Czego potrzeba do korzystania z Car-Net

To będzie potrzebne1

Systemy nawigacyjne Car-Net „Discover Media”, „Discover Pro” i „Composition Media”.
2
2.
Ilustracja przedstawia nową generację systemów Infotainment; usługi są dostępne także w starszej generacji.

Do korzystania z usług Guide & Inform Car-Net potrzebny jest system nawigacyjny w Volkswagenie. Obejmuje to „Discover Media” i „Discover Pro” oraz dostępną dla Touareg opcję „Innovision Cockpit”.

Do pakietu usług Car-Net „Security & Service” potrzeba z kolei wyłącznie opcji połączenia z numerem alarmowym, można już korzystać z „App-Connect” wraz z radiem „Composition Media”.

W powiązaniu z systemem nawigacyjnym „Discover Pro” polecamy dodatkowo łącze telefoniczne „Business”, które daje możliwość utworzenia w Volkswagenie punktu dostępu WLAN. Dzięki temu zarówno Ty, jak i Twoi współpasażerowie możecie korzystać z różnorodnych ofert Car-Net. Dla systemu nawigacyjnego „Discover Media” CarStick LTE3 zapewnia z kolei w szybki i łatwy sposób połączenie internetowe oraz punkt dostępu WLAN w Twoim Volkswagenie.

Wieloma usługami można sterować na smartfonie przy użyciu aplikacji We Connect. Dzięki sprzężeniu z systemem Infotainment zapewniany jest poza tym dostęp do Internetu, potrzebny do korzystania z usług Car-Net. Do poszczególnych funkcji wymagane są w pojeździe elementy techniczne, np. system ostrzegania przed kradzieżą do usługi „System ostrzegania przed kradzieżą online”. 

W zależności od pojazdu dostępne są różne pakiety usług, które, o ile nie są przewidziane podczas zakupu Volkswagena, można zarezerwować poprzez portal We Connect. W przypadku spełniania wymagań technicznych należy założyć jeszcze konto użytkownika, co zajmuje jedynie kilka kroków.

 • System nawigacyjny „Discover Media”, „Discover Pro”, „Discover Premium”
 • System radiowy „Composition Media” (ograniczony)
 • Smartfon obsługujący Android™ lub iPhone™ z dostępem do Internetu
 • Pakiet usług Car-Net
 • Konto użytkownika Volkswagen
Zarejestruj się na portalu We Connect

Aby możliwe było wygodne korzystanie z mobilnych usług internetowych z każdego miejsca, należy zgłosić się przy użyciu Volkswagen ID na portalu We Connect i zarejestrować się następnie z podaniem pojazdu. Jeśli nie utworzono Volkswagen ID, portal przeprowadza krok po kroku przez rejestrację.

Korzystanie przez aplikację We Connect i portal We Connect

Aplikacja We Connect

Po rejestracji możesz korzystać z funkcji usług Car-Net w przejrzysty sposób na portalu We Connect bądź też w aplikacji We Connect na mobilnym urządzeniu końcowym i sterować nimi. Aby pobrać aplikację, przejdź tutaj:

