Premium, czyli to, co kochamy w samochodach
Lifestyle

Premium, czyli to, co kochamy w samochodach

Lifestyle

Premium, czyli to, co kochamy w samochodach

Nie bez powodu sedany często wybierane są na samochody służbowe dla wyższej kadry managerskiej, członków zarządów i kierownictwa firm. Kojarzą się bowiem z prestiżem. Coraz częściej auto dla prezesa to także SUV klasy premium, któremu nie brakuje żadnej z wyżej wymienionych cech.

Luksusowe samochody od zawsze cieszą się zainteresowaniem. Powodów jest co najmniej kilka: wysoka jakość wykonania, dostępność najbardziej zaawansowanych technologii, przestronność wnętrza, podwyższone bezpieczeństwo, przyciągający wzrok wygląd… Ich użytkownikami są z jednej strony prezesi zasiadający na tylnej kanapie, a z drugiej kierowcy, którzy poszukują komfortu i bogatego wyposażenia. Auta klasy premium sprawdzają się także w przypadku rodzin, które potrzebują atrakcyjnego pojazdu wypełnionego przydatnymi funkcjonalnościami – inteligentnymi systemami oraz udogodnieniami istotnymi dla podróżowania z dziećmi. Dodatkowo działa tu czynnik psychologiczny – masz limuzynę, masz klasę!

Klasyczny kształt i wyposażenie premium

Klasyczny kształt i wyposażenie premium

W drugiej połowie XX wieku sedan był najczęściej spotykanym rodzajem nadwozi samochodowych. Obecnie kształt ten nadal uważany jest za klasyczny i elegancki, choć sedany ewoluowały. Dowodem jest Volkswagen Passat Limousine, którego najnowsza, ósma już generacja jest dostępna na naszym rynku.

Kierowca Passata ma szansę skorzystać m.in. z asystenta pasa ruchu, aktywnego tempomatu, systemu ostrzegania o pojawieniu się pojazdu w martwym polu oraz rozpoznawania znaków. Passat został również wyposażony w technologię wykrywania pieszych i ostrzeganie o kolizji.

Wnętrze prezentuje się niezwykle elegancko. Jak przystało na segment D, auto oferuje dużo miejsca dla pasażerów zasiadających na tylnej kanapie. Nie brakuje im ani miejsca nad głową, ani na wysokości kolan. Dla ich wygody na końcu tunelu środkowego znalazło się nawet gniazdo 230V. Jako dodatek w Passacie pojawiła się również elektrycznie sterowana roleta szyby tylnej oraz ręczne roletki szyb bocznych. Skojarzenie z prezydenckimi limuzynami jest jak najbardziej właściwe.

Sportowa limuzyna

Sportowa limuzyna

Sportowe coupe i jednocześnie elegancki czterodrzwiowy samochód? Volkswagen Arteon udowadnia, że takie połączenie jest możliwe. Wyróżnia się opadającą linią dachu – jak w samochodzie o nadwoziu coupe – oraz pokrywą bagażnika unoszoną wraz z tylną szybą. A mimo to ma czworo drzwi bocznych – jak klasyczny sedan. I zdecydowanie przyciąga wzrok, prezentując się niezwykle dynamicznie, żeby nie powiedzieć – zadziornie. Nie bez powodu podczas Międzynarodowej Wystawy Samochodowej (IAA) we Frankfurcie otrzymał tytuł „Limuzyny Roku 2017”, a także najwyższą notę „Best of Best” w ramach „Automotive Brand Contest”.

Podobnie jak PassatArteon może zostać wyposażony we wszystkie dostępne udogodnienia – od wentylowanych i podgrzewanych foteli po adaptacyjnie regulowane zawieszenie.

SUV – i dla biznesmena, i dla rodziny

SUV – i dla biznesmena, i dla rodziny

Nie masz ochoty na sedana, a wciąż chciałbyś jeździć prestiżowym autem? Wybierz SUV-a premium, takiego jak Nowy Volkswagen Touareg. To bogato wyposażony i naszpikowany nowymi technologiami model, który nadaje się zarówno na samochód dla biznesmena, jak i dla rodziny.

Na jego pokładzie może znaleźć się cały arsenał systemów asystujących, służących dynamice jazdy oraz komfortowi. Znajdują się wśród nich np. system Night Vision zwiększający widoczność w nocy, asystent ułatwiający jazdę w korku oraz w miejscach robót drogowych (do 55 km/h Nowy Touareg porusza się częściowo automatycznie, utrzymuje pas ruchu, hamuje i rusza bez ingerencji kierowcy), asystent wspomagający przejazd przez skrzyżowanie, system czterech kół skrętnych (dzięki niemu auto jest tak zwinne jak samochód kompaktowy).

Dodatkowo flagowego SUV-a można wyposażyć w system elektromechanicznej stabilizacji przechyłów, reflektory Matrix LED IQ. Light (kamera interaktywnie przełącza światła z drogowych na mijania i odwrotnie) oraz Innovision Cockpit z cyfrowymi wskaźnikami.

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

 • Dane na podstawie świadectw homologacji typu. Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151. WLTP zapewnia bardziej rygorystyczne warunki badania i bardziej realistyczne wartości zużycia paliwa i emisji CO2 w porównaniu do stosowanej to tej pory metody NEDC. Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa i emisji CO2 są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP.

  Więcej informacji na temat WLTP na stronie: www.volkswagen.pl/pl/wltp.html

  Montaż akcesoriów w pojeździe może mieć wpływ na poziom zużycia paliwa/energii, emisję CO2 lub zasięg w przypadku samochodów elektrycznych lub hybryd oraz może nastąpić najwcześniej po pierwszej rejestracji pojazdu, wyłącznie na Państwa życzenie.

  Zasięg dla samochodów elektrycznych lub zasięg w trybie elektrycznym dla hybryd typu Plug-In może się różnić w zależności od wersji i wyposażenia oraz zamontowanych akcesoriów. W praktyce rzeczywisty zasięg różni się w zależności od stylu jazdy, prędkości, korzystania z dodatkowych odbiorników energii, temperatury zewnętrznej, liczby pasażerów, obciążenia ładunkiem i topografii terenu.

  Podane ceny obejmują podatek VAT (23%). 

  Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 5561§2 Kodeksu cywilnego.

  Volkswagen Osobowe zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne, dostępne za dopłatą. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następują w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie informacje prezentowane na stronie są aktualne na dzień ich zamieszczania. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen Osobowe.

  Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów marki Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji (t.j. D z.U. z 2020 r., poz. 256). Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronach: https://www.volkswagen.pl/pl/swiat-volkswagena/ochrona-srodowiska.html