Widok z jadącego samochodu na drodze w górach

Informacje na temat akcji fabrycznych dotyczących samochodów z napędem na gaz ziemny

Sprawdź, czy Twój samochód objęty jest akcją

Sprawdź, czy Twój samochód objęty jest akcją

Informacje na temat akcji fabrycznych dotyczących samochodów z napędem na gaz ziemny

W poprzednich akcjach fabrycznych 20X7, 20Y8 i 20X4 Volkswagen AG zlecił już wymianę butli gazowych w pojazdach na gaz ziemny różnych serii modelowych. Modelami objętymi tymi akcjami były Touran, Passat i Caddy.

Ewentualna korozja butli z gazem w pojazdach, których dotyczy ten problem, może spowodować pęknięcie butli z gazem. Istnieje znaczne ryzyko poważnych, a nawet śmiertelnych obrażeń ciała. Ponieważ w pojedynczych sytuacjach mogą wystąpić powtarzające się przypadki korozji butli gazowych, właściciele pojazdów Touran EcoFuel (5 i 7-osobowych) oraz Touran TGI (7-osobowych) proszeni są o ponowny kontakt z Autoryzowanym Serwisem Volkswagen w celu wykonania nowej akcji fabrycznej 20DP.

Akcja przywoławcza 20DP polega na dezaktywacji dwóch tylnych butli (ograniczenie zasięgu ok. 20%) oraz weryfikacji przednich dwóch butli gazowych pod kątem korozji. Przednie dwa cylindry mogą również zostać dezaktywowane w przypadku stwierdzenia korodowania.

W najbliższym czasie odbędzie się kolejna, zaplanowana już kampania, w ramach której zostaną wymienione zdezaktywowane butle gazowe. O jej dostępności poinformujemy osobnym komunikatem. Wprowadź poniżej numer identyfikacyjny pojazdu (VIN) i dowiedz się, czy akcja dotyczy Twojego Volkswagena Tourana.

Jeśli jesteś właścicielem lub kierowcą Volkswagena Tourana, prosimy o natychmiastowy kontakt z Autoryzowanym Serwisem VolkswagenaOpens an external link.. Po przeprowadzeniu akcji 20DP otrzymasz certyfikat potwierdzający wykonanie akcji w Twoim samochodzie. Nawet jeśli ta nieplanowana wizyta w ASO okaże się niedogodna, liczymy na wyrozumiałość i wsparcie w realizacji akcji. Dziękujemy za Twoje zaufanie do marki Volkswagen i mamy nadzieję, że pozostaniesz naszym lojalnym klientem.

Sprawdź, czy problem dotyczy Twojego pojazdu

Za pomocą numeru identyfikacyjnego pojazdu (VIN) możesz sprawdzić online, czy Twój Volkswagen jest objęty akcją fabryczną 20X7, 20Y8 i 20X4 lub 20DP i czy konieczna jest wizyta w serwisie.

Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta Volkswagen.

Czym jest VIN?

VIN to unikatowy numer identyfikacyjny samochodu. Ten 17-cyfrowy numer można znaleźć w części E dowodu rejestracyjnego lub w dolnej części przedniej szyby w Twoim samochodzie.

 

Prezentacja miejsca na przedniej szybie w samochodzie VW, w którym umieszczony jest numer VIN
Na przedniej szybie
Prezentacja numeru VIN samochodu Volkswagen w części E w dowodzie rejestracyjnym
W Części E w dowodzie rejestracyjnym

Najczęściej zadawane pytania dotyczące akcji fabrycznych 20X7, 20Y8 i 20X4 lub 20DP

Na tej stronie zamieszczono pytania i odpowiedzi dotyczące akcji fabrycznej związanej z samochodami z napędem na gaz ziemny.

Skontaktuj się z nami

Masz pytania dotyczące aktualnej sytuacji w Volkswagenie lub stanu Twojego pojazdu? Nasz Dział Obsługi Klienta z przyjemnością Ci pomoże.

Nie wahaj się wysłać do nas e-maila: 
customer@care.volkswagen.plOpens a mail link

Volkswagen Samochody Osobowe:
+48 801 200 400Opens a phone link

Volkswagen Samochody Dostawcze:
+48 801 200 400Opens a phone link

Dla Klientów znajdujących się poza granicami Polski:
+48 61 628 57 12Opens a phone link

Znajdź drogę do najbliższego Autoryzowanego Serwisu Volkswagena Samochody Osobowe:
Znajdź swój Autoryzowany Serwis VW OsoboweOpens an external link

Znajdź drogę do najbliższego Autoryzowanego Serwisu Volkswagena Samochody Dostawcze:
Znajdź swój Autoryzowany Serwis VW DostawczeOpens an external link

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

 • Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne, nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 556(1)§2 Kodeksu cywilnego. Volkswagen zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia  mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia i opisy mają wyłącznie charakter poglądowy i mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następuje w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie  prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen.  

  Prezentowane ceny są wyłącznie cenami rekomendowanymi i obejmują podatek VAT (23%).  

