VW Tiguan 1 stoi w światłach reflektorów - Starsze modele SUVów Volkswagena

Tiguan 1 zachwyca jako SUV zarówno na utwardzonych drogach, jak i w terenie.

Tiguanem 1 typ 5N (2007 - 2016) pokonasz drogę do pracy tak samo dobrze, jak trudny teren poza asfaltem. Znajdziesz tutaj wiele informacji o Tiguanie 1 oraz jego wariantach wyposażenia.

Tiguan i jego warianty wyposażenia

Wolisz stylistykę sportową czy offroad, wyposażenie Sport & Style czy Track & Field? Niezależnie, który z wariantów wyposażenia o mocy do 147 kW (200 KM) wybierzesz, Tiguan wygodnie dowiezie Cię do celu.

Widok detalu - listwa progowa z napisem w białym Tiguanie 1 R-Line
Tiguan - najważniejsze cechy w mieście i na nieutwardzonych drogach

Każda podróż Tiguanem do emocjonująca przygoda, między innymi dzięki doskonałej przyczepności, jaką zapewnia napęd 4MOTION, silnikom łączącym efektywność z mocą i  atrakcyjnej  stylistyce.

Serwis VW: kontrola samochodu w warsztacie - VW Tiguan 1 dane techniczne

Konserwacje i przeglądy dla Tiguana

Dystans między zalecanymi serwisami to nawet 60 tys. kilometrów. Dlatego uważaj, żeby nie zapomnieć pojechać Tiguanem od czasu do czasu do serwisu.
Widok szczegółowy kompletnego koła Tiguana 1 z polerowaną felgą - VW Tiguan 1 Opony z oferty Oryginalnych akcesoriów Volkswagen®
Odpowiedni rozmiar opon i obręczy dla Twojego Tiguana 1

Ważny jest wygląd, podłoże i pora roku: informacje, jakie opony i felgi idealnie pasują do Twojego Tiguana, znajdziesz na opisach opon i w instrukcji użytkowania samochodu. 

Odpowiednie obręcze

Spraw, aby Twój Tiguan był jeszcze atrakcyjniejszy i wybierz oryginalne obręcze kół Volkswagena. Daj się zainspirować.

Volkswagen Genuine Rims

Akcesoria do Twojego Tiguana 1

Podaruj sobie i swojemu Tiguanowi jeszcze więcej: więcej miejsca, więcej designu, więcej przygód. Odpowiednie akcesoria dla Twojego Volkswagena otrzymasz u dealera Volkswagena.

Tiguan jako nowy samochód

Spędziłeś w swoim Volkswagenie przyjemnie mnóstwo czasu, lecz teraz nadszedł czas na nowe auto? Skonfiguruj tutaj swojego nowego Tiguana 2 (typ AD1).

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

 • Dane na podstawie świadectw homologacji typu. Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151. WLTP zapewnia bardziej rygorystyczne warunki badania i bardziej realistyczne wartości zużycia paliwa i emisji CO2 w porównaniu do stosowanej to tej pory metody NEDC. Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa i emisji CO2 są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP.

  Więcej informacji na temat WLTP na stronie: www.volkswagen.pl/pl/wltp.html

  Montaż akcesoriów w pojeździe może mieć wpływ na poziom zużycia paliwa/energii, emisję CO2 lub zasięg w przypadku samochodów elektrycznych lub hybryd oraz może nastąpić najwcześniej po pierwszej rejestracji pojazdu, wyłącznie na Państwa życzenie.

  Zasięg dla samochodów elektrycznych lub zasięg w trybie elektrycznym dla hybryd typu Plug-In może się różnić w zależności od wersji i wyposażenia oraz zamontowanych akcesoriów. W praktyce rzeczywisty zasięg różni się w zależności od stylu jazdy, prędkości, korzystania z dodatkowych odbiorników energii, temperatury zewnętrznej, liczby pasażerów, obciążenia ładunkiem i topografii terenu.

  Podane ceny obejmują podatek VAT (23%). 

  Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 5561§2 Kodeksu cywilnego.

  Volkswagen Osobowe zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne, dostępne za dopłatą. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następują w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie informacje prezentowane na stronie są aktualne na dzień ich zamieszczania. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen Osobowe.

  Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów marki Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji (t.j. D z.U. z 2020 r., poz. 256). Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronach: https://www.volkswagen.pl/pl/swiat-volkswagena/ochrona-srodowiska.html