2.7.59.2, 2018-07-27 07:59:52
Mali Ratownicy - nowy program Volkswagena skierowany do dzieci

Czy Twoje dziecko z zapartym tchem śledzi wszystkie przygody superbohaterów? Marzy o tym, by kiedyś zostać jednym z nich? A może chce zdobyć supermoce, które pozwolą mu pomagać innym ludziom? Dobrze rozumiemy takie marzenia… Dzięki Volkswagenowi każde dziecko może zostać superbohaterem!

„Mali Ratownicy” to projekt realizowany przez markę Volkswagen od 2017 roku. Dzięki takim inicjatywom chcemy dać nowym pokoleniom umiejętność ratowania życia i radość pomagania innym.

W programie „Mali Ratownicy” uczymy najmłodszych udzielania pierwszej pomocy, samodzielności i radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Wykorzystujemy naturalne zachowania dzieci, które są bardziej śmiałe, nie mają zahamowań, które mają dorośli, nie boją się krzyknąć i zwrócić uwagę na to, że ktoś potrzebuje pomocy. Projekt „Mali Ratownicy” daje dzieciakom nie tylko konkretną umiejętność, ale także wzmacnia je i sprawia, że stają się silniejsze oraz lepiej radzą sobie w życiu.

Zdobyte podczas zabawy umiejętności powodują, że najmłodsi stają się superbohaterami wyposażonymi w supermoc, jaką jest ratowanie ludzkiego życia.

Odwiedź strefę „Małych Ratowników” Volkswagena nad Bałtykiem, dołącz do grona superbohaterów i krzyknij: #MojaMocToPomoc

 

image

Jak zostać superbohaterem? Dołącz do drużyny Małych Ratowników!

Wakacje ruszają pełną parą, a wraz z nimi strefa Małych Ratowników na Projekcie Plaża realizowanym przez telewizję TVN. Będziecie mogli aktywnie i kreatywnie spędzić tam czas z rodziną i Małymi Ratownikami. Już od 29 czerwca do 1 lipca  widzimy się na plaży w Świnoujściu.

Zachęć dziecko, by dołączyło do grona superbohaterów i zdobyło supermoc – umiejętność udzielania pierwszej pomocy, która zostanie z nim przez całe życie.

Strefa Małych Ratowników czynna będzie od piątku do niedzieli od 9:00 do 17:00. Dla wszystkich dzieci przygotowaliśmy moc atrakcji: zdobywanie super umiejętności i ciekawe wyzwania z doświadczonymi ratownikami medycznymi, zabawy, konkursy oraz wspaniałe nagrody. Nad przebiegiem powodzenia każdej misji czuwać będą angażujący animatorzy. Przeżyj prawdziwą przygodę jak na superbohatera przystało!

A przed nami jeszcze spotkania w kolejnych nadmorskich miejscowościach, takich jak: Kołobrzeg (7-15.07), Ustka (20-22.07), Darłowo (27-29.07), Dziwnów (3-5.08), Łeba (10-12.08) i Władysławowo (17-19.08).

Dołącz do nas i zdobądź supermoce!

 

Rzecznik Praw dziecka

Superbohaterowie pod patronatem

Od dziś Mali Ratownicy każdą swoją misję wykonują pod okiem honorowego patrona – Rzecznika Praw Dziecka. To ważne wsparcie i cenne odznaczenie, które z całą pewnością przysłuży się wszystkim Małym Ratownikom Volkswagena w drodze do zdobywania supermocy.

Volkswagen Wiązowna Trail 2018

Volkswagen Wiązowna Trail 2018

Sportowe emocje po tegorocznym biegu Volkswagen Wiązowna Trail wciąż są odczuwalne, a Mali Ratownicy przeszkoleni podczas eventu na całe życie pozostaną prawdziwymi superbohaterami! To właśnie dzieciaki w trakcie biegu zainicjowanego przez aktora Kubę Wesołowskiego udowadniały, że drzemie w nich wielka moc. Nie tylko dzielnie kibicowały swoim biegającym rodzicom, ale także w strefie Małych Ratowników Volkswagena zdobywały cenną wiedzę z zakresu pierwszej pomocy.

image

Filip Chajzer,
ambasador akcji „Mali Ratownicy”:

Pomaganie uzależnia.

Projekt „Mali Ratownicy” realizowany przez markę Volkswagen kierowany jest do dzieci, które w ramach działań edukacyjnych dowiadują się, w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy. To niezwykle ważne przedsięwzięcie, które w długoletniej perspektywie ma przyczynić się do kształtowani pożądanych postaw społecznych.

Mobilne Miasteczko Volkswagen

Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego Volkswagena trafiło do Kołodziejewa

3 czerwca Mali Ratownicy, czyli uczniowie z 10 szkół zmierzyli się w decydującym starciu – VI finale Ogólnopolskiego Konkursu „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Dzieci wzięły udział w grze miejskiej, podczas której mogły wykazać się wiedzą z zakresu pierwszej pomocy, którą zdobyły wcześniej na lekcjach w swoich szkołach. Zwyciężyła Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Kołodziejewie i otrzymała w nagrodę -  Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego Volkswagena.

Przekazanie nagrody odbyło się 7 września, udział w nim wzięli uczniowie szkoły w Kołodziejewie, nauczyciele, Katarzyna Krokos – Dyrektorka placówki, przedstawiciele lokalnych władz, aktor - Kuba Wesołowski oraz przedstawiciele marki Volkswagen.

Podczas 25. Finału Volkswagen oraz WOŚP przeszkolili ponad pół tysiąca dzieci w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

Podczas 25. Finału namioty w strefie Volkswagena pękały w szwach. To właśnie w nich, w ramach programu „Mali Ratownicy”, instruktorzy Programu Edukacyjnego Ratujemy i Uczymy Ratować uczyli dzieci podejmowania czynności ratowniczych. Tylko podczas jednego weekendu finału WOŚP udało się przeszkolić ponad pół tysiąca dzieci!

- Z radością obserwowałem olbrzymie zaangażowanie dzieci w szkolenie z udzielania pierwszej pomocy. – mówi Michał Szaniecki, Dyrektor Marketingu marki Volkswagen - Dzięki współpracy Fundacji WOŚP i marki Volkswagen, kolejne 550 dzieci zdobyło cenną wiedzę, która w razie potrzeby, pozwoli im stać się nie tylko Małymi Ratownikami, ale również wielkimi bohaterami.

Podczas 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Fundacja przekazała 29 samochodów marki Volkswagen hospicjom z całej Polski. Dzięki temu jednostki będą mogły jeszcze sprawniej służyć swoim pacjentom. Auta – 26 Volkswagenów Caddy, 1 Volkswagen Transporter oraz 2 Volkswageny up! hospicja otrzymały wraz z czteroletnim pakietem przeglądów, dodatkowym kompletem opon na zimę oraz z pakietem ubezpieczeniowym.