  Z uwagi na ograniczenia technik drukarskich lub parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany, kolory przedstawione w niniejszym materiale mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów.  

  Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronie Recykling samochodów.

  Montaż akcesoriów w pojeździe może mieć wpływ na poziom zużycia paliwa/energii, emisję CO2 lub zasięg oraz może nastąpić najwcześniej po pierwszej rejestracji pojazdu, wyłącznie na Państwa życzenie.

  Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151.  Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa/energii, emisji CO2 lub zasięgu są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP.

  Zasięg dla samochodów elektrycznych lub zasięg w trybie elektrycznym dla hybryd typu Plug-In może się różnić w zależności od wersji i wyposażenia oraz zamontowanych akcesoriów. W praktyce rzeczywisty zasięg różni się w zależności od stylu jazdy, prędkości, korzystania z dodatkowych odbiorników energii, temperatury zewnętrznej, liczby pasażerów, obciążenia ładunkiem i topografii terenu.  

  Systemy bezpieczeństwa działają wyłącznie w ramach ich technologicznych granic i nadal niezbędne jest zachowanie należytej ostrożności przez kierowcę. Kierowca musi być w każdej chwili gotowy do przejęcia kontroli nad pojazdem. Systemy wspomagające nie zwalniają go z odpowiedzialności za zachowanie szczególnej ostrożności. Sprawdź szczegóły korzystania z Volkswagen WeConnect na stronie www.  

  Leasing dla przedsiębiorców. Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego.

  Kredyt EasyDrive - Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 13,64%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 103873 zł, całkowita kwota do zapłaty 150216 zł, oprocentowanie zmienne 9,30%, całkowity koszt kredytu 46343 zł (w tym: prowizja  0 zł, odsetki 35558 zł, ubezpieczenie komunikacyjne na 1. rok 3807 zł, ubezpieczenie spłaty kredytu 6978 zł), 48 miesięcznych rat równych po 1607 zł; rata finalna 73087 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 7.07.2022 r. na reprezentatywnym przykładzie. Kredyt na wybrane modele Volkswagen Samochody Osobowe z rocznika 2022 przy skorzystaniu z ubezpieczenia komunikacyjnego i ubezpieczenia spłaty kredytu oferowanych przez Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy Sp. z o.o. Niniejsza informacja nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego. Dostępność i warunki produktu mogą ulec zmianie. Warunki produktu określa umowa.  Raty leasingu "Jak Abonament" dla parametrów: 15% opłaty wstępnej, okres finansowania 48 miesięcy, limit roczny 20 000 km.  

  Volkswagen zwraca uwagę, że pewna liczba modeli Volkswagen ID. wyprodukowanych w Chinach została sprowadzona na rynki międzynarodowe nieoficjalnymi kanałami poza autoryzowaną siecią Volkswagena.  Nieautoryzowani sprzedawcy wprowadzają klientów w błąd twierdząc, że oferowane przez nich modele Volkswagen ID. są objęte międzynarodową gwarancją. Volkswagen wskazuje, że pojazdy wyprodukowane w Chinach, na rynek chiński nie są objęte międzynarodową gwarancją, w tym również obejmującą Europejski Obszar Gospodarzy. Z uwagi na powyższe, wszystkie wymagania dotyczące naprawy i serwisowania, w tym korzystania z gwarancji i dobrej woli, nie mogą być podejmowane przez autoryzowanych dealerów lub jakikolwiek autoryzowany zakład serwisowy marki Volkswagen na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy nie mogą również zapewnić klientom Oryginalnych Części Volkswagen dla modeli sprzedawanych wyłącznie w Chinach, takich jak Volkswagen ID.6.  Klienci, którzy zdecydują się na zakup pojazdów za pośrednictwem nieautoryzowanych kanałów, powinni mieć świadomość, że oprócz braku możliwości serwisowania , gwarancji i dostaw części zamiennych, pojazdy te są wyposażone w wersję oprogramowania przeznaczoną na inny rynek. Podobnie jak w przypadku gwarancji i serwisu, nie może być ono obsługiwane przez dealerów Volkswagena. Dodatkowo, nieoficjalnie importowane modele ID. zostały  wyprodukowane wyłącznie na warunki rynku chińskiego. Nie są więc homologowane na inne rynki ani dostosowane do ich specyficznych wymagań. Nie posiadają więc europejskiej homologacji i certyfikatu zgodności (CoC).  Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy pozostają zaangażowani w sprawy klientów, dlatego prosimy o zachowanie najwyższej ostrożności i ponownego przemyślenia zakupu modelu Volkswagen ID. za pośrednictwem nieoficjalnych kanałów. Zalecamy klientom wizytę u autoryzowanych dealerów w celu zapoznania się z najnowszą ofertą dostępnych modeli samochodów marki Volkswagen, które są oficjalnie dopuszczone do sprzedaży na danym rynku i posiadają ustaloną gwarancję oraz wsparcie serwisowe. Volkswagen i oficjalny dostawca chętnie zorganizują kontakt z autoryzowanymi dealerami.