ID. Vizzion
Wizja elektrycznej mobilności.

ID. Vizzion
Wizja elektrycznej mobilności.

Najlepszym sposobem przewidywania przyszłości jest jej kształtowanie. Dlatego aktywnie uczestniczymy w tworzeniu elektrycznej mobilności jutra, ze wszystkimi naszymi wizjami, ideami i możliwościami technicznymi. Konstruujemy samochody, które czynią Twoje życie lepszym i łatwiejszym, i które są doskonałym przykładem tego, że przyszłość już dawno się zaczęła.

Ludzie przed ID. Vizzion

Koncepcyjny ID. Vizzion, jak wskazuje jego nazwa, jest naszą wizją elektrycznego samochodu przyszłości. To limuzyna klasy wyższej z nowoczesnym designem, inteligentną koncepcją wnętrza i przyszłościową technologią. Silniki na przedniej i tylnej osi umożliwiają napęd na wszystkie koła i wyjątkowo dynamiczne przyspieszanie. O zasięg wynoszący aż 665 kilometrów dba mocna bateria litowo-jonowa wbudowana w podłogę.

--:--

W ID. Vizzion to Ty jesteś w centrum uwagi. Zauważysz to już przy wsiadaniu, gdyż samochód zidentyfikuje Twoją twarz i otworzy wszystkie drzwi. Jednocześnie zaczną pulsować pasy LED wokół samochodu. We wnętrzu z wygodnymi, ergonomicznymi fotelami poczujesz się jak w salonie. Boczne okna i panoramiczny dach możesz na życzenie przyciemnić.

Jedyne, z czego musisz zrezygnować, to kierownica. Wirtualne elementy obsługowe są wyświetlane we wnętrzu przez Augmented Reality, zatem zobaczysz je tylko w okularach mixed reality. Interakcja jest intuicyjna i dziecinnie łatwa. ID. Vizzion rozpoznaje Twoje gesty i słucha Twoich słów. Z czasem nauczy się nawet lepiej dostosowywać do Twoich preferencji. Wygląda jak science fiction, lecz wkrótce będzie tylko science bez fiction. 

ID. Vizzion z otwartymi drzwiami
ID. Vizzion ukośnie od tyłu

Z ID. Vizzion autonomiczna jazda stanie się rzeczywistością. Dzięki najnowocześniejszym technologiom samochód może stać się kierowcą, a Ty możesz podczas jazdy robić to, co lubisz: korzystać z multimedialnej rozrywki, pracować lub po prostu odpoczywać. Oświetlenie wnętrza i temperatura zostaną automatycznie dopasowane do Twoich preferencji. Samochód wyposażono także w inne innowacje, na których skorzystasz nie tylko Ty, lecz również inni uczestnicy ruchu, gdyż ID. Vizzion myśli o wszystkich.

Guiding Projection. Pionierska technologia.

ID. Vizzion myśli nie tylko o Tobie, lecz również o innych uczestnikach ruchu. Jego reflektory Matrix HD z ośmioma tysiącami sterowanych pojedynczo diod mogą wyświetlać na jezdni wirtualne pasy przejścia dla pieszych. Dzięki temu piesi będą wiedzieć, że ID. Vizzion ich zauważył i mogą bezpiecznie przejść przez jezdnię.

AR Interface. Wirtualna rzeczywistość.

ID. Vizzion jest jednym z pierwszych samochodów elektrycznych, które pozwalają zobaczyć, jak będzie wyglądał rok 2030. Wtedy nie będzie już kierownicy. Nie będziesz jej potrzebować, bowiem wszystkim możesz sterować używając gestów lub poleceń głosowych. Elementy obsługowe będą wirtualne, widoczne tylko w okularach Mixed Reality. Już niedługo tak właśnie będzie wyglądać nasza motoryzacyjna rzeczywistość.

Wnętrze. Statek kosmiczny.

Otwierające się w przeciwne strony drzwi ID. Vizzion umożliwiają komfortowe wsiadanie do zupełnie nowego wnętrza „open space”, w którym poczujesz się jak w salonie. Usiądź na jednym z ergonomicznych siedzeń, przyciemnij okna, włącz funkcję tłumienia hałasu i wykorzystaj czas na pracę lub odpoczynek.

Wnętrze ID. Vizzion bez kierownicy