1.3.0.7_0, 2016-11-14 16:21:24
Mali Ratownicy - nowy program Volkswagena skierowany do dzieci

Mali Ratownicy.
#30na2

Volkswagen i WOŚP uczą dzieci pierwszej pomocy.

Wiedzieliście, że tylko 11%1 dorosłych w wieku 35-44 lat na pytanie „Czy umiałbyś udzielić pierwszej pomocy w razie zagrożenia zdrowia lub życia?” odpowiada: „Zdecydowanie tak”?
Grupa ta jest niezwykle istotna, gdyż to w niej znajdują się rodzice dzieci w wieku szkolnym. Rodzice, od których dzieci powinny uczyć się zasad postępowania także w sytuacjach, w których dochodzi do zagrożenia zdrowia, a nawet życia. Dlatego Volkswagen we współpracy z Fundacją WOŚP stworzył program „Mali Ratownicy”, którego misją jest nauczenie dzieci zasad udzielania pierwszej pomocy.

Potencjał drzemie w najmłodszych.

Volkswagen kieruje program „Mali Ratownicy” właśnie do dzieci wieku od 6 do 9 lat, czyli uczniów i uczennic klas I-III. W tym wieku są one już na tyle duże, że są w stanie zapamiętać zasady udzielania pierwszej pomocy, a zarazem mają mniej oporów przed zareagowaniem w sytuacji, gdy stanie się coś złego. - Zatrważająco dużo osób nie umie udzielić pierwszej pomocy – mówi Michał Szaniecki, dyrektor Marketingu marki Volkswagen. – Tworząc program Mali Ratownicy chcemy w angażujący sposób trafić do dzieci w wieku wczesnoszkolnym, w którym to okresie  postawy zachowań kształtują się na całe życie. Ucząc naszych małych bohaterów zasad pierwszej pomocy mamy szansę dotrzeć z tą wiedzą również do ich rodziców.

85 tys. osób wykonało na raz prawidłową resuscytację krążeniowo-oddechową.

Rekord pobity

Troszczący się o bezpieczeństwo Polaków Volkswagen, poprzez program „Mali Ratownicy”, kształtuje postawy społeczne. Pokazuje jak ważna jest pomoc drugiemu człowiekowi. W ramach programu będą podejmowane działania mające na celu uczenie dzieci pierwszej pomocy.
Bardzo istotnym elementem jest współpraca z WOŚP, która została zainaugurowana 17 października 2016 roku podczas bicia Rekordu Guinnessa w resuscytacji krążeniowo-oddechowej, w którym wzięło udział ponad 85 tys. osób. To rekordowa liczba!

Czekamy na Was 14 i 15 stycznia podczas finału WOŚP.

Volkswagen zorganizuje swoją strefę podczas 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie.

14 i 15 stycznia dzieci, które odwiedzą strefę zlokalizowaną na pl. Defilad (pod PKiN) nauczą się jak udzielać pierwszej pomocy. Warsztaty poprowadzą doświadczeni instruktorzy RUR (Ratujemy i Uczymy Ratować ) na dziesięciu, specjalnie zaaranżowanych stanowiskach. W strefie znajdzie się także mini scena, na której animatorzy przeprowadzą konkursy z wiedzy na temat udzielania pierwszej pomocy.

Nagrodami będą gadżety związane z marką Volkswagen oraz bezpieczeństwem na drodze - zarówno dzieci, jak i dorosłych. Kolejną atrakcją dla dzieci będzie możliwość zagrania w grę: „Było sobie życie. Pierwsza pomoc”. Dzieci będą miały za zadanie udzielić mieszkańcom miasteczka pierwszej pomocy, korzystając z maksymalnej ilości technik. Dzięki atrakcyjnej formie, jaką jest gra, zasady udzielania pierwszej pomocy zostaną im przekazane w przystępny i wciągający sposób.