ID. Sound –
Soundtrack nowej mobilności

Rodzina ID. wprowadza nową erę mobilności - dzięki swojej dynamice, właściwościom napędu elektrycznego, innowacyjnemu designowi i teraz także: dzięki nadającemu ton brzmieniu.

Volkswagen ID.3 i przedstawiona graficznie ścieżka dźwiękowa

Z pewnością niepowtarzalny

W przyszłości Volkswagena z rodziny ID., zbliżającego się z niewielką prędkością, będzie można rozpoznać po wyjątkowym brzmieniu, tak zwanym ID. Sound. Futurystyczna kompozycja podkreśla wizjonerskie cechy i jednocześnie jest generowanym sztucznie odgłosem jazdy, dzięki któremu prawie bezgłośny napęd elektryczny będzie lepiej słyszalny dla pieszych i rowerzystów. Acoustic Vehicle Alerting System (AVAS) będzie rozlegał się przy ruszaniu, podczas jazdy z prędkością poniżej 30 km/g oraz przy cofaniu. Słychać go będzie zarówno z zewnątrz, jak i we wnętrzu samochodu. 

Volkswagena z rodziny ID. będzie można rozpoznać po wyjątkowym brzmieniu, tak zwanym ID. Sound. Futurystyczna kompozycja podkreśla wizjonerskie cechy i jednocześnie jest generowanym sztucznie odgłosem jazdy, dzięki któremu prawie bezgłośny napęd elektryczny będzie lepiej słyszalny dla pieszych i rowerzystów. Dźwięk będzie rozlegał się przy ruszaniu, podczas jazdy z prędkością poniżej 30 km/h oraz przy cofaniu.
Dr Frank Welsch,
Członek Zarządu Marki Volkswagen ds. Rozwoju

Tak brzmi przyszłość

Nowy ID. Sound powstał we współpracy z kompozytorem i producentem muzycznym Leslie Mandoki. Kompozytorowi udało się wyrazić w formie wielowarstwowych ścieżek dźwiękowych niepowtarzalną dynamikę napędu elektrycznego. 

ID. Sound to własny głos samochodu elektrycznego, który możemy sami kształtować zupełnie niezależnie od odgłosów mechanicznych.
Klaus Bischoff,
Szef Volkswagen Design

Ups!!!

Twoja przeglądarka wydaje się być nieaktualna przez to nasza strona może nie wyświetlać się dobrze u Ciebie.

Zalecane przeglądarki:

  • Chrome od wersji 68 
  • Safari od wersji 11 
  • Firefox od wersji 61 
  • Edge od wersji 42 
  • Opera od wersji 55
  • Samsung IE od wersji 7.2

Zalecamy aktualizację przeglądarki internetowej!

Dziękujemy za wizytę,

Zespół Volkswagen