The Volkswagen logo at a Volkswagen dealership
The Volkswagen logo at a Volkswagen dealership
The Volkswagen logo at a Volkswagen dealership

Informacje dotyczące silników wysokoprężnych EA189

Sprawdź, czy twój samochód jest objęty akcją.

Sprawdź, czy twój samochód jest objęty akcją.

Wprowadź numer identyfikacyjny samochodu (VIN)

Pamiętaj: Weryfikacja potwierdza tylko, czy twój samochód marki Volkswagen lub Volkswagen Samochody Dostawcze jest objęty akcją fabryczną dotyczącą NOx. W wyszukiwaniu tym nie są uwzględniane samochody sprzedane w USA bądź Kanadzie. Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt z naszym działem obsługi klienta.

Czym jest VIN?

VIN to unikatowy numer identyfikacyjny samochodu. Ten 17-cyfrowy numer można znaleźć w części E dowodu rejestracyjnego, tzn. w twoim dokumencie rejestracyjnym i w dolnej części przedniej szyby w twoim samochodzie.

Prezentacja miejsca na przedniej szybie w samochodzie VW, w którym umieszczony jest numer VIN
Na przedniej szybie
Prezentacja numeru VIN samochodu Volkswagen w części E w dowodzie rejestracyjnym
W Części E w dowodzie rejestracyjnym

Każdy klient jest dla nas ważny

Akcja fabryczna dotycząca silników wysokoprężnych to coś więcej niż same silniki. Dotyczy ona każdego klienta. Dlatego też pomyślnie zmodyfikowaliśmy setki tysięcy samochodów Volkswagen. Ale kryje się za tym coś więcej: zajmowaliśmy się projektowaniem, testowaniem i weryfikowaniem. Każde nasze rozwiązanie techniczne przeszło cały szereg testów i zostało zatwierdzone przez niemiecki Federalny Urząd ds. Ruchu Drogowego (KBA).

To oznacza, że teraz możemy zmodyfikować każdy objęty akcją silnik wysokoprężny. W najbliższej przyszłości informację o tym fakcie otrzymają wszyscy klienci Volkswagen, których samochody nie zostały do tej pory zmodyfikowane. Mocno doceniamy waszą cierpliwość i lojalność wobec naszej marki. W przyszłości będziemy nieustannie pracować, aby jeszcze bardziej wzmocnić waszą wiarę w markę Volkswagen. A w pełni zadowoleni będziemy dopiero wówczas, gdy nasi klienci będą w 100% usatysfakcjonowani ze swoich produktów Volkswagen.

Ponieważ każdy klient jest dla nas ważny.

Aktualne informacje dla klienta

Ta strona zawiera wszystkie najnowsze informacje, wiadomości prasowe i oficjalne stanowisko dotyczące aktualnego rozwoju kwestii silników wysokoprężnych stosowanych w samochodach marki Volkswagen.

Pytania i odpowiedzi

Na tej stronie zamieszczono pytania i odpowiedzi na bieżące kwestie w marce Volkswagen. Informacje te są regularnie aktualizowane i dotyczą tylko aktualnie prowadzonych testów dotyczących nieprawidłowych wartości CO2 w poszczególnych modelach samochodów i rozwiązań technicznych związanych z NOx.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące NOx

Najczęściej zadawane pytania dotyczące CO2

Fakty dotyczące emisji silników wysokoprężnych

W naszych filmach opowiemy o wszystkich ważnych faktach: od działania logiki przełączania i planowanych poprawkach aż po uzgodnienie spotkania z partnerem Volkswagen.

--:--
Spaliny silnika wysokoprężnego po wykonaniu akcji

W tym filmie pokażemy krok po kroku, w jaki sposób eliminowane są substancje szkodliwe ze spalin produkowanych przez silnik wysokoprężny, co zapewnia spełnienie wymogów prawnych obowiązujących na rynkach międzynarodowych. 
--:--
Do czego służy układ sterowania silnika?

Dowiedz się, dlaczego w samochodzie włączany jest specjalny tryb stanowiska kontrolnego, który aktywuje określony profil służący do
badania emisji spalin, gdy samochód znajduje się na stanowisku do badania spalin.
--:--
Poprawki dotyczące kwestii spalin silnika wysokoprężnego

Dowiedz się, jakie działania są podejmowane i jakich rodzajów silników dotyczą. Dzięki temu uzyskasz informacje, czy wystarczy po prostu zainstalować nowe oprogramowanie służące do sterowania pracą silnika, czy też konieczne jest wdrożenie rozwiązań technicznych.

--:--
W jaki sposób umówić się na spotkanie

Dowiedz się, kiedy możesz się umówić na wizytę w celu bezpłatnej modyfikacji twojego samochodu i co dla ciebie jako klienta oznacza akcja serwisowa.

Kontakt

Masz jakiekolwiek pytania dotyczące bieżącej sytuacji firmy Volkswagen lub statusu swojego samochodu? Nasi pracownicy z działu obsługi klienta chętnie pomogą.

801 200 400 - Samochody Osobowe Volkswagen
801 200 600 - Samochody Dostawcze Volkswagen
61 628 57 12 - Dla Klientów znajdujących się poza granicami Polski
customer@care.volkswagen.pl

Ups!!!

Twoja przeglądarka wydaje się być nieaktualna przez to nasza strona może nie wyświetlać się dobrze u Ciebie.

Zalecane przeglądarki:

  • Chrome od wersji 68 
  • Safari od wersji 11 
  • Firefox od wersji 61 
  • Edge od wersji 42 
  • Opera od wersji 55
  • Samsung IE od wersji 7.2

Zalecamy aktualizację przeglądarki internetowej!

Dziękujemy za wizytę,

Zespół Volkswagen