dodać mu nowych możliwości, doposażyć w nowe rozwiązania – mówił Łukasz Zadworny w swoim wystąpieniu zatytułowanym: „MEB: the Platform that Brings EVs to the Masses?”. Podczas „Impact mobility rEVolution 2019” w Katowicach wyraźnie zaznaczył on, że dzięki zastosowaniu platformy MEB, w której akumulator jest umieszczony centralnie i pod podłogą, środek ciężkości ID.3 jest położony nisko jak w samochodach sportowych. Ponieważ auto jest wyposażone w napęd na tylne koła, jego właściwości jezdne są zbliżone do tych, które oferują samochody sportowe.

Cena Volkswagena ID.3 w Polsce będzie wynosić mniej niż 130.000 złotych. Samochód będzie oferowany z jednym z trzech akumulatorów do wyboru – o pojemności 45 kWh, 58 kWh oraz 77 kWh. Zależnie od pojemności akumulatora zasięg ID.3 wynosi od 330 do 550 km (według WLTP). Prądem o mocy 100 kW akumulator można naładować w ciągu zaledwie 30 minut do poziomu, który zapewnia zasięg 290 km.

Pełen zapis video wystąpienia można znaleźć tutaj:  https://youtu.be/F7ynrW5gU5IOpens an external link