Zrównoważone ładowanie w trasie i w domu

Elektromobilność przyszłości doskonale sprawdza się w codziennej eksploatacji, jest komfortowa i przede wszystkim zgodna z zasadami zrównoważonego rozwoju. Obojętnie, czy jesteś akurat w trasie czy odpoczywasz w domu.

Ilustracja ID.3 jest ładowany zieloną energią

Elektryzująca:
koncepcja ładowania Volkswagena

Zachowanie zgodności z zasadami zrównoważonego rozwoju musi być łatwe. Dlatego oferujemy wszystko w jednym ekosystemie: od samochodu elektrycznego po prąd ze źródeł odnawialnych. 

 • Wallbox
 • Serwis instalacji Wallbox 
 • We Charge
Ilustracja ID.3 i koncepcja ładowania

Ładowanie w domu 

Czy wiesz, że można założyć, iż kierowca ID.3 z własnym miejscem postojowym będzie ładował 80% prądu do samochodu elektrycznego w domu? Dlatego nasza spółka-córka Elli oferuje własną taryfę energii elektrycznej. Prąd pochodzi ze źródeł odnawialnych, będziesz więc mógł jeździć ekologicznie i neutralnie pod względem CO2. A dzięki Wallboxowi i serwisowi instalacji samochód będzie ładowany szybko i wygodnie. 

Ilustracja Elli Volkswagen Naturstrom®

Volkswagen zielona energia

Abyś od początku mógł ładować swojego ID.3 prądem wytworzonym bez emisji, dostępny jest prąd ze źródeł odnawialnych, który możesz wykorzystywać nie tylko do swojego samochodu elektrycznego, lecz również w całym domu. Czyli prąd w 100% ze źródeł odnawialnych dla samochodów w 100% nie generujących emisji. Lub po prostu Elli – nasza odpowiedź na wyzwania przyszłości. Ty także możesz być częścią przełomu energetycznego.

ID. Wallbox Volkswagena

Nasz Wallbox to Twoja domowa stacja ładowania. Rano możesz wsiąść do w pełni naładowanego ID.3, czyli – inaczej mówiąc – ładujesz energię podczas snu. Nasz Wallbox jest dostępny w trzech wersjach (z transmisją danych i zdalnym dostępem lub bez) i z różnymi mocami ładowania – w zależności od parametrów przyłącza do 11 kW. Oznacza to, że w ok. 5 godzin naładujesz prąd na około 300 km. ID. Wallbox w zależności od wersji dysponuje także funkcjami Connectivity, jak sterowanie z użyciem aplikacji, czy zdalna diagnoza (opcjonalnie przez LTE). Dodatkowo Wallbox może posiadać wbudowany licznik energii elektrycznej, byś mógł kontrolować koszty ładowania. W najbliższym czasie będzie można zamówić Wallbox wygodnie w Internecie lub bezpośrednio u dealera Volkswagena. 

Ilustracja ID.3 ładowany z Wallbox
Ilustracja ID.3 i serwis instalacji

ID. Wallbox – serwis instalacji

Aby zagwarantować, że w domu będziesz miał idealne warunki dla Wallboxa, w przyszłości będziemy oferować bezpłatną usługę wstępnego sprawdzenia instalacji online. Wystarczy kilka kliknięć, by sprawdzić, czy u Ciebie w domu możliwe jest podłączenie Wallboxa. Jeżeli zamówisz nasz standardowy pakiet instalacji, w ramach Home Check sprawdzimy osobiście jeszcze raz wszystko na miejscu. Dowiesz się także, z jaką maksymalną mocą będziesz mógł ładować swojego ID.3 w domu. Jeżeli będzie to konieczne, przedstawimy dodatkową ofertę dostosowaną do lokalnych warunków. A potem już nic nie stoi na przeszkodzie zainstalowaniu Wallboxa. Krótko mówiąc: zajmiemy się wszystkim. 

Ładowanie w trasie

Aby zrealizować cel, który sobie wyznaczyliśmy, czyli „ID.3 neutralny pod względem CO2”, oferujemy możliwość wygodnego ładowania zieloną energią także w trasie. Kluczem jest „We Charge”. 

Ilustracja ładowanie z użyciem smartfona i We Charge

Ładowanie z We Charge

We Charge to cyfrowe połączenie z ponad 400 tysiącami stacji ładowania w Europie, ułatwiające ładowanie Twojego ID.3. Możesz także wygodnie zaplanować trasy z uwzględnieniem publicznych stacji ładowania i zlecić nawigacji doprowadzenie Cię do stacji, które są akurat wolne. Na przykład do stacji IONITY, na których – w zależności od wariantu umowy – możesz skorzystać z różnego zakresu usług. Stacje szybkiego ładowania IONITY nie tylko ładują z dużą mocą, lecz również w niektórych krajach zasilane są energią pochodzącą nawet w 100% ze źródeł odnawialnych. 

Płatności z We Charge

Także płacenie z We Charge jest łatwe i pozwala kontrolować koszty dzięki umowie na prąd do ładowania. Otrzymasz fakturę, obojętnie gdzie w Europie będziesz ładował. A to wszystko wygodnie używając smartfona i aplikacji Volkswagena We Connect. Identyfikacja na stacji ładowania następuje poprzez kartę RFID, aplikację (kod QR) lub w przyszłości przez Plug & Charge, tzn. że stacja ładowania automatycznie rozpozna samochód i Ciebie. A podczas procesu ładowania możesz sprawdzić w aplikacji status procesu lub otrzymać wiadomość, gdy ładowanie skończy się. I to wszystko w pełni automatycznie. Po prostu We Charge.

