2.2.0.4_0, 2017-05-15 14:52:25
Mali Ratownicy - nowy program Volkswagena skierowany do dzieci

Wrzesień to idealny miesiąc żeby rozpocząć naukę…pierwszej pomocy!

Dołącz do drużyny Małych Ratowników - mapa

Powrót do szkoły oznacza naukę nowych umiejętności. Warto uczyć się nie tylko tabliczki mnożenia i alfabetu, ale i pierwszej pomocy. Zdobyć supermoc i stać się bohaterem, obdarzonym niezwykłą umiejętnością.

Ratownicy medyczni, którzy nauczą dzieci zasad udzielania pierwszej pomocy czekać będą na najmłodszych w salonach Volkswagena:

- 16 września w Piasecznie (Rowiński – Wajdemajer)
- 17 września w Łodzi (Bednarek)
- 18 września w Toruniu (AJ Motors)
- 19 września w Bydgoszczy (AJ Motors)
- 30 września w Łodzi (Krotoski-Cichy)

Dołącz do nas!

Mali Ratownicy i ich supermoc!

Mali Ratownicy i ich supermoc!

Dzięki Volkswagenowi każdy może zostać superbohaterem. Czy Twoje dziecko z fascynacją śledzi przygody superbohaterów? Chce zostać jednym z nich? A może marzy o supermocach, dzięki którym mogłoby pomagać innym ludziom? Dobrze rozumiemy takie marzenia…

Supermocą, której można się łatwo nauczyć, jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy. Aby ją zdobyć i opanować, trzeba przejść odpowiednie szkolenie. To wspaniała przygoda dla młodych kandydatów na bohaterów. Przystępując do takiego szkolenia, Twoje dziecko może dołączyć do wyjątkowej grupy – Małych Ratowników. To najmłodsi superbohaterowie, którzy są wrażliwi i empatyczni. Mają przy tym odpowiednią wiedzę i nie boją się pomagać innym.

Przyłącz się do społeczności superbohaterów!

Filip Chajzer,
ambasador akcji „Mali Ratownicy”:

Pomaganie uzależnia.

Program „Mali Ratownicy” stworzyła marka Volkswagen we współpracy z Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Akcja kierowana jest do dzieci, które w ramach działań edukacyjnych dowiadują się, w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy. To niezwykle ważne przedsięwzięcie, które w długoletniej perspektywie ma przyczynić się do kształtowani pożądanych postaw społecznych.

Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego Volkswagena trafiło do Kołodziejewa

Mobilne Miasteczko Volkswagen

3 czerwca Mali Ratownicy, czyli uczniowie z 10 szkół zmierzyli się w decydującym starciu – VI finale Ogólnopolskiego Konkursu „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Dzieci wzięły udział w grze miejskiej, podczas której mogły wykazać się wiedzą z zakresu pierwszej pomocy, którą zdobyły wcześniej na lekcjach w swoich szkołach. Zwyciężyła Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Kołodziejewie i otrzymała w nagrodę -  Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego Volkswagena.

Przekazanie nagrody odbyło się 7 września, udział w nim wzięli uczniowie szkoły w Kołodziejewie, nauczyciele, Katarzyna Krokos – Dyrektorka placówki, przedstawiciele lokalnych władz, aktor - Kuba Wesołowski oraz przedstawiciele marki Volkswagen.

85 tys. osób wykonało na raz prawidłową resuscytację krążeniowo-oddechową.

Bicie rekordu - Volkswagen

Lata doświadczenia nauczyły nas, że bezpieczeństwo naprawdę się liczy. Dlatego poprzez program „Mali Ratownicy”, współdziałamy w kształtowaniu postaw społecznych w Polsce. Chcemy pokazać najmłodszym jak ważna jest pomoc drugiemu człowiekowi. W ramach naszego programu podejmujemy działania przybliżające dzieciom zasady pierwszej pomocy.

Bardzo istotnym elementem całej akcji jest współpraca z WOŚP, która została zainaugurowana 17 października 2016 r., podczas bicia Rekordu Guinnessa w resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Rekord udało się pobić – w wydarzeniu wzięło udział ponad 85 tys. osób. Jesteśmy pod wrażeniem!

Podczas 25. Finału Volkswagen oraz WOŚP przeszkolili ponad pół tysiąca dzieci w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

Podczas 25. Finału namioty w strefie Volkswagena pękały w szwach. To właśnie w nich, w ramach programu „Mali Ratownicy”, instruktorzy Programu Edukacyjnego Ratujemy i Uczymy Ratować uczyli dzieci podejmowania czynności ratowniczych. Tylko podczas jednego weekendu finału WOŚP udało się przeszkolić ponad pół tysiąca dzieci!

- Z radością obserwowałem olbrzymie zaangażowanie dzieci w szkolenie z udzielania pierwszej pomocy. – mówi Michał Szaniecki, Dyrektor Marketingu marki Volkswagen - Dzięki współpracy Fundacji WOŚP i marki Volkswagen, kolejne 550 dzieci zdobyło cenną wiedzę, która w razie potrzeby, pozwoli im stać się nie tylko Małymi Ratownikami, ale również wielkimi bohaterami.

Podczas 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Fundacja przekazała 29 samochodów marki Volkswagen hospicjom z całej Polski. Dzięki temu jednostki będą mogły jeszcze sprawniej służyć swoim pacjentom. Auta – 26 Volkswagenów Caddy, 1 Volkswagen Transporter oraz 2 Volkswageny up! hospicja otrzymały wraz z czteroletnim pakietem przeglądów, dodatkowym kompletem opon na zimę oraz z pakietem ubezpieczeniowym.