2.2.0.4_0, 2017-05-15 14:52:25
Mali Ratownicy - nowy program Volkswagena skierowany do dzieci

Mali Ratownicy i ich supermoc!

Mali Ratownicy i ich supermoc!

Dzięki Volkswagenowi każdy może zostać superbohaterem. Czy Twoje dziecko z fascynacją śledzi przygody superbohaterów? Chce zostać jednym z nich? A może marzy o supermocach, dzięki którym mogłoby pomagać innym ludziom? Dobrze rozumiemy takie marzenia…

Supermocą, której można się łatwo nauczyć, jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy. Aby ją zdobyć i opanować, trzeba przejść odpowiednie szkolenie. To wspaniała przygoda dla młodych kandydatów na bohaterów. Przystępując do takiego szkolenia, Twoje dziecko może dołączyć do wyjątkowej grupy – Małych Ratowników. To najmłodsi superbohaterowie, którzy są wrażliwi i empatyczni. Mają przy tym odpowiednią wiedzę i nie boją się pomagać innym.

Przyłącz się do społeczności superbohaterów!

Dołącz do drużyny Małych Ratowników!

Dołącz do drużyny Małych Ratowników - mapa

Już niedługo Volkswagen i Instruktorzy Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”, realizowanego przez WOŚP, przeszkolą przyszłych Małych Ratowników. W lipcu i sierpniu będziemy uczyć dzieci w wielu nadmorskich miastach, a także w Olsztynie i na Przystanku Woodstock.

Najbliższe terminy to:

  • 1-9 lipca w Kołobrzegu
  • 15-23 lipca w Świnoujściu

Dołącz do nas!

Aktualności.

Aktualności WOŚP

17-18 czerwca 2017 r. - Targi Śniadaniowe w Warszawie
A może by tak przy śniadaniu… opanować zasady pierwszej pomocy? Mali uczestnicy ostatniego Targu Śniadaniowego w Warszawie mieli taką okazję! Dzięki Volkswagenowi, pod okiem instruktorów uczyli się, jak być bezpiecznym w każdej sytuacji.
3 czerwca 2017 r.
Tego dnia Mali Ratownicy zmierzyli się w grze miejskiej, podczas której mogli sprawdzić swoją wiedzę, wyniesioną z zajęć. Był to finał VI Ogólnopolskiego Konkursu „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Zwycięzcą okazała się Szkoła Podstawowa Kołodziejewo, która otrzymała w nagrodę Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego Volkswagena.
1 czerwca 2017 r. - Dzień dziecka w stacjach dealerskich
Wiedzieliście, że stacja dealerska to jest świetne miejsce dla dzieci! Także na naukę! Każdy, kto chciał zostać bohaterem swojego podwórka i opanować supermoc, czyli umiejętność udzielania pierwszej pomocy, mógł odwiedzić np. stację Autoweber. 
15 stycznia 2017 r.
Podczas 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy instruktorzy pierwszej pomocy przeszkolili ponad 500 dzieci, które odwiedziły strefę Volkswagena.

85 tys. osób wykonało na raz prawidłową resuscytację krążeniowo-oddechową.

Bicie rekordu - Volkswagen

Lata doświadczenia nauczyły nas, że bezpieczeństwo naprawdę się liczy. Dlatego poprzez program „Mali Ratownicy”, współdziałamy w kształtowaniu postaw społecznych w Polsce. Chcemy pokazać najmłodszym jak ważna jest pomoc drugiemu człowiekowi. W ramach naszego programu podejmujemy działania przybliżające dzieciom zasady pierwszej pomocy.

Bardzo istotnym elementem całej akcji jest współpraca z WOŚP, która została zainaugurowana 17 października 2016 r., podczas bicia Rekordu Guinnessa w resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Rekord udało się pobić – w wydarzeniu wzięło udział ponad 85 tys. osób. Jesteśmy pod wrażeniem!

Podczas 25. Finału Volkswagen oraz WOŚP przeszkolili ponad pół tysiąca dzieci w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

Podczas 25. Finału namioty w strefie Volkswagena pękały w szwach. To właśnie w nich, w ramach programu „Mali Ratownicy”, instruktorzy Programu Edukacyjnego Ratujemy i Uczymy Ratować uczyli dzieci podejmowania czynności ratowniczych. Tylko podczas jednego weekendu finału WOŚP udało się przeszkolić ponad pół tysiąca dzieci!

- Z radością obserwowałem olbrzymie zaangażowanie dzieci w szkolenie z udzielania pierwszej pomocy. – mówi Michał Szaniecki, Dyrektor Marketingu marki Volkswagen - Dzięki współpracy Fundacji WOŚP i marki Volkswagen, kolejne 550 dzieci zdobyło cenną wiedzę, która w razie potrzeby, pozwoli im stać się nie tylko Małymi Ratownikami, ale również wielkimi bohaterami.

Podczas 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Fundacja przekazała 29 samochodów marki Volkswagen hospicjom z całej Polski. Dzięki temu jednostki będą mogły jeszcze sprawniej służyć swoim pacjentom. Auta – 26 Volkswagenów Caddy, 1 Volkswagen Transporter oraz 2 Volkswageny up! hospicja otrzymały wraz z czteroletnim pakietem przeglądów, dodatkowym kompletem opon na zimę oraz z pakietem ubezpieczeniowym.