Płatność przy użyciu smartfona i We Charge

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

1.
WAllbox można zamówić opcjonalnie do modeli Volkswagen ID. i nie należy on do standardowego zakresu dostawy.
2.
Dostępne tylko na wybranych rynkach
 • Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne, nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 556(1)§2 Kodeksu cywilnego. Volkswagen zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia  mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia i opisy mają wyłącznie charakter poglądowy i mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następuje w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie  prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen.  

  Prezentowane ceny są wyłącznie cenami rekomendowanymi i obejmują podatek VAT (23%).  

  Z uwagi na ograniczenia technik drukarskich lub parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany, kolory przedstawione w niniejszym materiale mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów.  

  Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronie Recykling samochodów.

  Montaż akcesoriów w pojeździe może mieć wpływ na poziom zużycia paliwa/energii, emisję CO2 lub zasięg oraz może nastąpić najwcześniej po pierwszej rejestracji pojazdu, wyłącznie na Państwa życzenie.

  Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151.  Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa/energii, emisji CO2 lub zasięgu są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP.

  Zasięg dla samochodów elektrycznych lub zasięg w trybie elektrycznym dla hybryd typu Plug-In może się różnić w zależności od wersji i wyposażenia oraz zamontowanych akcesoriów. W praktyce rzeczywisty zasięg różni się w zależności od stylu jazdy, prędkości, korzystania z dodatkowych odbiorników energii, temperatury zewnętrznej, liczby pasażerów, obciążenia ładunkiem i topografii terenu.  

  Systemy bezpieczeństwa działają wyłącznie w ramach ich technologicznych granic i nadal niezbędne jest zachowanie należytej ostrożności przez kierowcę. Kierowca musi być w każdej chwili gotowy do przejęcia kontroli nad pojazdem. Systemy wspomagające nie zwalniają go z odpowiedzialności za zachowanie szczególnej ostrożności. Sprawdź szczegóły korzystania z Volkswagen WeConnect na stronie www.  

  Leasing dla przedsiębiorców. Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego.

  Kredyt EasyDrive - Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 13,64%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 103873 zł, całkowita kwota do zapłaty 150216 zł, oprocentowanie zmienne 9,30%, całkowity koszt kredytu 46343 zł (w tym: prowizja  0 zł, odsetki 35558 zł, ubezpieczenie komunikacyjne na 1. rok 3807 zł, ubezpieczenie spłaty kredytu 6978 zł), 48 miesięcznych rat równych po 1607 zł; rata finalna 73087 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 7.07.2022 r. na reprezentatywnym przykładzie. Kredyt na wybrane modele Volkswagen Samochody Osobowe z rocznika 2022 przy skorzystaniu z ubezpieczenia komunikacyjnego i ubezpieczenia spłaty kredytu oferowanych przez Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy Sp. z o.o. Niniejsza informacja nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego. Dostępność i warunki produktu mogą ulec zmianie. Warunki produktu określa umowa.  Raty leasingu "Jak Abonament" dla parametrów: 15% opłaty wstępnej, okres finansowania 48 miesięcy, limit roczny 20 000 km.  

  Volkswagen zwraca uwagę, że pewna liczba modeli Volkswagen ID. wyprodukowanych w Chinach została sprowadzona na rynki międzynarodowe nieoficjalnymi kanałami poza autoryzowaną siecią Volkswagena.  Nieautoryzowani sprzedawcy wprowadzają klientów w błąd twierdząc, że oferowane przez nich modele Volkswagen ID. są objęte międzynarodową gwarancją. Volkswagen wskazuje, że pojazdy wyprodukowane w Chinach, na rynek chiński nie są objęte międzynarodową gwarancją, w tym również obejmującą Europejski Obszar Gospodarzy. Z uwagi na powyższe, wszystkie wymagania dotyczące naprawy i serwisowania, w tym korzystania z gwarancji i dobrej woli, nie mogą być podejmowane przez autoryzowanych dealerów lub jakikolwiek autoryzowany zakład serwisowy marki Volkswagen na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy nie mogą również zapewnić klientom Oryginalnych Części Volkswagen dla modeli sprzedawanych wyłącznie w Chinach, takich jak Volkswagen ID.6.  Klienci, którzy zdecydują się na zakup pojazdów za pośrednictwem nieautoryzowanych kanałów, powinni mieć świadomość, że oprócz braku możliwości serwisowania , gwarancji i dostaw części zamiennych, pojazdy te są wyposażone w wersję oprogramowania przeznaczoną na inny rynek. Podobnie jak w przypadku gwarancji i serwisu, nie może być ono obsługiwane przez dealerów Volkswagena. Dodatkowo, nieoficjalnie importowane modele ID. zostały  wyprodukowane wyłącznie na warunki rynku chińskiego. Nie są więc homologowane na inne rynki ani dostosowane do ich specyficznych wymagań. Nie posiadają więc europejskiej homologacji i certyfikatu zgodności (CoC).  Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy pozostają zaangażowani w sprawy klientów, dlatego prosimy o zachowanie najwyższej ostrożności i ponownego przemyślenia zakupu modelu Volkswagen ID. za pośrednictwem nieoficjalnych kanałów. Zalecamy klientom wizytę u autoryzowanych dealerów w celu zapoznania się z najnowszą ofertą dostępnych modeli samochodów marki Volkswagen, które są oficjalnie dopuszczone do sprzedaży na danym rynku i posiadają ustaloną gwarancję oraz wsparcie serwisowe. Volkswagen i oficjalny dostawca chętnie zorganizują kontakt z autoryzowanymi dealerami.