Pobierz w App Store

Pobierz w Google Play

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.
1.
Aby korzystać z usług Car-Net, należy posiadać konto użytkownika Volkswagen ID i zalogować się za pomocą nazwy użytkownika i hasła. Ponadto należy zawrzeć online z firmą Volkswagen AG osobną umowę. Aby możliwe było korzystanie z usług z pełnym okresem obowiązywania, po przekazaniu pojazdu przez 90 dni możliwa jest rejestracja pojazdu na stronie portal.volkswagen-we.com. W razie późniejszej rejestracji okres bezpłatnego korzystania ulega skróceniu. Korzystanie z mobilnych usług online Car-Net „Guide & Inform” jest możliwe tylko przy użyciu opcjonalnego wyposażenia Discover Media i Discover Pro. Ponadto jest potrzebne mobilne urządzenie końcowe z dostępem do Internetu (np. smartfon), które może pełnić funkcję mobilnego punktu dostępu do sieci WLAN. Alternatywnie dzięki opcji interfejsu telefonu komórkowego „Business” w połączeniu z systemem nawigacji Discover Pro można użyć telefonu komórkowego z remote SIM Access Profile (rSAP) lub karty SIM z opcją telefonu i danych. Za pomocą opcjonalnego modemu CarStick LTE w połączeniu z systemem nawigacji Discover Media również można nawiązać połączenie internetowe na potrzeby systemu nawigacji, a także utworzyć punkt dostępu do sieci WLAN w pojeździe. Usługi Car-Net są dostępne tylko na podstawie istniejącej lub zawartej odrębnej umowy z operatorem telefonii komórkowej i tylko na obszarze działania określonej sieci komórkowej. Pobieranie danych z Internetu w ramach pakietów danych w zależności od taryfy telefonii komórkowej, a szczególnie w przypadku korzystania z usługi za granicą, może powodować naliczanie dodatkowych opłat, takich jak np. opłaty roamingowe. Ze względu na ilość danych generowanych podczas korzystania z usług Car-Net zdecydowanie zaleca się uzgodnienie z operatorem telefonii komórkowej stałej stawki za przesyłanie danych. Do korzystania z bezpłatnej aplikacji We Connect jest potrzebny smartfon z odpowiednim systemem operacyjnym iOS lub Android oraz karta SIM z opcją transmisji danych z istniejącą lub odrębną umową z operatorem telefonii komórkowej między użytkownikiem a operatorem telefonii komórkowej. Dostępność usług Car-Net może być różna, zależnie od kraju. Te usługi dostępne są przez uzgodniony okres obowiązywania umowy i podczas okresu obowiązywania umowy mogą podlegać zmianom treściowym. Szczegółowych informacji na temat Car-Net dostarcza strona portal.volkswagen-we.com i partner Volkswagen; informacje dotyczące warunków taryfowych telefonii komórkowej u swojego operatora.
3.
Pobieranie danych z Internetu w ramach pakietów danych może w zależności od taryfy telefonii komórkowej, a szczególności w przypadku korzystania z usługi za granicą, powodować naliczanie dodatkowych opłat, takich jak np. opłaty roamingowe. Volkswagen Akcesoria poleca zawarcie umowy dotyczące ryczałtowego pakietu danych operatora telefonii komórkowej. Więcej informacji dotyczących korzystania z urządzeń mobilnych i Car-Net można znaleźć w książce pokładowej Volkswagen.
Od 1 września 2018 r. cykl WLTP w pełni zastąpił nowy europejski cykl jazdy (NEDC), który stanowił dotychczasową procedurę badania zużycia paliwa/energii i emisji CO2. Wszystkie prezentowane pojazdy marki Volkswagen uzyskały homologację zgodnie z procedurą WLTP.
Montaż akcesoriów w pojeździe może mieć wpływ na poziom zużycia paliwa/energii oraz emisji CO2 i może nastąpić najwcześniej po pierwszej rejestracji pojazdu, wyłącznie na Państwa życzenie.
Więcej informacji na temat WLTP na stronie: https://www.volkswagen.pl/pl/wltp.html

Podane ceny obejmują podatek VAT.

Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 5561§2 Kodeksu cywilnego. Volkswagen Osobowe zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następują w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu.

Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie informacje prezentowane na stronie są aktualne na dzień ich zamieszczania.

W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen Osobowe.

Ups!!!

Twoja przeglądarka wydaje się być nieaktualna przez to nasza strona może nie wyświetlać się dobrze u Ciebie.

Zalecane przeglądarki:

 • Chrome od wersji 68 
 • Safari od wersji 11 
 • Firefox od wersji 61 
 • Edge od wersji 42 
 • Opera od wersji 55
 • Samsung IE od wersji 7.2

Zalecamy aktualizację przeglądarki internetowej!

Dziękujemy za wizytę,

Zespół Volkswagen