2.3.47.2, 2017-10-10 18:26:25
Mali Ratownicy - nowy program Volkswagena skierowany do dzieci

Mali Ratownicy

Volkswagen i WOŚP uczą dzieci pierwszej pomocy.

Volkswagen ponad wszystko inne przekłada bezpieczeństwo. Właśnie dlatego, wobec statystyk, ukazujących że tylko 11% dorosłych w wieku 35-44 lat na pytanie „Czy umiałbyś udzielić pierwszej pomocy w razie zagrożenia zdrowia lub życia?” odpowiada: „Zdecydowanie tak”, wraz z Fundacją WOŚP, stworzyliśmy program „Mali Ratownicy”.

W przedziale wiekowym badanej grupy najczęściej spotyka się właśnie rodziców dzieci w wieku szkolnym. Do tych dzieci docierają ratownicy, zrzeszeni w programie Ratujemy i Uczymy Ratować, a zadanie ułatwia im flota udostępniona przez markę Volkswagen. 

Program „Mali Ratownicy” wspierany jest przez coraz więcej osób, także ze świata kultury czy mediów, a zainteresowanie współpracą wykazuje coraz więcej placówek edukacyjnych. Naszą misją oraz wspólnym celem jest nauczenie dzieci zasad udzielania pierwszej pomocy.

Dołącz do nas!

7000 dzieci przeszkolonych od początku 2017 roku!

3000 dzieci przeszkolonych od początku 2017 roku!

Program Mali Ratownicy, będący owocem współpracy marki Volkswagen oraz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, mimo że funkcjonuje zaledwie od 2017 roku, zdążył już przynieść wiele pozytywnych efektów.

Przy współpracy osób zrzeszonych w Programie Ratujemy i Uczymy Ratować już ponad 7000 dzieci zostało przeszkolonych w zakresie pierwszej pomocy.
Taki wynik jest bardzo satysfakcjonujący, ponieważ kształtowanie dobrych postaw społecznych w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia to coś nie do przecenienia.

Dowiedz się więcej o akcji Mali Ratownicy!

Mali Ratownicy i ich supermoc!

Mali Ratownicy i ich supermoc!

Dzięki Volkswagenowi każdy może zostać superbohaterem. Czy Twoje dziecko z fascynacją śledzi przygody superbohaterów? Chce zostać jednym z nich? A może marzy o supermocach, dzięki którym mogłoby pomagać innym ludziom? Dobrze rozumiemy takie marzenia…

Supermocą, której można się łatwo nauczyć, jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy. Aby ją zdobyć i opanować, trzeba przejść odpowiednie szkolenie. To wspaniała przygoda dla młodych kandydatów na bohaterów. Przystępując do takiego szkolenia, Twoje dziecko może dołączyć do wyjątkowej grupy – Małych Ratowników. To najmłodsi superbohaterowie, którzy są wrażliwi i empatyczni. Mają przy tym odpowiednią wiedzę i nie boją się pomagać innym.

Przyłącz się do społeczności superbohaterów!

Filip Chajzer,
ambasador akcji „Mali Ratownicy”:

Pomaganie uzależnia.

Program „Mali Ratownicy” stworzyła marka Volkswagen we współpracy z Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Akcja kierowana jest do dzieci, które w ramach działań edukacyjnych dowiadują się, w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy. To niezwykle ważne przedsięwzięcie, które w długoletniej perspektywie ma przyczynić się do kształtowani pożądanych postaw społecznych.

Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego Volkswagena trafiło do Kołodziejewa

Mobilne Miasteczko Volkswagen

3 czerwca Mali Ratownicy, czyli uczniowie z 10 szkół zmierzyli się w decydującym starciu – VI finale Ogólnopolskiego Konkursu „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Dzieci wzięły udział w grze miejskiej, podczas której mogły wykazać się wiedzą z zakresu pierwszej pomocy, którą zdobyły wcześniej na lekcjach w swoich szkołach. Zwyciężyła Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Kołodziejewie i otrzymała w nagrodę -  Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego Volkswagena.

Przekazanie nagrody odbyło się 7 września, udział w nim wzięli uczniowie szkoły w Kołodziejewie, nauczyciele, Katarzyna Krokos – Dyrektorka placówki, przedstawiciele lokalnych władz, aktor - Kuba Wesołowski oraz przedstawiciele marki Volkswagen.

85 tys. osób wykonało na raz prawidłową resuscytację krążeniowo-oddechową.

Bicie rekordu - Volkswagen

Lata doświadczenia nauczyły nas, że bezpieczeństwo naprawdę się liczy. Dlatego poprzez program „Mali Ratownicy”, współdziałamy w kształtowaniu postaw społecznych w Polsce. Chcemy pokazać najmłodszym jak ważna jest pomoc drugiemu człowiekowi. W ramach naszego programu podejmujemy działania przybliżające dzieciom zasady pierwszej pomocy.

Bardzo istotnym elementem całej akcji jest współpraca z WOŚP, która została zainaugurowana 17 października 2016 r., podczas bicia Rekordu Guinnessa w resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Rekord udało się pobić – w wydarzeniu wzięło udział ponad 85 tys. osób. Jesteśmy pod wrażeniem!

Podczas 25. Finału Volkswagen oraz WOŚP przeszkolili ponad pół tysiąca dzieci w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

Podczas 25. Finału namioty w strefie Volkswagena pękały w szwach. To właśnie w nich, w ramach programu „Mali Ratownicy”, instruktorzy Programu Edukacyjnego Ratujemy i Uczymy Ratować uczyli dzieci podejmowania czynności ratowniczych. Tylko podczas jednego weekendu finału WOŚP udało się przeszkolić ponad pół tysiąca dzieci!

- Z radością obserwowałem olbrzymie zaangażowanie dzieci w szkolenie z udzielania pierwszej pomocy. – mówi Michał Szaniecki, Dyrektor Marketingu marki Volkswagen - Dzięki współpracy Fundacji WOŚP i marki Volkswagen, kolejne 550 dzieci zdobyło cenną wiedzę, która w razie potrzeby, pozwoli im stać się nie tylko Małymi Ratownikami, ale również wielkimi bohaterami.

Podczas 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Fundacja przekazała 29 samochodów marki Volkswagen hospicjom z całej Polski. Dzięki temu jednostki będą mogły jeszcze sprawniej służyć swoim pacjentom. Auta – 26 Volkswagenów Caddy, 1 Volkswagen Transporter oraz 2 Volkswageny up! hospicja otrzymały wraz z czteroletnim pakietem przeglądów, dodatkowym kompletem opon na zimę oraz z pakietem ubezpieczeniowym.