Widok z jadącego samochodu na drodze w górach

Informacje na temat akcji fabrycznych dotyczących samochodów z napędem na gaz ziemny

Sprawdź, czy Twój samochód objęty jest akcją

Sprawdź, czy Twój samochód objęty jest akcją

Informacje na temat akcji fabrycznych dotyczących samochodów z napędem na gaz ziemny

W poprzednich akcjach fabrycznych 20X7, 20Y8 i 20X4 Volkswagen AG zlecił już wymianę butli gazowych w pojazdach na gaz ziemny różnych serii modelowych. Modelami objętymi tymi akcjami były Touran, Passat i Caddy.

Ewentualna korozja butli z gazem w pojazdach, których dotyczy ten problem, może spowodować pęknięcie butli z gazem. Istnieje znaczne ryzyko poważnych, a nawet śmiertelnych obrażeń ciała. Ponieważ w pojedynczych sytuacjach mogą wystąpić powtarzające się przypadki korozji butli gazowych, właściciele pojazdów Touran EcoFuel (5 i 7-osobowych) oraz Touran TGI (7-osobowych) proszeni są o ponowny kontakt z Autoryzowanym Serwisem Volkswagen w celu wykonania nowej akcji fabrycznej 20DP.

Akcja przywoławcza 20DP polega na dezaktywacji dwóch tylnych butli (ograniczenie zasięgu ok. 20%) oraz weryfikacji przednich dwóch butli gazowych pod kątem korozji. Przednie dwa cylindry mogą również zostać dezaktywowane w przypadku stwierdzenia korodowania.

W najbliższym czasie odbędzie się kolejna, zaplanowana już kampania, w ramach której zostaną wymienione zdezaktywowane butle gazowe. O jej dostępności poinformujemy osobnym komunikatem. Wprowadź poniżej numer identyfikacyjny pojazdu (VIN) i dowiedz się, czy akcja dotyczy Twojego Volkswagena Tourana.

Jeśli jesteś właścicielem lub kierowcą Volkswagena Tourana, prosimy o natychmiastowy kontakt z Autoryzowanym Serwisem VolkswagenaOpens an external link.. Po przeprowadzeniu akcji 20DP otrzymasz certyfikat potwierdzający wykonanie akcji w Twoim samochodzie. Nawet jeśli ta nieplanowana wizyta w ASO okaże się niedogodna, liczymy na wyrozumiałość i wsparcie w realizacji akcji. Dziękujemy za Twoje zaufanie do marki Volkswagen i mamy nadzieję, że pozostaniesz naszym lojalnym klientem.

Sprawdź, czy problem dotyczy Twojego pojazdu

Za pomocą numeru identyfikacyjnego pojazdu (VIN) możesz sprawdzić online, czy Twój Volkswagen jest objęty akcją fabryczną 20X7, 20Y8 i 20X4 lub 20DP i czy konieczna jest wizyta w serwisie.

Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta Volkswagen.

Czym jest VIN?

VIN to unikatowy numer identyfikacyjny samochodu. Ten 17-cyfrowy numer można znaleźć w części E dowodu rejestracyjnego lub w dolnej części przedniej szyby w Twoim samochodzie.

 

Prezentacja miejsca na przedniej szybie w samochodzie VW, w którym umieszczony jest numer VIN
Na przedniej szybie
Prezentacja numeru VIN samochodu Volkswagen w części E w dowodzie rejestracyjnym
W Części E w dowodzie rejestracyjnym

Najczęściej zadawane pytania dotyczące akcji fabrycznych 20X7, 20Y8 i 20X4 lub 20DP

Na tej stronie zamieszczono pytania i odpowiedzi dotyczące akcji fabrycznej związanej z samochodami z napędem na gaz ziemny.

Skontaktuj się z nami

Masz pytania dotyczące aktualnej sytuacji w Volkswagenie lub stanu Twojego pojazdu? Nasz Dział Obsługi Klienta z przyjemnością Ci pomoże.

Nie wahaj się wysłać do nas e-maila: 
customer@care.volkswagen.plOpens a mail link

Volkswagen Samochody Osobowe:
+48 801 200 400Opens a phone link

Volkswagen Samochody Dostawcze:
+48 801 200 400Opens a phone link

Dla Klientów znajdujących się poza granicami Polski:
+48 61 628 57 12Opens a phone link