ID. Vizzion
Wizja elektrycznej mobilności.

ID. Vizzion
Wizja elektrycznej mobilności.

Najlepszym sposobem przewidywania przyszłości jest jej kształtowanie. Dlatego aktywnie uczestniczymy w tworzeniu elektrycznej mobilności jutra, ze wszystkimi naszymi wizjami, ideami i możliwościami technicznymi. Konstruujemy samochody, które czynią Twoje życie lepszym i łatwiejszym, i które są doskonałym przykładem tego, że przyszłość już dawno się zaczęła.

Ludzie przed ID. Vizzion

Koncepcyjny ID. Vizzion, jak wskazuje jego nazwa, jest naszą wizją elektrycznego samochodu przyszłości. To limuzyna klasy wyższej z nowoczesnym designem, inteligentną koncepcją wnętrza i przyszłościową technologią. Silniki na przedniej i tylnej osi umożliwiają napęd na wszystkie koła i wyjątkowo dynamiczne przyspieszanie. O zasięg wynoszący aż 665 kilometrów dba mocna bateria litowo-jonowa wbudowana w podłogę.

--:--

W ID. Vizzion to Ty jesteś w centrum uwagi. Zauważysz to już przy wsiadaniu, gdyż samochód zidentyfikuje Twoją twarz i otworzy wszystkie drzwi. Jednocześnie zaczną pulsować pasy LED wokół samochodu. We wnętrzu z wygodnymi, ergonomicznymi fotelami poczujesz się jak w salonie. Boczne okna i panoramiczny dach możesz na życzenie przyciemnić.

Jedyne, z czego musisz zrezygnować, to kierownica. Wirtualne elementy obsługowe są wyświetlane we wnętrzu przez Augmented Reality, zatem zobaczysz je tylko w okularach mixed reality. Interakcja jest intuicyjna i dziecinnie łatwa. ID. Vizzion rozpoznaje Twoje gesty i słucha Twoich słów. Z czasem nauczy się nawet lepiej dostosowywać do Twoich preferencji. Wygląda jak science fiction, lecz wkrótce będzie tylko science bez fiction. 

ID. Vizzion z otwartymi drzwiami
ID. Vizzion ukośnie od tyłu

Z ID. Vizzion autonomiczna jazda stanie się rzeczywistością. Dzięki najnowocześniejszym technologiom samochód może stać się kierowcą, a Ty możesz podczas jazdy robić to, co lubisz: korzystać z multimedialnej rozrywki, pracować lub po prostu odpoczywać. Oświetlenie wnętrza i temperatura zostaną automatycznie dopasowane do Twoich preferencji. Samochód wyposażono także w inne innowacje, na których skorzystasz nie tylko Ty, lecz również inni uczestnicy ruchu, gdyż ID. Vizzion myśli o wszystkich.

Guiding Projection. Pionierska technologia.

ID. Vizzion myśli nie tylko o Tobie, lecz również o innych uczestnikach ruchu. Jego reflektory Matrix HD z ośmioma tysiącami sterowanych pojedynczo diod mogą wyświetlać na jezdni wirtualne pasy przejścia dla pieszych. Dzięki temu piesi będą wiedzieć, że ID. Vizzion ich zauważył i mogą bezpiecznie przejść przez jezdnię.

AR Interface. Wirtualna rzeczywistość.

ID. Vizzion jest jednym z pierwszych samochodów elektrycznych, które pozwalają zobaczyć, jak będzie wyglądał rok 2030. Wtedy nie będzie już kierownicy. Nie będziesz jej potrzebować, bowiem wszystkim możesz sterować używając gestów lub poleceń głosowych. Elementy obsługowe będą wirtualne, widoczne tylko w okularach Mixed Reality. Już niedługo tak właśnie będzie wyglądać nasza motoryzacyjna rzeczywistość.

Wnętrze. Statek kosmiczny.

Otwierające się w przeciwne strony drzwi ID. Vizzion umożliwiają komfortowe wsiadanie do zupełnie nowego wnętrza „open space”, w którym poczujesz się jak w salonie. Usiądź na jednym z ergonomicznych siedzeń, przyciemnij okna, włącz funkcję tłumienia hałasu i wykorzystaj czas na pracę lub odpoczynek.

Wnętrze ID. Vizzion bez kierownicy

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

 • Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne, nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 556(1)§2 Kodeksu cywilnego. Volkswagen zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia  mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia i opisy mają wyłącznie charakter poglądowy i mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następuje w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie  prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen.

  Prezentowane ceny są wyłącznie cenami rekomendowanymi i obejmują podatek VAT (23%).

  Z uwagi na ograniczenia technik drukarskich lub parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany, kolory przedstawione w niniejszym materiale mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów.

  Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronie Recykling samochodów.

  Montaż akcesoriów w pojeździe może mieć wpływ na poziom zużycia paliwa/energii, emisję CO2 lub zasięg oraz może nastąpić najwcześniej po pierwszej rejestracji pojazdu, wyłącznie na Państwa życzenie.

  Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151.  Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa/energii, emisji CO2 lub zasięgu są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP.

  Zasięg dla samochodów elektrycznych lub zasięg w trybie elektrycznym dla hybryd typu Plug-In może się różnić w zależności od wersji i wyposażenia oraz zamontowanych akcesoriów. W praktyce rzeczywisty zasięg różni się w zależności od stylu jazdy, prędkości, korzystania z dodatkowych odbiorników energii, temperatury zewnętrznej, liczby pasażerów, obciążenia ładunkiem i topografii terenu.

  Systemy bezpieczeństwa działają wyłącznie w ramach ich technologicznych granic i nadal niezbędne jest zachowanie należytej ostrożności przez kierowcę. Kierowca musi być w każdej chwili gotowy do przejęcia kontroli nad pojazdem. Systemy wspomagające nie zwalniają go z odpowiedzialności za zachowanie szczególnej ostrożności. Sprawdź szczegóły korzystania z Volkswagen WeConnect na stronie www. Leasing klasyczny: Oferta dla przedsiębiorców. Suma opłat skalkulowana w oparciu o parametry: opłata wstępna 20%, okres leasingu 36 miesięcy, wartość końcowa 1%.  

  Leasing dla przedsiębiorców. Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego.

  Kredyt "Jak Abonament" - Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 13,64%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 103873 zł, całkowita kwota do zapłaty 150216 zł, oprocentowanie zmienne 9,30%, całkowity koszt kredytu 46343 zł (w tym: prowizja  0 zł, odsetki 35558 zł, ubezpieczenie komunikacyjne na 1. rok 3807 zł, ubezpieczenie spłaty kredytu 6978 zł), 48 miesięcznych rat równych po 1607 zł; rata finalna 73087 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 7.07.2022 r. na reprezentatywnym przykładzie. Kredyt na wybrane modele Volkswagen Samochody Osobowe z rocznika 2022 przy skorzystaniu z ubezpieczenia komunikacyjnego i ubezpieczenia spłaty kredytu oferowanych przez Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy Sp. z o.o. Niniejsza informacja nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego. Dostępność i warunki produktu mogą ulec zmianie. Warunki produktu określa umowa.  Raty leasingu "Jak Abonament" dla parametrów: 10% opłaty wstępnej, okres finansowania 48 miesięcy, limit roczny 15 000 km. Oferta dla Przedsiębiorców.

  Volkswagen zwraca uwagę, że pewna liczba modeli Volkswagen ID. wyprodukowanych w Chinach została sprowadzona na rynki międzynarodowe nieoficjalnymi kanałami poza autoryzowaną siecią Volkswagena.  Nieautoryzowani sprzedawcy wprowadzają klientów w błąd, twierdząc, że oferowane przez nich modele Volkswagen ID. są objęte międzynarodową gwarancją. Volkswagen wskazuje, że pojazdy wyprodukowane w Chinach, na rynek chiński nie są objęte międzynarodową gwarancją, w tym również obejmującą Europejski Obszar Gospodarzy. Z uwagi na powyższe, wszystkie wymagania dotyczące naprawy i serwisowania, w tym korzystania z gwarancji i dobrej woli, nie mogą być podejmowane przez autoryzowanych dealerów lub jakikolwiek autoryzowany zakład serwisowy marki Volkswagen na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy nie mogą również zapewnić klientom Oryginalnych Części Volkswagen dla modeli sprzedawanych wyłącznie w Chinach, takich jak Volkswagen ID.6.  Klienci, którzy zdecydują się na zakup pojazdów za pośrednictwem nieautoryzowanych kanałów, powinni mieć świadomość, że oprócz braku możliwości serwisowania, gwarancji i dostaw części zamiennych, pojazdy te są wyposażone w wersję oprogramowania przeznaczoną na inny rynek. Podobnie jak w przypadku gwarancji i serwisu, nie może być ono obsługiwane przez dealerów Volkswagena. Dodatkowo nieoficjalnie importowane modele ID. zostały  wyprodukowane wyłącznie na warunki rynku chińskiego. Nie są więc homologowane na inne rynki ani dostosowane do ich specyficznych wymagań. Nie posiadają więc europejskiej homologacji i certyfikatu zgodności (CoC).  Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy pozostają zaangażowani w sprawy klientów, dlatego prosimy o zachowanie najwyższej ostrożności i ponownego przemyślenia zakupu modelu Volkswagen ID. za pośrednictwem nieoficjalnych kanałów. Zalecamy klientom wizytę u autoryzowanych dealerów w celu zapoznania się z najnowszą ofertą dostępnych modeli samochodów marki Volkswagen, które są oficjalnie dopuszczone do sprzedaży na danym rynku i posiadają ustaloną gwarancję oraz wsparcie serwisowe. Volkswagen i oficjalny dostawca chętnie zorganizują kontakt z autoryzowanymi dealerami.