2.1.0.6_0, 2017-03-31 11:32:53
Mali Ratownicy - nowy program Volkswagena skierowany do dzieci

Mali Ratownicy. #30na2

Volkswagen i WOŚP uczą dzieci pierwszej pomocy.

Wiedzieliście, że tylko 11%1 dorosłych w wieku 35-44 lat na pytanie „Czy umiałbyś udzielić pierwszej pomocy w razie zagrożenia zdrowia lub życia?” odpowiada: „Zdecydowanie tak”?
Grupa ta jest niezwykle istotna, gdyż to w niej znajdują się rodzice dzieci w wieku szkolnym. Rodzice, od których dzieci powinny uczyć się zasad postępowania także w sytuacjach, w których dochodzi do zagrożenia zdrowia, a nawet życia. Dlatego Volkswagen we współpracy z Fundacją WOŚP stworzył program „Mali Ratownicy”, którego misją jest nauczenie dzieci zasad udzielania pierwszej pomocy.

Potencjał drzemie w najmłodszych.

/content/dam/vw-ngw/vw_pkw/importers/pl/homepage/wosp/31503066103_7d300b10a7_k.jpg

Volkswagen kieruje program „Mali Ratownicy” właśnie do dzieci wieku od 6 do 9 lat, czyli uczniów i uczennic klas I-III. W tym wieku są one już na tyle duże, że są w stanie zapamiętać zasady udzielania pierwszej pomocy, a zarazem mają mniej oporów przed zareagowaniem w sytuacji, gdy stanie się coś złego. - Zatrważająco dużo osób nie umie udzielić pierwszej pomocy – mówi Michał Szaniecki, dyrektor Marketingu marki Volkswagen. – Tworząc program Mali Ratownicy chcemy w angażujący sposób trafić do dzieci w wieku wczesnoszkolnym, w którym to okresie  postawy zachowań kształtują się na całe życie. Ucząc naszych małych bohaterów zasad pierwszej pomocy mamy szansę dotrzeć z tą wiedzą również do ich rodziców.

85 tys. osób wykonało na raz prawidłową resuscytację krążeniowo-oddechową.

Bicie rekordu - Volkswagen

Troszczący się o bezpieczeństwo Polaków Volkswagen, poprzez program „Mali Ratownicy”, kształtuje postawy społeczne. Pokazuje jak ważna jest pomoc drugiemu człowiekowi. W ramach programu będą podejmowane działania mające na celu uczenie dzieci pierwszej pomocy.
Bardzo istotnym elementem jest współpraca z WOŚP, która została zainaugurowana 17 października 2016 roku podczas bicia Rekordu Guinnessa w resuscytacji krążeniowo-oddechowej, w którym wzięło udział ponad 85 tys. osób. To rekordowa liczba!

Podczas 25. Finału Volkswagen oraz WOŚP przeszkolili ponad pół tysiąca dzieci w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

Podczas 25. Finału namioty w strefie Volkswagena pękały w szwach. To właśnie w nich, w ramach programu „Mali Ratownicy”,  instruktorzy Programu Edukacyjnego Ratujemy i Uczymy Ratować uczyli dzieci podejmowania czynności ratowniczych. Tylko podczas jednego weekendu finału WOŚP udało się przeszkolić ponad pół tysiąca dzieci!

- Z radością obserwowałem olbrzymie zaangażowanie dzieci w szkolenie z udzielania pierwszej pomocy. – mówi Michał Szaniecki, Dyrektor Marketingu marki Volkswagen - Dzięki współpracy Fundacji WOŚP i marki Volkswagen, kolejne 550 dzieci zdobyło cenną wiedzę, która w razie potrzeby, pozwoli im stać się nie tylko Małymi Ratownikami, ale również wielkimi bohaterami.

Podczas 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Fundacja przekazała 29 samochodów marki Volkswagen hospicjom z całej Polski. Dzięki temu jednostki będą mogły jeszcze sprawniej służyć swoim pacjentom. Auta – 26 Volkswagenów Caddy, 1 Volkswagen Transporter oraz 2 Volkswageny up! hospicja otrzymały wraz z czteroletnim pakietem przeglądów, dodatkowym kompletem opon na zimę oraz z pakietem ubezpieczeniowym.